1. Відповідно до п. 6 ст. 9 Федерального закону "Про військовий обов'язок і військову службу" комісія з постановки громадян на військовий облік зобов'язана організувати медичний огляд громадян, визначити їх придатність до військової служби за станом здоров'я, провести заходи з професійного психологічного відбору громадян для визначення їх придатності до підготовки з військово- обліковими спеціальностями і прийняти рішення про постановку громадянина на військовий облік або внести на розгляд призовної комісії питання про зарахування в запас громадянина, визнаного обмежено придатним до військової служби, або питання про звільнення від виконання військового обов'язку громадянина, визнаного непридатним до військової служби. Згідно ст. 13 Федерального закону від 25 липня 2002 р. N 113-ФЗ "Про альтернативну цивільну службу" громадянин, щодо якого призовної комісією винесено висновок про заміну військової служби за призовом альтернативної громадянської службою, у строки, визначені військовим комісаріатом, проходить медичний огляд і є на засідання призовної комісії для вирішення питання про направлення його на альтернативну цивільну службу. Медичний огляд громадян, які направляються на альтернативну цивільну службу, здійснюється в порядку, визначеному Федеральним законом "Про військовий обов'язок і військову службу" для громадян, які підлягають призову на військову службу. Рішення про направлення громадянина на альтернативну цивільну службу приймається призовної комісією відповідно до висновку про заміну військової служби за призовом альтернативної громадянської службою за відсутності підстав для звільнення або відстрочки від призову на військову службу (див. також п . 3 коментаря до ст. 21.2). КонсультантПлюс: примітка. Постанова Уряду РФ від 20.04.1995 N 390 "Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу" втратило чинність у зв'язку з виданням Постанови Уряду РФ від 25.02.2003 N 123 "Про затвердження Положення про військово- лікарську експертизу ". Призовники підлягають обов'язковому медичному огляду відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу, затвердженим Постановою Уряду РФ від 20 квітня 1995 р. N 390 (в ред. Постанови Уряду РФ від 8 вересня 2000 р. N 696). 2. Згідно з Положенням про призов на військову службу громадян Російської Федерації, затвердженим Постановою Уряду РФ від 1 червня 1999 р. N 587, оповіщення призовників про явку на медичний огляд здійснюється повістками військового комісаріату району, міста без районного поділу, іншого муніципального (адміністративно-територіального) освіти . Вручення повісток провадиться під розписку працівниками військового комісаріату або за місцем роботи (навчання) призовника керівниками, іншими відповідальними за військово-облікову роботу посадовими особами (працівниками) організацій, а також відповідальними за військово-облікову роботу посадовими особами органів місцевого самоврядування. 3. Відповідно до п. 9 Положення про військовий облік комісія з постановки громадян на військовий облік затверджується главою органу місцевого самоврядування (місцевої адміністрації) в такому складі: військовий комісар району, міста без районного поділу чи іншого рівного їм муніципального (адміністративно-територіального) освіти (далі - військовий комісар) або заступник військового комісара - голова комісії; фахівець з професійного психологічного відбору; секретар комісії; лікарі-фахівці. До відання зазначеної комісії віднесена організація медичного огляду громадян з метою визначення їх придатності до військової служби за станом здоров'я. 4. Неявка громадянина без поважної причини на засідання зазначеної комісії для організації медичного огляду в термін, зазначений у повістці військового комісара, або неявка в медичний заклад для проходження медичного огляду кваліфікується як аналізованого адміністративного правопорушення. Про поважних причини неявки див. п. 3 коментарю до ст. 21.5. 5. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею коментарів, розглядаються військовими комісарами (див. п. 5 коментарю до ст. 21.1).
|
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
Кримінальний закон (КК РФ) являє собою нормативний правовий акт, прийнятий вищим законодавчим органом державної влади в порядку, встановленому Конституцією РФ, що містить правові норми, обов'язкові для дотримання і виконання і має вищу юридичну силу по відношенню до іншим нормативним правовим актам. Від інших законів кримінальний закон відрізняється предметом правового
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
Зміст цього принципу говорить про те, що до кримінальної відповідальності особа може бути притягнута лише в тих випадках, коли їм скоєно діяння, безпосередньо передбачене кримінальним законом, та призначено тільки таке покарання , яке знову ж передбачено виключно кримінальним законом. Ніякими іншими нормативними правовими актами не можуть вирішуватися питання кримінальної відповідальності і
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
Основою принципу рівності громадян перед законом є положення ст. 19 Конституції РФ про рівність всіх перед законом і судом. Ці положення не означають абсолютної рівності громадян у всіх відносинах і незалежно ні від яких обставин, але вони гарантують рівне становище громадян перед вимогами закону і рівне ставлення до громадян суду незалежно від статі, раси, національності, мови,
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. У зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|