Коментар до статті 1. Зміст і структура угоди визначаються в ході колективних переговорів (см . коммент. до ст. 37). 2. Крім загальних правил проведення колективних переговорів, передбачених ст. 37 ТК (в т.ч. стосуються створення єдиного представницького органу), сторони можуть встановити додаткові процедури узгодження, затвердження угоди. З обговорення цього питання доцільно розпочати роботу комісії з ведення колективних переговорів (комісії з регулювання соціально-трудових відносин). Вона встановлює, в якому порядку, як часто будуть проводитися засідання комісії, чи буде вестися протокол. На першому засіданні комісії з ведення колективних переговорів може бути визначений і регламент її роботи: послідовність обговорення питань, порядок обговорення та прийняття рішення (регламент комісії з регулювання соціально-трудових відносин затверджується заздалегідь - відразу ж після створення відповідної комісії). 3. Комісія визначає також термін розробки проекту угоди та порядок його підписання представниками сторін, ступінь участі в обговоренні проекту представників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. 4. Особливу увагу законодавець приділяє погодженням державних інтересів з інтересами соціальних партнерів. Це проявляється у встановленні термінів укладання угод, що передбачають бюджетне фінансування. Такі угоди можуть укладатися і часто укладаються між працівниками та роботодавцями у сфері охорони здоров'я, освіти, культури, науки, транспорту, зв'язку, енергетики , інших галузей. При фінансуванні з федерального бюджету угоди повинні укладатися, як правило, до внесення проекту федерального бюджету до Федерального Зібрання РФ. При фінансуванні з регіонального або територіального бюджетів угоди повинні укладатися, як правило, до прийняття відповідних бюджетів. 5. Роботодавці, які не є членами об'єднання, яке вступило в колективні переговори, можуть бути сповіщені про їх початок. Така інформація надсилається ним з метою залучення до участі в системі соціального партнерства. Вони можуть приєднатися до об'єднання роботодавців, приєднатися до колективних переговорів, не вступаючи в об'єднання, приєднатися до вже укладеної угоди, враховувати положення угоди при укладенні колективного договору та прийнятті локальних нормативних актів тощо При отриманні повідомлення роботодавець зобов'язаний проінформувати виборний орган первинної профспілкової організації, тобто рішення про участь у колективних переговорах щодо укладання угоди приймається не тільки роботодавцем. 6. Угода повинна бути підписана представниками сторін.
|
- Стаття 42. Порядок розробки проекту колективного договору та укладення колективного договору
Коментар до статті 1 . Колективний договір розробляється в процесі колективних переговорів (ст. 37 ТК). 2. Стаття 37 ТК передбачає лише загальні правила проведення переговорів; крім них сторони можуть встановити додаткові процедури погодження, затвердження колективного договору. З обговорення цього питання доцільно розпочати роботу комісії з ведення колективних переговорів.
