Головна
ГоловнаКримінальне, кримінально-процесуальне правоКримінальне право → 
« Попередня Наступна »
С.І. Барсуков, А.Н. Борисов. Коментар до Федерального закону "Про поліцію" (постатейний), 2011 - перейти до змісту підручника

Стаття 45. Право співробітника поліції та членів його сім'ї на медичне обслуговування


Коментар до статті 45
1 - 2. Стаття, що регламентує право співробітника поліції та членів його сім'ї на медичне обслуговування. У частині 2 цієї статті передбачено, що співробітник поліції має право на безкоштовне медичне обслуговування, в тому числі на виготовлення і ремонт зубних протезів (за винятком протезів з дорогоцінних металів і інших дорогих матеріалів), на безкоштовне забезпечення лікарськими препаратами, виробами медичного призначення за рецептами на лікарські препарати в медичних організаціях федерального органу виконавчої влади у сфері внутрішніх справ, тобто МВС Росії. У точності аналогічна норма раніше містилася в ч. 1 ст. 28.1 Закону 1991 про міліції (в ред. Федерального закону від 22 серпня 2004 р. N 122-ФЗ) і міститься в ч. 10 ст. 54 Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ (у ред. Федерального закону від 22 серпня 2004 р. N 122-ФЗ).
Відповідно до частини 2 ст. 64 Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ (у ред. Федерального закону від 22 серпня 2004 р. N 122-ФЗ) за співробітниками, звільненими з органів внутрішніх справ з правом на пенсію і мають вислугу 20 років і більше (у тому числі і у пільговому обчисленні), за дружиною (чоловіком) і за проживають разом з ними неповнолітніми дітьми зберігається право на забезпечення медичною допомогою в медичних установах системи МВС Росії, а також за плату на санаторно-курортне лікування в санаторіях, організований відпочинок в будинках відпочинку , пансіонатах і на туристичних базах системи МВС Росії. Там же передбачено, що зазначеним особам і членам їх сімей один раз на рік виплачується грошова компенсація до відпочинку в порядку і розмірах, що встановлюються Урядом РФ.
Відповідно до ч. 1 коментованої статті медичне обслуговування співробітника поліції здійснюється в медичних організаціях федерального органу виконавчої влади у сфері внутрішніх справ, тобто МВС Росії або в інших медичних організаціях. Дане регулювання відрізняється від того, яке містилося у ч. 2 ст. 28.1 Закону 1991 про міліції (в ред. Федерального закону від 22 серпня 2004 р. N 122-ФЗ) і міститься в ч. 11 ст. 54 Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ (у ред. Федерального закону від 22 серпня 2004 р. N 122-ФЗ), - згідно вказаним нормам медична допомога надається співробітникам органів внутрішніх справ безперешкодно в інших медичних установах державних або муніципальних систем охорони здоров'я за відсутності за місцем служби, місцем проживання чи іншого місця знаходження співробітників міліції медичних установ системи МВС Росії (до речі кажучи, також вирішувалося питання в первинному варіанті коментованого Закону, але пропоноване регулювання змінено після громадського обговорення законопроекту).
При цьому в Законі 1991 про міліції встановлювалося, що оплата цих послуг проводиться з коштів бюджетів, за рахунок яких фінансуються підрозділи міліції. У Положенні 1992 про службу в органах внутрішніх справ зазначено, що витрати установам охорони здоров'я з надання медичної допомоги співробітникам органів внутрішніх справ відшкодовуються в порядку, встановленому Урядом РФ. Відповідним актом є Постанова Уряду РФ від 31 грудня 2004 р. N 911 "Про порядок надання медичної допомоги, санаторно-курортного забезпечення та здійснення окремих виплат деяким категоріям військовослужбовців, співробітників правоохоронних органів і членам їх сімей" (1), яким поряд з іншим затверджені Правила відшкодування установам державної та муніципальної систем охорони здоров'я витрат на надання медичної допомоги військовослужбовцям, громадянам, покликаним на військові збори, співробітникам органів внутрішніх справ Російської Федерації, Державної протипожежної служби Міністерства Російської Федерації у справах цивільної оборони, надзвичайних ситуацій і ліквідації наслідків стихійних лих, кримінально- виконавчої системи, митних органів та особам начальницького складу федеральної фельд'єгерського зв'язку. У коментованому ж Законі питання про механізм оплати медичних послуг при зверненні співробітника поліції в медичні установи, що не входять до системи МВС Росії, залишилося неврегульованим. На це зверталася увага, зокрема, Комітетом Державної Думи з безпеки (див. Висновок від 7 грудня 2010 р. N 161/1).
