Головна
ГоловнаЦивільне, підприємницьке, сімейне, міжнародне приватне правоЦивільне право → 
« Попередня Наступна »
Ю.Ф. Беспалов, О.А. Єгорова. Настільна книга судді по справах про спадкування: навчально-практичний посібник., 2013 - перейти до змісту підручника

Проект Справа N 2-647/2РЕШЕНІЕ

Іменем Російської Федерації
м. Москва 20 червня 2012
Хамовнічеський районний суд м. Москви у складі головуючого судді Сидорової М.А., при секретарі Волгіної М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Гришина Василя Миколайовича до федеральному агентству з управління державним майном РФ про стягнення 340 000 руб.,
встановив:
Гришин В.М. звернувся до суду з позовом до федеральному агентству з управління державним майном РФ про стягнення 340 000 рублів. В обгрунтування позову Гришин В.М. вказав, що 15.01.2010 з вини Слівочкіна А.В., керуючого автомобілем, сталася дорожньо-транспортна пригода, в результаті якого була пошкоджена належна йому автомашина. Вартість відновлювального ремонту складає 340000 рублів. Слівочкін А.В. помер на місці події. Спадщина після його смерті не відкривалося. Майна у Слівочкіна А.В. немає. Автомобіль "Нива" як відумерле майно успадкувало держава. Держава зобов'язана відшкодувати завдані йому збитки.
Представник федерального агентства з управління майном РФ позов не визнав, посилаючись на те, що автомобіль "Нива" не був прийнятий державою, відновленню не підлягає і зданий на металобрухт.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши осіб, що у справі, суд знаходить позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 1175 ЦК РФ спадкоємці, що прийняли спадщину, відповідають за боргами спадкодавця солідарно (стаття 323). Кожен із спадкоємців відповідає за боргами спадкодавця в межах вартості перейшов до нього спадкового майна.
Спадкоємець, який прийняв спадщину в порядку спадкової трансмісії (стаття 1156), відповідає в межах вартості цього спадкового майна за боргами спадкодавця, якій це майно належало, і не відповідає цим майном за боргами спадкоємця, від якого до нього перейшло право на прийняття спадщини.
Кредитори спадкодавця вправі пред'явити свої вимоги до прийняли спадщину спадкоємцям у межах строків позовної давності, встановлених для відповідних вимог. До прийняття спадщини вимоги кредиторів можуть бути пред'явлені до виконавця заповіту або до спадкового майна. В останньому випадку суд зупиняє розгляд справи до прийняття спадщини спадкоємцями або переходу відумерлого майна відповідно до ст. 1151 ЦК України до Російської Федерації, суб'єкту Російської Федерації або муніципального утворення.
При пред'явленні вимог кредиторами спадкодавця термін позовної давності, встановлений для відповідних вимог, не підлягає перерви, призупинення та відновлення.
Згідно ст. 1151 ЦК РФ у випадку, якщо відсутні спадкоємці як за законом, так і за заповітом, або ніхто із спадкоємців не має права успадковувати або всі спадкоємці усунені від спадкування (стаття 1117), або ніхто із спадкоємців не прийняв спадщини, або всі спадкоємці відмовилися від спадщини і при цьому ніхто з них не вказав, що відмовляється на користь іншого спадкоємця (стаття 1158), майно померлого вважається відумерлою.
Відумерле майно у вигляді розташованого на території Російської Федерації житлового приміщення переходить в порядку спадкування за законом у власність муніципального освіти, в якому дане житлове приміщення розташоване, а якщо воно розташоване в суб'єкт Російської Федерації - місті федерального значення Москві або Санкт-Петербурзі, - у власність такого суб'єкта Російської Федерації. Дане житлове приміщення включається до відповідного житловий фонд соціального використання. Інше відумерле майно переходить у порядку спадкування за законом у власність Російської Федерації.
Порядок успадкування та обліку відумерлого майна, що переходить у порядку спадкування за законом у власність Російської Федерації, а також порядок передачі його у власність суб'єктів Російської Федерації або у власність муніципальних утворень визначається законом.
В судовому засіданні встановлено, що 15.01.2010 у м. Москві по вул. Щербинської з вини Слівочкіна А.В., керуючого автомобілем "Нива", сталася дорожньо-транспортна пригода, в результаті якого була пошкоджена автомашина "Мазда", реєстраційний номер М257ВМ199РУС, що належить Гришину В.Н. (Л. д. 4 - 8).
Вартість відновлювального ремонту автомобіля Гришина В.М. склала 340 000 рублів (л. д. 9).
Автомобіль "Нива" відновленню не підлягає і вартості не має (л. д. 10).
Слівочкін А.В. помер на місці дорожньо-транспортної пригоди (л. д. 11). Спадщина після його смерті не відкривалося. Майна Слівочкін А.В. не мав (л. д. 16 - 18).
При такому положенні суд дійшов висновку про необгрунтованість позову.
Доводи Гришина В.М. є неспроможними. Держава як спадкоємець виморочного майна відповідає в межах вартості перейшов до нього майна. Автомобіль "Нива" вартості не має.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 195 - 198 ЦПК РФ, суд
вирішив:
Відмовити в задоволенні позову Гришина Василя Миколайовича до федеральному агентству з управління державним майном РФ про стягнення 340 000 рублів.
Рішення може бути оскаржене в Московський міський суд протягом місяця з дня прийняття рішення суду в остаточній формі через Хамовнічеський районний суд м. Москви.
