Відмова від надання чи несвоєчасне надання за запитами повної та достовірної екологічної інформації, передбаченої законодавством,- тягне за собою накладення штрафу на службових та посадових осіб від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
(Доповнено статтею 914 згідно із Законом України від 28.11.2002 р. № 254-ІУ)
1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері охорони навколишнього природного середовища та екологічної безпеки (див. Закон України "Про охорону навколишнього природного середовища").
Безпосередній об'єкт - порядок надання екологічної інформації.
Предмет посягання - право на екологічну інформацію.
Відповідно до статті 25 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" інформація про стан навколишнього природного середовища (екологічна інформація) - це будь-яка інформація в письмовій, аудіовізуальній, електронній чи іншій матеріальній формі про.
стан навколишнього природного середовища чи його об'єктів - землі, вод, надр, атмосферного повітря, рослинного і тваринного світу та рівні їх забруднення;
біологічне різноманіття і його компоненти, включаючи генетично видозмінені організми та їх взаємодію із об'єктами навколишнього природного середовища;
джерела, фактори, матеріали, речовини, продукцію, енергію, фізичні фактори (шум, вібрацію, електромагнітне випромінювання, радіацію), які впливають або можуть вплинути на стан навколишнього природного середовища та здоров'я людей;
загрозу виникнення і причини надзвичайних екологічних ситуацій, результати ліквідації цих явищ, рекомендації щодо заходів, спрямованих на зменшення їх негативного впливу на природні об'єкти та здоров'я людей;
екологічні прогнози, плани і програми, заходи, в тому числі адміністративні, державну екологічну політику, законодавство про охорону навколишнього природного середовища;
витрати, пов'язані із здійсненням природоохоронних заходів за рахунок фондів охорони навколишнього природного середовища, інших джерел фінансування, економічний аналіз, проведений у процесі прийняття рішень з питань, що стосуються довкілля.
Основними джерелами такої інформації є дані моніторингу довкілля, кадастрів природних ресурсів, реєстри, автоматизовані бази даних, архіви, а також довідки, що видаються уповноваженими на те органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, окремими посадовими особами.
2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у відмові від надання чи несвоєчасному наданні за запитами повної та достовірної екологічної інформації, передбаченої законодавством (формальний склад).
Відповідно до статті 25-1 Закону "Про охорону навколишнього природного середовища" Міністерство екології та природних ресурсів України, його органи на місцях, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, діяльність яких може негативно вплинути або впливає на стан навколишнього природного середовища, життя і здоров'я людей, зобов'язані забезпечувати вільний доступ населення до інформації про стан навколишнього природного середовища.
Екологічне інформаційне забезпечення здійснюється органами державної влади та органами місцевого самоврядування в межах їх повноважень шляхом:
а) підготовки спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів і подання на розгляд Верховної Ради України щорічної Національної доповіді про стан навколишнього природного середовища в Україні, а після її розгляду Верховною Радою України - опублікування окремим виданням та розміщення в системі Інтернет;
б) щорічного інформування Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними державними адміністраціями, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями відповідних рад та населення про стан навколишнього природного середовища відповідних територій;
в) систематичного інформування населення через засоби масової інформації про стан навколишнього природного середовища, динаміку його змін, джерела забруднення, розміщення відходів чи іншої зміни навколишнього природного середовища і характер впливу екологічних факторів на здоров'я людей;
г) негайного інформування про надзвичайні екологічні ситуації;
ґ) передачі інформації, отриманої в результаті проведення моніторингу довкілля, каналами інформаційних зв'язків органам, уповноваженим приймати рішення щодо отриманої інформації;
д) забезпечення вільного доступу до екологічної інформації, яка не становить державної таємниці і міститься у списках, реєстрах, архівах та інших джерелах.
3. Суб'єкт адміністративного проступку - спеціальний (посадові та службові особи, які мають доступ до екологічної інформації- є посадовими/службовими особами органів, наведених у ч. І ст.25-1 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища").
4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу (відмова від надання інформації), так й у формі необережності.
