Головна
ГоловнаАдміністративне, фінансове, інформаційне правоАдміністративне право → 
« Попередня Наступна »
С.В. Пєтков. Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення, 2012 - перейти к содержанию учебника

Стаття 57. Порушення вимог щодо охорони надр

Самовільна забудова площ залягання корисних копалин, невиконання правил охорони надр і вимог щодо охорони довкілля, будівель і споруд від шкідливого впливу робіт, зв'язаних з користуванням надрами, знищення або пошкодження спостережних режимних свердловин на підземні води, а також маркшейдерських і геодезичних знаків - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вибіркова відробка багатих ділянок родовищ, яка призводить до необґрунтованих втрат балансових запасів корисних копалин, наднормативні втрати І наднормативне розубожування корисних копалин при видобуванні, псування родовищ корисних копалин та інші порушення вимог раціонального використання їх запасів - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб у від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Втрата маркшейдерської документації, невиконання вимог щодо приведений гірничих виробок і бурових свердловин, які ліквідуються або консервуються, в стан, що забезпечує безпеку населення, а також вимог щодо збереження родовищ, гірничих виробок і бурових свердловин на час консервації - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Порушення особливих умов спеціального дозволу на користування надрами, якщо це не пов'язано з отриманням доходу у великих розмірах,- тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб та фізичних осіб від трьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Отримання доходу у великих розмірах мас місце, коли його сума у триста і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
(Із змінами і доповненнями, внесеними згідно із законами України від 19.01.95 р. № 8/95-ВР, від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 05.04.2001 р. Як 2342-1II, від 08.09.2005 р. № 2851-ІV, від 05.11.2009 р. № 1708-VI, від 19.10.2010 р. № 2608-VI)
1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері охорони надр (див. Кодекс України про надра, Гірничий закон України тощо).
Предмет посягання на надра.
2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у таких формах:
1) самовільна забудова площ залягання корисних копалин, невиконання правил охорони надр і вимог щодо охорони довкілля, будівель і споруд від шкідливого впливу робіт, зв'язаних з користуванням надрами, знищення або пошкодження спостережних режимних свердловин на підземні води, а також маркшейдерських і геодезичних знаків;
2) вибіркова відробка багатих ділянок родовищ, яка призводить до необґрунтованих втрат балансових запасів корисних копалин, наднормативні втрати і наднормативне розубожування корисних копалин при видобуванні, псування родовищ корисних копалин та інші порушення вимог раціонального використання їх запасів;
3) втрата маркшейдерської документації, невиконання вимог щодо приведення гірничих виробок і бурових свердловин, які ліквідуються або консервуються, в стан, що забезпечує безпеку населення, а також вимог щодо збереження родовищ, гірничих виробок і бурових свердловин на час консервації;
4) порушення особливих умов спеціального дозволу на користування надрами, якщо це не пов'язано з отриманням доходу у великих розмірах.
Відповідно до статті 58 Кодексу України про надра забороняється проектування і будівництво населених пунктів, промислових комплексів та інших об'єктів без попереднього геологічного вивчення ділянок надр, що підлягають забудові.
Забудова площ залягання корисних копалин загальнодержавного значення, а також будівництво на ділянках їх залягання споруд, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, допускаються у виняткових випадках лише за погодженням з відповідними територіальними геологічними підприємствами та органами державного гірничого нагляду. При цьому повинні здійснюватися заходи, які б забезпечували можливість видобування з надр корисних копалин.
Порядок забудови площ залягання корисних копалин загальнодержавного значення встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Забудова площ залягання корисних копалин місцевого значення, а також розміщення на ділянках їх залягання підземних споруд, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, допускаються за погодженням з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, відповідними місцевими радами.
3. Суб'єкт адміністративного проступку - як громадяни, так і посадові особи (чч. 1 і 4 цієї статті); тільки посадові особи (чч. 2 і 3 цієї статті).
4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі умислу або необережності.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Информация, релевантная "Стаття 57. Порушення вимог щодо охорони надр"
  1. Стаття 231/1. Органи державного геологічного контролю
    статті 57,58). Від імені органів державного геологічного контролю розглядати справи про адміністративні правопорушення та накладати адміністративні стягнення мають право: державні інспектори - штраф до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; головний державний інспектор державного геологічного контролю та його заступники - штраф до чотирнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів
  2. Стаття 188/33. Невиконання законних вимог посадових осіб органів охорони культурної спадщини
    статтею 188" згідно із Законом України від 09.09.2010 р. № 2518-У І) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері охорони культурної спадщини (див. Закон України "Про охорону культурної спадщини"). 2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у невиконанні законних вимог посадових осіб органів охорони культурної спадщини щодо усунення порушень вимог
  3. Стаття 188/4. Невиконання законних вимог органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці
    статтею 1884 згідно із Законом України від 19.01.95 p. № 8/95-ВР; із змінами, внесеними згідно із законами України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 05.04.2001 p. № 2342-ІІІ, від 18.11.2004 р. № 2197-ІV) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері охорони праці (див. Закон України "Про охорону праці"). 2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у невиконанні
  4. Стаття 219. Виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад
    статтями 92, 99 (коли правопорушення вчинено громадянином), статтями 104,141,142,152, 159, статтею 175і (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтею 179, статтею 180 (крім справ щодо батьків неповнолітніх або осіб, які їх замінюють), частиною четвертою статті 181, частиною першою статті 182, статтями 183,186і. (Із змінами,
  5. Стаття 239. Спеціально уповноважені органи виконавчої влади н галузях водного господарства, геології та використання надр
