Головна
ГоловнаМитне, податкове, медичне правоПодаткове право → 
« Попередня Наступна »
Н.А. Сотников. Земельний податок. Економіко-правовий бюлетень № 11., 2010 - перейти до змісту підручника

Лист Мінфіну Росії від 14.10.2010 N 03-05-05-02/77


Підпунктом "е" п. 9 ст. 4 Федерального закону від 28.11.2009 N 283-ФЗ (далі - Закон N 283-ФЗ) внесено зміну до п. 15 ст. 396 НК РФ, відповідно до якого у відношенні земельних ділянок, придбаних (наданих) у власність юридичними особами на умовах здійснення на них індивідуального житлового будівництва, обчислення суми земельного податку (суми авансових платежів з податку) проводиться з урахуванням коефіцієнта 2 протягом трирічного терміну будівництва починаючи з дати державної реєстрації прав на дані земельні ділянки аж до державної реєстрації прав на збудований об'єкт нерухомості.
На підставі п. 2 ст. 7 Закону N 283-ФЗ ст. 4 Закону N 283-ФЗ набирає чинності не раніше ніж після закінчення одного місяця з дня офіційного опублікування Закону N 283-ФЗ і не раніше першого числа чергового податкового періоду за відповідними податками.
Закон N 283-ФЗ опублікований 30 листопада 2009 в "Російській газеті" N 227.
Згідно п. 1 ст. 393 НК РФ податковим періодом по земельному податку визнається календарний рік.
Отже, юридичні особи, які здійснюють індивідуальне житлове будівництво, виробляють вирахування сум земельного податку (сум авансових платежів з податку) з урахуванням коефіцієнта 2 протягом трирічного терміну будівництва щодо земельних ділянок, права власності на які зареєстровані починаючи з 1 січня 2010
Якщо житловий будинок побудований (зареєстрований як власність) менш ніж за три роки, земельний податок (авансові платежі з податку), сплачений у подвійному розмірі, перераховується виходячи зі звичайної ставки . Надміру сплачені суми податку (авансових платежів) можна повернути або зарахувати в рахунок майбутніх платежів. Такі правила встановлені п. 15 ст. 396 НК РФ.
Якщо право власності на земельну ділянку, набуту для житлового будівництва, зареєстровано до 1 січня 2005 р., положення п. 15 ст. 396 НК РФ на цю ділянку не поширюються (лист Мінфіну Росії від 28.05.2008 N 03-05-05-02/39). У цьому випадку земельний податок розраховується відповідно до ст. 396 НК РФ (без урахування винятків, передбачених п. 15 цієї статті).
Зверніть увагу! Якщо організація має право на пільгу, то вона має це підтвердити. Документи, що підтверджують право на пільгу, потрібно подати до податкової інспекції за місцезнаходженням земельної ділянки (п. 10 ст. 396 НК РФ).
У деяких забудовників виникає наступна проблема. Не зрозуміло, з якого моменту забудовникам припиняти сплату земельного податку. Спробуємо розібратися. Порядок та умови передачі земельної ділянки мешканцям встановлений ст. 16 Федерального закону від 29.12.2004 N 189-ФЗ "Про введення в дію Житлового кодексу Російської Федерації". Пунктом 5 цієї статті передбачено, що з моменту формування і проведення державного кадастрового обліку земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і інші входять до його складу об'єкти нерухомого майна, переходить безкоштовно у спільну часткову власність власників приміщень у цьому будинку.
Таким чином, земля, на якій знаходиться побудований будинок, разом з елементами озеленення та благоустрою належить власникам квартир на праві власності (п. 1 ст. 36 ЖК РФ).
Відносини, пов'язані з виникненням права спільної часткової власності учасників пайового будівництва на спільне майно у багатоквартирному будинку, регулюються Федеральним законом від 30.12.2004 N 214-ФЗ "Про участь у пайовому будівництві багатоквартирних будинків ... ".
З пункту 5 ст. 16 Федерального закону N 214-ФЗ випливає, що право власності на земельну ділянку у пайовиків виникає одночасно з отриманням права власності на квартири. При цьому частка у праві власності на спільне майно у багатоквартирному будинку (в ситуації, що розглядається - земельна ділянка) не може бути відчужена або передана окремо від права власності на об'єкт пайового будівництва.
Як бачимо, придбання права власності на квартири автоматично означає і придбання мешканцями права власності на земельну ділянку. Обидва цих права виникають в момент державної реєстрації права власності на об'єкт пайового будівництва (квартиру у багатоквартирному будинку).
При цьому право власності забудовника на земельну ділянку, надану йому для будівництва багатоквартирного будинку, реєструється їм у порядку, передбаченому Федеральним законом від 21.07.97 N 122-ФЗ "Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та угод з ним ". Вважаємо, що і державна реєстрація переходу права власності на земельну ділянку може бути проведена відповідно до п. 1 ст. 16 цього закону.
Підставою буде спільну заяву забудовника та осіб, зазначених у п. 6 Інструкції, затвердженої наказом Мін'юсту Росії від 14.02.2007 N 29.
Згідно з цією Інструкцією заяви про державну реєстрацію права спільної часткової власності на об'єкти нерухомості, що є спільним майном в багатоквартирному будинку, можуть представлятися:
- власниками приміщень у багатоквартирному будинку;
- представниками власників приміщень у багатоквартирному будинку, якщо це право підтверджено належним чином оформленими довіреностями, рішенням загальних зборів власників або іншими відповідними закону документами.
