Головна
ГоловнаАдміністративне, фінансове, інформаційне правоФінансове право → 
« Попередня Наступна »
Н . А. Саттарова. Бюджетне право. Підручник, 2009 - перейти до змісту підручника

8.5. Виконання бюджетів

Виконання бюджетів полягає у втіленні, реалізації на практиці закону (рішення) про бюджет.
Стаття 215.1 БК РФ встановлює два найважливіших принципу виконання бюджетів - єдність каси і підвідомчість витрат. Вони входять до складу принципів бюджетної системи Російської Федерації, але, на відміну від інших принципів, визначають переважно побудова порядку виконання бюджетів.
Єдність каси (ст. 38.2 БК РФ) означає зарахування всіх касових надходжень і здійснення всіх касових виплат з єдиного рахунку бюджету. Виняток становлять випадки, коли, в силу специфіки проведених операцій з коштами бюджетної системи, неможливо використовувати єдиний рахунок бюджету. Згідно ст. 38.1 БК РФ, такими винятками є операції з виконання бюджетів за межами території Російської Федерації, її суб'єкта Російської Федерації або муніципального освіти, а також валютні операції. Відповідно до вимог валютного законодавства (ст. 14 Федерального закону від 10 грудня 2003 р. N 173-ФЗ "Про валютне регулювання та валютний контроль" * (154)) валютні операції резидентів повинні проводитися через банківські рахунки в іноземній валюті, відкриті в банках , які мають ліцензії на їх здійснення.
Єдиний рахунок бюджету відкривається Федеральному казначейству в установі Центрального Банку Російської Федерації окремо по кожному бюджету, що входить до бюджетної системи. Він призначений виключно для операцій по касових надходженнях до бюджету і касовим виплат з бюджету. Всі кошти, що надходять у той чи інший бюджет, повинні зараховуватися на цей єдиний рахунок і витрачатися також з єдиного рахунку.
Зміст принципу підвідомчості витрат розкрито в ст. 38.1 БК РФ. Він означає, що одержувачі бюджетних коштів мають право отримувати бюджетні асигнування та ліміти бюджетних зобов'язань тільки від головного розпорядника (розпорядника) бюджетних коштів, в чиєму веденні вони знаходяться.
З одного боку, головним розпорядникам та розпорядникам витрат заборонено розподіляти бюджетні асигнування та ліміти бюджетних зобов'язань непідвідомчим їм розпорядникам та одержувачам. З іншого боку, один одержувач або розпорядник витрат може бути підвідомчим тільки одному головному розпоряднику витрат. Таким чином, забезпечується єдність джерел фінансування діяльності кожного одержувача або розпорядника бюджетних коштів, прозорість і чіткість системи виконання законів (рішень) про бюджет і виключається дублювання повноважень при розподілі бюджетних коштів.
У процес виконання бюджетів залучено значну кількість суб'єктів: вищі органи виконавчої влади всіх рівнів, фінансові органи, Центральний банк РФ, головні розпорядники, розпорядники та одержувачі бюджетних коштів, а також юридичні та фізичні особи.
Бюджетне законодавство визначає, що забезпечує виконання бюджетів Уряд Російської Федерації, вищі органи виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації і місцеві адміністрації.
Організація процесу виконання бюджетів покладається на фінансові органи відповідного рівня (Міністерство фінансів Російської Федерації, фінансові органи суб'єктів Російської Федерації, фінансові органи муніципальних утворень), на органи управління державними позабюджетними фондами. При цьому Федеральне казначейство за угодою з суб'єктами Російської Федерації може виконувати окремі функції фінансових органів в частині організації виконання бюджету суб'єкта Російської Федерації (п. 2 ст. 166.1 БК РФ).
Касове обслуговування виконання бюджетів здійснює Федеральне казначейство, яке відкриває для цього в установах Центрального банку Російської Федерації рахунки, через які проводяться всі касові операції з коштами бюджетної системи.
