1. Про статус адміністративного покарання у вигляді дискваліфікації див. ст. 3.11 КоАП. Застосування даного адміністративного покарання передбачено при вчиненні адміністративних правопорушень, визначених ч. 2 ст. 5.27 (порушення законодавства про працю та про охорону праці особою, раніше підданим адміністративному стягненню за аналогічне адміністративне правопорушення), ст. 14.13 (неправомірні дії при банкрутстві), 14.21 (неналежне управління юридичною особою), 14.22 (вчинення угод чи інших дій, що виходять за межі встановлених повноважень) КпАП. Дискваліфікація встановлюється на строк від шести місяців до трьох років. 2. Діяльність з управління юридичною особою несумісна із застосуванням дискваліфікації. Здійснення дискваліфікованим особою протягом усього терміну дискваліфікації або в частині зазначеного терміну діяльності з управління юридичною особою кваліфікується за ч. 1 коментарів статті. Про статус осіб, які виконують управлінські функції в організації, див. коментарі до ст. 14.21, 14.22. 3. За змістом ч. 2 коментованої статті під договором (контрактом) на управління юридичною особою мається на увазі трудовий договір, що укладається між працівником і роботодавцем (див. ст. 56 Трудового кодексу РФ). Ототожнення понять "трудовий договір" і "контракт" було властиво Кодексу законів про працю РРФСР (КЗпП РРФСР), втратило силу з 1 лютого 2002 За змістом ст. 11 Трудового кодексу РФ діяльність деяких посадових осіб, які здійснюють функції з управління юридичною особою, в тому числі членів ради директорів (спостережних рад) організацій, регулюється трудовим законодавством у разі укладення зазначеними особами трудового договору з організацією. Роботодавець, який уклав з дискваліфікованим особою трудовий договір, розглядається в якості суб'єкта адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 коментарів статті. Згідно ч. 2 ст. 32.11 КоАП при укладенні трудового договору на здійснення діяльності з управління юридичною особою уповноважена укласти договір особа зобов'язана запросити інформацію про наявність дискваліфікації фізичної особи в органі, що веде реєстр дискваліфікованих осіб (див. коментар до ст. 32.11). Таким чином, для укладення з дискваліфікованим особою трудового договору, що передбачає управління юридичною особою, характерна наявність провини роботодавця у формі прямого умислу. 4. Припинення дії трудового договору з дискваліфікованим фізичною особою обумовлено набрав законної сили постановою судді арбітражного суду або судді районного суду або мирового судді (при здійсненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 5.27 КоАП) про призначення адміністративного покарання у вигляді дискваліфікації; трудовий договір у зазначених випадках підлягає припиненню внаслідок порушення встановлених Трудовим кодексом РФ правил його укладення (п. 11 ст. 77, ст. 84 Трудового кодексу РФ). 5. Правові наслідки припинення трудового договору з дискваліфікованим фізичною особою, обумовлені набрав законної сили постановою судді про призначення адміністративного покарання, визначені ч. 1 ст. 3.11 КоАП, порядок виконання зазначеної постанови встановлено ст. 32.11 КоАП. Згідно ч. 1, 2 ст. 32.11 КоАП постанову про дискваліфікацію має бути негайно виконано особою, залученими до адміністративної відповідальності, шляхом припинення управління юридичною особою. Виконання постанови про дискваліфікацію проводиться шляхом припинення договору з дискваліфікованим особою на здійснення ним діяльності з управління юридичною особою. Таким чином, обов'язки щодо застосування правових наслідків припинення трудового договору є двосторонніми: дискваліфікувала особа зобов'язана негайно припинити керування юридичною особою, а роботодавець - припинити трудовий договір з особою, залученими до адміністративної відповідальності. 6. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею коментарів, розглядаються суддями (див. п. 8 коментаря до ст. 14.1).
|
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
коментар / під ред. Т.Є. Абова, А.Ю. Кабалкіна, В.П. Мозоліна. М., 1996. С. 13; Науково-практичний коментар до Цивільного кодексу Російської Федерації, частини першої / під ред. В.П. Мозоліна, М.М. Малеин. М ., 2004. С. 6 (автор коментаря в тому і іншому джерелі - В.П. Мозолин). * (25) СЗ РФ. 1996. N 1. Ст. 1. * (26) Див: Давидова Г.Н . Юридична процедура в цивільному праві. Загальна
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
статтею встановлено, що нові закони, що передбачають кримінальну відповідальність, підлягають включенню в КК РФ. Тому при прийнятті нових законів, що регулюють питання кримінальної відповідальності (в будь-якому аспекті), вони включаються до КК РФ. Жоден подібний закон не діє самостійно. Правова регламентація питань кримінальної відповідальності тільки на рівні КК РФ має прогресивне
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
статті 10 КК Російської Федерації та пункті 13 статті 397 КПК Російської Федерації, узгоджується як з вимогою Конституції Російської Федерації про необхідність надання зворотної сили будь-якого закону, що усувають або пом'якшують відповідальність (частина 2 статті 54), так і з проголошуваними нею принципами справедливості та пропорційності обмежень прав і свобод конституційно значимим цілям
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
статті 285 Кримінального кодексу Російської Федерації "зазначив наступне: як випливає з примітки 1 до ст. 285 КК РФ, їм встановлюється єдиний правовий статус громадян, які здійснюють певні види діяльності у відповідних органах та установах, і не передбачається яких би то не було обмежень чи переваг у зв'язку з підлогою, расою, національністю, мовою , походженням та іншими
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і настали суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. У зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально- правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|