|
- Стаття 212/3. Порушення права на інформацію
статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від п'ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Примітка. Виключено (Доповнено статтею 2123 згідно із Законом України від 03.04.2003 р. № 676-ІV, із змінами і доповненнями, внесеними згідно із законами України від 22.12.2005 р. № 3262-ІУ, Від
- Стаття 188/32. Невиконання законних вимог Вищої ради юстиції щодо надання інформації
статтею 188 згідно із Законом України від 13.05.2010 р. № 2181-VI; із змінами, внесеними згідно із Законом України від 03.11.2011 р. № 4001-VI) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері судоустрою (див. Закон України "Про Вищу раду юстиції"). 2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у невиконанні законних вимог Вищої ради юстиції або члена Вищої ради
- Стаття 188/35. Невиконання законних вимог Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо надання інформації
статтею 18835 згідно із Законом України від 07.07.2010 p. № 2453-V1) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері судоустрою (див. Закон України "Про судоустрій і статус суддів"). 2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у невиконанні законних вимог Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо
- Стаття 188/36. Невиконання законних вимог посадових осіб національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг
статтею 188м згідно із Законом України від 09.07.2010 р. № 2479-VI; із змінами, внесеними згідно із Законом України від 07.07.2011 р. № 3610-VI) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини в галузі державного нагляду у сфері комунальних послуг (див. Закон України "Про державне регулювання у сфері комунальних послуг"). 2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у
- Стаття 188/19. Невиконання законних вимог Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Рахункової палати, народного депутата України
статтею 188" згідно із Законом України від 11.07.2003 p. № И 28-ІV) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері конституційного ладу та парламентського контролю (див. Закон України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини". Закон України "Про Рахункову палату". Закон України "Про статус народного депутата України). 2. Об'єктивна сторона
- Стаття 54. Відмова від захисника або його заміна
статтею 49 цього Кодексу, для здійснення захисту за
- Стаття 282. Рішення суду
статті передбачає як підставу для припинення надання зазначеної примусової психіатричної допо моги винесення рішення суду про відмову у задоволенні заяви про продовження амбулаторної психіатричної допомоги, продовження госпіталізації, про задоволення заяви фізичної особи чи її законно го представника про припинення психіатричної допомоги у при мусовому
- Стаття 188/37. Невиконання законних вимог посадових осіб органів ринкового нагляду та їх територіальних органів
статтею 188 7 згідно із Законом України від 02.12.2010 р. № 2735-VI) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері державного ринкового нагляду (див. Закон України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції"). 2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у невиконанні законних вимог посадових осіб органів ринкового нагляду та їх
- Стаття 156/1. Порушення законодавства про захист прав споживачів
статті, громадянину-споживачу в реалізації його права в разі придбання ним товару неналежної якості - тягнуть за собою накладення штрафу від одного до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Надання виробниками або особами, зазначеними у частині першій цієї статті, недостовірної інформації про продукцію, в разі якщо ця інформація не зашкодила життю, здоров'ю та майну
- Стаття 369. Експерт
відповідного висновку. Експерт призначається посадовою особою органу, в провадженні якої перебуває справа про порушення митних правил, у разі потреби в спеціальних знаннях. Експерт зобов'язаний надати об'єктивні висновки з поставлених перед ним питань. Експерт має право: знайомитися з матеріалами справи, що стосуються предмета експертизи; заявляти клопотання про надання йому
- Стаття 148/2. Порушення порядку та умов надання послуг зв'язку в мережах загального користування
статтею 148 згідно із Законом України від 01.10.96 р. № 386/96-ВР; у редакції Закону України від 18.11.2003 р. № 1280-ІV) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері зв'язку та у сфері захисту прав споживачів (див. Закони України "Про зв'язок", "Про телекомунікації", "Про захист прав споживачів". Правила надання та отримання телекомунікаційних послуг).
- Стаття 559. Відкладення надання міжнародної правової допомоги
відкладене, якщо виконання доручення перешкоджатиме досудовому розслідуванню або судовому розгляду, що триває в
- Стаття 166-4.
статті, від виконання рішень Антимонопольного комітету України та його територіальних відділень, чи несвоєчасне виконання їх рішень - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб та керівників у розмірі до шести неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, - до шістнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (Доповнено
- Стаття 82/3. Приховування, перекручення або відмова від надання повної та достовірної інформації за запитами посадових осіб і зверненнями громадян та їх об'єднань щодо безпеки утворення відходів та поводження з ними
статтею 82 згідно із Законом України від 14.12.99 р. № 1288-ХІУ) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері охорони навколишнього природного середовища (див. Закони України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про відходи", "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення", "Про металобрухт", "Про поводження з
- Стаття 188/14. Невиконання законних вимог посадових осіб органів Державної інспекції з енергозбереження
статтею 188м згідно із Законом України від 21.06.2001 p. № 2550-ІІІ; із змінами, внесеними згідно із Законом України від 16.03.2007 р. № 760-V) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері енергозбереження (див. Закон України "Про енергозбереження"). 2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у невиконанні законних вимог посадових осіб органів Державної
- Стаття 296. Припинення надання митних пільг посадовим особам представництв іноземних держав та міжнародних організацій в Україні
статтями 287 - 290, 292 - 294 цього Кодексу,
- Стаття 15. Невтручання у приватне життя
наданий доступ до інформації про приватне життя, зобов'язаний запобігати розголошенню такої
- Відступне.
відно до ст. 602 ЦК України зобов'язання припиняється за згодою сторін внаслідок передачі боржником кредиторові відступного (грошей, іншого майна тощо). Надання відступного як спосіб припинення зобов'язання може мати місце як при виникненні зобов'язання, так і в процесі його виконання. Оформляється відступне договором, в якому вказуються розмір відступного, порядок і строк його надання.
- Стаття 166/10. Порушення вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру
статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (Доповнено статтею 166,п згідно із Законом України від 06.09.2005 р. № 2806-ІУ; у редакції Закону України від 22.12.2011 р. № 4221-УІ) 1. Об'єктом даного
|