Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
Ю. П. Орловський. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації (постатейний), 2009 - перейти до змісту підручника

Стаття 33. Представники роботодавців

Коментар до статті 1. На відміну від колишньої редакції коментована стаття уточнює коло представників роботодавця: представником роботодавця - юридичної особи є його керівник, одноосібний виконавчий орган юридичної особи (див. коментар. До ст. 20).
Індивідуальний підприємець діє без представника або через уповноважену особу.
2. У тому випадку, коли в організації одночасно функціонують одноосібний і колегіальний виконавчі органи, слід спиратися на положення статуту, що визначають компетенцію органів управління. Якщо згадки про представництво в системі соціального партнерства немає (а на практиці найчастіше так і буває), роботодавця представляє особа, яка здійснює функції одноосібного виконавчого органу.
3. Треба враховувати можливість передачі повноважень виконавчого органу товариства керуючої організації або керуючому (ст. 69 Закону про акціонерні товариства, ст. 42 Закону про ТОВ). Керуюча організація або керуючий (індивідуальний підприємець) будуть діяти від імені товариства, в т.ч. і при здійсненні соціального партнерства, якщо інше не передбачено статутом.
4. В останні роки набуває актуальності ще один вид представництва. У разі визнання організації банкрутом і відкриття конкурсного виробництва або введення зовнішнього управління керівник організації-боржника відстороняється від посади; припиняються і повноваження інших органів управління організації. Управління справами боржника покладається на зовнішнього керуючого або конкурсного керуючого (ст. ст. 94, 96, 126, 127, 129 Закону про банкрутство).
Відповідно, зовнішній керуючий або конкурсний управляючий представляє інтереси роботодавця при укладенні або зміні колективного договору, реалізації права працівників на участь в управлінні організацією.
З цього питання склалася і судова практика, яка виходить з того, що керуючий, призначений відповідно до законодавства про банкрутство, є представником роботодавця за законом. Так, Судова колегія у цивільних справах Верховного Суду РФ задовольнила приватну скаргу арбітражного керуючого акціонерного товариства "Блакитна Ока" на визначення Рязанського обласного суду, який відмовився від прийняття заяви про визнання страйку незаконним.
Судова колегія вказала, що, звертаючись до суду, арбітражний керуючий діяв як керівник акціонерного товариства в межах повноважень, наданих йому законодавством (БВС РФ. 1999. N 5).
5. При укладенні колективного договору у філії, представництві, іншому структурному підрозділі інтереси роботодавця може представляти за дорученням (відповідно до наказу чи статутом організації) керівник структурного підрозділу або інша уповноважена особа (див. коментар. До ст. 40).
6. Керівник організації має право приймати рішення, підписувати колективний договір від імені роботодавця. Це не виключає можливості делегування їм частини повноважень іншим особам, залучення до участі в колективних переговорах фахівців, керівників структурних підрозділів і т.п.
Делегування повноважень або доручення виконання окремих дій має бути належним чином оформлено. Доцільно в цьому випадку видати наказ або розпорядження з точним зазначенням переданих прав або доручаються дій.
7. При участі в механізмі соціального партнерства на федеральному, регіональному, територіальному та галузевому рівнях роботодавців представляють відповідні об'єднання.
Об'єднанням роботодавців визнається некомерційна організація, що об'єднує на добровільній основі роботодавців для представництва інтересів і захисту прав своїх членів у взаємовідносинах з профспілками, органами державної влади та органами місцевого самоврядування.
Правовий статус об'єднань роботодавців в усьому світі базується на положеннях Конвенції МОП N 87 "Про свободу асоціації та захист права на організацію" (1948).
Конвенція передбачає право трудящих і роботодавців створювати організації та вступати до них.
По відношенню до роботодавців принцип свободи створювати організації без будь-якої різниці означає, що законодавство і практика кожної країни, що ратифікувала Конвенцію, встановлюють рівні для всіх роботодавців умови і процедуру створення таких організацій, не роблячи винятків і не передбачаючи привілеїв.