Покладення функцій по касовому обслуговуванню бюджетної системи на Федеральне казначейство не тільки необхідно для забезпечення єдиних підходів у процесі виконання бюджетів, а й обумовлено вимогами безперервності, надійності та своєчасності касового обслуговування бюджетної системи. Федеральне казначейство володіє всіма необхідними ресурсами для виконання цих вимог (матеріально-технічна база, підготовлені співробітники і т.д.). У той же час, якщо передати функції з касового обслуговування на рівень суб'єктів Російської Федерації і муніципальних утворень, то через недостатність ресурсів можуть виникнути труднощі при організації касових операцій.
Тому Бюджетний кодекс РФ передбачає можливість передачі повноважень з касового обслуговування бюджету суб'єкта Російської Федерації і знаходяться на його території муніципальних утворень на регіональний рівень тільки за умови, що у суб'єкта Російської Федерації достатньо грошових коштів та іншого майна для їх виконання.
Основу виконання бюджетів складають:
а) зведена бюджетний розпис;
б) касовий план.
Зведена бюджетний розпис являє собою документ, що розписує бюджетні витрати та джерела фінансування дефіциту бюджету на фінансовий рік і плановий період в розрізі головних розпорядників витрат за розділами, підрозділами, цільовим статтям, видами витрат. У зведеній бюджетного розпису витрати можуть бути також деталізовані за кодами операцій сектору державного управління (наприклад, витрати на оплату праці).
Порядок складання та ведення зведених бюджетних розписів визначається фінансовими органами відповідного рівня, а також органами управління державних позабюджетних фондів. Так, на федеральному рівні зведену розпис затверджує Міністерство фінансів Російської Федерації.
Показники зведеної бюджетного розпису повинні відповідати закону (рішенню) про бюджет (п. 3 ст. 217 БК РФ). Іншими словами, показники зведеної бюджетного розпису можуть бути змінені тільки в разі, якщо закон (рішення) про бюджет був змінений.
Разом з тим бюджетне законодавство надає фінансовим органам можливість змінювати показники зведеної бюджетного розпису без внесення поправок в закон про бюджет. Наприклад, якщо недостатньо бюджетних коштів для виконання зобов'язань перед фізичними особами (публічні нормативні зобов'язання), то фінансовий орган має право перевищити ці зобов'язання на 5%.
Фінансові органи за певних умов також можуть оперативно (без внесення змін до закону або рішення про бюджет) перерозподіляти асигнування між головними розпорядниками бюджетних коштів та мети їх використання. Таке право надано фінансовим органам у разі виникнення різних непередбачених обставин у процесі виконання бюджету (наприклад, при зміні складу або повноважень головних розпорядників бюджетних коштів, звернення стягнення на кошти бюджетної системи за рішеннями судів) за умови незмінності загального розміру бюджетних асигнувань.
Перерозподіляти бюджетні асигнування одного й того ж головному розпоряднику бюджетних коштів між поточним фінансовим роком і плановим періодом також можна за рішенням фінансового органу за допомогою внесення змін до зведену бюджетний розпис.
Зміна зведеної бюджетного розпису без внесення поправок в закон (рішення) про бюджет можливо також при:
збільшенні бюджетних асигнувань по окремих розділах, підрозділам, цільовим статтям і видам витрат бюджету за рахунок економії з використання в поточному фінансовому році бюджетних асигнувань на надання державних (муніципальних) послуг - у межах загального обсягу бюджетних асигнувань, передбачених головному розпоряднику бюджетних коштів у поточному фінансовому році на надання державних (муніципальних) послуг за умови, що збільшення бюджетних асигнувань з відповідного виду витрат не перевищує 10%;
отриманні субсидій і субвенцій понад обсяги, затверджені законом (рішенням) про бюджет;
проведенні реструктуризації державного (муніципального) боргу;
розміщенні бюджетних коштів на банківських депозитах;
перерозподіл бюджетних асигнувань між видами джерел фінансування дефіциту бюджету при утворенні економії в ході виконання бюджету в межах загального обсягу бюджетних асигнувань за джерелами фінансування дефіциту бюджету, передбачених на відповідний фінансовий рік.
Таким чином, збільшення, зміна структури або перерозподіл видатків у зведеній бюджетного розпису, як правило, допускається при отриманні деяких видів додаткових доходів або при досягненні економії на окремих витратах.
Затверджені показники зведеної бюджетного розпису доводяться до головних розпорядників бюджетних коштів до початку чергового фінансового року.
