« Попередня
|
|
Наступна » |
|
|
Коментар до статті 5.29
|
1. Див п . 2 коментарю до ст. 5.28. Про статус колективних переговорів див. п. 1 коментаря до ст. 5.28. Згідно ст. 7 Закону РФ від 11 березня 1992 р. N 2490-1 "Про колективні договори і угоди "(в ред. Федерального закону від 1 травня 1999 р. N 93-ФЗ) органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та представники роботодавців повинні надавати представникам працівників наявну у них інформацію, необхідну для колективних переговорів. Роботодавець зобов'язаний забезпечити представникам працівників можливість доведення розроблених ними проектів колективного договору до кожного працівника, надавати наявні у нього кошти внутрішнього зв'язку та інформації, розмножувальну та іншу оргтехніку, приміщення для проведення в неробочий час зборів, консультацій, місця для розміщення стендів . Стосовно до ст. 20 Трудового кодексу РФ роботодавцем є фізична особа чи юридична особа (організація), що набрало чинності в трудові відносини з працівником. У випадках, встановлених федеральними законами, в якості роботодавця може виступати інший суб'єкт , наділений правом укладати трудові договори. Права та обов'язки роботодавця у трудових відносинах здійснюються: фізичною особою, є працедавцем; органами управління юридичної особи (організації) або уповноваженими ними особами в порядку, встановленому законами, іншими нормативними правовими актами, установчими документами юридичної особи (організації) і локальними нормативними актами. 2. Взаємні зобов'язання роботодавця і працівника щодо забезпечення контролю за виконанням колективного договору можуть бути визначені в його тексті. Згідно ст. 17, 24 Закону РФ "Про колективні договори і угоди" контроль за виконанням колективного договору здійснюється сторонами та їх представниками, а також органами з праці. При здійсненні контролю сторони зобов'язані надавати всю необхідну для цього наявну у них інформацію . Сторони, що підписали єдиний колективний договір, щорічно або в терміни, передбачені в цьому договорі, звітують про його виконання на загальних зборах (конференції) працівників організації. 3 . Контроль за виконанням угод на всіх рівнях здійснюється сторонами та їх представниками, а також відповідними органами з праці. При здійсненні контролю сторони зобов'язані надавати всю необхідну для цього наявну у них інформацію. За змістом п. 2 ст. 1 Федерального закону від 8 серпня 2001 р. N 134-ФЗ "Про захист прав юридичних осіб і індивідуальних підприємців при проведенні державного контролю (нагляду)" даний Федеральний закон не застосовується до заходів, пов'язаних із здійсненням колективного договору, угоди (див. також дефініцію "державний контроль (нагляд)", встановлену ст. 2 зазначеного Закону). За змістом ст. 2 Закону РФ "Про колективні договори і угоди" колективний договір являє собою особливий різновид акта індивідуальної застосування - правового акта, що не містить норми трудового права. У випадках, передбачених ч. 3 ст. 8 Трудового кодексу РФ, колективним договором, угодами може бути передбачено прийняття локальних нормативних актів, що містять норми трудового права (про статус органів державного нагляду і контролю за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права, див. ст. 353 - 369 Трудового кодексу РФ). 4. Суб'єктом даного адміністративного правопорушення є роботодавець або особа, його що представляє. Посадові особи органів виконавчої влади та муніципальних органів, що не надають зазначену інформацію або ухиляються від її надання у встановлений строк (див. п. 1 коментаря до даної статті), не підлягають адміністративної відповідальності, передбаченої статтею коментарів. 5. Про розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею коментарів, див. перший абзац п. 5 коментарю до ст. 5.27.
|
« Попередня |
|
Наступна » |
= Перейти до змісту підручника = |
|
Інформація, релевантна "Коментар до статті 5.29" |
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
коментар / під ред. Т.Є. Абова, О.Ю. Кабалкіна, В.П. Мозоліна. М., 1996. С. 13; Науково-практичний коментар до Цивільного кодексу Російської Федерації, частини першої / під ред. В.П. Мозоліна, М.М. Малеин. М., 2004. С. 6 (автор коментаря в тому і іншому джерелі - В.П. Мозолин). * (25) СЗ РФ. 1996 . N 1. Ст. 1. * (26) Див: Давидова Г.Н. Юридична процедура в цивільному праві. Загальна
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
статтею встановлено, що нові закони, що передбачають кримінальну відповідальність, підлягають включенню до КК РФ. Тому при прийнятті нових законів, що регулюють питання кримінальної відповідальності (в будь-якому аспекті), вони включаються до КК РФ. Жоден подібний закон не діє самостійно. Правова регламентація питань кримінальної відповідальності тільки на рівні КК РФ має прогресивне
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
статті 10 КК Російської Федерації та пункті 13 статті 397 КПК Російської Федерації, узгоджується як з вимогою Конституції Російської Федерації про необхідність надання зворотної сили будь-якого закону, що усувають або пом'якшують відповідальність (частина 2 статті 54), так і з проголошуваними нею принципами справедливості та пропорційності обмежень прав і свобод конституційно значимим цілям
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
статті 285 Кримінального кодексу Російської Федерації "зазначив наступне: як випливає з примітки 1 до ст. 285 КК РФ, їм встановлюється єдиний правовий статус громадян, які здійснюють певні види діяльності у відповідних органах та установах, і не передбачається яких би то не було обмежень чи переваг у зв'язку з підлогою, расою, національністю, мовою, походженням та іншими
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає , що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до яким покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. У зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання і інші заходи кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|