Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
Ю. П. Орловський. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації (постатейний), 2009 - перейти до змісту підручника

Стаття 34. Інші представники роботодавців

Коментар до статті 1. Коментована стаття передбачає обмежені можливості участі роботодавців у системі соціального партнерства через представників, які не є об'єднаннями роботодавців. Тепер державні органи та органи місцевого самоврядування можуть представляти інтереси лише установ та інших організацій, що фінансуються з бюджету.
Такі роботодавці можуть не створювати об'єднання, а уповноважити на представництво своїх інтересів органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування. Наприклад, представником федеральних державних установ найчастіше виступає державний орган галузевого управління - міністерство чи відомство. Особливо наочно це проявляється при укладанні галузевих угод. Так, галузева угода по державних установах, підвідомчим Роструд, від імені роботодавців (центрів зайнятості) було укладено Рострудом, уповноваженим на представництво центрами зайнятості населення відповідно до чинного законодавства РФ.
2. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування можуть бути уповноважені на представництво законодавством, наприклад законом, що визначає особливості господарювання в тій чи іншій сфері, або спеціальним рішенням роботодавців.
На практиці роботодавці наділяють органи виконавчої влади повноваженнями на участь в системі соціального партнерства, направляючи їм листи відповідного змісту.
3. Всі представники роботодавців у системі соціального партнерства мають рівні права щодо участі в колективних переговорах, укладання угод від імені експонованих. Однак при формуванні постійно діючих тристоронніх комісій беруть участь тільки об'єднання роботодавців (див. коментар. До ст. 35).
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 34. Інші представники роботодавців "
  1. Стаття 32. Обов'язки роботодавця щодо створення умов, що забезпечують діяльність представників працівників
    інші представники працівників здійснюють свою діяльність в приміщенні (на території) організації, роботодавця - індивідуального підприємця. 2. Відповідно до ст. 377 ТК роботодавець зобов'язаний безоплатно надати виборним профспілковим органам приміщення для проведення зборів (конференцій), надати можливість розміщення інформації тощо (Див. коментар. До названої статті).
  2. Стаття 23. Поняття соціального партнерства в сфері праці
    стаття дає легальне визначення соціального партнерства в сфері праці. Запропоноване визначення включає всі види взаємодії між працівниками (їх представниками), роботодавцями (їх представниками) і органами державної влади або органами місцевого самоврядування. 2. Взаємодія може проявлятися у проведенні консультацій, веденні колективних переговорів та укладенні
  3. Коментар до статті 5.33
    представником зобов'язань за угодою, досягнутою в результаті примирної процедури, передбачено Федеральним законом від 23 листопада 1995 р. N 175-ФЗ "Про порядок вирішення колективних трудових спорів" (див. коментар до ст. 5.32 КпАП). Для даного правопорушення характерно бездіяльність роботодавця (його представника), який ухиляється від виконання зобов'язань в строк, визначений по
  4. 1. Поняття і види об'єднань роботодавців
    представництва законних інтересів та захисту прав своїх членів у сфері соціально-трудових відносин і пов'язаних із ними економічних відносин з професійними спілками та їх об'єднаннями, органами державної влади та місцевого самоврядування. Установчим документом об'єднання роботодавців є статут, який крім загальнообов'язкових відомостей повинен включати умова про порядок
  5. Коментар до статті 5.31
    представників працівника). Невиконання, неналежне виконання працівником або його представником прийнятих на себе зобов'язань за колективним договором, угодою не містять ознак аналізованого адміністративного правопорушення. 3. Див п. 3 коментарю до ст.
  6. Стаття 1461. Службова топологія
    роботодавця, визнається службової топологією. 2. Право авторства на службову топологію належить працівнику. 3. Виключне право на службову топологію належить роботодавцю, якщо договором між ним і працівником не передбачено інше. 4. Якщо виключне право на топологію належить роботодавцю або передано їм третій особі, працівник має право на отримання від роботодавця
  7. Стаття 31. Інші представники працівників
    інші представницькі органи організації (п. 2 ст. 16 Закону про профспілки). Наявність інших представницьких органів (або обраних працівниками представників) не применшує прав професійних спілок, передбачених Кодексом та Законом про профспілки, і не може служити підставою їх
  8. Стаття 25. Сторони соціального партнерства
    представників. У діяльності відповідних комісій беруть участь представники сторін, зазначені в ст. ст. 29 - 31, 33, 34 ТК, проте вони діють від імені та в інтересах сторін. Правові наслідки їхніх дій настають для працівників і роботодавців. Представники сторін несуть відповідальність за невиконання колективного договору, угоди лише за наявності вини в невиконанні конкретних
  9. 2. Права та обов'язки членів об'єднання роботодавців
    інші, безпосередньо пов'язані з ними відносини, розробки локальних нормативних актів, що містять норми трудового права, укладення колективних договорів, угод, вирішення індивідуальних і колективних трудових спорів. Члени об'єднання можуть вільно виходити з його складу. Члени об'єднання роботодавців зобов'язані дотримуватися його статут, виконувати умови угод, укладених
  10. Стаття 5.33. Невиконання угоди
    представником зобов'язань за угодою, досягнутою в результаті примирної процедури, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від двадцяти до сорока мінімальних розмірів оплати
  11. Стаття 5.33. Невиконання угоди
    представником зобов'язань за угодою, досягнутою в результаті примирної процедури, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від двох тисяч до чотирьох тисяч рублів. (В ред. Федерального закону від 22.06.2007 N
  12. Стаття 1470. Службовий секрет виробництва
    роботодавця (службовий секрет виробництва), належить роботодавцю. 2. Громадянин, якому у зв'язку з виконанням своїх трудових обов'язків або конкретного завдання роботодавця став відомий секрет виробництва, зобов'язаний зберігати конфіденційність отриманих відомостей до припинення дії виключного права на секрет
  13. Глава 1. ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ ПРИ ПРИЙНЯТТІ НА РОБОТУ
    роботодавець проводить співбесіду з претендентом, за допомогою чого визначає, чи підходить претендент за своїми професійними і діловими якостями для даної конкретної роботи (посади), 2) при прийнятті позитивного рішення за результатами співбесіди здобувач представляє необхідні для прийому на роботу документи роботодавцю ; 3) претендент і працедавець обговорюють умови праці
  14. Стаття 16. Підстави виникнення трудових відносин
    стаття визначає юридичні факти, які породжують трудові відносини. Такі юридичні факти Кодекс називає підставою виникнення трудових відносин. Для більшості з них досить укладання трудового договору. Інших юридичних фактів для виникнення трудових відносин не потрібно. За допомогою трудового договору громадяни реалізують свою здатність до праці, визначають основні і
  15. Термін попередження
    інші локальні нормативні акти організації. Але важливо враховувати, що подібні порушення повинні бути встановлені. А як уточнено у п. 22 Постанови Пленуму Верховного Суду РФ від 17 березня 2004 р. N 2, порушення повинні бути офіційно зафіксовані інспекцією з праці, профспілкою, комісією по трудових спорах або судом. Щодо строку попередження роботодавця в ст. 80 Трудового кодексу
  16. 2. Участь профспілок в звільненні по даній основ
    представник виборного органу відповідної первинної профспілкової організації. Такі правила встановлені у ст. 82 Трудового кодексу РФ. А ось що сказано в п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду РФ від 17 березня 2004 р. N 2. Так, у випадках, коли участь профспілки при розгляді питань, пов'язаних з розірванням трудового договору з ініціативи роботодавця (зокрема, по