Організації роботодавців так само, як і організації трудящих, створюються без попереднього дозволу органів державної влади. Дотримання деяких формальностей (реєстрація, наприклад) допустимо. Однак вони не повинні бути настільки складними або тривалими, щоб це на практиці давало можливість владі на свій розсуд відмовляти у створенні організацій (Свобода об'єднання та колективні переговори. Видання МБТ. 1995. С. 50). Відповідно до ст. 4 Конвенції МОП N 87 зазначені організації не підлягають розпуску або тимчасовій забороні в адміністративному порядку.
Ще одним принципом, закріпленим у Конвенції МОП N 87, і відповідно ще одним елементом права на об'єднання необхідно визнати право роботодавців створювати організації за власним вибором. Експерти МОП вважають, що це право передбачає повноваження щодо вибору структури і складу організації, з розробки її статуту та регламенту, з формування програми дій (ст. 3 Конвенції), а також по створенню федерацій та конфедерацій (ст. 5 Конвенції).
Роботодавці мають також правом вступати у вже діючі організації з єдиною умовою підлягати статутам останніх (ст. 2 Конвенції).
Конвенція МОП N 98 "Про застосування принципів права на організацію та ведення колективних переговорів" (1949) вносить деякі уточнення в правове становище організацій роботодавців. Так, ст. 2 Конвенції передбачає, що організації трудящих і підприємців користуються належним захистом проти будь-яких актів втручання з боку один одного.
Узагальнюючи ті елементи правового статусу, які відображені в документах МОП, можна зробити висновок, що організації роботодавців створюються з метою представництва і захисту інтересів роботодавців, участі в колективно-договірному регулюванні. Вони незалежні від держави і від організацій трудящих, володіють правом на самоврядування, можуть об'єднуватися у федерації і конфедерації і набувати права юридичної особи (ст. 7 Конвенції МОП N 87).
Позиція Міжнародної організації праці знаходить відображення в Законі про об'єднання роботодавців. Стаття 3 Закону визнає об'єднання роботодавців самостійною формою некомерційної організації, заснованої на членстві роботодавців (юридичних та (або) фізичних осіб).
Це означає, що з моменту введення в дію зазначеного Закону (30 листопада 2002) об'єднаннями роботодавців можуть вважатися лише організації, в найменуванні та установчих документах яких прямо зазначено, що вони є об'єднаннями роботодавців. Відповідно, їх єдиною метою є представництво та захист інтересів роботодавців у системі соціального партнерства (ст. 2 Закону).
8. Будучи створеним для представництва інтересів роботодавців, об'єднання виступає їх представником (ст. 33 ТК), а не стороною соціального партнерства (ст. 25 ТК). Це яскраво проявляється при укладанні різного виду угод. У цьому випадку відносини "роботодавець - об'єднання роботодавців" будуються за цивилистической моделі представництва, тобто від імені та в інтересах сторони угоди - роботодавців - діє об'єднання, однак правові наслідки виникають лише для експонованих. Зобов'язання щодо забезпечення відповідних умов праці, дотримання соціальних гарантій для працівників несуть роботодавці, від імені яких укладено угоду, у них виникають обов'язки, пов'язані з діями представника (ст. 8 Закону про об'єднання роботодавців).
