загрузка...

трусы женские х/б
« Попередня Наступна »

Стаття 5. Організації, що здійснюють операції з грошовими коштами або іншим майном

Стаття, що перераховує організації, які з метою коментованого закону відносяться до організацій, що здійснюють операції з грошовими коштами або іншим майном. Віднесення до таких організацій означає покладання на них обов'язків приймати передбачені коментованим Законом заходи щодо попередження легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансування тероризму. Відносно організацій, перерахованих у коментованій статті, необхідно зазначити наступне.
Кредитні організації.
Як визначено у ст. 1 Федерального закону від 2 грудня 1990 р. N 395-1 "Про банки і банківську діяльність" (повністю викладено в новій редакції Федеральним законом від 3 лютого 1996 р. N 17-ФЗ) * (57):
кредитна організація - це юридична особа, яка для отримання прибутку як основну мету своєї діяльності на підставі спеціального дозволу (ліцензії) Банку Росії має право здійснювати банківські операції, передбачені названим Законом. Кредитна організація утворюється на основі будь-якої форми власності як господарське товариство;
банк - це кредитна організація, яка має виключне право здійснювати в сукупності наступні банківські операції: залучення у внески грошових коштів фізичних і юридичних осіб, розміщення зазначених коштів від свого імені і за свій рахунок на умовах повернення, платності, терміновості, відкриття і ведення банківських рахунків фізичних та юридичних осіб;
небанківська кредитна організація - це кредитна організація, що має право здійснювати окремі банківські операції, передбачені названим Законом. Допустимі поєднання банківських операцій для небанківських кредитних організацій встановлюються Банком Росії.
Те, що небанківські кредитні організації відносяться до організацій, що здійснюють операції з грошовими коштами або іншим майном, і, відповідно, повинні здійснювати обов'язкові процедури внутрішнього контролю згідно з коментованим законом, зазначалося в п. 12 інформаційного листа Центрального банку РФ N 1 "З питань застосування Федерального закону" Про протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом "* (58).
У статті 1 Федерального закону" Про банки і банківську діяльність "також дано визначення поняття іноземного банку - це банк, визнаний таким за законодавством іноземної держави, на території якого він зареєстрований. Поняття іноземного банку використано в п. 1.1 ст. 7.2 коментованого Закону.
Професійні учасники ринку цінних паперів .
Згідно з визначенням, даному в ч. 18 ст. 2 Федерального закону від 22 квітня 1996 р. N 39-ФЗ "Про ринок цінних паперів" (в ред. Федерального закону від 28 грудня 2002 р . N 185-ФЗ) * (59), професійні учасники ринку цінних паперів - це юридичні особи, які здійснюють види діяльності, зазначені в гол. 2 названого Закону, тобто брокерську діяльність, дилерську діяльність, діяльність з управління цінними паперами, діяльність з визначення взаємних зобов'язань (кліринг), депозитарну діяльність, діяльність з ведення реєстру власників цінних паперів, діяльність з організації торгівлі на ринку цінних паперів. Професійні учасники ринку цінних паперів, які здійснюють названі види діяльності, іменуються відповідно брокером, дилером, керуючим, клірингової організацією , депозитарієм, держателем реєстру (реєстратором), організатором торгівлі на ринку цінних паперів.
Страхові організації та лізингові компанії.
У початковій редакції коментованої статті вказувалося на страхові та лізингові компанії. Відповідну зміну внесено Федеральним законом від 28 липня 2004 р. N 88-ФЗ.
Визначення поняття страхової організації міститься у п. 1 ст. 6 Закону РФ від 27 листопада 1992 р. N 4015 - 1 "Про організацію страхової справи в Російській Федерації" (тут і далі в ред. Федерального закону від 10 грудня 2003 р. N 172-ФЗ) * (60), згідно з яким страховики - це юридичні особи, створені відповідно до законодавства РФ для здійснення страхування, перестрахування, взаємного страхування і отримали ліцензії у встановленому цим Законом порядку. В пункті 2 зазначеної статті встановлено, що страховики здійснюють оцінку страхового ризику, отримують страхові премії (страхові внески), формують страхові резерви, інвестують активи, визначають розмір збитків або шкоди , виробляють страхові виплати, здійснюють інші пов'язані з виконанням зобов'язань за договором страхування дії.
