Перевищення затверджених лімітів та нормативів використання природних ресурсів - тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від дев'яти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
(Доповнено статтею 912 згідно із Законом України від 06.03.96 р. № 81/96-ВР; із змінами, внесеними згідно із законами України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 21.01.2010 р. № 1827-УІ)
1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів (див. Закон України "Про охорону навколишнього природного середовища", Водний кодекс України, Лісовий кодекс України тощо).
Безпосередній об'єкт - ліміти та нормативи використання природних ресурсів. Предмет посягання - природні ресурси.
2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у перевищенні затверджених лімітів та нормативів використання природних ресурсів (формальний склад).
3. Суб'єкт адміністративного проступку - як громадяни, так і посадові особи.
4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі необережності.
|
- Стаття 188/5. Невиконання законних розпоряджень чи приписів посадових осіб органів, які здійснюють державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища, використання природних ресурсів, радіаційної безпеки або охорону природних ресурсів
статтею 1885 згідно із Законом України від 19.01.95 р. № 8/95-ВР; із змінами, внесеними згідно із законами України від 06.03.96 р. № 81/96-ВР, від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 18.11.2003 р. № 1284-ІV, від 15.04.2008 р. № 271-VI, від 21.01.2010 p. № 1827-VI) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері охорони навколишнього природного середовища та раціонального
- Стаття 242. Органи мисливського господарства
статтею 50, частиною першою статті 85, статтями 912 і 188/5 цього Кодексу. Від імені органів мисливського господарства розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівник спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань лісового, мисливського господарства та полювання і його заступники, начальник управління
- Стаття 327. Особливості обчислення збору при встановленні лімітів використання води
статті і по кожному такому джерелу водозабору/водопостачання окремо з урахуванням градації ставок по конкретних водних об' єктах відповідно до ст. 325 та коефіцієнтів. 327.3. При використанні води існує певна проблема, коли водокористувачі з причини необізнаності або неналежного ставлення до природних ресурсів або з інших причин не отримують дозволи на спеціальне водокористування, а також не
- Стаття 101 . Недотримання вимог щодо ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів
статтею 101і згідно із Законом України від 21.06.2001 р. №2550-ІІІ; із змінами, внесеними згідно із Законом України від 16.03.2007 р. № 760-V) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері забезпечення ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів (див. Закон України "Про енергозбереження"). Безпосередній об'єкт - встановлений порядок проведення державної
- Глава 7. Адміністративні правопорушення у сфері охорони природи, використання природних ресурсів, охорони культурної спадщини
використання природних ресурсів, охорони культурної
- Розділ XIX. Організаційно-правове забезпечення раціонального використання земель сільськогосподарського призначення та інших природних ресурсів у процесі виробничо-господарської діяльності суб'єктів аграрного підприємництва
використання земель сільськогосподарського призначення та інших природних ресурсів у процесі виробничо-господарської діяльності суб'єктів аграрного
- Стаття 332. Порядок обчислення збору
перевищення. Підставою для перерахунку є спеціальні дозволи та акти огляду місць використання лісових ресурсів. Суб'єкти лісових відносин, які видають спеціальні дозволи, складають перелік лісокористувачів, яким у визначеному порядку видано лісорубний або лісовий квиток, за формою, встановленою органами державної податкової служби за погодженням з центральним органом виконавчої влади з
- Стаття 239. Спеціально уповноважені органи виконавчої влади н галузях водного господарства, геології та використання надр
статті 48,59,60, 61 (за винятком випадків забруднення та вичерпання підземних вод або порушення водоохоронного режиму на водозборах, яке спричинило забруднення цих вод). Органи спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у галузі геології та використання надр розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 59, 60, 61 цього Кодексу, у випадках забруднення та
- Стаття 81. Експлуатація автомототранспортних та інших пересувних засобів з перевищенням нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах
статті 1 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" атмосферне повітря - це життєво важливий компонент навколишнього природного середовища, який являє собою природну суміш газів, що знаходиться за межами жилих, виробничих та інших приміщень. 2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається в експлуатації автомототранспортних та інших пересувних засобів і установок, у яких вміст
- Стаття 188/14. Невиконання законних вимог посадових осіб органів Державної інспекції з енергозбереження
статтею 188м згідно із Законом України від 21.06.2001 p. № 2550-ІІІ; із змінами, внесеними згідно із Законом України від 16.03.2007 р. № 760-V) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері енергозбереження (див. Закон України "Про енергозбереження"). 2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у невиконанні законних вимог посадових осіб органів Державної
- Глава 8. Адміністративні правопорушення в промисловості, будівництві та у сфері використання паливно-енергетичних ресурсів
використання паливно-енергетичних
|