« Попередня
|
|
Наступна » |
|
|
Коментар до статті 7.8
|
1. Згідно ст. 111 Водного кодексу РФ водоохоронній зоною є територія, що примикає до акваторії водного об'єкта, на якій встановлюється спеціальний режим використання та охорони природних ресурсів. У межах водоохоронних зон встановлюються прибережні захисні смуги. У прибережних захисних смугах забороняються розорювання земель, рубка і корчування лісу, розміщення тваринницьких ферм і таборів. Розміщення об'єктів у прибережних захисних смугах водоохоронних зон об'єктів водопостачання, рекреації, рибного та мисливського господарств, водозабірних, портових і гідротехнічних споруд допускається за наявності ліцензії на водокористування (див. п. 2 коментарю до ст. 7.6). ВОДООХОРОННІ зони водних об'єктів, що є джерелами питного водопостачання, оголошуються особливо охоронюваними територіями в порядку, що встановлюється Урядом РФ. Згідно ст. 115 Водного кодексу РФ зони і округу санітарної охорони встановлюються з метою охорони об'єктів, що використовуються для питного та господарсько-побутового водопостачання, а також містять природні лікувальні ресурси (див. п. 3 коментарю до ст. 7.7; про статус водоохоронних зон водних об'єктів та їх прибережних захисних смуг див. також п. 1 коментаря до ст. 8.12). 2. Відповідно до п. 1 Положення про водоохоронних зонах водних об'єктів та їх прибережних захисних смугах, затвердженого Постановою Уряду РФ від 23 листопада 1996 р. N 1404, водоохоронній зоною є територія, що примикає до акваторій річок, озер, водосховищ та інших поверхневих водних об'єктів, на якій встановлюється спеціальний режим господарської та інших видів діяльності з метою запобігання забруднення, засмічення, замулення і виснаження водних об'єктів, а також збереження середовища проживання об'єктів тваринного і рослинного світу. Дотримання спеціального режиму на території водоохоронних зон є складовою частиною комплексу природоохоронних заходів з поліпшення гідрологічного, гідрохімічного, гідробіологічного, санітарного та екологічного стану водних об'єктів і благоустрою їх прибережних територій. Розміри і межі водоохоронних зон і прибережних водних смуг визначаються згідно з п. 2 - 5 вищевказаного Положення; види робіт, проведення яких заборонено в межах водоохоронних зон, зазначені у п. 6, 7 Положення. 3. Згідно подп. 34 п. 6 Положення про Міністерство природних ресурсів Російської Федерації, затвердженого Постановою Уряду РФ від 25 вересня 2000 р. N 726, до ведення даного Міністерства віднесено реєстрацію договорів на користування водними об'єктами. Розміщення господарських та інших об'єктів, а також здійснення всіх видів робіт на водних об'єктах та в їх водоохоронних зонах допускається за погодженням з МПР Росії. Самовільним зайняттям земельної ділянки прибережної захисної смуги водного об'єкта, водоохоронної зони водного об'єкта - джерела питного водопостачання є здійснення господарської та іншої діяльності, робіт на вказаних земельних ділянках без попередньої санкції МПР Росії. Про статус джерел питного водопостачання див. п. 3 коментарю до ст. 7.7, п. 1 коментаря до ст. 6.5. 4. Порушення режиму особливо охоронюваних природних територій, що призвело до заподіяння значної шкоди, кваліфікується як злочин (ст. 262 КК). 5. Див. примітку до п. 5 коментарю до ст. 5.1. Розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені цією статтею, віднесено до відання посадових осіб МПР Росії (див. коментарі до ст. 23.23, 23.24).
|
« Попередня |
|
Наступна » |
= Перейти до змісту підручника = |
|
Інформація, релевантна " Коментар до статті 7.8 " |
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
Кримінальний закон (КК РФ) являє собою нормативний правовий акт, прийнятий вищим законодавчим органом державної влади в порядку, встановленому Конституцією РФ, що містить правові норми, обов'язкові для дотримання і виконання і має вищу юридичну силу по відношенню до іншим нормативним правовим актам. Від інших законів кримінальний закон відрізняється предметом правового
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
Зміст цього принципу говорить про те, що до кримінальної відповідальності особа може бути притягнута лише в тих випадках, коли їм скоєно діяння, безпосередньо передбачене кримінальним законом, та призначено тільки таке покарання , яке знову ж передбачено виключно кримінальним законом. Ніякими іншими нормативними правовими актами не можуть вирішуватися питання кримінальної відповідальності і
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
Основою принципу рівності громадян перед законом є положення ст. 19 Конституції РФ про рівність всіх перед законом і судом. Ці положення не означають абсолютної рівності громадян у всіх відносинах і незалежно ні від яких обставин, але вони гарантують рівне становище громадян перед вимогами закону і рівне ставлення до громадян суду незалежно від статі, раси, національності, мови,
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. У зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|