---
(1) СЗ РФ. 2005. N 2. Ст. 166.
Повноваження на встановлення порядку медичного обслуговування співробітника поліції федеральний законодавець у ч. 1 коментованої статті делегував Уряду РФ. Таким же чином питання вирішувалося в ч. 2 ст. 28.1 Закону 1991 про міліції і вирішується в ч. 10 ст. 54 Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ. Відповідним актом, про який йде мова, є назване вище Постанова Уряду РФ від 31 грудня 2004 р. N 911, яким поряд з іншим затверджено Правила надання медичної допомоги (медичного обслуговування) співробітникам органів внутрішніх справ Російської Федерації, Державної протипожежної служби Міністерства Російської Федерації з справах цивільної оборони, надзвичайних ситуацій і ліквідації наслідків стихійних лих (МНС Росії), кримінально-виконавчої системи, особам начальницького складу федеральної фельд'єгерського зв'язку і співробітникам органів внутрішніх справ Російської Федерації, Державної протипожежної служби МНС Росії, кримінально-виконавчої системи, особам начальницького складу федеральної фельд'єгерського зв'язку, звільненим зі служби, особам, звільненим зі служби у федеральних органах податкової поліції (найменування в ред. Постанови Уряду РФ від 26 лютого 2006 р. N 105 (1)).
---
(1) СЗ РФ. 2006. N 10. Ст. 1103.
Наказом МВС Росії від 8 листопада 2006 р. N 895 затверджено Положення про організацію медичного обслуговування та санаторно-курортного лікування в медичних установах системи МВС Росії (1), в якому під медичними закладами системи МВС Росії розуміються лікарняні та госпітальні установи, амбулаторно-поліклінічні заклади, санаторії, центри відновної медицини і реабілітації, аптеки МВС Росії, військово-медичні установи внутрішніх військ МВС Росії, а також медико-санітарні частини МВС, ГУВС, УВС по суб'єктах РФ.
---
(1) БНА ФОИВ. 2006. N 50.
3. Частиною 3 коментованої статті передбачено право на медичне обслуговування в медичних організаціях федерального органу виконавчої влади у сфері внутрішніх справ, тобто МВС Росії для членів сім'ї співробітника поліції, а також для осіб, які перебувають на утриманні співробітника поліції і які проживають разом з ним. При цьому безпосередньо визначено, що до мають таке право членам сім'ї співробітника поліції відносяться тільки дружина (чоловік), неповнолітні діти, діти старше 18 років, які стали інвалідами до досягнення ними віку 18 років, діти віком до 23 років, що навчаються в освітніх установах по очній формі навчання. Повноваження на встановлення порядку зазначеного медичного обслуговування федеральний законодавець делегував Уряду РФ. На випадки амбулаторного лікування встановлено, що вказані особи забезпечуються лікарськими препаратами за плату за роздрібними цінами, за винятком випадків, коли відповідно до законодавства РФ плата не стягується.
Аналогічні положення містилися в ч. 4 ст. 28.1 Закону 1991 про міліції (в ред. Федерального закону від 22 серпня 2004 р. N 122-ФЗ), але з однією відмінністю - вказувалося, що "інше" (у випадках забезпечення лікарськими препаратами при амбулаторному лікуванні) може бути передбачено не лише федеральними законами, а й іншими нормативними правовими актами РФ. Причому зазначеної частини передувала частина 3, яка не увійшла в комментируемую статтю і в якій вказувалося, що члени сімей співробітників міліції мають право на медичну допомогу в установах державної або муніципальної систем охорони здоров'я і підлягають обов'язковому медичному страхуванню на загальних підставах з іншими громадянами. Слід зазначити, що страхувальниками для непрацюючих громадян відповідно до ч. 2 ст. 11 Федерального закону від 29 листопада 2010 р. N 326-ФЗ "Про обов'язкове медичне страхування в Російській Федерації" (1) є органи виконавчої влади суб'єктів РФ, уповноважені вищими виконавчими органами державної влади суб'єктів РФ. Там же встановлено, що вказані страхувальники є платниками страхових внесків на обов'язкове медичне страхування непрацюючого населення.
---
(1) СЗ РФ. 2010. N 49. Ст. 6422.
