1. Сінокосіння, пасіння худоби, розміщення вуликів і пасік, заготівля деревних соків, заготівля і збір дикорослих плодів, ягід, горіхів, грибів, інших харчових лісових ресурсів, лікарських рослин і технічної сировини, збір моху, лісової підстилки та опалого листя, очерету відносяться до видів побічного лісокористування, перелік яких затверджується Міністерством природних ресурсів РФ. Орехово-промислові зони відносяться до лісів першої групи, основним призначенням яких є виконання водоохоронних, захисних, санітарно-гігієнічних та інших функцій. 2. Згідно ст. 86 ЛК громадяни мають право безкоштовно перебувати на території лісового фонду та лісів, що не входять в лісовий фонд, збирати для власних потреб дикорослі плоди, ягоди, горіхи, гриби, інші харчові лісові ресурси, лікарські рослини і технічна сировина, брати участь у культурно-оздоровчих, туристичних і спортивних заходах, полювати, якщо інше не передбачено законодавством РФ. Перебування громадян у лісах, збір дикорослих плодів, ягід, горіхів, грибів, інших харчових лісових ресурсів, лікарських рослин і технічної сировини можуть бути обмежені в порядку, який визначається законодавством суб'єктів РФ, в тому числі в інтересах пожежної безпеки лісів, ведення орехопромислових, лесоплодового або лісонасіннєвої господарства, а в державних природних заповідниках, національних парках, природних парках і на інших особливо охоронюваних природних територіях - у зв'язку з встановленим в них режимом лісокористування. КонсультантПлюс: примітка. Наказ МПР РФ від 12.08.2002 N 522 "Про затвердження Правил обліку, зберігання, заповнення та видачі лесорубочних квитків, ордерів та лісових квитків" втратив чинність у зв'язку з виданням Наказу МПТ РФ від 10.11.2003 N 1000. 3. Стосовно до ч. 3 коментованої статті слід мати на увазі, що відповідно до п. 33 Правил обліку, зберігання, заповнення та видачі лісокористувачеві лесорубочних квитків, ордерів та лісових квитків, затверджених Наказом МПР Росії від 12 серпня 2002 р. N 522, на збір громадянами для власних потреб дикорослих плодів, ягід, горіхів, грибів та інших харчових ресурсів лісові квитки не видаються. КонсультантПлюс: примітка. Наказ МПР РФ від 12.08.2002 N 522 "Про затвердження Правил обліку, зберігання, заповнення та видачі лесорубочних квитків, ордерів та лісових квитків" втратив чинність у зв'язку з виданням Наказу МПТ РФ від 10.11.2003 N 1000. 4. Відповідно до п. 35 зазначених Правил лісовий квиток на побічне лісокористування видається лісокористувачеві строком на один сезон незалежно від терміну, зазначеного в укладеному договорі оренди ділянки лісового фонду, договорі безоплатного користування ділянкою лісового фонду або договорі концесії ділянки лісового фонду. При здійсненні побічного лісокористування у випадках, зазначених у п. 8 коментарю до ст. 8.24, лісовий квиток може бути виданий лісгоспом на термін 5 - 10 років. 5. У деяких випадках обмеження розглянутих видів побічного лісокористування можуть бути обумовлені лісовим сервітутом (див. ст. 21 ЛК). 6. Згідно з Положенням про округи санітарної і гірничо-санітарної охорони лікувально-оздоровчих місцевостей і курортів федерального значення, затвердженим Постановою Уряду РФ від 7 грудня 1996 р. N 1425, на території вказаних округів встановлюється режим господарської діяльності, що забороняє здійснення будь-яких робіт, що завдають шкоди лісам. На територіях, з яких відбувається стік поверхневих і грунтових вод до родовищ лікувальних грязей, мінеральних озер та лиманах, пляжам, місцям неглибокого залягання незахищених мінеральних вод, на територіях природних і штучних сховищ мінеральних вод і лікувальних грязей , парків, лісопарків та інших зелених насаджень забороняються масовий прогін і випас худоби (крім пасовищ, які забезпечують організацію кумисолікування). 7. Про посадових осіб органів, до відання яких віднесено розгляд справ про дані адміністративні правопорушення, см. п. 9 коментарю до ст. 8.24.
|
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
коментар / під ред. Т.Є. Абова, О.Ю. Кабалкіна, В.П. Мозоліна. М., 1996. С. 13; Науково-практичний коментар до Цивільного кодексу Російської Федерації, частини першої / під ред. В.П. Мозоліна, М.Н. Малєїн. М., 2004. С. 6 (автор коментаря в тому і іншому джерелі - В.П. Мозолин). * (25) СЗ РФ. 1996. N 1. Ст. 1. * (26) Див: Давидова Г.Н. Юридична процедура в цивільному праві. Загальна
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
статтею встановлено, що нові закони, що передбачають кримінальну відповідальність, підлягають включенню до КК РФ. Тому при прийнятті нових законів, що регулюють питання кримінальної відповідальності (в будь-якому аспекті), вони включаються до КК РФ. Жоден подібний закон не діє самостійно. Правова регламентація питань кримінальної відповідальності тільки на рівні КК РФ має прогресивне
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
статті 10 КК Російської Федерації та пункті 13 статті 397 КПК Російської Федерації, узгоджується як з вимогою Конституції Російської Федерації про необхідність надання зворотної сили будь-якого закону, що усувають або пом'якшують відповідальність (частина 2 статті 54), так і з проголошуваними нею принципами справедливості та пропорційності обмежень прав і свобод конституційно значимим цілям
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
статті 285 Кримінального кодексу Російської Федерації "зазначив наступне: як випливає з примітки 1 до ст. 285 КК РФ, їм встановлюється єдиний правовий статус громадян, які здійснюють певні види діяльності у відповідних органах та установах, і не передбачається яких би то не було обмежень чи переваг у зв'язку з підлогою, расою, національністю, мовою, походженням та іншими
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. В зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|