Суддя М.А.Сідоров
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна "Проект Справа N 2-647/2РЕШЕНІЕ"
  1. Стаття 1264. Проекти офіційних документів, символів і знаків
    проект офіційного документа, у тому числі на проект офіційного перекладу такого документа, а також на проект офіційного символу чи знака належить особі, яка створила відповідний проект (розробнику). Розробник проекту офіційного документа, символу чи знака вправі оприлюднити такий проект, якщо це не заборонено державним органом, органом місцевого самоврядування
  2. Стаття 1294. Права автора твору архітектури, містобудування чи садово-паркового мистецтва
    проекту. Використання архітектурного, містобудівного або садово-паркового проекту для реалізації допускається тільки одноразово, якщо інше не встановлено договором, відповідно до якого створено проект. Проект і виконана на його основі документація для будівництва можуть бути використані повторно тільки за згодою автора проекту. 2. Автор твору архітектури, містобудування
  3. 24. Складання проектів бюджетів
    проектів бюджетів є виключною прерогативою Уряду РФ, відповідних органів виконавчої влади суб'єктів РФ і органів місцевого самоврядування. Безпосереднє складання проектів бюджетів здійснюють Міністерство фінансів РФ, фінансові органи суб'єктів РФ і муніципальних утворень (ст. 171 БК РФ). Складання проектів бюджетів передує робота з розробки
  4. 7. Твори архітектури
    проекту, в тому числі шляхом розробки документації для будівництва (подп. 10 п. 2 ст. 1270, п. 1 ст. 1294 ГК РФ), 2) на здійснення авторського контролю за розробкою документації для будівництва та авторського нагляду за будівництвом будівлі або споруди або інший реалізацією відповідного проекту (п. 2 ст. 1294 ГК РФ). Порядок здійснення такого контролю та нагляду повинен бути
  5. 25. Розгляд та затвердження проектів бюджету
    проект закону (рішення) про відповідний бюджет на черговий фінансовий рік на розгляд законодавчого (представницького) органу, представницького органу місцевого самоврядування. Строки внесення до Державної Думи РФ проекту федерального закону про федеральний бюджет РФ і порядок його розгляду регламентується гл. 22 БК РФ. При цьому термін закінчення розгляду і затвердження
  6. § 9. Публічні слухання.
    Проектів муніципальних правових актів з питань місцевого значення за участю жителів муніципального освіти представницьким органом муніципального освіти, головою муніципального освіти можуть проводитися публічні слухання. Публічні слухання проводяться з ініціативи населення, представницького органу муніципального утворення або глави муніципального освіти. Публічні
  7. Стаття 10.9. Проведення меліоративних робіт з порушенням проекту
    проекту проведення меліоративних робіт - тягне за собою попередження або накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від однієї тисячі п'ятисот до двох тисяч рублів; на посадових осіб - від трьох тисяч до чотирьох тисяч рублів ; на юридичних осіб - від тридцяти тисяч до сорока тисяч рублів. (В ред. Федеральних законів від 22.06.2007 N 116-ФЗ, від 27.07.2010 N
  8. 51. Стадія складання проектів бюджетів.
    Проекту бюджету; розгляд проекту бюджету; затвердження бюджету; виконання бюджету; розгляд і затвердження звіту про виконання бюджету. Складанню проекту бюджету передує розробка планів іпрогнозов розвитку територій і цільових програм. Рішення про початок роботи над складанням проекту федерального бюджету приймається Президентом РФ. Уряд РФ організує поетапну
  9. 75. Що являє собою бюджетна процедура?
    проект бюджету складається Комісією та направляється до Ради, де проходить затвердження кваліфікованою більшістю голосів і в якості остаточного проекту бюджету направляється до Європейського парламенту на схвалення не пізніше 5 жовтня року, що передує року виконання бюджету. Якщо Європейський парламент протягом 45 днів після отримання проекту схвалить або не розгляне проект
  10. Стаття 38. Сторони
    проект ЦПК, прийнятий Державною Думою в другому читанні, давав визначення сторін як суб'єктів спірного матеріального правовідносини. Однак згодом воно було виключено з проекту, хоча слід зазначити, що дане визначення сторін є досить сталим в процесуальній теорії і в цілому точно характеризує їх правову природу. Сторони є основними , найбільш
  11. Тема 8. Бюджетний процес
    проектів бюджетів. Винятковість повноважень вищих органів виконавчої влади. Процес і порядок складання проектів бюджетів. Бюджетне послання Президента Російської Федерації. Розгляд та затвердження проектів бюджетів. Етапи розгляду і затвердження проектів бюджетів. Зміст проекту закону (рішення) про бюджет. Терміни подання проекту закону (рішення) про бюджет. Виконання
  12. Розділ 5. Стадія складання проекту бюджету та її етапи
    проекту бюджету - стадія бюджетного процесу, в ході якої здійснюється планування доходів бюджету, видатків бюджету і надходжень із джерел фінансування бюджету та відображення даних параметрів з встановленою бюджетним законодавством РФ деталізацією в проекті закону (рішення) про бюджет на три роки або в законі (рішенні) про бюджет на черговий фінансовий рік і середньостроковому
  13. Запитання для самоконтролю
    проекту бюджету. 12. У скількох читаннях розглядається проект закону про федеральному бюджеті. 13. У скількох читаннях розглядається проект закону про бюджет суб'єкта РФ. 14. Що таке єдиний рахунок бюджету. 15. Що таке зведена бюджетний розпис і касовий план. 16. Що таке касове обслуговування виконання бюджету. 17. Хто складає звіт про виконання бюджету. 18. Які органи наділені
© 2014-2022  yport.inf.ua