Головна
ГоловнаАдміністративне, фінансове, інформаційне правоАдміністративне право → 
« Попередня Наступна »
А . Б. Агапов. Постатейний коментар до кодексу російської федерації про адміністративні правопорушення. Розширений, з використанням матеріалів судової практики, 2004 - перейти до змісту підручника

Коментар до статті 14.13


1. Про поняття "неспроможність (банкрутство)" див. коментар до ст. 14.12. Про статус облікових документів див. коментар до ст. 15.11.
Згідно ст. 7 Федерального закону від 26 жовтня 2002 р. N 127-ФЗ "Про неспроможність (банкрутство)" правом на звернення до арбітражного суду з заявою про визнання боржника банкрутом мають боржник, конкурсний кредитор, уповноважені органи.
Право на звернення до арбітражного суду виникає у конкурсного кредитора, уповноваженого органу за грошовими зобов'язаннями після закінчення 30 днів з дати направлення (пред'явлення до виконання) виконавчого документа до служби судових приставів і його копії боржнику.
Право на звернення до арбітражного суду виникає у уповноваженого органу з обов'язкових платежів після закінчення 30 днів з дати прийняття рішення, зазначеного в абз. 2 п. 3 ст. 6 зазначеного Закону. Невиконання зазначеними особами обов'язки по подачі заяви про визнання юридичної особи банкрутом до арбітражного суду в зазначені терміни і у відповідності з порядком, встановленим Федеральним законом "Про неспроможність (банкрутство)", кваліфікується за ч. 2 коментарів статті.
Відповідно до ст. 8, 9 Федерального закону "Про неспроможність (банкрутство)" боржник має право подати до арбітражного суду заяву боржника у разі передбачення банкрутства за наявності обставин, очевидно які свідчать про те, що він не в змозі буде виконати грошові зобов'язання та (або) обов'язок по сплаті обов'язкових платежів у встановлений термін.
Керівник боржника або індивідуальний підприємець зобов'язаний звернутися з заявою боржника до арбітражного суду у разі, якщо:
задоволення вимог одного кредитора або кількох кредиторів призводить до неможливості виконання боржником грошових зобов'язань , обов'язків по сплаті обов'язкових платежів і (або) інших платежів у повному обсязі перед іншими кредиторами;
органом боржника, уповноваженим відповідно до установчих документів боржника на прийняття рішення про ліквідацію боржника, прийнято рішення про звернення до арбітражного суду з заявою боржника;
органом, уповноваженим власником майна боржника - унітарного підприємства, прийнято рішення про звернення до арбітражного суду з заявою боржника;
звернення стягнення на майно боржника істотно ускладнить або унеможливить господарську діяльність боржника.
Стосовно до Федерального закону "Про неспроможність (банкрутство)":
під боржником розуміється громадянин, у тому числі індивідуальний підприємець, або юридична особа, вони виявилися нездатними задовольнити вимоги кредиторів за грошовими зобов'язаннями та (або) виконати обов'язок по сплаті обов'язкових платежів протягом встановленого строку;
грошове зобов'язання - обов'язок боржника сплатити кредитору певну грошову суму за цивільно-правової угоди і (або) іншому передбаченому ГК основи ;
обов'язкові платежі - податки, збори та інші обов'язкові внески до бюджету відповідного рівня і державні позабюджетні фонди в порядку і на умовах, що визначаються законодавством РФ;
кредитори - особи, які мають по відношенню до боржника права вимоги за грошовими зобов'язаннями та іншими зобов'язаннями про сплату обов'язкових платежів, про виплату вихідної допомоги і про оплату праці осіб, які працюють за трудовим договором;
конкурсні кредитори - кредитори за грошовими зобов'язаннями, за винятком уповноважених органів, громадян, перед якими боржник несе відповідальність за заподіяння шкоди життю або здоров'ю, моральної шкоди, має зобов'язання з виплати винагороди за авторськими договорами, а також засновників (учасників) боржника за зобов'язаннями, що випливають з такої участі;
уповноважені органи - федеральні органи виконавчої влади, уповноважені Урядом РФ представляти у справі про банкрутство та в процедурах банкрутства вимоги про сплату обов'язкових платежів і вимоги РФ за грошовими зобов'язаннями, а також органи виконавчої влади суб'єктів Федерації, органи місцевого самоврядування , уповноважені представляти у справі про банкрутство та в процедурах банкрутства вимоги за грошовими зобов'язаннями відповідно суб'єктів Федерації і муніципальних утворень (відповідно до п. 1 Постанови Уряду РФ від 14 лютого 2003 р. N 100 уповноваженим органом, що представляє в справах про банкрутство та в процедурах банкрутства вимоги про сплату обов'язкових платежів і вимоги за грошовими зобов'язаннями, є ФСФО);
керівник боржника - одноосібний виконавчий орган юридичної особи або керівник колегіального виконавчого органу, а також інша особа, яка здійснює у відповідності з федеральним законом діяльність від імені юридичної особи без довіреності.