Об'єднання роботодавців не несе відповідальності за зобов'язаннями своїх членів, в т.ч. за зобов'язаннями, передбаченими угодами, укладеними цим об'єднанням. Воно відповідально лише за порушення або невиконання власних зобов'язань, закріплених угодою (ст. 15 Закону про об'єднання роботодавців), наприклад обов'язків, пов'язаних з координацією діяльності своїх членів або участю в організації діяльності галузі в цілому. Так, Федеральне галузева угода по річковому транспорту на 2009 - 2011 роки (СПС "КонсультантПлюс") покладає на об'єднання роботодавців, які брали участь в укладенні угоди (Асоціацію портів і судновласників річкового транспорту, Асоціацію судноплавних компаній, Асоціацію зв'язківців річкового транспорту), обов'язки по: інформуванню профспілки про підготовлювані галузевих документах та інших рішеннях, які зачіпають соціально-трудові права працівників річкового транспорту (п. 3.3); участі у розробці змін та доповнень до законів Російської Федерації з податкової системі (п. 3.4); надання допомоги організаціям в розробці комплексу заходів з фінансового оздоровлення (п. 3.5).
В угоді повинні бути чітко розмежовані обов'язки роботодавців, які використовують працю працівників і забезпечують певний рівень умов праці, та об'єднання роботодавців, яке по відношенню до своїх членів здійснює організаційні, інформаційні, консультаційні функції, але не може відповідати за надання гарантій працівникам.
9. Характерною ознакою об'єднань роботодавців треба визнати їх незалежність. Відповідно до ст. 6 Закону про об'єднання роботодавців вони здійснюють свою діяльність незалежно від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, професійних спілок та їх об'єднань, політичних партій і рухів, інших громадських організацій (об'єднань). Засновники самостійно визначають завдання та напрямки діяльності створеного об'єднання, його вид, розробляють статут, формують органи управління, визначають їх компетенцію. Створення, реорганізація, ліквідація об'єднання роботодавців залежать виключно від волі його засновників (членів) і не вимагають узгодження ні з органами державної влади, ні з представницькими організаціями працівників. Виняток становлять загальні норми цивільного законодавства, що дозволяють ліквідувати некомерційну організацію за рішенням суду у разі: допущених при її створенні грубих порушень закону, якщо ці порушення носять непереборний характер; здійснення діяльності, забороненої законом, або з іншими неодноразовими або грубими порушеннями закону або інших правових актів (ст. 61 ЦК).
Незалежність об'єднань роботодавців гарантується забороною втручання органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб у діяльність цих об'єднань, якщо таке втручання може спричинити за собою обмеження їх прав (ч. 2 ст. 6 Закону про об'єднаннях роботодавців).
Реалізуючи своє право на незалежність, об'єднання роботодавців можуть оскаржити в суді або у вищестоящому у порядку підпорядкованості органі рішення, дії (бездіяльність) органу державної влади, органу місцевого самоврядування, посадової особи, державного або муніципального службовця, якщо вважають, що порушено їхні права (ст. 254 ЦПК).
Право об'єднань роботодавців на незалежність, самоврядування і самостійну діяльність не може порушуватися і нормативними правовими актами, в т.ч. прийнятими на рівні суб'єкта РФ. Нормативний правовий акт суб'єкта РФ не може встановлювати додаткові порівняно з федеральним законом обов'язки об'єднань роботодавців і обмежувати їх права, а також передбачати інший порядок їх створення та діяльності.
Це твердження засноване на положеннях ст. 6 ТК про розмежування повноважень між федеральними органами державної влади та органами державної влади суб'єктів РФ. Відповідно до зазначеної статті до повноважень федеральних органів віднесено встановлення основ соціального партнерства, які, безсумнівно, повинні включати і визначення правового статусу одного з учасників системи соціального партнерства - об'єднання роботодавців.
У зв'язку з цим закони суб'єктів РФ про об'єднання роботодавців визнані такими, що втратили силу. Діє лише Закон Московської області від 26 квітня 2000 р. N 26/2000-03 (ред. від 23 листопада 2007 р.) "Про діяльність об'єднань роботодавців у сфері соціального партнерства в Московській області" (СПС "КонсультантПлюс").
