1. Посадова особа, яка здійснює огляд транспортного засобу, повинно бути поінформоване про наявність в додивлятися засобі знарядь вчинення або предметів адміністративного правопорушення, які можуть бути віднесені до речових доказів по справі (див. коментар до ст. 26.6). Розглянута захід забезпечення провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути застосована з метою виявлення документів, що мають значення доказів у справі (про статус зазначених документів див. коментар до ст. 26.7). За змістом ч. 2 коментованої статті огляд транспортного засобу може бути застосований при здійсненні доставляння та адміністративного затримання - особами, уповноваженими на застосування даних заходів забезпечення провадження у справі відповідно до ст. 27.2, 27.3 КоАП. За змістом ч. 2 ст. 27.3, а також ч. 2 коментованої статті перелік посадових осіб, які здійснюють огляд транспортного засобу, встановлюється відповідним федеральним органом виконавчої влади (див. п. 6 - 9 коментарю до ст. 27.3, а також п. 9 коментарю до ст. 27.7). Про способи фіксації речових доказів, які застосовуються відповідно до ч. 7 коментованої статті, див. також п. 1 коментаря до ст. 26.5, п. 1 коментаря до ст. 26.6. 2. Огляд транспортного засобу здійснюється у присутності власника зазначеного засобу або особи, що володіє, користується транспортним засобом. Про випадки, що не терплять зволікання, при яких дана міра забезпечення провадження у справі може бути застосована в відсутність зазначених осіб, см. п. 3 коментарю до ст. 27.8. 3. На відміну від застосування інших заходів забезпечення провадження у справі про адміністративне правопорушення, у разі огляду транспортного засобу не потрібно складання спеціального протоколу. При складанні протоколу про адміністративне затримання з одночасним застосуванням заходів забезпечення провадження у справі у вигляді огляду транспортного засобу до протоколу вноситься відповідний запис про здійснення огляду. Протокол про адміністративне затримання підлягає складанню незалежно від складання протоколу про адміністративне правопорушення. 4. За змістом ч. 8 коментованої статті під особою, щодо якої ведеться провадження у справі, розуміється особа, підозрювана у вчиненні адміністративного правопорушення (див. коментар до ст. 25.1). Відповідно до ст. 27.1 КоАП розглянута захід забезпечення провадження у справі може бути застосована також і на стадії виконавчого провадження щодо особи, вина якого у скоєнні адміністративного правопорушення встановлена набрав законної сили постановою про призначення адміністративного покарання. Таким чином, додивлятися транспортний засіб за результатами проведення огляду може бути віднесено до знаряддя вчинення або предмета адміністративного правопорушення, речових доказів у справі. 5. Див п. 6 коментарю до ст. 27.1.
|
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
Кримінальний закон (КК РФ) являє собою нормативний правовий акт, прийнятий вищим законодавчим органом державної влади в порядку, встановленому Конституцією РФ, що містить правові норми, обов'язкові для дотримання і виконання і має вищу юридичну силу по відношенню до іншим нормативним правовим актам. Від інших законів кримінальний закон відрізняється предметом правового
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
Зміст цього принципу говорить про те, що до кримінальної відповідальності особа може бути притягнута лише в тих випадках, коли їм скоєно діяння, безпосередньо передбачене кримінальним законом, та призначено тільки таке покарання , яке знову ж передбачено виключно кримінальним законом. Ніякими іншими нормативними правовими актами не можуть вирішуватися питання кримінальної відповідальності і
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
Основою принципу рівності громадян перед законом є положення ст. 19 Конституції РФ про рівність всіх перед законом і судом. Ці положення не означають абсолютної рівності громадян у всіх відносинах і незалежно ні від яких обставин, але вони гарантують рівне становище громадян перед вимогами закону і рівне ставлення до громадян суду незалежно від статі, раси, національності, мови,
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. У зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|