Порядок і строки внесення змін в зведену бюджетний розпис мають визначатися фінансовими органами в нормативних правових актах, що встановлюють порядок складання та ведення зведеної бюджетного розпису.
Касовий план - другий найважливіший документ, на підставі якого виконуються бюджети всіх рівнів, в якому відображаються прогноз касових надходжень і касових виплат з відповідного бюджету.
Касовий план дозволяє прогнозувати безперервність касових виплат з бюджету. З його показників можна визначити, наскільки прогнозовані витрати в конкретному періоді (місяці, кварталі) забезпечені доходами і джерелами фінансування дефіциту бюджету.
Встановлення порядку складання та ведення касового плану, складу і строків надання інформації, яка необхідна для складання касового плану, належить до компетенції фінансових органів.
Касові плани складають фінансові органи або уповноважений виконавчий орган (орган місцевого самоврядування).
Виконання бюджету включає в себе виконання бюджету за доходами, видатками та за джерелами фінансування дефіциту бюджету.
Виконання бюджету по доходах включає в себе:
а) зарахування грошових коштів на єдиний рахунок бюджету, отриманих при розподілі надходжень від податків, зборів, інших надходжень відповідно до затвердженими нормативами, а також зарахування інших надходжень. Доходи, згідно зі ст. 40 БК РФ (податкові та неподаткові), підлягають зарахуванню на рахунки Федерального казначейства, яке розподіляє їх за рівнями бюджетної системи відповідно до затверджених нормативів;
б) залік та повернення надміру сплачених сум, а також повернення відсотків, які нараховані на зайво стягнені суми або несвоєчасно повернуті з бюджетної системи;
в) уточнення адміністраторами доходів платежів до бюджетів бюджетної системи. Організації та фізичні особи, які вносять платежі до бюджету, або адміністратори доходів можуть допускати помилки при перерахуванні цих платежів, наприклад неправильно оформляючи платіжні документи. У цьому випадку кошти помилково зараховуються до бюджетну систему. Після виявлення помилки адміністратори доходів (наприклад, Федеральна податкова служба після проведення звірки розрахунків з платниками податків) уточнюють призначення платежу;
г) перерахування Федеральним казначейством коштів, необхідних для заліку (повернення) зазначених сум, з єдиного бюджетного рахунку на рахунок Федерального казначейства. При виявленні надмірної сплати або стягнення податку та отримання Федеральним казначейством підтвердних документів (наприклад, від Федеральної податкової служби або Федеральної митної служби) Федеральне казначейство перераховує надміру сплачені (стягнені) кошти на рахунки Федерального казначейства, які використовуються для обліку надходжень та їх розподілу між бюджетами.
Виконання бюджету за видатками включає чотири послідовні процедури:
а) прийняття бюджетних зобов'язань;
б) підтвердження грошових зобов'язань;
в) санкціонування оплати грошових зобов'язань;
г) підтвердження виконання бюджетних зобов'язань.
До початку виконання бюджету складається зведена бюджетний розпис, показники якої доводяться до головних адміністраторів бюджетних коштів і головних адміністраторів джерел фінансування дефіциту бюджету. У свою чергу, головні розпорядники складають бюджетні розпису, показники яких доводяться до розпорядників та одержувачів.
Головні розпорядники (розпорядники) доводять до розпорядників та одержувачів бюджетні асигнування та ліміти бюджетних зобов'язань. Порядок доведення цих бюджетних даних визначається фінансовими органами.
Після доведення бюджетних асигнувань та лімітів бюджетних зобов'язань одержувач коштів бюджету має право прийняти бюджетні зобов'язання. Прийняття бюджетних зобов'язань здійснюється за допомогою укладення договорів з юридичними та фізичними особами (включаючи контракти на придбання товарів, робіт і послуг для державних або муніципальних потреб), а також відповідно до закону, іншим нормативним правовим актом або угодою.
Прийняття бюджетних зобов'язань допускається в межах лімітів бюджетних зобов'язань, які були доведені до одержувача. Іншими словами, одержувачі бюджетних коштів мають право укладати договори, нараховувати заробітну плату, приймати інші зобов'язання, які тягнуть за собою надання бюджетних коштів, і вимагати їх оплати, але лише в межах тих сум, які до них доведені в якості лімітів бюджетних зобов'язань.