10. Правоздатність об'єднання роботодавців як юридичної особи виникає з моменту його державної реєстрації (ст. 10 Закону про об'єднання роботодавців). Як правило, об'єднання роботодавців представляють собою організації, що об'єднують юридичних осіб, тому питання про придбання прав юридичної особи вирішений наперед. Очевидно, в тому випадку, коли членами об'єднання роботодавців виступають лише фізичні особи, воно може не реєструватися як юридичної особи; в усякому разі, для участі в системі соціального партнерства цього не потрібно.
11. Відповідно до ст. 4 Закону про об'єднання роботодавців вони можуть створюватися за територіальним (регіональному, міжрегіональному), галузевому, міжгалузевому, територіально-галузевому ознаками.
Критерії створення об'єднань роботодавців обрані згідно сформованою традицією і з урахуванням побудови системи професійних спілок - соціального партнера роботодавців.
  Закон передбачає складну ієрархію об'єднань роботодавців, утворених на основі територіального чи територіально-галузевої ознаки. Особливе місце серед них займають загальноросійські об'єднання.
  Загальноросійський об'єднання роботодавців по суті являє собою конфедерацію (за термінологією Конвенції МОП N 87), тобто об'єднує не самих роботодавців, а їх об'єднання - загальноросійські галузеві та міжгалузеві, регіональні та міжрегіональні.
  Загальноросійський об'єднання роботодавців має здійснювати свою діяльність на територіях більше половини суб'єктів РФ. В іншому випадку воно не може вважатися загальноросійським. Мабуть, це вимога (ч. 2 ст. 4 Закону про об'єднання роботодавців) має на увазі його діяльність через об'єднання, які входять до складу даного загальноросійського об'єднання.
  Як вже зазначалося, загальноросійське об'єднання роботодавців є "об'єднанням об'єднань", проте його статутом може передбачатися і членство в ньому роботодавців. Таке виключення доцільно робити лише для дуже значущих, великих, провідних в тій чи іншій галузі компаній.
  Правовий статус загальноросійських об'єднань роботодавців відрізняється тим, що вони беруть участь в утворенні і діяльності Російської тристоронньої комісії з регулювання соціально-трудових відносин та укладанні генеральної угоди.
  12. Крім загальноросійських об'єднань Закон про об'єднання роботодавців (ст. 4) виділяє загальноросійські галузеві (міжгалузеві) об'єднання роботодавців. Ці об'єднання на відміну від загальноросійських не є федерацією, тобто об'єднують не об'єднання, а безпосередньо роботодавців. Вони створюються роботодавцями галузі (галузей) або виду (видів) діяльності, які в сукупності здійснюють свою діяльність на територіях більше половини суб'єктів РФ і (або) з якими перебуває у трудових відносинах не менше половини працівників галузі (галузей) або виду (видів) діяльності .
  13. В якості наступного виду Закон називає міжрегіональне (галузеве, міжгалузеве) об'єднання роботодавців - об'єднання, створене на добровільних засадах роботодавцями та (або) їх регіональними, територіальними об'єднаннями і здійснює свою діяльність на територіях не менше двох суб'єктів РФ.
  Це об'єднання, як видно з його визначення, поєднує в собі риси власне об'єднання роботодавців та федерації ("об'єднання об'єднань").
  В даний час важко говорити про існування якихось сформованих традицій щодо створення міжрегіональних об'єднань, однак треба відзначити, що координація їх діяльності здійснюється, як правило, в рамках федерального округу. Наприклад, в Північно-Західному федеральному окрузі створено Координаційну раду об'єднань промисловців і підприємців (роботодавців). Очевидно, що на основі сформованого в цьому Раді співробітництва можна створити об'єднання роботодавців відповідного федерального округу.
  14. Регіональне об'єднання створюється роботодавцями та (або) їх регіональними галузевими, територіальними об'єднаннями в рамках суб'єкта. Очевидно, на території суб'єкта має діяти одне регіональне об'єднання, що виражає інтереси всіх або більшості роботодавців даного державного утворення. Воно, так само як і міжрегіональне, може включати в якості членів і роботодавців, і їх об'єднання.
