1. В якості самовільної розглядається забудова площ залягання корисних копалин без спеціального дозволу, що видається МПР Росії за узгодженням з Держнаглядохоронпраці України. Згідно подп. 7 п. 6 Положення про Держміськтехнагляді Росії, затвердженого Постановою Уряду РФ від 3 грудня 2001 р. N 841, Госгортехнадзор вживає заходів щодо усунення порушень правил, норм і стандартів при складанні та реалізації проектів з видобутку та переробки корисних копалин, використання надр в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин. 2. Відповідно до ст. 25 Закону РФ від 21 лютого 1992 р. N 2395-1 "Про надра" проектування і будівництво населених пунктів, промислових комплексів та інших господарських об'єктів дозволяються тільки після отримання висновку МПР Росії або його територіального органу про відсутність корисних копалин у надрах під ділянкою майбутньої забудови . Забудова площ залягання корисних копалин, а також розміщення в місцях їх залягання підземних споруд допускаються з дозволу МПР Росії, його територіальних органів та органів Держгіртехнагляду Росії тільки за умови забезпечення можливості вилучення корисних копалин або доведеності економічної доцільності забудови . Самовільна забудова площ залягання корисних копалин припиняється без відшкодування здійснених витрат та витрат по рекультивації території та демонтажу зведених об'єктів. 3. Згідно з Положенням про порядок видачі дозволів на забудову площ залягання корисних копалин, затвердженим Постановою Держгіртехнагляду Росії від 30 серпня 1999 р. N 64, під площею залягання корисних копалин, на забудову якої потрібен дозвіл, розуміються: територія , під якою безпосередньо залягають корисні копалини, і прилеглі до неї території, що потрапляють в зону шкідливого впливу гірничих розробок і вибухових робіт на об'єкти поверхні і підземні споруди; акваторія внутрішніх морів, озер та інших водойм, розсоли , ропа, донні відкладення яких є корисними копалинами або джерелом отримання мінеральної сировини; територія гірничого відводу родовища лікувальних мінеральних вод та інших корисних копалин, віднесених до категорії лікувальних, а за його відсутності - територія округу гірничо- санітарної охорони. 4. Дозвіл на забудову видається на основі даних гірничо-геологічного обгрунтування до початку проектування будівництва об'єкта. Гірничо-геологічне обгрунтування може розроблятися у складі містобудівної документації. Отримання дозволу на забудову не виключає необхідності отримання в порядку, встановленому ст. 62 Містобудівного кодексу РФ, дозволу на будівництво об'єктів нерухомості. 5. Дозвіл на забудову площ залягання корисних копалин може бути скасовано або припинено органами архітектури та містобудування у випадках: недотримання власником об'єкта умов, на яких дозволена забудова; якщо забудова надає більш шкідливе, ніж передбачено проектом, вплив на збереження родовища корисних копалин, гірничих виробок, бурових свердловин і підземних споруд; якщо передбачені проектом заходи охорони об'єкта від шкідливого впливу гірничих розробок не забезпечують безпеку життя і здоров'я населення ; якщо будівництво не розпочато протягом п'яти років з дня отримання дозволу. При скасування дозволу на забудову площ залягання корисних копалин питання обмежень у користуванні об'єктом, його знесення чи переміщення вирішуються в судовому порядку. 6. Самовільна забудова площ залягання корисних копалин, що призвела до заподіяння значної шкоди, кваліфікується як екологічного злочину (ст. 255 КК). 7. Див. примітку до п. 5 коментарю до ст. 5.1. Розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею коментарів, віднесено до відання органів Держгіртехнагляду Росії (див. коментар до ст. 23.31).
|
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
коментар / під ред. Т.Є. Абова, О.Ю. Кабалкіна, В.П. Мозоліна. М., 1996. С. 13; Науково-практичний коментар до Цивільного кодексу Російської Федерації, частини першої / під ред. В.П. Мозоліна, М.Н. Малєїн. М., 2004. С. 6 (автор коментаря в тому і іншому джерелі - В.П. Мозолин). * (25) СЗ РФ. 1996. N 1. Ст. 1. * (26) Див: Давидова Г.Н. Юридична процедура в цивільному праві. Загальна
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
статтею встановлено, що нові закони, що передбачають кримінальну відповідальність, підлягають включенню до КК РФ. Тому при прийнятті нових законів, що регулюють питання кримінальної відповідальності (в будь-якому аспекті), вони включаються до КК РФ. Жоден подібний закон не діє самостійно. Правова регламентація питань кримінальної відповідальності тільки на рівні КК РФ має прогресивне
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
статті 10 КК Російської Федерації та пункті 13 статті 397 КПК Російської Федерації, узгоджується як з вимогою Конституції Російської Федерації про необхідність надання зворотної сили будь-якого закону, що усувають або пом'якшують відповідальність (частина 2 статті 54), так і з проголошуваними нею принципами справедливості та пропорційності обмежень прав і свобод конституційно значимим цілям
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
статті 285 Кримінального кодексу Російської Федерації "зазначив наступне: як випливає з примітки 1 до ст. 285 КК РФ, їм встановлюється єдиний правовий статус громадян, які здійснюють певні види діяльності у відповідних органах та установах, і не передбачається яких би то не було обмежень чи переваг у зв'язку з підлогою, расою, національністю, мовою, походженням та іншими
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. В зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|