  Одержувач підтверджує обов'язок сплатити грошові зобов'язання платіжними та іншими документами, які необхідні для санкціонування (дозволу) оплати. В якості платіжного документа, як правило, виступають заявки, складені за формою, що затверджується фінансовим органом, а підтверджуючі документи - це державні та муніципальні контракти на придбання товарів (робіт, послуг), а також інші документи, що підтверджують виникнення грошового зобов'язання (документи-підстави ).
  Наступним етапом виконання бюджету за видатками є санкціонування оплати грошових зобов'язань. Санкціонування являє собою проставлення на платіжному документі дозвільної написи (акцепту). Обов'язкова умова санкціонування оплати - перевірка платіжних документів і документів-підстав. При цьому перевіряється не тільки правильність заповнення всіх реквізитів платіжного документа, але і законність операції, в тому числі, наприклад, цільовий характер операції, чи не перевищено гранично допустимий розмір авансового платежу.
  Порядок санкціонування оплати грошових зобов'язань визначається фінансовими органами.
  Санкціонування здійснюється тільки в межах лімітів бюджетних зобов'язань, які були доведені до одержувача бюджетних коштів. Однак щодо зобов'язань держави по соціальних виплатах ("публічні нормативні зобов'язання") санкціонування і оплата проводяться в межах бюджетних асигнувань.
  Після санкціонування оплати проводиться списання коштів з єдиного рахунку бюджету за призначенням, зазначеному в дорученні на списання коштів.
  Завершальним етапом виконання бюджету за видатками є підтвердження виконання грошового зобов'язання на підставі платіжних документів, що підтверджують списання грошових коштів з єдиного рахунку бюджету на користь фізичних чи юридичних осіб, бюджетів бюджетної системи Російської Федерації, суб'єктів міжнародного права, а також перевірки інших документів, що підтверджують проведення не грошових операцій по виконанню грошових зобов'язань одержувачів бюджетних коштів.
  Виконання бюджету за джерелами фінансування дефіциту бюджету здійснюється головними адміністраторами та адміністраторами джерел фінансування дефіциту бюджету на підставі зведеної бюджетного розпису.
  Санкціонування оплати грошових зобов'язань, які підлягають виконанню за рахунок бюджетних асигнувань за джерелами фінансування дефіциту бюджету, проводиться в порядку, встановленому фінансовим органом.
  Виконання федерального закону про федеральний бюджет забезпечує Уряд Російської Федерації. Організація виконання федерального бюджету покладено на Міністерство фінансів Російської Федерації (ст. 165 БК РФ).
  Виконання федерального бюджету здійснюється на основі зведеної бюджетного розпису, порядок складання та ведення якої визначено наказом Мінфіну Росії від 21 листопада 2007 р. N 114 * (155).
  До складу зведеної розпису федерального бюджету входить розпис:
  а) витрат федерального бюджету в розрізі відомчої структури витрат;
  б) джерел внутрішнього фінансування федерального бюджету;
  в) джерел зовнішнього фінансування федерального бюджету.
  Розпис складає Міністерство фінансів Російської Федерації і затверджує міністр фінансів не пізніше 10 робочих днів до початку чергового фінансового року.
  Одночасно зі зведеною бюджетним розписом федерального бюджету затверджуються ліміти бюджетних зобов'язань, розміри яких повинні відповідати бюджетним асигнуванням, відбитим у зведеній бюджетного розпису.
  Протягом двох днів з дня затвердження зведеної бюджетного розпису та лімітів бюджетних зобов'язань (тільки тих зобов'язань, які вона стверджує в особливому порядку) Міністерство фінансів Російської Федерації доводить їх показники до головних розпорядників коштів федерального бюджету та головних адміністраторів джерел фінансування дефіциту федерального бюджету. У цей же термін затверджена зведена бюджетний розпис, і ліміти бюджетних зобов'язань направляються у Федеральне казначейство.
