« Попередня
|
|
Наступна » |
|
|
Акти органів бюджетного контролю
|
Результати перевірок оформляються у вигляді спеціальних актів - подань і приписів. Уявлення - це акт контрольного органу, що носить рекомендаційний характер. Складається посадовою особою контрольного органу і підписується його керівником. Подання має бути розглянуто в термін, зазначений у ньому, після закінчення зазначеного строку в контрольний орган має бути направлене повідомлення про вжиті заходи щодо реалізації подання. Якщо в поданні строк не зазначений, то розгляд подання і направлення повідомлення здійснюється протягом місяця з дня його отримання. Особливістю вище зазначеного акта є те, що подання, так як це ненормативний акт, не можна оскаржити в суді. Однак на підставі його може наступити адміністративна відповідальність, але не за знайдені порушення, а за невиконання зазначених у ньому термінів. Підконтрольний орган повинен скласти акт розбіжностей за результатами перевірки і направити їх в контрольний орган. Зауважимо, що дана процедура не завжди має належного правове закріплення (часто порядок оскарження приписи встановлюється підзаконними актами контрольних органів), що негативно позначається на правозастосовчій практиці. Іноді судам у зв'язку з не довершеністю положень і регламентів контрольно-рахункових палат, для винесення рішень, доводитися застосовувати аналогію закону і керуватися нормами Податкового кодексу РФ і навіть ФЗ "Про бухгалтерський облік" від 21.11.1996 м. Так, наприклад, Арбітражний суд Пермського краю * (22) визнав незаконними дії Контрольно-рахункової палати м. Пермі про відмову в розгляді протоколу розбіжностей на акт перевірки (передбачений регламентом палати), і зобов'язав усунути порушення прав і законних інтересів заявника Департаменту освіти Адміністрації м. Пермі. Контрольно-рахункова палата обгрунтувала відмову закінченням 10-ти денного терміну оскарження, проте з якого моменту вважається термін регламентом палати не встановлено. Відповідно, суд за аналогією застосував ст. 6.1 Податкового кодексу РФ, і норми ФЗ "Про бухгалтерський облік" де прописано, що днем подання вважається дата відправлення поштового відправлення з описом вкладення, а не отримання як вирішила палата. Припис - це обов'язковий для виконання акт контрольного органу, який видається за результатами контрольних заходів, при виявленні: а) грубих порушень у фінансово-господарській діяльності, що завдають прямої збитків бюджету і вимагають у зв'язку з цим невідкладного припинення; б) потреби за результатами контрольного заходу повернення до відповідного бюджету коштів, використаних не за цільовим призначенням; в) недотримання термінів та порядку розгляду подань, у тому числі в випадках не напряму у встановлені терміни повідомлення про розгляд подання; г) створення перешкод для проведення контрольних заходів, включаючи неподання документів в обсязі і терміні, встановленому органом бюджетного контролю. Найважливішим актом зовнішніх органів бюджетного контролю є звіт, який складається за результатами контрольного заходу. При складанні звіту в обов'язковому порядку повинні враховуватися результати розгляду розбіжностей. У звіті за результатами контрольного заходу зазначаються пропозиції про вжиття заходів щодо усунення виявлених порушень та умов, що їм сприяли. Звіти за результатами проведених контрольних заходів об'єднуються в єдиний річний звіт контрольного органу. Він розглядається і затверджується відповідним законодавчим (представницьким) органом влади.
|
« Попередня |
|
Наступна » |
= Перейти до змісту підручника = |
|
Інформація, релевантна " Акти органів бюджетного контролю " |
- 33. Джерела бюджетного права Росії. Загальна характеристика Бюджетного кодексу РФ.
