1. Згідно ст. 1 Водного кодексу РФ під водогосподарським об'єктом розуміється споруда, пов'язане з використанням, відновленням і охороною водних об'єктів та їх водних ресурсів. До водогосподарським об'єктам за змістом ст. 105 Водного кодексу РФ ставляться, зокрема, водозабірні, скидні та інші гідротехнічні споруди (див. п. 4 коментарю до ст. 8.13). Відповідно до ст. 43 Федерального закону від 10 січня 2002 р. N 7-ФЗ "Про охорону навколишнього середовища" при експлуатації окремо розташованих гідротехнічних споруд повинні прийматися заходи щодо забезпечення водогосподарського балансу і економному використанню вод. Згідно з листом МПР Росії від 25 жовтня 2000 р. N НМ-61/5611 "Про Правила експлуатації водосховищ Російської Федерації" до затвердження нормативно-методичних документів про порядок і правила експлуатації та використання водних ресурсів водосховищ при вирішенні питань, пов'язаних з розробкою, узгодженням та затвердженням Правил експлуатації водосховищ, необхідно керуватися Загальними положеннями проекту Методичних вказівок з розробки правил експлуатації водосховищ, розроблених в порядку експлуатації водосховищ, розроблених відповідно до Постанови Уряду РФ від 20 червня 1997 р. N 762 "Про порядок експлуатації водосховищ "(див. додаток до зазначеного листа). Відповідно до п. 1.6 - 1.7 цих Методичних вказівок при прийнятті в експлуатацію водогосподарського об'єкта служба експлуатації водосховища повинна мати Правила експлуатації водосховища (додаток 1). У Правила включаються або оформляються окремо: - правила використання водних ресурсів водосховища; - місцеві виробничі інструкції з експлуатації створюють водосховищі і захисних гідротехнічних споруд; - проект водоохоронних зон і прибережних захисних смуг; - проект зон санітарної охорони джерел питного водопостачання. Основним документом, на підставі якого здійснюється управління водним режимом водосховища, є невід'ємна частина Правил експлуатації водосховища - Правила використання водних ресурсів водосховища. Розробка і реалізація їх ведеться відповідно до Методичних вказівок з розробки Правил використання водних ресурсів водосховищ, які затверджуються МПР Росії, а по водохранилищам гідроелектростанцій - відповідно до Методичних вказівок щодо складання правил використання водних ресурсів водосховищ гідровузлів електростанцій, які затверджуються Міненерго Росії. У Методичних вказівках з розробки правил експлуатації водосховищ наведені основні положення по складу і порядку дотримання правил використання водних ресурсів водосховищ (розд. 5). 2. Використання водних об'єктів із застосуванням споруд, технічних засобів і пристроїв (спеціальне водокористування) здійснюється громадянами та юридичними особами лише за наявності ліцензії на водокористування, за винятком випадків використання водних об'єктів для плавання на маломірних плавальних засобах і для разових посадок (злетів) повітряних суден. Види спеціального водокористування визначаються у переліку, затверджуваному МПР Росії. Експлуатація водогосподарських або водоохоронних споруд і пристроїв з порушенням нормативів гранично допустимих шкідливих впливів на водні об'єкти, з порушенням вимог, що пред'являються до громадян та юридичним особам при експлуатації господарських та інших об'єктів, визначених ст. 106 Водного кодексу РФ, спричиняє застосування заходів адміністративної відповідальності, передбачених статтею. Про правила ліцензування окремих видів діяльності при здійсненні водокористування див. п. 2 коментарю до ст. 7.6, п. 4, 5 коментарю до ст. 8.14. 3. Див. примітку до п. 5 коментарю до ст. 5.1. Розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею коментарів, віднесено до відання посадових осіб МПР Росії і його територіальних органів, зазначених у п. 1 - 5 ч. 2 ст. 23.23 КоАП (див. коментар до зазначеної статті). Справи про адміністративні правопорушення, вчинені на трасах Північного морського шляху і в суміжних з ним районах, розглядаються посадовими особами Мінтрансу Росії, зазначеними в п. 6 ч. 2 ст. 23.23 КоАП (див. коментар до зазначеної статті).
|
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
Кримінальний закон (КК РФ) являє собою нормативний правовий акт, прийнятий вищим законодавчим органом державної влади в порядку, встановленому Конституцією РФ, що містить правові норми, обов'язкові для дотримання і виконання і має вищу юридичну силу по відношенню до іншим нормативним правовим актам. Від інших законів кримінальний закон відрізняється предметом правового
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
Зміст цього принципу говорить про те, що до кримінальної відповідальності особа може бути притягнута лише в тих випадках, коли їм скоєно діяння, безпосередньо передбачене кримінальним законом, та призначено тільки таке покарання , яке знову ж передбачено виключно кримінальним законом. Ніякими іншими нормативними правовими актами не можуть вирішуватися питання кримінальної відповідальності і
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
Основою принципу рівності громадян перед законом є положення ст. 19 Конституції РФ про рівність всіх перед законом і судом. Ці положення не означають абсолютної рівності громадян у всіх відносинах і незалежно ні від яких обставин, але вони гарантують рівне становище громадян перед вимогами закону і рівне ставлення до громадян суду незалежно від статі, раси, національності, мови,
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. У зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|