  Федеральне казначейство протягом трьох днів після отримання комплекту документів від Міністерства фінансів Російської Федерації направляє головним розпорядникам витрат федерального бюджету і головним адміністраторам джерел фінансування дефіциту федерального бюджету бюджетні асигнування та ліміти бюджетних зобов'язань.
  На основі зведеної бюджетного розпису кожен головний розпорядник коштів федерального бюджету (головний адміністратор) складає бюджетний розпис. До її складу включається розпис видатків головного розпорядника бюджетних коштів у розрізі кожного підвідомчого розпорядника та одержувача, розділів, підрозділів, цільових статей, видів витрат і операцій сектору державного управління. Крім того, до складу бюджетного розпису включається розпис внутрішніх джерел фінансування дефіциту федерального бюджету та розпис зовнішніх джерел фінансування федерального бюджету.
  На основі бюджетних розписів головні розпорядники (головні адміністратори) доводять до кожного з підвідомчих їм розпорядників (одержувачів) або адміністраторів джерел фінансування дефіциту бюджетні асигнування та ліміти бюджетних зобов'язань. При цьому ліміти бюджетних зобов'язань для розпорядників (одержувачів) не повинні виходити за межі лімітів бюджетних зобов'язань, які затверджені для головного розпорядника.
  Бюджетні асигнування для адміністраторів джерел затверджуються відповідно до встановлених для головного адміністратора джерел бюджетними асигнуваннями, в чиєму веденні вони знаходяться.
  Другий документ, на якому грунтується виконання федерального бюджету, - касовий план. Порядок його складання та ведення встановлено наказом Мінфіну Росії від 27 листопада 2007 р. N 120н * (156).
  Касовий план виконання федерального бюджету на поточний рік складається і ведеться Федеральним казначейством і включає дві частини - касовий план на поточний:
  фінансовий рік з помісячною деталізацією;
  календарний місяць поточного фінансового року з деталізацією по робочих днях.
  Основою складання касового плану є показники по доходах і видатках федерального бюджету, за джерелами фінансування дефіциту федерального бюджету та інші показників.
  Прогнозування доходів федерального бюджету, що включаються в касовий план, здійснюється за даними прогнозу надходжень доходів у федеральний бюджет на поточний фінансовий рік і відомостей про помісячне розподілі надходжень доходів, що адмініструються Федеральною податковою службою, Федеральною митною службою, Федеральним агентством з управління федеральним майном та Міністерством фінансів Російської Федерації.
  Касовий план в частині витрат складається на підставі показників, які містяться у зведеній бюджетного розпису, ліміти бюджетних зобов'язань, затверджуваних Мінфіном Росії, а також у прогнозах окремих касових виплат з помісячною деталізацією і деталізацією по робочих днях.
  Показники для касового плану за джерелами фінансування дефіциту федерального бюджету формуються на підставі:
  а) зведеної бюджетного розпису федерального бюджету за джерелами фінансування дефіциту федерального бюджету;
  б) прогнозу касових надходжень і касових виплат за джерелами фінансування дефіциту федерального бюджету на поточний фінансовий рік з помісячною деталізацією;
  в) прогнозу касових надходжень і касових виплат за джерелами фінансування дефіциту федерального бюджету на черговий місяць з деталізацією по робочих днях.
  Виконання федерального бюджету за доходами передбачає зарахування на єдиний рахунок федерального бюджету перерахувань від обов'язкових платежів за нормативами, встановленим Бюджетним кодексом РФ і федеральним законом про федеральний бюджет на черговий фінансовий рік і плановий період, а також зарахування інших платежів. При цьому попередньо доходи зараховуються на рахунок Федерального казначейства, після чого розподіляються останнім між бюджетною системою. Порядок обліку Федеральним казначейством надходжень до бюджетної системи та їх розподіл між бюджетами бюджетної системи Російської федерації затверджено наказом Мінфіну Росії від 16 грудня 2004 р. N 116н * (157).
  На федеральному рівні за участю головних адміністраторів доходів та адміністраторів доходів федерального бюджету здійснюється залік та повернення надміру сплачених або надмірно стягнутих платежів, закріплених за федеральним бюджетом, та перерахування відсотків, нарахованих на зайво стягнені або несвоєчасно повернуті кошти.
