Головна
ГоловнаАдміністративне, фінансове, інформаційне правоАдміністративне право → 
« Попередня Наступна »
С.В. Пєтков. Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення, 2012 - перейти к содержанию учебника

Стаття 96. Порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва

Порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил та затверджених проектних рішень під час нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єктів чи споруд - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб - від ста до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадив.
Виконання підготовчих робіт без направлення повідомлення про початок виконання зазначених робіт у випадках, коли направлення такого повідомлення є обов'язковим, а також наведення недостовірних даних у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт - тягнуть за собою накладення штрафу від ста до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Виконання підготовчих робіт без реєстрації декларації про початок виконання зазначених робіт, якщо такі роботи не виконувалися на підставі зареєстрованої декларації про початок виконання будівельних робіт чи дозволу на виконання будівельних робіт, а також наведення недостовірних даних у декларації про початок виконання підготовчих робіт- тягнуть за собою накладення штрафу від ста п'ятдесяти до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Виконання будівельних робіт без повідомлення про початок виконання зазначених робіт, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні - тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот п'ятдесяти до трьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Виконання будівельних робіт без реєстрації декларації про початок виконання зазначених робіт, а також наведення недостовірних, даних у такій декларації, вчинені щодо об'єктів І категорії складності, - тягнуть за собою накладення штрафу від трьохсот п'ятдесяти до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Діяння, передбачені частиною шостою цієї статті, вчинені щодо об'єктів П категорії складності, - тягнуть за собою накладення штрафу від чотирьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Діяння, передбачені частиною шостою цієї статті, вчинені щодо об'єктів Ш категорії складності, - тягнуть за собою накладення штрафу від п'ятисот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Виконання будівельних робіт без дозволу на їх виконання - тягне за собою накладення штрафу від шестисот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Діяння, передбачене частиною дев'ятою цієї статті, вчинене щодо об'єктів V категорії складності, - тягне за собою накладення штрафу від семисот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Експлуатація об'єктів будівництва, які не прийняті в експлуатацію, а також наведення недостовірних даних у декларації про готовність об'єкта до експлуатації, вчинені щодо об'єктів І категорії складності, - тягнуть за собою накладення штрафу від трьохсот п'ятдесяти до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Діяння, передбачені частиною одинадцятою цієї статті, вчинені щодо об'єктів II категорії складності, - тягнуть за собою накладення штрафу від чотирьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Діяння, передбачені частиною одинадцятою цієї статті, вчинені щодо об'єктів 111 категорії складності, - тягнуть за собою накладення штрафу від п'ятисот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Експлуатація об'єктів будівництва IV категорії складності, які не прийняті в експлуатацію, - тягне за собою накладення штрафу від шестисот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Діяння, передбачене частиною чотирнадцятою цієї статті, вчинене щодо об'єктів V категорії складності, - тягне за собою накладення штрафу від семисот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Незабезпечення замовником здійснення авторського нагляду у випадках, коли такий нагляд с обов'язковим згідно з вимогами законодавства, - тягне за собою накладення штрафу від чотирьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Незабезпечення замовником здійснення технічного нагляду у випадках, коли такий нагляд г обов'язковим згідно з вимогами законодавства, - тягне за собою накладення штрафу від чотирьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Неподання чи несвоєчасне подання замовником інформації про передачу права на будівництво об'єкта іншому замовнику, зміну генерального підрядника чи підрядника, осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, відповідальних виконавців робіт, а також інформації про початок виконання підготовчих чи будівельних робіт та про введення в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта у випадках, коли подання такої інформації є обов'язковим, - тягне за собою накладення штрафу від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
(Із змінами і доповненнями, внесеними згідно із законами України від 14.10.94 р. № 209/94-ВР, від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 16.09.2008 р. № 509-VI, від 18.12.2008 р. № 692-УІ, від 25.12.2008 р. № 800-VI, від 05.11.2009 р. № 1704-VI; у редакції Закону України від 22.12.2011 р. № 4220-УІ)
1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері безпеки будівництва (див. Закони України "Про основи містобудування", "Про регулювання містобудівної діяльності").
Безпосередній об'єкт - встановлений порядок будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єктів чи споруд, їх проектування, розміщення та експлуатації.