    статті 48,59,60, 61 (за винятком випадків забруднення та вичерпання підземних вод або порушення водоохоронного режиму на водозборах, яке спричинило забруднення цих вод). Органи спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у галузі геології та використання надр розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 59, 60, 61 цього Кодексу, у випадках забруднення та
  6. Стаття 47. Порушення права державної власності на надра
    статті 4 Кодексу України про надра, надра є виключною власністю народу України і надаються тільки у користування. Угоди або дії, які в прямій або прихованій формі порушують право власності народу України на надра, є недійсними. Народ України здійснює право власності на надра через Верховну Раду України, Верховну Раду Автономної Республіки Крим і Ради народних депутатів. Окремі повноваження щодо
  7. Стаття 188/27. Невиконання законних вимог посадових осіб органу технічного нагляду Міністерства аграрної політики України
    статтею 1882 згідно із Законом України від 24.09.2008 р. № 586-УІ) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері державного технічного нагляду (див. Закон України "Про дорожній рух", Закон України "Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України", Закон України "Про захист прав покупців сільськогосподарських машин"), 2. Об'єктивна
  8. Стаття 231. Органи спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці
    статті 41 (за винятком порушень санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм), статті 47, 57,58,93,94,188). Від імені органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право: 1) за порушення законодавчих та інших нормативних актів
  9. Стаття 58. Порушення правил і вимог проведення робіт по геологічному вивченню надр
    статті 37 Кодексу України про надра, геологічне вивчення надр здійснюється з метою одержання даних про геологічну будову надр, процеси, які відбуваються в них, виявлення і оцінки корисних копалин, вивчення закономірностей їх формування і розміщення, з'ясування гірничотехнічних та інших умов розробки родовищ корисних копалин і використання надр для цілей, не пов'язаних з видобуванням корисних
  10. Стаття 188/9. Невиконання законних вимог посадових осіб органів виконавчої влади у сфері стандартизації, метрології та сертифікації
    статтею 1889 згідно із Законом України від 04.02.98 p. № 73/98-ВР; із змінами, внесеними згідно із Законом України від 05.04.2001 p. № 2342-ІІІ) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері стандартизації, метрології та сертифікації (див. Закон України "Про стандартизацію", Закон України "Про метрологію та метрологічну діяльність", Декрет Кабінету Міністрів
  11. Стаття 19. Митна варта
    порушеннями митних правил, охорони територій, будівель, споруд та приміщень митних органів, охорони та супроводження товарів і транспортних засобів, забезпечення охорони зон митного
  12. Стаття 105. Порушення вимог щодо виконання фітосанітарних заходів
    порушення виражається у порушенні вимог щодо виконання фітосанітарних заходів (формальний склад). 3. Суб'єкт адміністративного проступку - як громадяни, так і посадові особи. 4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі
  13. Стаття 41/2. Порушення чи невиконання колективного договору, угоди
    статтею 412 згідно із Законом України від 19.01.1995 р. № 8/95-ВР; із змінами, внесеними згідно Із Законом України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері охорони праці (див. Кодекс законів про працю України, Закон України "Про колективні договори і угоди"). 2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається в порушенні чи
  14. Стаття 107. Порушення правил щодо карантину тварин та інших ветеринарно-санітарних вимог
    порушення виражається у порушенні правил щодо карантину тварин, інших ветеринарно-санітарних вимог, передбачених Законом України "Про ветеринарну медицину", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з епізоотіями (формальний склад). 3. Суб'єкт адміністративного проступку - як громадяни, так і посадові особи. 4. Суб'єктивна сторона
  15. Стаття 138. Порушення правил охорони магістральних трубопроводів
    статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню,- тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - від сорока до вісімдесяти восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (Із змінами, внесеними згідно із законами України від 15.11.94 р. № 246/94-ВР, від 07.02.97 р. № 55/97-ВР) 1.
  16. Стаття 242. Органи мисливського господарства
    статтею 50, частиною першою статті 85, статтями 912 і 188/5 цього Кодексу. Від імені органів мисливського господарства розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівник спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань лісового, мисливського господарства та полювання і його заступники, начальник управління
  17. Стаття 188/28. Невиконання законних вимог посадових осіб Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України
    статтею 188м згідно із Законом України від 24.09.2008 p. № 586-VI) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері безпеки дорожнього руху (див. Закон України "Про дорожній рух"). 2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у невиконанні законних вимог (приписів) посадових осіб Державтоінспекції (ДАІ) МВС України щодо усунення порушень правил, норм і
  18. Стаття 188/3. Невиконання вимог органів державного контролю за цінами
    статтею 1883 згідно із Законом України від 22.09.94 p. № 179/94-ВР; із змінами, внесеними згідно із Законом України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері державного контролю за цінами (див. Закон України "Про ціни і ціноутворення"). 2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у невиконанні законних вимог органів державного
  19. Стаття 399. Загальні положення щодо порядку виконання постанови митного органу про накладення стягнення за порушення митних правил
    статтею 393 цього Кодексу. Митний орган, який виніс постанову про накладення стягнення за порушення митних правил, виконує її самостійно у передбачених цим Кодексом випадках, а в інших випадках - через державного виконавця. У разі винесення митним органом кількох постанов про накладення стягнень за порушення митних правил щодо однієї особи кожна постанова виконується
  20. Стаття 218. Адміністративні комісії
    статтями 45, 46, 92, 99, 103і - 104 , статтею 136 (за вчинення порушень на автомобільному транспорті), статтями 138, 141, 142, 149- 152, частиною першою статті 154, статтями 155,1552, частиною другою статті 156, статтями 156і, 156, 159, статтею 175і (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтею 179, статтею 180 (крій справ щодо