  Адміністратори доходів федерального бюджету (у тому числі територіальні підрозділи Федеральної податкової служби, Федеральної митної служби) уточнюють платежі в бюджетну систему, у тому числі зачіпають федеральний бюджет.
  Перерахування Федеральним казначейством коштів, необхідних для повернення (заліку) зайво сплачених або надмірно стягнутих сум податків, зборів та інших платежів, а також сум відсотків за несвоєчасне здійснення такого повернення і відсотків, нарахованих на зайво стягнені суми, з єдиних рахунків бюджетів на рахунки Федерального казначейства , призначені для обліку надходжень та їх розподілу між бюджетами бюджетної системи Російської Федерації, проводиться в загальному в порядку, встановленому наказом Мінфіну Росії від 16 грудня 2004 р. N 116н.
  Виконання федерального бюджету за видатками та джерелами фінансування дефіциту федерального бюджету здійснюється з дотриманням загальних правил, встановлених ст. 219 і 219.2 БК РФ. Бюджетні зобов'язання одержувачі коштів федерального бюджету приймають на себе в загальному порядку шляхом укладання державних контрактів на придбання товарів (робіт, послуг) для потреб Російської Федерації, інших договорів, а також на підставі нормативних правових актів або угод.
  Підтвердження одержувачами коштів федерального бюджету, адміністраторами джерел фінансування дефіциту федерального бюджету зобов'язань за видатками за рахунок коштів федерального бюджету здійснюється з урахуванням наказу Мінфіну Росії від 1 вересня 2008 р. N 87н * (158). Відповідно до Положення про санкціонування оплати грошових зобов'язань одержувачі коштів федерального бюджету та адміністратори джерел фінансування дефіциту федерального бюджету надають до органів федерального казначейства заявку на касовий витрата або заявку на отримання готівки.
  Заявка підписується керівником та головним бухгалтером (іншими уповноваженими керівником особами) одержувача коштів федерального бюджету (адміністратора джерел фінансування дефіциту федерального бюджету).
  Для підтвердження виникнення грошового зобов'язання одержувач коштів федерального бюджету представляє в Федеральне казначейство або орган Федерального казначейства разом із заявкою державний контракт на поставку товарів, виконання робіт, надання послуг або договір оренди та (або) документ, що підтверджує виникнення грошового зобов'язання.
  Після отримання заявки і документів-підстав орган Федерального казначейства проводить їх перевірку і їх санкціонування.
  Заявка перевіряється на правильність і повноту заповнення її реквізитів. Підтверджуючі документи потрібні для проведення перевірки дійсності виникнення грошових зобов'язань, їх розміру і на предмет відповідності відомостям, зазначеним у заявці, реквізитами підтверджуючих документів.
  При санкціонуванні оплати грошових зобов'язань за видатками (за винятком витрат по публічних нормативним зобов'язаннями) заявка перевіряється за наступними напрямками:
  а) коди класифікації видатків федерального бюджету, зазначені в заявці, повинні відповідати кодами бюджетної класифікації Російської Федерації, чинним в поточному фінансовому році на момент подання заявки;
  б) відповідність зазначених у заявці кодів класифікації операцій сектору державного управління, що відносяться до витрат бюджетів, текстового призначенням платежу, виходячи з призначення платежу, відповідно до встановленого порядку застосування бюджетної класифікації Російської Федерації;
  в) зазначений у заявці авансовий платіж не повинен перевищувати граничного розміру авансового платежу, встановленого федеральним законом (постановою Уряду Російської Федерації), у разі подання заявки для оплати грошових зобов'язань за державними контрактами на поставку товарів, виконання робіт, надання послуг - повинен відповідати розміру і строками виплати орендної плати за період користування майном умовам договору оренди;
  г) відповідність змісту операції, кодом класифікації операцій сектору державного управління та змісту тексту призначення платежу, зазначеним у заявці;
  д) не повинні бути перевищені зазначені в заявці суми залишків лімітів бюджетних зобов'язань та граничних обсягів фінансування, врахованих на особовому рахунку одержувача бюджетних коштів;
  е) не повинні бути перевищені зазначені в заявці суми залишку джерела додаткового бюджетного фінансування, якщо проводиться перевірка заявки за рахунок джерела додаткового бюджетного фінансування.