  Процес створення регіональних об'єднань роботодавців у тих суб'єктах РФ, в яких вони не були створені раніше, проходить досить активно.
  15. У суб'єкті РФ можуть діяти і регіональні галузеві об'єднання роботодавців, тобто об'єднання, створені роботодавцями галузі (виду діяльності) і здійснюють свою діяльність на території одного суб'єкта РФ.
  16. У муніципальних утвореннях (містах, районах) може діяти територіальне об'єднання роботодавців, створене роботодавцями та (або) їх територіальними галузевими об'єднаннями, і територіальне галузеве об'єднання роботодавців.
  17. Всі види об'єднань роботодавців володіють однаковим набором прав і несуть однакові обов'язки. Відповідно до ст. 13 Закону про об'єднання роботодавців об'єднання володіє широким колом прав, які умовно можна розділити на дві групи: 1) права загального характеру, пов'язані з представництвом роботодавців у системі соціального партнерства; 2) права, що визначають ступінь участі об'єднання роботодавців в кожній формі соціального партнерства.
  До першої групи необхідно віднести, перш за все, право формувати узгоджену позицію членів об'єднання роботодавців з питань регулювання соціально-трудових відносин і пов'язаних із ними економічних відносин і відстоювати її у взаєминах з професійними спілками та їх об'єднаннями, органами державної влади, органами місцевого самоврядування.
  Об'єднання роботодавців володіє також правом погоджувати з іншими об'єднаннями роботодавців свою позицію з питань регулювання соціально-трудових відносин і пов'язаних із ними економічних відносин, тобто виробляти спільні підходи при укладенні генерального, регіонального або територіального угоди, обговоренні законопроектів, узгодженні основних напрямків соціально-економічної політики.
  Основним повноваженням об'єднання роботодавців треба визнати його право (і обов'язок) відстоювати законні інтереси та захищати права своїх членів у взаємовідносинах з професійними спілками та їх об'єднаннями, органами державної влади, органами місцевого самоврядування.
  Право висловлювати і відстоювати законні інтереси роботодавців реалізується у всіх формах соціального партнерства, включаючи проведення колективних переговорів, участь у створенні та діяльності постійно діючих тристоронніх комісій, комітетів по зайнятості, представництво в органах управління державних позабюджетних фондів, врегулювання колективних трудових спорів.
  Представництво інтересів роботодавців, з одного боку, є правом об'єднання, з іншого - обов'язком перед своїми членами, які створюють об'єднання (або вступають в нього) для того, щоб їх думка враховувалася при прийнятті рішень в системі соціального партнерства і на державному рівні (рівні місцевого самоврядування).
  18. Повноваження другої групи носять більш конкретний характер і стосуються певних форм соціального партнерства.
  Одним з найважливіших прав об'єднань роботодавців треба визнати право виступати з ініціативою проведення колективних переговорів з підготовки, висновку і зміни угод.
  Зазначене право є ключовим при здійсненні соціального партнерства у формі колективних переговорів.
  Об'єднання роботодавців може почати переговори не тільки з приводу укладання угоди, але і з приводу його зміни. Це прямо зазначено як в ст. 13 Закону про об'єднання роботодавців, так і в ст. 36 ТК.
  Участь об'єднання роботодавців у колективно-договірному процесі не може вичерпуватися ініціативою проведення колективних переговорів. Воно виступає повноправним учасником переговорів, тобто має право:
  наділяти своїх представників повноваженнями на їх ведення (п. 5 ст. 13 Закону про об'єднання роботодавців);
  брати участь у формуванні галузевих комісій для ведення колективних переговорів, підготовки проектів галузевих (міжгалузевих) угод та їх укладення (ст. 35 ТК);
  отримувати необхідну для ведення колективних переговорів і контролю за реалізацією угод інформацію від профспілок та їх об'єднань, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування (ст. 37 ТК, п. 9 ст. 13 Закону про об'єднання роботодавців);
  запрошувати фахівців, експертів і посередників (ст. 39 ТК);
  підписувати розроблене в ході колективних переговорів угоду (ст. 47 ТК);
  здійснювати контроль за його виконанням (ст. 51 ТК).
