1. Згідно з Федеральним законом від 14 квітня 1999 р. N 77-ФЗ "Про відомчу охорону" до охоронюваним об'єктів належать будівлі, будівлі, споруди, прилеглі до них території та акваторії, транспортні засоби, а також вантажі, у тому числі при їх транспортуванні, грошові кошти та інше майно, що підлягають захисту від протиправних посягань. Проникнення на охоронюваний об'єкт з порушенням пропускного режиму розглядається як самовільного і тягне за собою застосування до порушника адміністративного покарання, передбаченого статтею коментарів. 2. Порядок пропускного режиму розрізняється залежно від статусу охоронюваних об'єктів. Відповідно до Федерального закону від 27 травня 1996 р. N 57-ФЗ "Про державну охорону" під пропускним режимом розуміється порядок проходу осіб, проїзду транспортних засобів, проносу і провозу речей на охоронювані об'єкти, встановлюваний відповідними особами, що заміщають державні посади у федеральних органах державної влади, спільно з федеральними органами державної охорони. Відповідно до п. 9 Положення про Федеральної службі охорони Російської Федерації, затвердженого Указом Президента РФ від 2 серпня 1996 р. N 1136 (в ред. Указу Президента РФ від 21 листопада 2001 р. N 1343), ФСТ організовує за погодженням з федеральними органами державної влади, а також зацікавленими установами та організаціями пропускний режим на об'єктах, що охороняються і здійснює на них в установленому порядку пропуск осіб, транспорту і вантажів, оформляє і видає пропуску в охоронювані зони, будівлі, приміщення і на окремі заходи за участю об'єктів державної охорони. 3. При здійсненні відомчої охорони згідно з Федеральним законом "Про відомчу охорону" під пропускним режимом мається на увазі порядок, що забезпечується сукупністю заходів і правил, що виключають можливість безконтрольного входу (виходу) осіб, в'їзду (виїзду) транспортних засобів, вносить (виносу), ввезення (вивезення) майна на охоронювані об'єкти і з охоронюваних об'єктів. Забезпечення пропускного режиму в зазначених випадках покладається на працівників відомчої охорони, вичерпний перелік їх прав і обов'язків визначено ст. 11 - 12 Федерального закону "Про відомчу охорону". Права та обов'язки федеральних органів державної охорони, а також умови застосування фізичної сили, спеціальних засобів і зброї співробітниками зазначених органів встановлені ст. 14, 15, 24 - 27 Федерального закону "Про державну охорону". Стосовно до Правил фізичного захисту ядерних матеріалів, ядерних установок і пунктів зберігання ядерних матеріалів, затвердженим Постановою Уряду РФ від 7 березня 1997 р. N 264 (в ред. Постанови Уряду РФ від 31 липня 1998 N 866), під пропускним режимом розуміється встановлений порядок пропуску персоналу, відвідувачів, відряджених осіб, транспортних засобів, предметів, матеріалів і документів через кордон зони, що охороняється, в (з) будівлі, споруди, приміщення. 4. Див. примітку до п. 5 коментарю до ст. 5.1. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею коментарів, розглядаються начальниками територіальних управлінь (відділів) внутрішніх справ і прирівняних до них ОВС, їх заступниками, начальниками територіальних відділів (відділень) міліції, їх заступниками, начальниками лінійних управлінь (відділів, відділень) внутрішніх справ на транспорті, їх заступниками (див. п. 1, 2 ч. 2 ст. 23.3 КпАП).
|
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
коментар / під ред. Т.Є. Абова, О.Ю. Кабалкіна, В.П. Мозоліна. М., 1996. С. 13; Науково-практичний коментар до Цивільного кодексу Російської Федерації, частини першої / під ред. В.П. Мозоліна, М.Н. Малєїн. М., 2004. С. 6 (автор коментаря в тому і іншому джерелі - В.П. Мозолин). * (25) СЗ РФ. 1996. N 1. Ст. 1. * (26) Див: Давидова Г.Н. Юридична процедура в цивільному праві. Загальна
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
статтею встановлено, що нові закони, що передбачають кримінальну відповідальність, підлягають включенню до КК РФ. Тому при прийнятті нових законів, що регулюють питання кримінальної відповідальності (в будь-якому аспекті), вони включаються до КК РФ. Жоден подібний закон не діє самостійно. Правова регламентація питань кримінальної відповідальності тільки на рівні КК РФ має прогресивне
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
статті 10 КК Російської Федерації та пункті 13 статті 397 КПК Російської Федерації, узгоджується як з вимогою Конституції Російської Федерації про необхідність надання зворотної сили будь-якого закону, що усувають або пом'якшують відповідальність (частина 2 статті 54), так і з проголошуваними нею принципами справедливості та пропорційності обмежень прав і свобод конституційно значимим цілям
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
статті 285 Кримінального кодексу Російської Федерації "зазначив наступне: як випливає з примітки 1 до ст. 285 КК РФ, їм встановлюється єдиний правовий статус громадян, які здійснюють певні види діяльності у відповідних органах та установах, і не передбачається яких би то не було обмежень чи переваг у зв'язку з підлогою, расою, національністю, мовою, походженням та іншими
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. В зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|