2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у таких формах:
1) порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил та затверджених проектних рішень під час нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єктів чи споруд;
2) виконання підготовчих робіт без направлення повідомлення про початок виконання зазначених робіт у випадках, коли направлення такого повідомлення є обов'язковим, а також наведення недостовірних даних у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт;
3) виконання підготовчих робіт без реєстрації декларації про початок виконання зазначених робіт, якщо такі роботи не виконувалися на підставі зареєстрованої декларації про початок виконання будівельних робіт чи дозволу на виконання будівельних робіт, а також наведення недостовірних даних у декларації про початок виконання підготовчих робіт;
4) виконання будівельних робіт без повідомлення про початок виконання зазначених робіт, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні;
5) виконання будівельних робіт без реєстрації декларації про початок виконання зазначених робіт, а також наведення недостовірних даних у такій декларації, вчинені щодо об'єктів І категорії складності;
6) виконання будівельних робіт без дозволу на їх виконання;
7) експлуатація об'єктів будівництва, які не прийняті в експлуатацію, а також наведення недостовірних даних у декларації про готовність об'єкта до експлуатації, вчинені щодо об'єктів І категорії складності;
8) експлуатація об'єктів будівництва IV категорії складності, які не прийняті в експлуатацію;
9) незабезпечення замовником здійснення авторського нагляду у випадках, коли такий нагляд є обов'язковим згідно з вимогами законодавства;
10) незабезпечення замовником здійснення технічного нагляду у випадках, коли такий нагляд є обов'язковим згідно з вимогами законодавства;
11) неподання чи несвоєчасне подання замовником інформації про передачу права на будівництво об'єкта іншому замовнику, зміну генерального підрядника чи підрядника, осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, відповідальних виконавців робіт, а також інформації про початок виконання підготовчих чи будівельних робіт та про введення в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта у випадках, коли подання такої інформації є обов'язковим.
Всі склади формальні.
3. Суб'єкт адміністративного проступку - спеціальний (посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності) у чч. 3-18 цієї статті; як громадяни, так і посадові особи - у чч. 1 і 2 цієї статті.
4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі необережності.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Информация, релевантная "Стаття 96. Порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва"
  1. Стаття 244/6. Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю
    статті 96,96і (крім частини третьої), 188 ). Від імені інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право начальник Державної архітектурно-будівельної інспекції України та його заступники, начальники інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю та їх заступники. (Доповнено
  2. Стаття 188/9. Невиконання законних вимог посадових осіб органів виконавчої влади у сфері стандартизації, метрології та сертифікації
    статтею 1889 згідно із Законом України від 04.02.98 p. № 73/98-ВР; із змінами, внесеними згідно із Законом України від 05.04.2001 p. № 2342-ІІІ) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері стандартизації, метрології та сертифікації (див. Закон України "Про стандартизацію", Закон України "Про метрологію та метрологічну діяльність", Декрет Кабінету Міністрів
  3. Стаття 219. Виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад
    статтями 92, 99 (коли правопорушення вчинено громадянином), статтями 104,141,142,152, 159, статтею 175і (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтею 179, статтею 180 (крім справ щодо батьків неповнолітніх або осіб, які їх замінюють), частиною четвертою статті 181, частиною першою статті 182, статтями 183,186і. (Із змінами,
  4. Стаття 188/28. Невиконання законних вимог посадових осіб Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України
    статтею 188м згідно із Законом України від 24.09.2008 p. № 586-VI) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері безпеки дорожнього руху (див. Закон України "Про дорожній рух"). 2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у невиконанні законних вимог (приписів) посадових осіб Державтоінспекції (ДАІ) МВС України щодо усунення порушень правил, норм і
  5. Стаття 244/8. Органи державного контролю за якістю лікарських засобів та умовами їх виробництва
    стаття 44), і порушенням встановленого порядку взяття, переробки, зберігання, реалізації і застосування донорської крові та (або) її компонентів і препаратів (стаття 45 ), з недодержанням вимог стандартів, норм, правил і технічних умов під час виробництва, зберігання, транспортування, реалізації чи використання лікарських засобів (статті 167- 170), а також з невиконанням законних вимог посадових
  6. Стаття 168/1. Виконання робіт, надання послуг громадянам-споживачам, що не відповідають вимогам стандартів, норм і правил
    статтею 168і згідно із Законом України від 15.12.93 р. № 3683-ХІІ; із змінами, внесеними згідно із Законом України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері стандартизації та захисту прав споживачів (див. Закони України "Про стандартизацію", "Про метрологію та метрологічну діяльність", "Про підтвердження відповідності", "Про
  7. Стаття 244/12. Органи державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки
    стаття 95), а також з невиконанням законних вимог (приписів) посадових осіб органів державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки (стаття 188і ). Від імені органів державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право Головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки
  8. Стаття 169. Передача замовнику або у виробництво документації, яка не відповідає вимогам стандартів