Відповідним актом, про який йшла мова в ч. 4 ст. 28.1 Закону 1991 про міліції, є згадане вище рішення Уряду РФ від 31 грудня 2004 р. N 911 "Про порядок надання медичної допомоги, санаторно-курортного забезпечення та здійснення окремих виплат деяким категоріям військовослужбовців, співробітників правоохоронних органів і членам їх сімей", яким поряд з іншим затверджено Правила надання медичної допомоги (медичного обслуговування) членам сімей окремих категорій військовослужбовців, співробітників органів внутрішніх справ Російської Федерації, Державної протипожежної служби Міністерства Російської Федерації у справах цивільної оборони, надзвичайних ситуацій і ліквідації наслідків стихійних лих, кримінально-виконавчої системи, митних органів, осіб начальницького складу федеральної фельд'єгерського зв'язку, осіб, звільнених зі служби у федеральних органах податкової поліції (найменування в ред. Постанови Уряду РФ від 26 лютого 2006 р. N 105).
Слід зазначити, що в коментованому Законі не знайшли свого відображення наступні соціальні гарантії працівників органів внутрішніх справ, закріплені в ч. ч. 12 і 13 ст. 54 Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ (у ред. Федерального закону від 22 липня 2010 р. N 159-ФЗ (1)):
--- ---
(1) СЗ РФ. 2010. N 30. Ст. 3990.
Співробітники органів внутрішніх справ та члени їх сімей мають право на санаторно-курортне лікування в санаторіях і організований відпочинок в будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах системи МВС Росії за плату. Зазначені співробітники оплачують 25%, а члени їх сімей - 50% вартості путівки за винятком випадків, коли відповідно до федеральними законами та іншими нормативними правовими актами РФ визначені інші умови оплати. При цьому вказаним співробітникам щорічно незалежно від придбання путівки виплачується грошова компенсація у розмірі 600 рублів на самого співробітника і в розмірі 300 рублів на дружина співробітника і кожного його неповнолітньої дитини (ч. 12). Виплата компенсації регламентована нормами п. 16.7 Інструкції щодо застосування Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ;
співробітникам органів внутрішніх справ один раз на рік проводиться виплата для оплати вартості путівок їхніх дітей віком від шести років шести місяців (або не досягли вказаного віку, але зарахованих до загальноосвітніх закладів для навчання за освітніми програмами початкової загальної освіти) до 15 років включно в організації відпочинку та оздоровлення дітей, відкриті в установленому порядку на території РФ, в розмірі до 10 800 рублів на кожного дитини. Збільшення (індексація) максимального розміру виплати, встановленого цією частиною, проводиться відповідно до рішень Уряду РФ, в яких визначаються розмір і терміни встановлення такого збільшення (індексації). Порядок встановлення розміру виплати, передбаченої цією частиною, та порядок її виробництва визначаються Урядом РФ (ч. 13). Відповідним актом є назване вище Постанова Уряду РФ від 31 грудня 2004 р. N 911, яким поряд з іншим затверджено Правила здійснення окремих виплат військовослужбовцям, співробітникам органів внутрішніх справ Російської Федерації, Державної протипожежної служби Міністерства Російської Федерації у справах цивільної оборони, надзвичайних ситуацій і ліквідації наслідків стихійних лих, кримінально-виконавчої системи, митних органів, органів з контролю за обігом наркотичних засобів і психотропних речовин, особам начальницького складу федеральної фельд'єгерського зв'язку, особам, звільненим зі служби у федеральних органах податкової поліції (найменування в ред. Постанови Уряду РФ від 8 грудня 2010 р. N 983 (1)).
---
(1) СЗ РФ. 2010. N 50. Ст. 6713.