Згідно з пунктом 1 ст. 5 Федерального закону від 29 жовтня 1998 р. N 164-ФЗ "Про фінансову оренду (лізингу) "(тут і далі в ред. Федерального закону від 29 січня 2002 р. N 10-ФЗ) * (61) лізингові компанії (фірми) - це комерційні організації (резиденти РФ або нерезиденти РФ), що виконують відповідно до законодавства РФ і зі своїми установчими документами функції лізингодавців. У пункті 1 ст. 4 названого Закону визначено, що лізингодавець - це фізична або юридична особа, яка за рахунок залучених та (або) власних коштів набуває в ході реалізації договору лізингу у власність майно і надає його як предмет лізингу лізингоодержувачу за певну плату, на певний термін і на певних умовах у тимчасове володіння і в користування з переходом або без переходу до лізингоодержувача права власності на предмет лізингу.
Організації федеральної поштового зв'язку.
У початковій редакції коментованої статті вказувалося на організації поштового, телеграфного зв'язку та інші некредитні організації, які здійснюють переказ грошових коштів. Відповідну зміну внесено Федеральним законом від 30 жовтня 2002 р. N 131-ФЗ.
Як визначено у ст. 2 Федерального закону від 17 липня 1999 р. N 176-ФЗ "Про поштовий зв'язок" * (62), організації федеральної поштового зв'язку - це організації поштового зв'язку, які є державними унітарними підприємствами та державними установами, створеними на базі майна, що знаходиться у федеральній власності.
Ломбарди.
Згідно з визначенням, даному в ч. 1 ст. 2 Федерального закону від 19 липня 2007 р. N 196 - ФЗ "Про ломбарди" * (63), ломбард - це юридична особа - спеціалізована комерційна організація, основними видами діяльності якої є надання короткострокових позик громадянам та зберігання речей.
Організації, що здійснюють скупку, купівлю-продаж дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, ювелірних виробів з них і брухту таких виробів.
Вказівка ??на дані організації введено Федеральним законом від 30 жовтня 2002 р. N 131-ФЗ. Як визначено у ст. 1 Федерального закону від 26 березня 1998 р. N 41-ФЗ "Про дорогоцінних металах і дорогоцінному камінні" * (64):
дорогоцінні метали - це золото, срібло, платина і метали платинової групи (паладій, іридій, родій, рутеній і осмій). Справжній перелік дорогоцінних металів може бути змінений тільки федеральним законом. Дорогоцінні метали можуть перебувати в будь-якому стані, вигляді, в т.ч. в самородному і афіновані вигляді, а також у сировині, сплавах, напівфабрикатах, промислових продуктах , хімічних сполуках, ювелірних та інших виробах, монетах, брухті і відходах виробництва і споживання;
дорогоцінні камені - це природні алмази, смарагди, рубіни, сапфіри і олександрити, а також природні перли в сирому (природному ) та обробленому вигляді. До коштовних каменів прирівнюються унікальні бурштинові освіти у порядку, що встановлюється Урядом РФ (Порядок віднесення унікальних бурштинових утворень до коштовних каменів затверджений постановою Уряду РФ від 5 січня 1999 р. N 8 * (65)). Справжній перелік дорогоцінних каменів може бути змінений тільки федеральним законом.
До ювелірним виробам відповідно до Положення про порядок віднесення виробів, що містять дорогоцінні метали, до ювелірних, затв. наказом Роскомдрагмета від 30 жовтня 1996 р. N 146 "Про порядок віднесення виробів, що містять дорогоцінні метали, до ювелірних "* (66), відносяться вироби, виготовлені з дорогоцінних металів та їх сплавів, з використанням різних видів художньої обробки, зі вставками з дорогоцінних, напівкоштовних, вироблених, кольорових каменів і інших матеріалів природного або штучного походження або без них, які застосовуються як різних прикрас, предметів побуту, предметів культу і / або для декоративних цілей, виконання різних ритуалів та обрядів, а також пам'ятні, ювілейні та інші знаки і медалі, крім нагород, статус яких визначено відповідно до законів РФ і Указами Президента РФ.
Організації, що містять тоталізатори і букмекерські контори, а також організують і проводять лотереї, тоталізатори (взаємне парі) і інші засновані на ризик гри, в т.ч. в електронній формі.
Спочатку Федеральним законом від 30 жовтня 2002 р. N 131-ФЗ в комментируемую статтю вводилося вказівку на організації, що містять тоталізатори і букмекерські контори, а також провідні лотереї та інші ігри, в яких організатор розігрує призовий фонд між учасниками, в т.ч. в електронній формі. Відповідні термінологічні зміни внесені Федеральним законом від 28 липня 2004 р. N 88-ФЗ.