2. При введенні арбітражним судом процедури зовнішнього управління зовнішній керуючий зобов'язаний прийняти в управління майно боржника і провести його інвентаризацію, вести бухгалтерський, фінансовий, статистичний облік і звітність (п. 2 ст. 99 Федерального закону "Про неспроможність (банкрутство)":
Згідно п. 3 ст. 64 Федерального закону "Про неспроможність (банкрутство)" при введенні процедури спостереження органи управління боржника не мають права приймати рішення:
про реорганізацію (злиття, приєднання, поділ , виділення, перетворення) і ліквідацію боржника;
про створення юридичних осіб або про участь боржника в інших юридичних особах;
про створення філій та представництв;
про вихід зі складу засновників (учасників) боржника, придбання в акціонерів раніше випущених акцій;
про участь в асоціаціях, спілках, холдингових компаніях, фінансово-промислових групах та інших об'єднаннях юридичних осіб ;
про укладення договорів простого товариства.
3. Відповідно до ч. 3 коментованої статті кваліфікується невиконання правил, застосовуваних при введенні арбітражним судом відповідної процедури банкрутства: правил, застосовуваних у період спостереження (ст. 62 - 75 Федерального закону "Про неспроможність (банкрутство)"), правил зовнішнього управління (ст. 93 - 123), правил конкурсного виробництва (ст. 124 - 149), правил мирової угоди, що укладається боржником, його конкурсним кредитором та уповноваженим органом на будь-якій стадії розгляду арбітражним судом справи про банкрутство стосовно до процедурам спостереження, фінансового оздоровлення, зовнішнього управління і конкурсного виробництва (правила укладання мирової угоди встановлені відповідно ст. 151 - 154 вищевказаного Федерального закону), а також правил, встановлених при введенні процедури фінансового оздоровлення (ст. 76 - 92 Федерального закону "Про неспроможність (банкрутство)").
Зазначені процедури банкрутства застосовуються щодо боржника - юридичної особи; при розгляді справ про банкрутство боржника-громадянина (у тому числі індивідуального підприємця) використовуються правила конкурсного виробництва та мирової угоди. Особливості банкрутства індивідуальних підприємців, селянського (фермерського) господарства встановлені відповідно § 2 і 3 гл. X Федерального закону "Про неспроможність (банкрутство)".
Правила банкрутства громадян, які є індивідуальними підприємцями, набирають чинності з дня набрання чинності федерального закону про внесення відповідних змін і доповнень у федеральні закони (п. 2 ст. 231 Федерального закону "Про неспроможність (банкрутство)").
Невиконання правил, що застосовуються при введенні зазначених процедур банкрутства, за винятком правил укладення посадовою особою боржника - юридичної особи угод, кваліфікується відповідно до ч. 3 коментованої статті; адміністративна відповідальність посадової особи у разі укладення ним протиправних угод встановлена ??ст. 14.22 КоАП (див. коментар).
4. Приховування майна або майнових зобов'язань, відомостей про майно, про його розмір, місцезнаходження або іншої інформації про майно, передача майна в інше володіння, відчуження або знищення майна, а так само приховування, знищення, фальсифікація бухгалтерських і інших облікових документів, що відображають економічну діяльність, якщо ці дії вчинені керівником або власником організації-боржника або індивідуальним підприємцем при банкрутстві або в передбаченні банкрутства і завдали великої шкоди, кваліфікуються як злочин (ч . 1 ст. 195 КК).
Неправомірне задоволення майнових вимог окремих кредиторів керівником або власником організації-боржника або індивідуальним підприємцем, знаючим про свою фактичної неспроможність (банкрутство), завідомо на шкоду іншим кредиторам, а одно прийняття такого задоволення кредитором, знають про відданому йому перевагу неспроможним боржником на шкоду іншим кредиторам, якщо ці дії заподіяли велику шкоду, кваліфікуються як злочин (ч. 2 ст. 195 КК).
5. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею коментарів, розглядаються суддями (див. п. 8 коментарю до ст. 14.1).
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна "Коментар до статті 14.13"
  1. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
    1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
  2. Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
    Кримінальний закон (КК РФ) являє собою нормативний правовий акт, прийнятий вищим законодавчим органом державної влади в порядку, встановленому Конституцією РФ , що містить правові норми, обов'язкові для дотримання і виконання і має вищу юридичну силу по відношенню до іншим нормативним правовим актам. Від інших законів кримінальний закон відрізняється предметом правового
  3. Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
    Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
  4. Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
    Зміст цього принципу говорить про те, що до кримінальної відповідальності особа може бути притягнута лише в тих випадках, коли їм скоєно діяння, безпосередньо передбачене кримінальним законом, та призначено тільки таке покарання, яке знову ж передбачено виключно кримінальним законом. Ніякими іншими нормативними правовими актами не можуть вирішуватися питання кримінальної відповідальності і
  5. Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
    Основою принципу рівності громадян перед законом є положення ст. 19 Конституції РФ про рівність всіх перед законом і судом. Ці положення не означають абсолютної рівності громадян у всіх відносинах і незалежно ні від яких обставин, але вони гарантують рівне становище громадян перед вимогами закону і рівне ставлення до громадян суду незалежно від статі, раси, національності, мови,
  6. Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
    Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, т . е. кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
  7. Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
    У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. У зміст принципу справедливості включено і
  8. Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
    Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, складається в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
  9. Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
    Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
  10.  Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
      У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі