(1) Російська Федерація - Росія є суверенна, правова, демократична, федеративний, соціальне, світська держава з республіканською формою правління. Найменування держави "Російська Федерація" (скорочено РФ) і "Росія" рівнозначні. (2) Російська Федерація, як цілісне і неподільна держава, має вищою владою щодо своєї території і повітряного простору над нею, самостійно визначає і проводить внутрішню і зовнішню політику, приймає Конституцію Російської Федерації і федеральні закони , що мають верховенство на всій її території. (3) Держава є офіційним представником суспільства, служить всьому суспільству, а не якоїсь його частини, відповідально перед людиною і громадянином.
|
- Глава XXI Безпека та оборона
державних органів безпеки визначаються федеральним законом. (2) Об'єднання Збройних сил РФ, служб безпеки, органів внутрішніх справ між собою не допускається. Стаття (1) Збройні сили РФ захищають її суверенітет і територіальну цілісність, державні інтереси і населення країни. Російська Федерація може створювати об'єднані збройні сили з іншими
- 4. Форми державного устрою
державного устрою - це елемент форми держави, що характеризує внутрішню структуру держави, спосіб його політичного та територіального поділу та взаємовідносин між державою в цілому та її складовими частинами. Залежно від форми державного устрою розрізняють прості (унітарні) і складні (федерація, імперія) держави. Унітарна держава - просте
- Контрольні питання
державний суверенітет 4. Основні періоди інтеграції Білорусі та Россі на сучасному
- Стаття Народовладдя
державної влади Російської Федерації є її багатонаціональний народ. Народ Російської Федерації здійснює свою владу безпосередньо, а також через державні органи та місцеве самоврядування. (2) Вищим виразом безпосередньої влади народу є референдум і вільні вибори. Вибори державних органів і органів місцевого самоврядування, передбачені
- 2. Поняття держави. Його ознаки та функції
державної влади належить певному колу осіб через органи державної влади (апарат держави для управління і придушення). Це система органів і організацій, за допомогою яких здійснюється управління суспільством (армія, міліція, суди, прокуратура і т. д.). Орган державної влади являє собою ланка державного апарату, що бере участь у здійсненні
- 5. Форми державного устрою
державного устрою - це територіальна організація, структура держави з відповідним розподілом повноважень між центральним і регіональним рівнем влади. Основні види форм державного устрою: 1. унітарна держава (Данія, Португалія) - у державах цього типу загальними є і територія, і система державної влади. Територія ділиться тільки по
- Стаття 275. Державна зрада Коментар до статті 275
державної зради є зовнішня безпека Російської Федерації як держави. Під нею слід розуміти стан захищеності життєво важливих інтересів держави, тобто конституційного ладу, суверенітету, обороноздатності та територіальної недоторканності Російської Федерації від зовнішніх загроз. Загроза безпеки держави - це сукупність умов та факторів, що створюють
- 27. Конституція Російської Федерації - основний закон держави
державного механізму; 3) політико-територіальний устрій, форма правління, форма державного устрою. До основних напрямів реалізації конституційних норм, в яких проявляється призначення Конституції, відносяться: 1) установча, так як саме Конституція надає законність державі, суспільному ладу, основ політичної системи, 2) організаторська, тому
- Стаття 2
суверенітет.
- Глава 8. Особливі форми державного управління
державних інститутів Російської Федерації, якщо неможливо вирішення цих завдань звичайними засобами, наявними в розпорядженні органів державної влади. 2. У період надзвичайного стану можуть запроваджуватися обмеження прав і свобод громадян. Не підлягають обмеженню права і свободи, закріплені в частині 4 статті 5, частини 3 статті 6, частини 1 статті 7, статті 11, частини 2 статті 12, статті 22
- Список літератури
державність: стан і тенденції / / Політичні проблеми теорії держави. М., 1993. 5. Даль Р. Введення в теорію демократії. М., 1992. 6. Джилас М. Обличчя тоталітаризму. М., 1992. 7. Желев Ж. Фашизм. Тоталітарна держава. М., 1991. 8. Ільїн І.А. Про монархії і республіці / / Собр. соч.: У 10 т. Т. 4. М., 1994. 9. Каменська Г.В. Генезис ідеї демократії / / Поліс. 1994. 10.
- 29. Яка правова природа Європейського Союзу?
Державності все більш виразно проявляються в ході розвитку від Європейських співтовариств до Європейського Союзу і далі (детальніше див питання N
- 3.5. Морські наукові дослідження у міжнародних протоках і в архіпелажних водах
суверенітету або юрисдикції над такими водами, повітряним простором над ними, їх дном і надрами "(п. 1 ст. 34 ЮНКЛОС). Тому всі вищевикладені положення застосовні і до морських науковим дослідженням у міжнародних протоках. В ЮНКЛОС одному аспекту цього питання присвячена також спеціальна ст. 40, яка передбачає: "Під час транзитного проходу через протоки іноземні судна, у тому
- 2. Конституційні засади організації державної влади
державності розкриваються в конституційних інститутах прямої і представницької демократії, при цьому незмінно підкреслюється належність суверенітету і верховної влади народу. Так, Конституція Угорщини встановлює: "В Угорській Республіці вся влада належить народу, який здійснює свій суверенітет через обраних представників, а також безпосередньо "(ч. 2 ст. 2).
- Розділ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
суверенітет необмежений федеральної Конституцією. Вони здійснюють всі права, що не передані Конфедерації . Стаття 4. Національні мови Національними мовами є німецька, французька, італійська та ретороманська. Стаття 5. Регульовані правом основи діяльності держави 1. Право є основою діяльності держави і встановлює її межі. 2. Діяльність
- § 1. Поняття архіпелагу і держави-архіпелагу
суверенітету держав на води архіпелагів. У 1955 р. філіппінський уряд декларував, що воно розглядає всі води між островами Філіппінського архіпелагу, незалежно від їх ширини і протяжності, в якості національних або внутрішніх вод, що підпадають під виключний суверенітет Філіппін. У 1957 р. індонезійський уряд заявило про поширення абсолютного суверенітету
- Види права публічної власності
державну і муніципальну. Муніципальна власність - це майно, що належить на праві власності міських і сільських поселень, а також іншим муніципальним утворенням. Муніципальне утворення - це міське чи сільське поселення, муніципальний район, міський округ або внутрішньоміське територія міста федерального значення * (938). Згідно п. 2 ст. 8, ст. 130
- 2.2. Класифікація морських просторів
суверенітетом різних держав і складові їх територію; 2) простору, на які поширюються суверенні права і юрисдикція прибережних держав; 3) простору, на які не поширюється ні суверенітет, ні суверенні права і юрисдикція жодної з держав, тобто морські простори з міжнародно-правовим режимом. Належність частини Світового океану до одного з
- Стаття 412. Відмова в примусовому виконанні рішення іноземного суду
державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових осіб, державних і муніципальних службовців; за заявами про захист виборчих прав або права на участь у референдумі громадян Російської Федерації (див. коментар до ст. 245 ЦПК). Прийняття іноземним судом рішення у справі, яке може бути розглянуто лише судом Російської Федерації, є підставою для відмови в
|