« Попередня
|
|
Наступна » |
|
|
Коментар до статті 18.14
|
1. Про статус Державного кордону РФ та пунктів пропуску через неї див. п. 1, 2 коментарю до ст. 18.1. Правила перетину Державного кордону РФ особами і транспортними засобами визначені ст. 9 Закону РФ "Про Державну кордоні Російської Федерації". Іноземні транспортні організації при проходженні від Державного кордону до пунктів пропуску через Державний кордон і назад не вправі без відповідного дозволу здійснювати висадку (посадку) людей. Згідно ст. 11 Закону РФ "Про Державну кордоні Російської Федерації" пропуск осіб, транспортних засобів, вантажів, товарів через Державний кордон включає здійснення прикордонного контролю (перевірку підстав для пропуску через Державний кордон осіб, транспортних засобів, огляд транспортних засобів, вантажів і товарів з метою виявлення і затримання порушників правил перетину Державного кордону, переміщуваних вантажів, товарів, які заборонені законодавством РФ до ввезення в Російську Федерацію або вивезення з Російської Федерації), а при необхідності також митного, імміграційного, санітарно-карантинного, ветеринарного, фітосанітарного, транспортного та інших видів контролю. Зміст, засоби та методи контролю, порядок їх застосування встановлюються на підставі федеральних законів нормативними актами відповідних федеральних органів виконавчої влади, узгодженими з Мін'юстом Росії, а в частині забезпечення безпеки життя і здоров'я людини, тварин і рослин , крім того, - з МОЗ Росії та іншими зацікавленими федеральними органами виконавчої влади. 2. Відповідно до ст. 24 Закону РФ "Про Державну кордоні Російської Федерації" місця і тривалість стоянок у пунктах пропуску через Державний кордон транспортних засобів закордонного прямування визначаються адміністрацією аеропортів, аеродромів, морських, річкових портів, залізничних, автомобільних вокзалів та станцій, інших транспортних підприємств за погодженням з прикордонними органами та прикордонними військами і митними органами. Доступ осіб до транспортних засобів та на транспортні засоби закордонного прямування в період здійснення прикордонного та інших видів контролю обмежується, а у випадках необхідності - забороняється. Посадка пасажирів в транспортні засоби при вибутті з Російської Федерації і висадка їх при прибутті в Російську Федерацію виробляються з дозволу прикордонних органів і прикордонних військ та митних органів. 3. Згідно п. 4 ст. 11 Федерального закону від 24 липня 1998 р. N 127-ФЗ "Про державний контроль за здійсненням міжнародних автомобільних перевезень та про відповідальність за порушення порядку їх виконання" транспортний засіб, що належить іноземному перевізнику, у разі виявлення в пункті пропуску через Державний кордон РФ транспортних засобів порушення даним засобом правил міжнародних договорів Російської Федерації в галузі міжнародного автомобільного сполучення, вимог вищевказаного Закону та законодавства РФ в галузі транспорту може бути допущений для подальшого руху по території РФ тільки після усунення такого порушення. 4. Відповідно до ч. 5 ст. 33 КК пособником визнається особа, яка сприяла вчиненню злочину порадами, вказівками, наданням інформації, засобів чи знарядь вчинення злочину або усуненням перешкод, а також особа, яка заздалегідь обіцяла приховати злочинця, кошти або знаряддя вчинення злочину, сліди злочину або предмети, здобуті злочинним шляхом, а одно особа, яка заздалегідь обіцяла придбати чи збути такі предмети. За змістом ч. 2 коментованої статті під пособництвом у злочині розуміється пособництво у злочинах, передбачених ч. 1, 2 ст. 322 КК ("Незаконне перетинання Державного кордону Російської Федерації"). 5. Див. примітку до п. 5 коментарю до ст. 5.1. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею коментарів, розглядаються посадовими особами прикордонних органів і прикордонних військ ФСБ, зазначеними в ч. 2 ст. 23.10 КоАП (див. коментар до даної статті).
|
« Попередня |
|
Наступна » |
= Перейти до змісту підручника = |
|
Інформація, релевантна " Коментар до статті 18.14 " |
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
коментар / під ред. Т.Є. Абова, О.Ю. Кабалкіна, В.П. Мозоліна. М., 1996. С. 13; Науково-практичний коментар до Цивільного кодексу Російської Федерації, частини першої / під ред. В.П. Мозоліна, М.Н. Малєїн. М., 2004. С. 6 (автор коментаря в тому і іншому джерелі - В.П. Мозолин). * (25) СЗ РФ. 1996. N 1. Ст. 1. * (26) Див: Давидова Г.Н. Юридична процедура в цивільному праві. Загальна
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
статтею встановлено, що нові закони, що передбачають кримінальну відповідальність, підлягають включенню до КК РФ. Тому при прийнятті нових законів, що регулюють питання кримінальної відповідальності (в будь-якому аспекті), вони включаються до КК РФ. Жоден подібний закон не діє самостійно. Правова регламентація питань кримінальної відповідальності тільки на рівні КК РФ має прогресивне
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
статті 10 КК Російської Федерації та пункті 13 статті 397 КПК Російської Федерації, узгоджується як з вимогою Конституції Російської Федерації про необхідність надання зворотної сили будь-якого закону, що усувають або пом'якшують відповідальність (частина 2 статті 54), так і з проголошуваними нею принципами справедливості та пропорційності обмежень прав і свобод конституційно значимим цілям
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
статті 285 Кримінального кодексу Російської Федерації "зазначив наступне: як випливає з примітки 1 до ст. 285 КК РФ, їм встановлюється єдиний правовий статус громадян, які здійснюють певні види діяльності у відповідних органах та установах, і не передбачається яких би то не було обмежень чи переваг у зв'язку з підлогою, расою, національністю, мовою, походженням та іншими
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. В зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|