- Стаття 101. Порядок укладання, виконання, зміни, розірвання та визнання недійсною угоди про сплату аліментів
1. До висновку, виконання, розірвання і визнання недійсним угоди про сплату аліментів застосовуються норми Цивільного кодексу Російської Федерації, що регулюють укладення, виконання, розірвання і визнання недійсними цивільно-правових угод. 2. Угода про сплату аліментів може бути змінено або розірвано в будь-який час за взаємною згодою сторін. Зміна
- Стаття 155. Форма мирової угоди
1. Мирова угода укладається у письмовій формі. 2. З боку боржника мирову угоду підписується особою, яка прийняла відповідно до цього Федеральним законом рішення про укладення мирової угоди . Від імені конкурсних кредиторів та уповноважених органів мирову угоду підписується представником зборів кредиторів або уповноваженим зборами кредиторів на вчинення
- Стаття 154. Особливості укладення мирової угоди в ході конкурсного виробництва
1 . Рішення про укладення мирової угоди з боку боржника приймається конкурсним керуючим. 2. У разі, якщо мирова угода є для боржника угодою, яка відповідно до федеральних законів і (або) установчими документами боржника відбувається на підставі рішення органів управління боржника або підлягає узгодженню з органами управління боржника (схваленню цими
- Коментар до статті 5.30
1. Див п. 2 коментарю до ст. 5.28. Про статус роботодавця, особи, його представляє, див. п. 1 коментаря до ст. 5.28, п. 1 коментаря до ст. 5.29. Під необгрунтованою відмовою від укладення колективного договору, угоди слід розуміти відмову з причин, не зазначених у Законі РФ від 11 березня 1992 р. N 2490-1 "Про колективні договори і угоди" (в ред. Федеральних законів від 24 листопада
- Задаткоподобние угоди
. Як вже зазначалося, завдаток характеризується тим, що він, по- перший, видається тільки при укладенні договору і, по-друге, забезпечує виконання зобов'язань, що виникли з цього договору. Тим часом у практиці зустрічаються угоди, подібні по своїй дії з угодами про завдаток, але не відповідають зазначеним ознакам завдатку. До таких задаткоподобним угодами відносяться : 1) укладається
- Стаття 104. Способи та порядок сплати аліментів за угодою про сплату аліментів
1. Способи та порядок сплати аліментів за угодою про сплату аліментів визначаються цією угодою . 2. Аліменти можуть сплачуватися в частках до заробітку і (або) іншому прибутку особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти; в твердій грошовій сумі, що сплачується періодично; в твердій грошовій сумі, що сплачується одноразово; шляхом надання майна, а також іншими способами, щодо яких
- 2. Права та обов'язки членів об'єднання роботодавців
У порядку, передбаченому статутом, усі члени об'єднання роботодавців мають право брати участь у формуванні та діяльності органів управління об'єднання; отримувати інформацію про його діяльності; брати участь у визначенні змісту і структури укладаються об'єднанням угод, що регулюють соціально-трудові відносини і пов'язані з ними економічні відносини; отримувати від об'єднання
- Стаття 161. Наслідки відмови в затвердженні мирової угоди
1. У разі винесення арбітражним судом ухвали про відмову в затвердженні мирової угоди мирова угода вважається неукладеним. 2. Винесення арбітражним судом ухвали про відмову в затвердженні мирової угоди не перешкоджає укладенню нової мирової
- Стаття 160. Відмова у затвердження мирової угоди арбітражним судом
1. У разі невиконання обов'язків щодо погашення заборгованості за вимогами кредиторів першої та другої черги арбітражний суд відмовляє в затвердженні мирової угоди. 2. Підставою для відмови арбітражним судом в затвердження мирової угоди є: порушення встановленого цим Законом порядку укладення мирової угоди; недотримання форми мирової
- Стаття 153. Особливості укладення мирової угоди в ході зовнішнього управління
1. Рішення про укладення мирової угоди з боку боржника приймається зовнішнім керуючим. 2. У разі, якщо мирова угода є для боржника угодою, яка відповідно до федеральних законів і (або) установчими документами боржника відбувається на підставі рішення органів управління боржника або підлягає узгодженню з органами управління боржника (схваленню цими
- Стаття 5.28. Ухилення від участі в переговорах про укладення колективного договору, угоди або порушення встановленого терміну їхнього ув'язнення
Ухилення роботодавця або особи, його представляє, від участі в переговорах про укладення, про зміну або про доповнення колективного договору, угоди або порушення встановленого законом строку проведення переговорів, а одно незабезпечення роботи комісії з укладання колективного договору, угоди у визначені сторонами терміни - тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі
- Стаття 162. Оскарження і перегляд ухвали про затвердження мирової угоди
1. За скаргою осіб, що у справі про банкрутство, третіх осіб, що беруть участь у мировій угоді, а також інших осіб, права і законні інтереси яких порушені або можуть бути порушені мировою угодою, ухвалу про затвердження мирової угоди може бути оскаржене в порядку, встановленому Арбітражним процесуальним кодексом Російської Федерації. 2. Визначення про затвердження мирової
|