    порушення - конструкторська, технологічна та проектна документація, яка не відповідає вимогам стандартів, норм і правил щодо якості продукції та її безпеки. 2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у передачі замовнику або у виробництво конструкторської, технологічної та проектної документації, яка не відповідає вимогам стандартів, норм і правил щодо якості продукції та її безпеки
  9. Стаття 244/16. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг
    стаття 166 3), а також із невиконанням законних вимог посадових осіб національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (стаття 188"). Від імені національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, розглядати справи про адміністративні правопорушення І накладати адміністративні стягнення мають право голова, інші члени
  10. Стаття 188/6. Невиконання законних вимог посадових осіб органів спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з державного нагляду за додержанням законодавства про працю або створення перешкод для діяльності цих органів
    статтею 1886 згідно із Законом України від 19.01.95 р. № 8/95-ВР; із змінами, внесеними згідно із законами України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 21.11.97 р. № 666797-ВР, від 18.05.2004 р. № 1725-ІV, від 19.02.2009 р. № 1027-УІ) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку с суспільні відносини у сфері праці (див. Кодекс законів про працю України, Закони України "Про оплату праці", "Про
  11. Стаття 223. Органи державного пожежного нагляду
    статті 120, 175,188"). Від імені органів державного пожежного нагляду розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право: 1) головні державні інспектори з пожежного нагляду центрального та територіальних органів державного пожежного нагляду та їх заступники - штраф на громадян до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових
  12. Стаття 167. Введення в обіг або реалізація продукції, яка не відповідає вимогам стандартів
    порушення виражається у введенні в обіг (випуску на ринок України, в тому числі з ремонту) та/або реалізації продукції, яка не відповідає вимогам стандартів, сертифікатів відповідності, норм, правил і зразків (еталонів) щодо безпечності, якості, комплектності та упаковки (за винятком випадків, передбачених законодавством України (формальний склад). 3. Суб'єкт адміністративного проступку -
  13. Стаття 188/29. Невиконання законних вимог посадових осіб національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг
    статтею 18829 згідно із Законом України від 18.12.2008 р. № 692-VI; із змінами, внесеними згідно із Законом України від 07.07.2011 p. № 3610-VT) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері ринків фінансових послуг (див. Закон України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг"). 2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у
  14. Стаття 188/17. Невиконання законних вимог посадових осіб спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з питань державного експортного контролю
    статтею 188 згідно із Законом України від 15.05.2003 p. № 749-ІV) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері державного експортного контролю (див. Закон України "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання"). 2.Об'єктивна сторона правопорушення виражається у невиконанні законних вимог посадових
  15. Стаття 188/7. Невиконання законних вимог національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації
    статтею 188 згідно із Законом України від 01.10.96 р. № 386/96-ВР; із змінами, внесеними згідно із Законами України від 24.06.2004 р. № 1876-ІV, від 01.06.2010 p. № 2299-VI, від 07.07.2011 р. № 3610-УІ) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері зв'язку та інформатизації (див. Закони України "Про зв'язок", "Про поштовий зв'язок", "Про радіочастотний ресурс
  16. Стаття 242. Органи мисливського господарства
    статтею 50, частиною першою статті 85, статтями 912 і 188/5 цього Кодексу. Від імені органів мисливського господарства розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівник спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань лісового, мисливського господарства та полювання і його заступники, начальник управління
  17. Стаття 188/10. Невиконання законних вимог посадових осіб органів державного контролю за якістю лікарських засобів та умовами їх виробництва
    статтею 18810 згідно із Законом України від 23.12.98 p. № 352-XIV; із змінами, внесеними згідно із Законом України від 08.09.2011 р. № 3718- VI) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері контролю за якістю лікарських засобів (див. Закон України "Про лікарські засоби"). 2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у невиконанні законних вимог посадових осіб
  18. Стаття 327. Забезпечення законності у разі застосування стягнень до порушників митних правил
    порушення митних правил не може бути застосовано інакше, як на підставі та в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами України. Додержання вимог законодавства у разі застосування стягнень за порушення митних правил забезпечується здійсненням систематичного контролю з боку митних органів вищого рівня та їх посадових осіб, права оскарження та інших встановлених законодавством
  19. Стаття 188/25. Невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб Державної технічної інспекції Державного департаменту страхового фонду документації
    статтею 18825 згідно із Законом України від 22.02.2007 р. № 695-V) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері функціонування державної системи страхового фонду документації (див. Закон України "Про страховий фонд документації України"). 2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у невиконанні законних вимог (приписів) посадових осіб Державної технічної
  20. Стаття 140. Порушення правил, норм і стандартів при утриманні автомобільних доріг і вулиць, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху чи позначення на автомобільних дорогах і вулицях місць провадження робіт
    статті, що спричинили створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи Іншого майна,- тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від сорока до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян І накладення штрафу на посадових осіб, громадян - суб'єктів господарської діяльності від