Джерела БП - Конституція РФ (ст.ст. 71, 72), закон РФ «про основи бюджетного устрою і бюджетного процесу», ФЗ «про загальні принципи організації МСУ в РФ», укази Президента РФ , постанови Уряду РФ, правові акти Міністерства фінансів РФ, а також Бюджетний кодекс РФ, прийнятий 31 липня 1998р. і введений в дію з 1 січня 2000р. Основним джерелом бюджетного права в РФ є
- 52. Бюджетний контроль в Російській Федерації
Бюджетний контроль - це здійснювана з використанням специфічних організаційних форм і методів діяльність державних і муніципальних органів, наділених законом відповідними повноваженнями з метою встановлення законності та достовірності фінансових операцій з бюджетними коштами, об'єктивної оцінки економічної ефективності використання бюджетних коштів, збільшення доходних
- 2. Система джерел бюджетного права
Система джерел бюджетного права в РФ закріплена в положеннях ст. ст. 2-4 БК РФ. Бюджетне законодавство РФ складається з БК РФ та прийнятих відповідно до нього федеральних законів про федеральний бюджет на відповідний рік, законів суб'єктів РФ про бюджети суб'єктів РФ на відповідний рік, нормативних правових актів представницьких органів місцевого самоврядування про місцеві бюджети на
- 4. Бюджетний процес
Бюджетний процес-регламентована нормами права діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування та учасників бюджетного процесу, що полягає у складанні та розгляді проектів бюджетів, проектів бюджетів державних позабюджетних фондів, затвердження та виконання відповідних бюджетів та бюджетів державних позабюджетних фондів, а також у контролі за
- Стаття 23.7. Органи, які здійснюють функції по контролю і нагляду у фінансово-бюджетній сфері
(в ред. Федерального закону від 28.12.2004 N 183-ФЗ) 1. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює функції з контролю і нагляду у фінансово-бюджетній сфері, розглядає справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 15.14 - 15.16 цього Кодексу, щодо одержувачів коштів федерального бюджету та одержувачів коштів бюджетів державних позабюджетних
- 53. Органи бюджетного контролю
Система органів бюджетного контроляпредусмотрена положеннями ст. ст. 266-270 БК РФ. Представницькі (законодавчі) органи всіх рівнів влади створюють свої контрольні органи. На федеральному рівні таким органом є Рахункова палата РФ, створена відповідно до положень Федерального закону від 11 січня 1995 р. № 4-ФЗ «Про Рахункову палату Російської Федерації», на регіональному рівні -
- Н. А. Саттарова. Бюджетне право. Підручник, 2009
- 12. Учасники бюджетного процесу. Головні розпорядники, розпорядники, бюджетополучателі
Головний розпорядник коштів федерального бюджету - орган державної влади РФ, має право розподіляти кошти федерального бюджету по підвідомчих розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів, певним відомчої класифікації видатків федерального бюджету (ст. 158 БК РФ). Головний розпорядник коштів бюджету суб'єкта РФ, коштів місцевого бюджету - орган
- Розділ 9. Бюджетний контроль в бюджетному процесі
Розділ 9. Бюджетний контроль в бюджетному
- § 17. Джерела бюджетного права
До джерел бюджетного права належать норми Конститу ції Російської Федерації, бюджетне законодавство і під законні нормативні акти. У Конституції Російської Федера ції встановлюються загальні положення та принципи бюджетного устрою держави. Так, ст. 71, 72 визначають компетенцію Російської Федерації і сферу спільної діяльності Рос сийской Федерації і її
- § 1. Контрольний орган муніципального освіти
Контрольний орган муніципального освіти - це орган місцевого самоврядування, утворений з метою контролю за виконанням місцевого бюджету, дотриманням встановленого порядку підготовки та розгляду проекту місцевого бюджету, звіту про його виконання, а також у метою контролю за дотриманням встановленого порядку управління та розпорядження майном, що перебуває в муніципальній власності.
- 54. Повноваження органів бюджетного контролю
Органи державного, муніципального фінансового контролю, створені відповідно представницькими (законодавчими) органами РФ, представницькими (законодавчими) органами суб'єктів РФ, представницькими органами місцевого самоврядування, здійснюють контроль за виконанням відповідних бюджетів та бюджетів державних позабюджетних фондів, проводять експертизи проектів зазначених
|