Про поняття "об'єкт тваринного світу" див. п. 1 коментаря до ст. 8.33. Відповідно до ст. 25 Федерального закону від 24 квітня 1995 р. N 52-ФЗ "Про тваринний світ" акліматизація нових для фауни Російської Федерації об'єктів тваринного світу, переселення об'єктів тваринного світу в нові місця проживання, а також заходи по гібридизації об'єктів тваринного світу допускаються тільки з дозволу відповідних спеціально уповноважених державних органів з охорони, контролю і регулювання використання об'єктів тваринного світу та середовища їх проживання за наявності висновку компетентних наукових організацій з урахуванням вимог екологічної безпеки. Згідно з Положенням про Міністерство природних ресурсів Російської Федерації, затвердженим Постановою Уряду РФ від 25 вересня 2000 р. N 726, а також Положенням про Міністерство сільського господарства Російської Федерації, затвердженим Постановою Уряду РФ від 29 листопада 2000 р . N 901, МПР Росії є спеціально уповноваженим державним органом з охорони, контролю і регулювання використання об'єктів тваринного світу та середовища їх проживання, а Мінсільгосп Росії та його територіальні органи - спеціально уповноваженими державними органами з охорони, контролю і регулювання використання об'єктів тваринного світу, віднесених до об'єктів полювання, та середовища їх проживання, а також з охорони навколишнього природного середовища в цій сфері діяльності. Див примітка до п. 5 коментарю до ст. 5.1. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею коментарів, вправі розглядати: стосовно до адміністративних правопорушень, скоєних на землях лісового фонду та лісів, що не входять в лісовий фонд, - посадові особи МПР Росії та його територіальні органи, зазначені в ч. 2 ст. 23.24 КоАП, з урахуванням процесуальних особливостей розгляду справ про дані правопорушення, визначених ч. 3 ст. 23.24 КоАП; посадові особи системи Мінсільгоспу Росії, зазначені в ч. 2 ст. 23.26 КоАП, - в частині порушення правил переселення, акліматизації або гібридизації об'єктів тваринного світу, віднесених до об'єктів полювання; посадові особи Держкомриболовства Росії та його територіальних органів, зазначені в ч. 2 ст. 23.27 КоАП, - стосовно об'єктів тваринного світу, віднесених до водних біологічних ресурсів; посадові особи МПР Росії і його територіальних органів, що здійснюють державний екологічний контроль, зазначені в ч. 2 ст. 23.29 КоАП (див. коментар до даних статей).
|
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
коментар / під ред. Т.Є. Абова, О.Ю. Кабалкіна, В.П. Мозоліна. М., 1996. С. 13; Науково-практичний коментар до Цивільного кодексу Російської Федерації, частини першої / під ред. В.П. Мозоліна, М.Н. Малєїн. М., 2004. С. 6 (автор коментаря в тому і іншому джерелі - В.П. Мозолин). * (25) СЗ РФ. 1996. N 1. Ст. 1. * (26) Див: Давидова Г.Н. Юридична процедура в цивільному праві. Загальна
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
статтею встановлено, що нові закони, що передбачають кримінальну відповідальність, підлягають включенню до КК РФ. Тому при прийнятті нових законів, що регулюють питання кримінальної відповідальності (в будь-якому аспекті), вони включаються до КК РФ. Жоден подібний закон не діє самостійно. Правова регламентація питань кримінальної відповідальності тільки на рівні КК РФ має прогресивне
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
статті 10 КК Російської Федерації та пункті 13 статті 397 КПК Російської Федерації, узгоджується як з вимогою Конституції Російської Федерації про необхідність надання зворотної сили будь-якого закону, що усувають або пом'якшують відповідальність (частина 2 статті 54), так і з проголошуваними нею принципами справедливості та пропорційності обмежень прав і свобод конституційно значимим цілям
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
статті 285 Кримінального кодексу Російської Федерації "зазначив наступне: як випливає з примітки 1 до ст. 285 КК РФ, їм встановлюється єдиний правовий статус громадян, які здійснюють певні види діяльності у відповідних органах та установах, і не передбачається яких би то не було обмежень чи переваг у зв'язку з підлогою, расою, національністю, мовою, походженням та іншими
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. В зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|