1. Згідно з Федеральним законом від 17 грудня 1998 р. N 191-ФЗ "Про виняткової економічної зоні Російської Федерації" (в ред. Федерального закону від 8 серпня 2001 р. N 126-ФЗ) виняткова економічна зона РФ - це морський район, що знаходиться за межами територіального моря РФ і прилеглий до нього, з особливим правовим режимом, встановленим зазначеним Законом, міжнародними договорами РФ і норм міжнародного права. Визначення виключної економічної зони застосовується також до всіх островам РФ, за винятком скель, які не придатні для підтримки життя людини або для здійснення самостійної господарської діяльності. Внутрішньої закордонах виключної економічної зони є зовнішня межа територіального моря. Зовнішня межа виключної економічної зони знаходиться на відстані 200 морських миль від вихідних ліній, від яких відміряється ширина територіального моря, якщо інше не передбачено міжнародними договорами РФ. Під живими ресурсами виключної економічної зони за змістом вищезгаданого Закону розуміються всі види риб, морських ссавців, молюсків, ракоподібних, а також інші водні біологічні ресурси (за винятком живих організмів "сидячих видів" морського дна і його надр, використання яких регулюється Федеральним законом "Про континентальний шельф Російської Федерації"). 2. Відповідно до п. 15 ст. 7 Федерального закону "Про виняткової економічної зоні Російської Федерації" встановлення контрольних пунктів (точок) та порядку проходження їх російськими та іноземними судами, які беруть участь у промислі живих ресурсів та наступними у виняткову економічну зону і що виходять з неї з метою проведення контрольно-перевірочних заходів, віднесено до ведення федеральних органів державної влади у виключній економічній зоні. Згідно п. 4, 5 ст. 8 зазначеного Закону Держкомриболовства Росії за узгодженням з Міноборони Росії визначає райони і терміни промислу у виключній економічній зоні для російських суден і повідомляє про це ФСБ Росії. Держкомриболовства за погодженням з Міноборони Росії, ФСБ і МПР Росії визначає райони і терміни промислу у виключній економічній зоні для іноземних суден і повідомляє про це ГТК Росії. За змістом Федерального закону "Про виняткової економічної зоні Російської Федерації" обов'язок проходження точок контролю передбачена тільки для іноземних ліцензіатів. Згідно п. 3 ст. 12 названого Федерального закону іноземні судна, що ведуть промисел живих ресурсів відповідно до ліцензії (дозволом) на промисел живих ресурсів або заходять у виняткову економічну зону для приймання виловлених (видобутих) живих ресурсів з інших судів, зобов'язані подавати до Держкомриболовства Росії та ФСБ по факсу або телеграфу щодобову інформацію про кожному заході в район для здійснення дозволеного промислу живих ресурсів або для приймання виловлених (видобутих) живих ресурсів з інших судів і про вихід із зазначеного району з обов'язковим проходженням точок контролю при заході і виході. 3. Промисел живих ресурсів у виключній економічній зоні має право здійснювати тільки ліцензіати. Скоєння аналізованого адміністративного правопорушення ліцензіатом кваліфікується як порушення ліцензійних вимог і умов і тягне санкції у вигляді зупинення дії ліцензією або її анулювання, приємним незалежно від заходів адміністративної відповідальності, передбачених статтею (див. також п. 6 коментаря до ст. 14.1). 4. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею коментарів, розглядаються посадовими особами прикордонних органів і прикордонних військ ФСБ, зазначеними в ч. 2 ст. 23.10 КоАП (див. коментар до даної статті; про адміністративну відповідальність фізичних осіб стосовно аналізованої статті див. також п. 7 коментаря до ст. 18.2).
|
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
Кримінальний закон (КК РФ) являє собою нормативний правовий акт, прийнятий вищим законодавчим органом державної влади в порядку, встановленому Конституцією РФ, що містить правові норми, обов'язкові для дотримання і виконання і має вищу юридичну силу по відношенню до іншим нормативним правовим актам. Від інших законів кримінальний закон відрізняється предметом правового
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
Зміст цього принципу говорить про те, що до кримінальної відповідальності особа може бути притягнута лише в тих випадках, коли їм скоєно діяння, безпосередньо передбачене кримінальним законом, та призначено тільки таке покарання , яке знову ж передбачено виключно кримінальним законом. Ніякими іншими нормативними правовими актами не можуть вирішуватися питання кримінальної відповідальності і
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
Основою принципу рівності громадян перед законом є положення ст. 19 Конституції РФ про рівність всіх перед законом і судом. Ці положення не означають абсолютної рівності громадян у всіх відносинах і незалежно ні від яких обставин, але вони гарантують рівне становище громадян перед вимогами закону і рівне ставлення до громадян суду незалежно від статі, раси, національності, мови,
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. У зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|