Як визначено відповідно в п. 14 і 15 ст. 4 Федерального закону від 29 грудня 2006 р. N 244-ФЗ "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор і про внесення змін до деяких законодавчих актів Російської Федерації" * (67):
букмекерська контора - це гральний заклад або частина грального закладу, в яких організатор азартних ігор укладає парі з учасниками даного виду азартних ігор;
тоталізатор - це гральний заклад або частина грального закладу, в яких організатор азартних ігор організовує укладення парі між учасниками даного виду азартних ігор.
У статті 2 Федерального закону від 11 листопада 2003 р. N 138-ФЗ "Про лотереї" * (68) серед іншого визначено таке:
організатор лотереї - Росія, суб'єкт РФ, муніципальне утворення або створене відповідно до законодавства РФ, що має місце знаходження в Росії та отримало відповідно до названим Законом право на проведення лотереї юридична особа. Організатор лотереї проводить лотерею безпосередньо або через оператора лотереї допомогою укладення з ним договору (контракту) і несе відповідальність перед учасниками лотереї за виконання своїх зобов'язань за договором (контрактом) (п. 6);
оператор лотереї - юридична особа, створена відповідно до законодавства РФ, що має місце знаходження в Росії, уклала договір (контракт) з організатором лотереї на проведення лотереї від його імені та за його дорученням і має відповідні технічні засоби (п. 9).
На думку Росфінмоніторингу, вираженому в п . 4 інформаційного листа від 8 серпня 2008 р. N 1 "Про надання відомостей про операції з майном" * (69), також юридичні особи, які організовують і проводять стимулюючі лотереї, також відносяться до організацій, що здійснюють операції з грошовими коштами або іншим майном.
Організації, що здійснюють управління інвестиційними фондами чи недержавними пенсійними фондами.
Дані організації пойменовані зміною, внесеною Федеральним законом від 30 жовтня 2002 р. N 131-ФЗ. Як визначено в п. 4 ст. 3, п. 3 ст. 11, п. 1 ст. 38 Федерального закону від 29 листопада 2001 р. N 156-ФЗ "Про інвестиційні фонди" (в ред. Федерального закону від 6 грудня 2007 N 334-ФЗ) * (70), керуюча компанія інвестиційного фонду, керуюча компанія пайового інвестиційного фонду - це створене відповідно до законодавства РФ акціонерне товариство або товариство з обмеженою (додаткової) відповідальністю; інвестиційні резерви акціонерного інвестиційного фонду повинні бути передані в довірче управління керуючої компанії, яка відповідає вимогам названого Закону, за винятком встановленого випадку; керуюча компанія пайовим інвестиційним фондом здійснює довірче управління пайовим інвестиційним фондом шляхом вчинення будь-яких юридичних та фактичних дій відносно становить його майна, а також здійснює всі права, засвідчені цінними паперами, складовими пайовий інвестиційний фонд, включаючи право голосу з голосуючим цінних паперів.
Згідно з визначенням, даному в ст. 3 Федерального закону від 7 травня 1998 р. N 75-ФЗ "Про недержавні пенсійні фонди" (тут і далі в ред. Федерального закону від 10 січня 2003 р. N 14-ФЗ) * (71), керуюча компанія - це акціонерне товариство, товариство з обмеженою (додаткової) відповідальністю, створені відповідно до законодавства РФ і мають ліцензію на здійснення діяльності з управління інвестиційними фондами, пайовими інвестиційними фондами та недержавними пенсійними фондами.
Організації, які надають посередницькі послуги під час здійснення операцій купівлі-продажу нерухомого майна.
Вказівка ??на дані організації введено Федеральним законом від 28 липня 2004 N 88-ФЗ. Відповідно до п. 1 ст. 130 частини першої ДК РФ (в ред. Федерального закону від 4 грудня 2006 р. N 201-ФЗ * (72)) до нерухомих речей (нерухоме майно , нерухомість) належать земельні ділянки, ділянки надр і все, що міцно пов'язане із землею, тобто об'єкти, переміщення яких без невідповідного збитку їх призначенню неможливе, в т.ч. будівлі, споруди, об'єкти незавершеного будівництва. Як передбачено там же, до нерухомих речей належать також підлягають державній реєстрації повітряні і морські судна, судна внутрішнього плавання, космічні об'єкти; законом до нерухомих речей може бути віднесено й інше майно.
  Відносно посередницьких послуг слід зазначити, що в частині другій ДК РФ передбачено три види договорів, пов'язаних з діяльністю в чужому інтересі на основі доручення, - це договір доручення (гл. 49 "Доручення"), договір комісії (гл. 51 "Комісія" ) і агентський договір (гл. 52 "Агентування").
  Оператори по прийому платежів.