  Положенням про санкціонування оплати грошових зобов'язань визначено особливості перевірки заявок на оплату окремих видів витрат (витрати на соціальні виплати населенню, витрати в рамках виконання державних контрактів) і по виплатах за джерелами фінансування дефіциту федерального бюджету.
  Якщо заявка не відповідає встановленим вимогам, то вона повертається одержувачу (адміністратору джерел фінансування дефіциту бюджету).
  При позитивному результаті перевірки в заявці, поданій на паперовому носії, уповноважений керівником Федерального казначейства (органу Федерального казначейства) працівник робить відмітку, що підтверджує санкціонування оплати грошових зобов'язань отримувача коштів федерального бюджету (адміністратора джерел фінансування дефіциту федерального бюджету), проставляє дату, ставить підпис і розшифровує її, вказуючи своє прізвище та ініціали, і заявка приймається до виконання.
  Виконання федерального бюджету за видатками завершується підтвердженням виконання грошових зобов'язань.
  Виконання бюджетів суб'єктів Російської Федерації і місцевих бюджетів здійснюється в загальному порядку, який визначений Бюджетним кодексом РФ, з урахуванням особливостей, пов'язаних з організацією діяльності органів державної влади суб'єктів Російської федерації і органів місцевого самоврядування. Бюджетний кодекс РФ наділяє регіональні та місцеві органи влади повноваженнями в процесі виконання бюджетів. Це дозволяє, забезпечуючи єдність бюджетної системи Російської Федерації, враховувати регіональні та місцеві особливості при організації процесу виконання бюджетів суб'єктів Російської Федерації і місцевих бюджетів.
  Забезпечення виконання бюджетів субфедерального рівня перебуває у віданні вищих органів виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації і місцевих адміністрацій. Так, відповідно до ст. 51 Закону Республіки Карелія від 21 липня 2001 р. N 527-3РК "Про бюджетному процесі в Республіці Карелія" виконання бюджету Республіки Карелія і бюджету територіального фонду обов'язкового медичного страхування забезпечується Урядом Республіки Карелія.
  Організація виконання бюджетів суб'єктів Російської Федерації і місцевих бюджетів здійснюється фінансовими органами відповідного рівня.
  Касове обслуговування бюджетів суб'єктів РФ і місцевих бюджетів проводять територіальні органи Федерального казначейства.
  Тим часом у ряді суб'єктів Російської Федерації касове обслуговування бюджетів здійснюють фінансові органи суб'єктів Російської Федерації.
  Основу виконання регіональних і місцевих бюджетів складають зведені бюджетні розпису і касові плани. Вони складаються і ведуться в порядку, що затверджується фінансовими органами відповідного рівня.
  Виконання бюджетів суб'єктів Російської Федерації і місцевих бюджетів за доходами ведеться в загальному порядку, який встановлений у ст. 218 БК РФ. Суб'єкти Російської Федерації та муніципальні освіти самостійно визначають перелік головних адміністраторів та адміністраторів доходів бюджетів, однак обсяг їх повноважень і порядок взаємодії з органами Федерального казначейства однаковий.
  Зміст виконання бюджетів суб'єктів Російської Федерації і місцевих бюджетів визначено в ст. 218 БК РФ. Регіональне законодавство про бюджетом процесі і нормативні правові акти муніципальних утворень про бюджетний процес повторюють положення Бюджетного кодексу РФ.
 « Попередня  Наступна »
 = Перейти до змісту підручника =
 Інформація, релевантна "8.5. Виконання бюджетів"
  1.  53. Стадія виконання бюджетів.
