В'їзд водії" на залізничний переїзд на заборонений сигнал світлофора або жест регулювальника чи чергового по переїзду, при закритому шлагбаумі або коли до переїзду наближається поїзд - тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Інші порушення правил проїзду залізничних переїздів, крім передбачених частиною першою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу від п'ятнадцяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Порушення, передбачені частиною першою або другою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки та підтверджені фактичними даними, а саме: поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, показань технічних приладів та засобів фото- і відеоспостереження та іншими документами, - тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.
(Із змінами, внесеними згідно з указами Президії Верховної Ради Української PCP від 19.12.86 р. № 3282-ХІ, від 19.05.89 р. № 7542-ХІ, від 29.07.91 р. № 1369-ХІІ, від 15.11.91 р.№ 1818-ХІІ; законами України від 23.12.93 p. № 3785-ХІІ, від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 05.04.2001 p. № 2350-ІІІ, від 24.09.2008 p. 586-VI)
1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (див. Правила дорожнього руху).
2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у в'їзді на залізничний переїзд на заборонений сигнал світлофора або жест регулювальника чи чергового по переїзду, при закритому шлагбаумі або коли до переїзду наближається поїзд та інших порушеннях правил проїзду залізничних переїздів (формальний склад).
3. Суб'єкт адміністративного проступку - спеціальний (водій транспортного засобу, тобто особа, яка в установленому порядку отримала дозвіл на керування транспортним засобом - водійське посвідчення тощо). Відповідно до ст. 15 Закону України "Про дорожній рух" право на керування транспортними засобами надається: мототранспортними засобами і мотоколясками - з шістнадцятирічного віку; автомобілями всіх видів і категорій (за винятком автобусів і вантажних автомобілів, обладнаних для перевезення більше восьми пасажирів), трамваями і тролейбусами - з вісімнадцятирічного віку; автобусами і вантажними автомобілями, обладнаними для перевезення більше восьми пасажирів, - з дев'ятнадцятирічного віку.
4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі умислу або необережності.
|
- Стаття 121/2. Порушення правил перевезення пасажирів при наданні послуг з перевезення пасажирів
статтею 1212 згідно із Законом України від 24.09.2008 р. № 586-VI) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є встановлений порядок реєстрації та експлуатації транспортних засобів (див. Правила дорожнього руху, Правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту. Порядок і умови організації перевезень пасажирів та багажу автомобільним транспортом). 2. Об'єктивна сторона
- Стаття 291. Порушення чинних на транспорті правил
статтях цього розділу (див., зокрема, коментар до статей 276, 278). Злочин вважається закінченим з моменту настання вказаних у ст. 291 наслідків. Порушення правил дорожнього руху пішоходами, особами, що керують велосипедами, гужовим транспортом і погоничами тварин, тягне адміністративну відповідальність за ст. 127, а якщо це спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних
- Стаття 377. Вилучення товарів, транспортних засобів і документів
статті 405 цього Кодексу. Вилучені товари, транспортні засоби та документи повинні бути перелічені у протоколі, що складається в передбачених цим Кодексом випадках, або в доданому до нього описі з точним зазначенням кількості, міри, ваги та особливих ознак цих товарів, транспортних засобів та документів, а також вартості товарів, транспортних
- Стаття 122. Перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху
статті, що спричинили створення аварійної обстановки, а саме, примусили Інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів щодо забезпечення особистої безпеки або безпеки інших громадян, що підтверджені фактичними даними, а саме: поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, свідків, показань технічних приладів
- Стаття 122/2. Невиконання водіями вимог про зупинку
статтею 122х згідно з Указом Президії Верховної Ради Української PCP від 29.07.91 p. № 1369-ХІІ; із змінами і доповненнями, внесеними згідно з Указом Президії Верховної Ради Української PCP від 15.11.91 р. № 1818-ХІІ; законами України від 23.12.93 p. № 3785-ХІІ, від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 05.04.2001 р. Мк 2350-ІІІ, від 15.05.2003 p. № 743-IV, від 24.09.2008 p. JV" 586-VI) 1. Об'єктом даного
- Стаття 109. Порушення правил по охороні порядку і безпеки руху на залізничному транспорті
статті; тільки спеціальний (посадові особи, які відповідають за організацію вантажоперевезень залізничним транспортом) у складі правопорушень, передбачених ч. 5 цієї етапі; як громадяни, так і посадові особи - у складах правопорушень, передбачених ч.ч. 2 і 4 цієї статті. 4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі
- Стаття 121/1. Експлуатація водіями транспортних засобів, ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах
статтею 121і згідно з Указом Президії Верховної Ради Української PCP від 29.07.91 p. № 1369-ХІІ; із змінами, внесеними згідно з Указом Президії Верховної Ради Української PCP від 15.11.91 p. № І8І8-ХІІ; законами України від 23.12.93 р. № 3785-ХИ, від 02.06.95 p. M 210/95-ВР, від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 21.09.2000 p. J4t 1981-ІІІ; у редакції Закону України від 24.09.2008 p. № 586-VI) 1.