Представниками власників можуть бути голова або інший член правління товариства власників житла.
Таким чином, обов'язок організації-забудовника по сплаті земельного податку припиняється з моменту державної реєстрації товариством власників житла прав на об'єкти нерухомого майна, що є спільним майном у багатоквартирному будинку.
У листі від 23.06.2010 N 03-05-05-02/43 Мінфін Росії зазначив, що забудовник втрачає обов'язок по сплаті земельного податку щодо частини земельної ділянки, що відповідає частці покупця приміщення у праві спільної власності на спільне майно у багатоквартирному будинку, після внесення змін до Єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно та угод з ним в частині зменшення розміру земельної ділянки, на якій розташований багатоквартирний будинок, на долю покупця приміщення у праві спільної власності на спільне майно (в тому числі на земельну ділянку).
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Лист Мінфіну Росії від 14.10.2010 N 03-05-05-02/77 "
  1. 4.8. Якщо кадастрова вартість змінилася протягом року
    Чи потрібно перераховувати в такому випадку суму земельного податку або авансових платежів по ньому? У Мінфіні Росії вважають, що якщо кадастрова вартість землі змінилася через переведення земель з однієї категорії в іншу або змінився вид дозволеного використання земельної ділянки, то перераховувати податок не потрібно. У даному випадку наслідки зміни кадастрової вартості землі необхідно
  2. Лист Мінфіну Росії від 21.07.2010 N 03-05-05-02/57
    Фінансисти відповіли на питання, яким чином може бути розрахована частка організації у праві спільної часткової власності у багатоквартирному будинку, якщо у виписці з технічного паспорта на будівлю вказана тільки загальна площа будівлі та площі сходових кліток, технічного підпілля, інших приміщень, а не площа, що знаходиться у спільній частковій власності? Мінфін Росії вказав, що в такому випадку
  3. Лист Мінфіну Росії від 21.06.2010 N 03-05-06-02/59
    Чиновники роз'яснили порядок оподаткування земельним податком земельних часткою, отриманих при приватизації сільськогосподарських угідь. Фінансисти вказали, що ст. 15 Федерального закону від 24.07.2002 N 101-ФЗ "Про обіг земель сільськогосподарського призначення" встановлено, що земельна частка, отримана при приватизації сільськогосподарських угідь до набрання чинності даного Федерального
  4. 7.9. Особи, що звільняються від податку місцевим законодавством
    Від сплати земельного податку можуть звільнятися й інші категорії платників, якщо це передбачено місцевим законодавством. Приміром, на території Москви діє Закон м. Москви від 24.11.2004 N 74 "Про земельний податок". У пункті 1 ст. 3.1 цього закону наведено перелік організацій, які звільнені від відплати земельного податку. До них відносяться, зокрема: - органи
  5. Лист Мінфіну Росії від 17.08.2010 N 03-05-06-02/78
    Статтею 395 НК РФ встановлено перелік категорій платників податків, які звільняються від сплати земельного податку. Така категорія платників податків, як підприємці, що здійснюють свою діяльність на території, що зазнала впливу радіації внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС, в даний перелік не включена. Разом з тим відповідно до п. 5 ст. 391 Кодексу для категорій
  6. 8.3. Розрахунок податку по ділянках для житлового будівництва
    Якщо організація придбала ділянку для житлового будівництва, то ставка податку при розрахунку земельного податку множиться на 2. Такий порядок передбачено для перших трьох років будівництва аж до держреєстрації прав на збудований об'єкт нерухомості. Про це сказано в п. 15 ст. 396 НК РФ. При цьому початок періоду застосування подвійної ставки податку визначте в залежності від того, коли
  7. 8.9.1. Особливості договору купівлі-продажу земельної ділянки
    Договір купівлі-продажу земельної ділянки оформляється у письмовій формі та вважається укладеним з моменту його підписання (п. 2 ст. 43 та п. 1 ст. 551 ГК РФ) . У листі від 26.06.2007 N 03-03-06/1/403 Мінфін Росії уточнив, що цивільним законодавством Російської Федерації передбачена лише державна реєстрація переходу права власності на земельну ділянку, а не договору
  8. 4.7. Визначення кадастрової вартості ділянки, утвореного протягом податкового періоду
    Відносно земельної ділянки, утвореного протягом податкового періоду, податкова база в даному податковому періоді визначається як його кадастрова вартість на дату постановки такої земельної ділянки на кадастровий облік . Таке положення встановлено п. 1 ст. 391 НК РФ. Воно діє з 1 січня 2010 р. Відповідні доповнення були внесені і в Методичні вказівки за визначенням
  9. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
    1. Ad hoc [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. Ad referendum [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A fortiori [а фортіорі] - тим більше 4. A posteriori [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A priori [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. Bona fide [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. Causa [кауза] -
  10. Стаття 5. Організації, що здійснюють операції з грошовими коштами або іншим майном
    Стаття, що перераховує організації, які з метою коментованого закону відносяться до організацій, що здійснюють операції з грошовими коштами або іншим майном. Віднесення до таких організацій означає покладання на них обов'язків приймати передбачені коментованим Законом заходи щодо попередження легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, і
© 2014-2022  yport.inf.ua