      виконання бюджетів здійснюється за бюджетним розписом, яка складається відповідним фінансовим органом (Мінфіном Росії, міністерств фінансів республік у складі РФ, фінансовими управліннями (відділами) країв, областей і т. д.). Виконання бюджетів здійснюється по дохідній і витрата ної частинам бюджетів. Виконання федерального бюджету завершується 31 грудня. Ліміти бюджетних
  2.  26. Виконання бюджету
      виконання бюджету - це отримання всіх запланованих у бюджеті доходів і фінансування передбачених видатків. Виконання федерального бюджету, бюджету державного позабюджетного фонду, бюджету суб'єкта РФ, бюджету територіального державного позабюджетного фонду, місцевого бюджету забезпечується відповідно Урядом РФ, вищим виконавчим органом державної влади
  3.  Стаття 23.7. Органи, відповідальні за виконання федерального бюджету
      виконання федерального бюджету, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 15.14 - 15.16 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) керівник федерального органу виконавчої влади, відповідального за виконання федерального бюджету, його
  4.  27. Звіт про виконання бюджету
      виконання бюджету подається до відповідного представницький орган у формі проекту закону (рішення) разом з документами і матеріалами, передбаченими положеннями НК РФ (п. 1 ст. 272 ??НК РФ). Звіт про виконання бюджету має бути складений відповідно до тієї ж структурою і бюджетною класифікацією, які застосовувалися при затвердженні бюджету (п. 2 ст. 272 ??НК РФ). Уповноваженими
  5.  8. Бюджетні повноваження муніципальних утворень
      виконання місцевого бюджету; в) здійснення контролю за виконанням місцевого бюджету та затвердження звіту про виконання місцевого бюджету; 2) складання і розгляд проекту місцевого бюджету; 3) затвердження і виконання місцевого бюджету, здійснення контролю за його виконанням, складання та затвердження звіту про виконання місцевого бюджету; встановлення і виконання видаткових
  6.  54. Звітна стадія бюджетного процесу (основи складання, зовнішньої перевірки, розгляду і затвердження бюджетної звітності).
      виконанні бюджету здійснюються представницьким органом влади. Представницький орган має право звернутися до органів прокуратури РФ для перевірки обставин невідповідності виконання бюджету прийнятому закону (рішенню) про бюджет у разі перевищення прав, наданих органу, виконуючому бюджет, щодо скорочення витрат, переміщенню асигнувань та блокування витрат і залучення до
  7.  11. Учасники бюджетного процесу. Міністерство фінансів РФ, Центральний банк РФ, органи Федерального казначейства
      виконання федерального бюджету. Повноваження Мінфіну РФ визначені ст. 165 БК РФ, а також Положенням про Міністерство фінансів РФ. До повноважень Мінфіну РФ зокрема відносяться: 1) складання проекту федерального бюджету і подання його в Уряд РФ, 2) представлення інтересів держави в договорах про надання коштів федерального бюджету на поворотній основі і гарантій за
  8.  49. Поняття, стадії (коротка характеристика) бюджетного процесу.
      виконанню бюджетів, контролю за їх виконанням, здійснення бюджетного обліку, складання, зовнішньої перевірки, розгляду та затвердження бюджетної звітності. Виходячи з визначення, бюджетний процес може бути розділений на п'ять стадій (етапів): 1 складання проекту бюджету; 2 розгляд проекту бюджету; 3 затвердження бюджету; 4 виконання бюджету; 5 розгляд і затвердження звіту про
  9.  5. Бюджетна система та її принципи
      виконання витратних зобов'язань (ст. 29 БК РФ), 2) принцип розмежування доходів і видатків між бюджетами різних рівнів - закріплення доходів і витрат за бюджетами бюджетної системи РФ, а також визначення повноважень органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо формування доходів, встановлення та виконанню видаткових зобов'язань (ст. 30 БК РФ), 3) принцип
  10.  31. Принципи бюджетної системи.
      виконання витратних зобов'язань (ст. 29 БК РФ), 2) принцип розмежування доходів і видатків між бюджетами різних рівнів - закріплення доходів і витрат за бюджетами бюджетної системи РФ, а також визначення повноважень органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо формування доходів, встановлення та виконанню видаткових зобов'язань (ст. 30 БК РФ), 3) принцип
  11.  7. Бюджетні повноваження суб'єктів Російської Федерації
      виконанні місцевих бюджетів та іншої бюджетної звітності; 2) визначення порядку встановлення і виконання видаткових зобов'язань муніципальних утворень, які підлягають виконанню за рахунок субвенцій з бюджету суб'єкта РФ; 3) встановлення порядку та умов надання міжбюджетних трансфертів з бюджету суб'єкта РФ; 4) встановлення загального порядку і умов надання міжбюджетних