1. Залучення юридичної особи до адміністративної відповідальності відповідно до розглянутої статтею пов'язане з неминучими колізіями, оскільки за змістом ч. 2 ст. 2.2 КоАП кваліфікація необережної форми вини можлива тільки стосовно до діяння фізичної особи. Правові критерії встановлення ознак провини в правопорушенні юридичної особи, визначені ч. 2 ст. 2.1 КоАП, не передбачають виявлення психічного ставлення особи до скоєного діяння (див. коментарі до зазначених статей). 2. Пошкодження теплових мереж, паливопроводів являє собою восполнима заподіяння шкоди, що перешкоджає використанню пошкодженого майна за його функціональним призначенням надалі до усунення шкідливих наслідків. Кваліфікація адміністративного проступку можлива тільки при здійсненні зазначеного правопорушення з необережності. 3. Відповідно до п. 1 ст. 543 ГК забезпечення належного технічного стану та безпеки експлуатованих енергетичних мереж, приладів та обладнання є обов'язком споживача енергії. Останній повинен негайно повідомляти енергопостачальної організації про аварії, пожежі та інших порушеннях, що виникають при користуванні енергією. Вимоги до технічного стану та експлуатації енергетичних мереж, приладів та обладнання, а також порядок здійснення контролю за їх дотриманням визначаються федеральним законом, постановами Уряду РФ або указами Президента РФ та прийнятими відповідно до них обов'язковими правилами. 4. Газопроводи і газопроводи-відводи можуть перебувати у власності або на інших законних підставах у газотранспортної організації, що забезпечує транспортування газу, газорозподільної організації чи інших юридичних осіб. Відповідно до Правил охорони магістральних трубопроводів, затвердженими Міністерством палива та енергетики РФ і Держгірпромнаглядом України 29 квітня 1992 (в ред. Постанови Держгіртехнагляду Росії від 23 листопада 1994 р. N 61), для виключення можливості пошкодження трубопроводів (при будь-якому вигляді їх прокладки) встановлюються охоронні зони, статус яких визначено п. 4.1 Правил. 5. Експлуатація магістрального трубопровідного транспорту, а також транспортування по магістральних трубопроводах нафти, газу та продуктів їх переробки можуть здійснюватися тільки ліцензіатами (п. 1 ст. 17 Федерального закону від 8 серпня 2001 р. N 128-ФЗ "Про ліцензування окремих видів діяльності"; см . абз. 2 п. 4 коментарю до ст. 9.9). Вчинення ліцензіатом даного правопорушення розглядається як порушення ліцензійних вимог і умов і тягне за собою санкції у вигляді зупинення дії ліцензії або її анулювання, що застосовуються відповідно до ст. 13 Федерального закону "Про ліцензування окремих видів діяльності", незалежно від притягнення порушника до заходів адміністративної відповідальності, передбаченим статтею коментарів (див. також п. 6 коментарю до ст. 14.1). 6. Відмінності розглянутого правопорушення і злочинного діяння обумовлені суспільно небезпечними наслідками: умисне пошкодження чужого майна, що спричинило заподіяння значної шкоди, розглядається в якості злочину, передбаченого ст. 167 КК; пошкодження чужого майна у великому розмірі (у тих випадках, коли вартість пошкодженого майна перевищує 250 тис. руб. На момент вчинення злочину), вчинене через необережність, кваліфікується за ст. 168 КК. 7. Про розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею коментарів, см. п. 6 коментарю до ст. 9.7.
|
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
Кримінальний закон (КК РФ) являє собою нормативний правовий акт, прийнятий вищим законодавчим органом державної влади в порядку, встановленому Конституцією РФ, що містить правові норми, обов'язкові для дотримання і виконання і має вищу юридичну силу по відношенню до іншим нормативним правовим актам. Від інших законів кримінальний закон відрізняється предметом правового
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
Зміст цього принципу говорить про те, що до кримінальної відповідальності особа може бути притягнута лише в тих випадках, коли їм скоєно діяння, безпосередньо передбачене кримінальним законом, та призначено тільки таке покарання , яке знову ж передбачено виключно кримінальним законом. Ніякими іншими нормативними правовими актами не можуть вирішуватися питання кримінальної відповідальності і
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
Основою принципу рівності громадян перед законом є положення ст. 19 Конституції РФ про рівність всіх перед законом і судом. Ці положення не означають абсолютної рівності громадян у всіх відносинах і незалежно ні від яких обставин, але вони гарантують рівне становище громадян перед вимогами закону і рівне ставлення до громадян суду незалежно від статі, раси, національності, мови,
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. У зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|