- Стаття 322. Види стягнень за порушення митних правил
порушення митних правил можуть бути накладені такі стягнення: 1) попередження; 2) штраф; 3) конфіскація товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, товарів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, транспортних засобів, що використовувалися для переміщення
- Стаття 55. Огляд та переогляд товарів і транспортних засобів
порушенням норм цього Кодексу та інших законів України з питань митної справи. Огляд та переогляд товарів і транспортних засобів здійснюються тільки в присутності особи, яка їх переміщує через митний кордон України чи зберігає під митним
- Стаття 288. Порушення правил, норм і стандартів, що стосуються убезпечення дорожнього руху
статті). Таке, що не спричинило зазначених у ст. 288 наслідків, порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності під час будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів і дорожніх споруд, тягне адміністративну відповідальність за статтями
- Стаття 375. Мета проведення процесуальних дій
статті, складаються протоколи, форми яких встановлюються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної
- Стаття 329. Порушення режиму зони митного контролю
порушення митних правил накладення штрафу в розмірі до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії за наявності товарів, транспортних засобів - безпосередніх предметів порушення митних правил тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів
- Стаття 349. Порушення зобов'язання про транзит
транспортних засобів, ввезених з метою транзиту через територію України, в строки, встановлені митним органом, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію цих товарів та транспортних
- Стаття 342. Перешкоджання посадовій особі митного органу в доступі до товарів, транспортних засобів і документів
порушення митних правил у доступі до товарів, транспортних засобів і документів, а також непред'явлення в установлений законодавством строк без поважних причин таких товарів, транспортних засобів і документів посадовій особі митного органу чи призначеному нею експерту або спеціалісту - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів
- Стаття 143. Місце здійснення митних процедур у міжнародному залізничному сполученні
порушенню розкладу руху поїздів митний контроль може здійснюватися поза пунктами пропуску на державному кордоні або в місцях, визначених керівником митного органу за погодженням з керівниками залізничної станції та органу охорони державного кордону України. У виняткових випадках, перелік яких визначається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи, на
- Стаття 405. Виконання постанови суду (судді) про конфіскацію
порушення митних правил у частині конфіскації виконується державним виконавцем у порядку, встановленому законом. Товари, транспортні засоби, вилучені митним органом, щодо яких винесена постанова суду (судді) про конфіскацію, передаються державному виконавцеві. У разі коли неможливо конфіскувати товари, що є безпосередніми предметами порушення митних правил, або товари із спеціально
- Стаття 379. Пред'явлення товарів, транспортних засобів, документів для впізнання
статті, ознаки, за якими вона може провести впізнання. Товари, транспортні засоби та документи пред'являються в групі однорідних товарів, транспортних засобів і документів. Пред'явлення для впізнання проводиться в присутності понятих. Про пред'явлення товарів, транспортних засобів та документів для впізнання складається протокол за формою, що встановлюється спеціально уповноваженим
- Стаття 323. Основні і додаткові види стягнення
статтею, якою встановлюється відповідальність за порушення митних правил, передбачається основне і додаткове стягнення, застосування лише додаткового стягнення без основного не допускається, за винятком випадків, передбачених частиною другою статті 328 цього
- Стаття 120. Порушення правил пожежної безпеки на залізничному, морському, річковому і повітряному транспорті
порушення виражається у порушенні встановлених на залізничному, морському, річковому і повітряному транспорті правил пожежної безпеки (формальний склад). 3. Суб'єкт адміністративного проступку - як громадяни, так і посадові особи. 4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі
- Стаття 140. Проведення митного контролю на залізничному транспорті
залізничному транспорті визначаються спільними технологічними схемами, які затверджуються начальниками залізничних станцій, керівниками митних органів та органів охорони державного кордону
|