  Спочатку Федеральним законом від 27 липня 2006 р. N 147-ФЗ в комментируемую статтю вводилося вказівку на організації, які є кредитними організаціями, що здійснюють приймання від фізичних осіб готівкових коштів у випадках, передбачених законодавством про банки і банківську діяльність. Оператори ж з прийому платежів замість названих організацій пойменовані зміною, внесеною Федеральним законом від 3 червня 2009 р. N 121-ФЗ у зв'язку з прийняттям Федерального закону від 3 червня 2009 р. N 103-ФЗ "Про діяльність по прийому платежів фізичних осіб, здійснюваної платіжними агентами "* (73).
  Як визначено в п. 4 ст. 2 Федерального закону "Про діяльність по прийому платежів фізичних осіб, здійснюваної платіжними агентами", оператор з прийому платежів - це платіжний агент - юридична особа, що уклала з постачальником договір про здійснення діяльності з прийому платежів фізичних осіб. Згідно з пунктом 1 зазначеної статті (в ред. Федерального закону від 8 травня 2010 р. N 83-ФЗ * (74)) постачальник - це юридична особа, за винятком кредитної організації, або індивідуальний підприємець, які отримують грошові кошти платника за реалізовані товари (виконувані роботи, надані послуги) відповідно до названим Законом, а також юридична особа або індивідуальний підприємець, яким вноситься плата за житлове приміщення і комунальні послуги відповідно до ЖК РФ, а також органи державної влади та органи місцевого самоврядування, установи, що знаходяться в їх віданні , які отримують грошові кошти платника в рамках виконання ними функцій, встановлених законодавством РФ.
  Комерційні організації, які укладають договори фінансування під відступлення грошової вимоги в якості фінансових агентів.
  Вказівка ??на дані організації введено Федеральним законом від 28 листопада 2007 р. N 275-ФЗ. Фінансування під поступку грошової вимоги регламентовано главою 43 частини другої ЦК РФ, у п. 1 ст. 824 якою визначено, що за договором фінансування під відступлення грошової вимоги одна сторона (фактор) передає або зобов'язується передати другій стороні (клієнту) кошти в рахунок грошової вимоги клієнта (кредитора) до третьої особи (боржника), що випливає з надання клієнтом товарів, виконання ним робіт або надання послуг третій особі, а клієнт відступає або зобов'язується відступити факторові своє право грошової вимоги; грошову вимогу до боржника може бути віддана клієнтом факторові також з метою забезпечення виконання зобов'язання клієнта перед фінансовим агентом. У статті 825 названої глави (в ред. Федерального закону від 9 квітня 2009 р. N 56-ФЗ * (75)) і передбачено, що в якості фінансового агента договори фінансування під відступлення грошової вимоги можуть укладати комерційні організації.
  Кредитні споживчі кооперативи.
  Дані організації пойменовані зміною, внесеною Федеральним законом від 17 липня 2009 р. N 163-ФЗ, на що зверталася увага інформаційним повідомленням Мінфіну Росії від 24 травня 2010 р. "Про обов'язки кредитних споживчих кооперативів вживати заходів, спрямованих на протидію легалізації (відмиванню) доходів , отриманих злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму "* (76).
  Згідно з визначенням, даним у п. 2 ч. 3 ст. 1 Федерального закону від 18 липня 2009 р. N 190-ФЗ "Про кредитної кооперації" * (77), кредитний споживчий кооператив - це добровільне об'єднання фізичних та (або) юридичних осіб на основі членства і за територіальним, професійному та (або) іншому принципом з метою задоволення фінансових потреб членів кредитної кооперативу (пайовиків). Як встановлено в ч. 2 зазначеної статті, дія названого Закону не поширюється на сільськогосподарські кредитні споживчі кооперативи та їх об'єднання, правові та економічні засади створення і діяльності яких визначаються Федеральним законом від 8 грудня 1995 р. N 193-ФЗ "Про сільськогосподарську кооперацію" * (78).
  Мікрофінансові організації.
  Вказівка ??на дані організації введено Федеральним законом від 5 липня 2010 р. N 153-ФЗ у зв'язку з прийняттям Федерального закону від 2 липня 2010 р. N 151-ФЗ "Про мікрофінансової діяльності та мікрофінансових організаціях" * (79), для цілей якого в п. 2 ч. 1 його ст. 2 визначено, що мікрофінансова організація - це юридична особа, зареєстрована у формі фонду, автономної некомерційної організації, установи (за винятком бюджетної установи), некомерційного партнерства, господарського товариства або товариства, яке здійснює мікрофінансову діяльність та внесене до державного реєстру мікрофінансових організацій у порядку, передбаченому названим Законом. 
загрузка...
