« Попередня
|
|
Наступна » |
|
|
Коментар до статті 23.10
|
1. Відповідно до п. 1 Указу Президента РФ від 11 березня 2003 р. N 308 "Про заходи щодо вдосконалення державного управління в галузі безпеки в Російській Федерації" ФПС Росії скасована, а її функції передані ФСБ. До складу ФСБ передані також прикордонні війська, органи прикордонної служби та організації скасованої ФПС Росії. Реорганізація державного управління у сфері безпеки, встановлена Указом Президента РФ від 11 березня 2003 р. N 308, відповідно до ч. 2 ст. 22.3 КпАП тягне за собою передачу ФСБ повноважень з розгляду справ про адміністративні правопорушення, зазначених у ч. 1 коментованої статті. 2. Підвідомчість справ про адміністративні правопорушення, зазначених у цій статті, прикордонним органам і прикордонним військам ФСБ обумовлена повноваженнями зазначених органів та військ у сфері адміністративної юрисдикції, вичерпний перелік яких визначений ст. 30 Закону РФ від 1 квітня 1993 р. N 4730-1 "Про Державну кордоні Російської Федерації" (в ред. Федерального закону від 30 червня 2003 р. N 86-ФЗ). Відповідно до зазначеного Закону прикордонні органи і прикордонні війська ФСБ охороняють державний кордон РФ на суші, морі, річках, озерах та інших водоймах, у пунктах пропуску через Державний кордон, а також здійснюють пропуск через Державний кордон. У цих цілях вони вправі: - здійснювати провадження у справах про адміністративні правопорушення, віднесених до їх відання законодавством Російської Федерації, в межах своєї компетенції розглядати ці справи і виконувати постанови щодо них; - здійснювати прикордонними нарядами затримання і особистий огляд осіб, щодо яких є підстави підозрювати їх у порушенні режиму Державного кордону, прикордонного режиму, режиму в пунктах пропуску через Державний кордон; доставляти таких осіб в розташування підрозділів, частин прикордонних органів і прикордонних військ ФСБ чи інші місця для з'ясування обставин порушення; зупиняти, оглядати і затримувати прикордонними кораблями російські та іноземні судна, які допустили порушення зазначених режимів, і доставляти (конвоювати) їх в найближчий російський порт для з'ясування обставин порушення; - здійснювати адміністративне затримання осіб, які вчинили порушення режиму Державного кордону, прикордонного режиму або режиму в пунктах пропуску через Державний кордон, на строк до трьох годин для складання протоколу, в необхідних випадках - для встановлення особи і з'ясування обставин правопорушення, піддавати затриманих особистому огляду, а також оглядати і при необхідності вилучати знаходяться при них речі, інші речі, що знаходяться в їх власності або володінні, і документи, здійснювати інші повноваження, визначені ст. 30 Федерального закону "Про Державну кордоні Російської Федерації". 3. Справи про адміністративні правопорушення на континентальному шельфі або у виключній економічній зоні Російської Федерації розглядаються також іншими органами адміністративної юрисдикції (див. коментарі до ст. 23.22, 23.23). 4. Згідно п. 3 Наказу ФПС Росії від 22 липня 2002 р. N 438 "Про реалізацію окремих положень Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення у військах та органах прикордонної служби Російської Федерації" складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 17.7, 17.9, ч. 1 ст. 19.4, ч. 1 ст. 19.5, ст. 19.6, 19.7 КоАП, вправі посадові особи, зазначені в п. 1 - 12 ч. 2 коментованої статті (СР з переліком справ про адміністративні правопорушення, розгляд яких віднесено до відання прикордонних органів і прикордонних військ згідно ч. 1 даної статті).
|
« Попередня |
|
Наступна » |
= Перейти до змісту підручника = |
|
Інформація, релевантна " Коментар до статті 23.10 " |
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
коментар / під ред. Т.Є. Абова, О.Ю. Кабалкіна, В.П. Мозоліна. М., 1996. С. 13; Науково-практичний коментар до Цивільного кодексу Російської Федерації, частини першої / під ред. В.П. Мозоліна, М.Н. Малєїн. М., 2004. С. 6 (автор коментаря в тому і іншому джерелі - В.П. Мозолин). * (25) СЗ РФ. 1996. N 1. Ст. 1. * (26) Див: Давидова Г.Н. Юридична процедура в цивільному праві. Загальна
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
статтею встановлено, що нові закони, що передбачають кримінальну відповідальність, підлягають включенню до КК РФ. Тому при прийнятті нових законів, що регулюють питання кримінальної відповідальності (в будь-якому аспекті), вони включаються до КК РФ. Жоден подібний закон не діє самостійно. Правова регламентація питань кримінальної відповідальності тільки на рівні КК РФ має прогресивне
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
статті 10 КК Російської Федерації та пункті 13 статті 397 КПК Російської Федерації, узгоджується як з вимогою Конституції Російської Федерації про необхідність надання зворотної сили будь-якого закону, що усувають або пом'якшують відповідальність (частина 2 статті 54), так і з проголошуваними нею принципами справедливості та пропорційності обмежень прав і свобод конституційно значимим цілям
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
статті 285 Кримінального кодексу Російської Федерації "зазначив наступне: як випливає з примітки 1 до ст. 285 КК РФ, їм встановлюється єдиний правовий статус громадян, які здійснюють певні види діяльності у відповідних органах та установах, і не передбачається яких би то не було обмежень чи переваг у зв'язку з підлогою, расою, національністю, мовою, походженням та іншими
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. В зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|