  У ході колективних переговорів об'єднання роботодавців несе і обов'язки. Серед них треба назвати обов'язки:
  вступати в переговори на вимогу професійної спілки (об'єднання профспілок) (ст. 36 ТК);
  вести колективні переговори в порядку, встановленому федеральними законами (ст. 36 ТК, ст. 14 Закону про об'єднання роботодавців);
  не пізніше 2 тижнів з дня отримання запиту надавати професійним спілкам та їх об'єднанням, органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування наявну інформацію з соціально-трудових питань, необхідну для ведення колективних переговорів, контролю за виконанням угод (ст. 37 ТК, ст. 14 Закону про об'єднання роботодавців);
  оплачувати послуги запрошених ним фахівців, експертів і посередників (ст. 39 ТК);
  виконувати укладені угоди в частині, що стосується обов'язків об'єднання роботодавців (ст. 14 Закону про об'єднання роботодавців);
  протягом 7 днів з дня підписання направляти підписані угоди на повідомну реєстрацію до відповідного органу з праці (ст. 50 ТК).
  Поряд з правом здійснювати колективно-договірне регулювання трудових відносин (проводити колективні переговори і укладати угоди) об'єднання роботодавців наділені повноваженням брати участь у формуванні та діяльності комісій з регулювання соціально-трудових відносин (п. 5 ст. 13 Закону про об'єднання роботодавців).
  Відповідно до п. 5 ст. 13 Закону про об'єднання роботодавців об'єднання роботодавців представляють інтереси своїх членів при вирішенні колективного трудового спору, формуванні примирних органів (примирної комісії та трудового арбітражу) (див. коментар. До ст. Ст. 398 - 404).
  19. Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 13 Закону про об'єднання роботодавців об'єднання роботодавців можуть брати участь у реалізації заходів щодо забезпечення зайнятості населення. Це право грунтується на положеннях Закону про зайнятість. Відповідно до ст. 20 Закону про зайнятість створюються координаційні комітети сприяння зайнятості населення. Членами таких комітетів поряд з представниками об'єднань професійних спілок та органів служби зайнятості є об'єднання роботодавців.
  Координаційні комітети сприяння зайнятості створюються на рівні суб'єкта РФ і в муніципальних утвореннях.
  20. Ще одним правомочием об'єднань роботодавців у системі соціального партнерства є право представництва в органах управління державних позабюджетних фондів. Причому ч. 2 ст. 13 Закону про об'єднання роботодавців підкреслює, що об'єднання роботодавців зрівнюються в правах з професійними спілками та їх об'єднаннями, а також органами державної влади. Тобто управління фондами здійснюється на паритетній основі трьома учасниками відповідно до законодавства РФ.
  Порядок участі в управлінні визначається спеціальними нормативними правовими актами, зокрема Положенням про Фонд соціального страхування Російської Федерації, утв. Постановою Уряду РФ від 12 лютого 1994 р. N 101 (Саппа РФ. 1994. N 8. Ст. 599).
  21. Об'єднання роботодавців можуть брати участь у комплексі заходів, пов'язаних з підготовкою кваліфікованих кадрів, зокрема у моніторингу та прогнозуванні потреб економіки в таких кадрах, розробці федеральних державних освітніх стандартів тощо (п. 10 ст. 13 Закону про об'єднання роботодавців).