 « Попередня  Наступна »
 = Перейти до змісту підручника =
 Інформація, релевантна "Стаття 5. Організації, що здійснюють операції з грошовими коштами або іншим майном"
  1.  § 1. Законодавство про оподаткування підприємців та поняття платника податків
      організацій; про податок на додану вартість; про прибутковий податок з фізичних осіб та інші, з численними змінами [9]. Наступну групу складають закони, що регулюють окремі питання оподаткування: інвестиційний податковий кредит, спрощений порядок оподаткування та ведення бухгалтерського обліку суб'єктами малого підприємництва [10]. Комерційне право. Ч. II. Под ред. В.Ф.
  2.  § 2. Фінансові ресурси муніципальних утворень
      статтях бюджету. У місцевих бюджетах окремо передбачаються доходи, що направляються на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування щодо вирішення питань місцевого значення, та субвенції, надані для забезпечення здійснення органами місцевого самоврядування окремих державних повноважень, переданих їм федеральними законами і законами суб'єктів Російської Федерації, а
  3.  § 3. Умови дійсності і види недійсних угод
      стаття на відміну від ст. 171 ЦК не містить спеціального застереження щодо цього. Однак якщо неповнолітній у встановленому законом порядку був обмежений чи позбавлений права самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією або іншими доходами (п. 4 ст. 26 ЦК), відповідні угоди неповнолітнього можуть бути оскаржені його батьками, усиновителями і піклувальниками. Аналогічні правила
  4.  § 3. Застава
      організацією без участі судового пристава-виконавця (п. 1 і 2 ст. 56, п. 1 ст. 57, п. 1 ст. 59 Закону про іпотеку). Учасники торгів вносять завдаток у межах 5% початкової ціни продажу. При проведенні повторних торгів початкова ціна знижується на 15% від початкової ціни на перших торгах. Якщо повторні торги не відбулися, то заставодержатель має право придбати предмет застави у власність за
  5.  Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
      стаття трактує про передачу проданої речі із застереженням про збереження права власності за продавцем до оплати речі покупцем або настання іншої обставини, тобто про невідкладно обумовленому договорі про передачу. Абзац 1 ст. 491 ГК відокремлює умовну традицію (речову угоду) від лежить в її основі не умовна купівлі-продажу (обязательственной угоди), а також показує, що угода
  6.  Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
      стаття з проекту Кодексу була виключена. Цим частково пояснюється те, що в § 4 гл. 37 ГК вирішуються лише самі загальні питання про договори підряду на виконання проектних та вишукувальних робіт. * (449) У строгому сенсі мірою цивільно-правової відповідальності є лише остання з названих санкцій, а саме стягнення збитків. * (450) СЗ РФ. 1999. N 9. Ст. 1096. * (451) СЗ РФ. 1994. N 34.
  7.  2. Договірні умови
      статтях Цивільних кодексів 1922, 1964 і 1994 рр.. Ознака, яка об'єднує істотні умови в одну групу, не викликає особливих суперечок. Йдеться про умови, які формують договори в цілому та їх окремі типи (види) зокрема. Виходячи з цього істотними, за загальним визнанням, є умови, необхідні і достатні для того, щоб договір вважався укладеним і тим самим здатним
  8.  5. Договір і треті особи
      статтях першої та другої частин ГК, присвячених як договірним, так і іншим правовідносин. Зв'язки з участю третіх осіб є не тільки широкими, але й різноманітними. Це викликає необхідність певним чином класифікувати статус третіх осіб стосовно характеру правовідносин, в яких вони беруть участь, і перш за все до договорів, виступ в яких третіх осіб особливо важливо.
  9.  7. Пойменовані і непойменовані договори
      стаття не дає можливості визнати "угоду недійсною як не передбачену законом" (Вісник Вищого Арбітражного Суду Російської Федерації. 1996. N 11. С. 76). Перший з авторів вважав, що до непойменовані договорами "застосовуються загальні положення зобов'язального права і, крім того, у відповідних випадках і у відповідних частинах можуть бути застосовані норми, встановлені
  10.  4. Спеціальні випадки зміни договору (Заміна сторін)
      стаття, спеціально присвячена купівлі - продажу прав. Йдеться про ст. 202 ГК 22, яка була присвячена особливостям відповідальності за якість при продажу прав. ГК 64, навпроти, використовував термін "майно" тільки у визначенні договору купівлі - продажу. В інших статтях йдеться про речі. З цієї причини об'єктом купівлі - продажу зізнавалися, природно, лише речі (див., наприклад: Іоффе
загрузка...

загрузка...
енциклопедія  бешбармак  яловичина  кабачки  начинка