4. У частині 4 коментованої статті передбачено, що виготовлення і ремонт зубних протезів членам сім'ї співробітника поліції, зазначених у ч. 3 даної статті, в медичних організаціях федерального органу виконавчої влади у сфері внутрішніх справ, тобто МВС Росії повинні здійснюватися на тих же умовах, які встановлені в державних чи муніципальних організаціях охорони здоров'я, якщо інше не передбачено законодавством РФ. У точності аналогічна норма містилася в ч. 5 ст. 28.1 Закону 1991 про міліції (в ред. Федерального закону від 22 серпня 2004 р. N 122-ФЗ), але з однією відмінністю - вказувалося, що "інше" може бути передбачено не лише федеральними законами, а й іншими нормативними правовими актами РФ.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 45. Право співробітника поліції та членів його сім'ї на медичне обслуговування "
  1. Стаття 45. Право співробітника поліції та членів його сім'ї на медичне обслуговування
      правом на пенсію, видача їм страхових медичних полісів ОМС і надання медичної допомоги з обов'язкового медичного страхування здійснюються нарівні з іншими громадянами відповідно до нормативними правовими актами, прийнятими з обов'язкового медичного страхування. --- Див: Про оплату медичної допомоги, наданої військовослужбовцям,
  2. Стаття 56. Набуття чинності цього Закону
      стаття 51 Федерального закону "Про прокуратуру Російської Федерації", присвячена статистичної звітності, набирає чинності з 1 січня 2012 р. Слід зазначити, що обов'язковість повторного опублікування в офіційних виданнях повного тексту федерального закону, до якого внесено зміни, Федеральний закон "Про порядок опублікування і набрання чинності федеральних конституційних законів,
  3. Стаття 12. Обов'язки поліції
      стаття 141 КПК РФ називається "Заява про злочин". Порядку прийняття заяви про явку з повинною присвячена наступна стаття, яка так і називається "Явка з повинною". У ній законодавець посилається на ч. 3 ст. 141 КПК РФ. Однак нічого не говорить про те, що на порядок прийняття явки з повинною поширюється і ч. 4 ст. 141 КПК РФ. Тому видається, що ч. 4 ст. 141 КПК РФ не має
  4. Стаття 13. Права поліції
      стаття КПК України. У КПК РФ відсутня правова основа такого виклику. У ньому йдеться про виклик підозрюваного, обвинуваченого, потерпілого і свідка. А такі з'являються лише після порушення кримінальної справи. 3.6. Відсутність в КПК РФ правової основи виклику особи до органу дізнання на стадії порушення кримінальної справи є перешкодою для здійснення його подальшого приводу. Ні з
  5. Стаття 30. Гарантії правового захисту співробітника поліції
      статтях даного Кодексу визнається в тому числі посадова особа правоохоронного органу); застосування насильства, небезпечного для життя чи здоров'я, у відношенні зазначених осіб (ч. 2 ст. 318); публічну образу представника влади при виконанні ним своїх посадових обов'язків або у зв'язку з їх виконанням (ст. 319). Слід також зазначити, що у п. "ж" ч. 1 ст. 63 КК РФ як
  6. Стаття 29. Обмеження, обов'язки та заборони, пов'язані зі службою в поліції
      стаття встановлює обмеження, обов'язки і заборони, пов'язані зі службою в поліції. У цьому відношенні насамперед необхідно відзначити, що, відтворюючи та деталізуючи правові позиції, висловлені в Постанові КС Росії від 6 червня 1995 р. N 7-П і Визначенні КС Росії від 21 грудня 2004 р. N 460-О (див. коментар до ст. 35 Закону), КС Росії в Визначенні від 16 квітня 2009 р. N 566-О-О
  7. Стаття 28. Основні права співробітника поліції
      право передбачено за аналогією з тим, як в п. 2 ч. 1 ст. 14 Федерального закону "Про державну цивільну службу Російської Федерації" зазначено право державного цивільного службовця на ознайомлення з посадовою регламентом та іншими документами, що визначають його права та обов'язки за замещаемой посади цивільної служби, критеріями оцінки ефективності виконання посадових
  8. Стаття 12. Обов'язки поліції
      правовими актами. Відповідно до заключним положенням ч. 1 ст. 54 коментованого Закону поліція до передачі відповідним органам і організаціям обов'язків по здійсненню адміністративного видворення іноземних громадян та осіб без громадянства за межі Росії, з організації роботи медичних витверезників, з проведення технічного огляду автомототранспортних засобів та
  9. § 3. Правове становище селянського (фермерського) господарства
      право. Ч. II. Под ред. В.Ф. Попондопуло, В.Ф. Яковлевої. - СПб., С.-Петербурзький університет, 1998. С. 338 раніше не були працівниками або учасниками сільськогосподарських організацій - як правило, колишніми городянами. Створення селянського господарства починається з придбання земельної ділянки. Він може бути отриманий в результаті виходу зі складу сільськогосподарської організації як
  10. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
      стаття трактує про передачу проданої речі із застереженням про збереження права власності за продавцем до оплати речі покупцем або настання іншої обставини, тобто про невідкладно обумовленому договорі про передачу. Абзац 1 ст. 491 ГК відокремлює умовну традицію (речову угоду) від лежить в її основі не умовна купівлі-продажу (обязательственной угоди), а також показує, що угода
© 2014-2021  yport.inf.ua