 « Попередня  Наступна »
 = Перейти до змісту підручника =
 Інформація, релевантна "Стаття 33. Представники роботодавців"
  1.  Стаття 32. Обов'язки роботодавця щодо створення умов, що забезпечують діяльність представників працівників
      представників працівників необхідні умови обумовлено тим, що професійні спілки та інші представники працівників здійснюють свою діяльність в приміщенні (на території) організації, роботодавця - індивідуального підприємця. 2. Відповідно до ст. 377 ТК роботодавець зобов'язаний безоплатно надати виборним профспілковим органам приміщення для проведення зборів (конференцій),
  2.  Стаття 34. Інші представники роботодавців
      стаття передбачає обмежені можливості участі роботодавців у системі соціального партнерства через представників, які не є об'єднаннями роботодавців. Тепер державні органи та органи місцевого самоврядування можуть представляти інтереси лише установ та інших організацій, що фінансуються з бюджету. Такі роботодавці можуть не створювати об'єднання, а уповноважити на
  3.  Коментар до статті 5.33
      представником зобов'язань за угодою, досягнутою в результаті примирної процедури, передбачено Федеральним законом від 23 листопада 1995 р. N 175-ФЗ "Про порядок вирішення колективних трудових спорів" (див. коментар до ст. 5.32 КпАП). Для даного правопорушення характерно бездіяльність роботодавця (його представника), який ухиляється від виконання зобов'язань в строк, визначений по
  4.  1. Поняття і види об'єднань роботодавців
      представництва законних інтересів та захисту прав своїх членів у сфері соціально-трудових відносин і пов'язаних із ними економічних відносин з професійними спілками та їх об'єднаннями, органами державної влади та місцевого самоврядування. Установчим документом об'єднання роботодавців є статут, який крім загальнообов'язкових відомостей повинен включати умова про порядок
  5.  Стаття 23. Поняття соціального партнерства в сфері праці
      стаття дає легальне визначення соціального партнерства в сфері праці. Запропоноване визначення включає всі види взаємодії між працівниками (їх представниками), роботодавцями (їх представниками) і органами державної влади або органами місцевого самоврядування. 2. Взаємодія може проявлятися у проведенні консультацій, веденні колективних переговорів та укладанні
  6.  Коментар до статті 5.31
      представників працівника). Невиконання, неналежне виконання працівником або його представником прийнятих на себе зобов'язань за колективним договором, угодою не містять ознак аналізованого адміністративного правопорушення. 3. Див п. 3 коментарю до ст.
  7.  Стаття 1461. Службова топологія
      роботодавця, визнається службової топологією. 2. Право авторства на службову топологію належить працівнику. 3. Виключне право на службову топологію належить роботодавцю, якщо договором між ним і працівником не передбачено інше. 4. Якщо виключне право на топологію належить роботодавцю або передано їм третій особі, працівник має право на отримання від роботодавця
  8.  Стаття 25. Сторони соціального партнерства
      представників. У діяльності відповідних комісій беруть участь представники сторін, зазначені в ст. ст. 29 - 31, 33, 34 ТК, проте вони діють від імені та в інтересах сторін. Правові наслідки їхніх дій настають для працівників і роботодавців. Представники сторін несуть відповідальність за невиконання колективного договору, угоди лише за наявності вини в невиконанні конкретних
  9.  Стаття 5.33. Невиконання угоди
      представником зобов'язань за угодою, досягнутою в результаті примирної процедури, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від двадцяти до сорока мінімальних розмірів оплати
  10.  Стаття 5.33. Невиконання угоди
      представником зобов'язань за угодою, досягнутою в результаті примирної процедури, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від двох тисяч до чотирьох тисяч рублів. (В ред. Федерального закону від 22.06.2007 N
  11.  Стаття 1470. Службовий секрет виробництва
      роботодавця (службовий секрет виробництва), належить роботодавцю. 2. Громадянин, якому у зв'язку з виконанням своїх трудових обов'язків або конкретного завдання роботодавця став відомий секрет виробництва, зобов'язаний зберігати конфіденційність отриманих відомостей до припинення дії виключного права на секрет