« Попередня
|
|
Наступна » |
|
|
Коментар до статті 18.11
|
1. Про статус ФМС МВС Росії див. п. 7 коментаря до ст. 18.10. Відповідно до подп. "Ж" п. 1 Указу Президента РФ від 23 лютого 2002 р. N 232 "Про вдосконалення державного управління в сфері міграційної політики" до ведення ФМС віднесені розробка та реалізація заходів щодо попередження та припинення незаконної міграції, здійснення імміграційного контролю щодо іноземних громадян та осіб без громадянства. 2. Під іммігрантами за змістом коментованої статті розуміються іноземні фізичні особи, в тому числі біженці, що поселяються постійно або на певний термін на території РФ. Статус біженця визначено Федеральним законом від 19 лютого 1993 р. N 4528-1 "Про біженців" (в ред. Федерального закону від 7 листопада 2000 р. N 135-ФЗ). Згідно ст. 1 даного Закону під біженцем розуміється особа, яка не є громадянином Російської Федерації і що у силу цілком обгрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань за ознакою раси, віросповідання, громадянства, національності, належності до певної соціальної групи або політичних переконань перебуває за межами країни своєї громадянської належності та не може користуватися захистом цієї країни або не бажає користуватися таким захистом внаслідок таких побоювань або, не маючи певного громадянства і перебуваючи за межами країни свого колишнього місця проживання в результаті подібних подій, не може або не бажає повернутися до неї внаслідок таких побоювань. Під особою, що клопоталися про визнання його біженцем, розуміється особа, яка не є громадянином Російської Федерації і заявляє про бажання бути визнаною біженцем за вищевказаними обставинами, з числа: - іноземних громадян, які прибули або бажають прибути на територію РФ; - осіб без громадянства, які прибули або бажають прибути на територію РФ; - іноземних громадян і (або) осіб без громадянства, які перебувають на території РФ на законній підставі. Місце тимчасового утримання - це місце перебування особи, заявника про визнання його біженцем, і членів його сім'ї в пункті пропуску через Державний кордон РФ. Центр тимчасового розміщення осіб, які клопочуть про визнання їх біженцями, - це місце перебування осіб, які клопочуть про визнання їх біженцями або визнаних біженцями, і членів їх сімей на території РФ. Фонд житла для тимчасового поселення осіб, визнаних біженцями, - це сукупність житлових приміщень, що надаються особам, визнаним біженцями, та членам їх сімей. 3. Система імміграційного контролю на пунктах пропуску через Державний кордон РФ була введена Указом Президента РФ від 16 грудня 1993 р. N 2145. Згідно з Положенням про імміграційний контроль, затвердженим Постановою Уряду РФ від 8 вересня 1994 р. N 1020, імміграційний контроль - це здійснювана ФМС МВС Росії та її територіальними органами діяльність з регулювання міграції та здійснення в межах своєї компетенції заходів щодо попередження неконтрольованої міграції на територію Російської Федерації іноземних громадян та осіб без громадянства. Імміграційний контроль здійснюється постами імміграційного контролю органів міграційної служби в пунктах пропуску через державний кордон РФ. Пости імміграційного контролю в пунктах пропуску через державний кордон Російської Федерації є структурними підрозділами органів міграційної служби. Див також п. 3 коментарю до ст. 18.12. Тимчасова інструкція про супровід іноземних громадян та осіб без громадянства, які шукають притулок на території Російської Федерації, в місця тимчасового утримання при постах імміграційного контролю та центри тимчасового розміщення іммігрантів затверджена Наказом МВС Росії (N 272) і ФМС Росії (N 116) від 14 липня 1995 4. Див. примітку до п. 5 коментарю до ст. 5.1. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею коментарів, що тягнуть адміністративне видворення за межі РФ, розглядаються суддями районних судів, а в інших випадках - світовими суддями.
|
« Попередня |
|
Наступна » |
= Перейти до змісту підручника = |
|
Інформація, релевантна " Коментар до статті 18.11 " |
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
коментар / під ред. Т.Є. Абова, О.Ю. Кабалкіна, В.П. Мозоліна. М., 1996. С. 13; Науково-практичний коментар до Цивільного кодексу Російської Федерації, частини першої / під ред. В.П. Мозоліна, М.Н. Малєїн. М., 2004. С. 6 (автор коментаря в тому і іншому джерелі - В.П. Мозолин). * (25) СЗ РФ. 1996. N 1. Ст. 1. * (26) Див: Давидова Г.Н. Юридична процедура в цивільному праві. Загальна
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
статтею встановлено, що нові закони, що передбачають кримінальну відповідальність, підлягають включенню до КК РФ. Тому при прийнятті нових законів, що регулюють питання кримінальної відповідальності (в будь-якому аспекті), вони включаються до КК РФ. Жоден подібний закон не діє самостійно. Правова регламентація питань кримінальної відповідальності тільки на рівні КК РФ має прогресивне
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
статті 10 КК Російської Федерації та пункті 13 статті 397 КПК Російської Федерації, узгоджується як з вимогою Конституції Російської Федерації про необхідність надання зворотної сили будь-якого закону, що усувають або пом'якшують відповідальність (частина 2 статті 54), так і з проголошуваними нею принципами справедливості та пропорційності обмежень прав і свобод конституційно значимим цілям
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
статті 285 Кримінального кодексу Російської Федерації "зазначив наступне: як випливає з примітки 1 до ст. 285 КК РФ, їм встановлюється єдиний правовий статус громадян, які здійснюють певні види діяльності у відповідних органах та установах, і не передбачається яких би то не було обмежень чи переваг у зв'язку з підлогою, расою, національністю, мовою, походженням та іншими
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. В зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|