Цей одноосібний орган здійснює в Індії функції, аналогічні функціям рахункових палат в європейських країнах, і контролює всю фінансову систему країни на рівнях як Союзу, так і штатів. Він призначається Президентом і може бути зміщений в тому ж порядку, що і суддя Верховного суду. У його підпорядкуванні знаходиться аудитні-лічильний департамент. За його порадою Президент визначає форму рахунків Союзу і штатів. Повноваження та умови служби Ревізора - генерального аудитора Індії в значній мірі були запозичені Законом про умови служби Ревізора - генерального аудитора Індії 1953 р. з Закону про управління Індією 1935 Закон 1953 замінений Законом 1971 м., в який в 1976 р. був внесений ряд поправок. Найбільш важливим з цих змін було звільнення Ревізора - генерального аудитора від обов'язку складати фінансові звіти Союзу і штатів, що істотно обмежило його повноваження. Хоча Ревізор - генеральний аудитор призначається Президентом, його відсторонення від посади можливо тільки на підставі рішення обох палат Парламенту унаслідок "доведеного негідної поведінки" або "нездатність". Платня і умови служби Ревізора встановлюються законом і "не можуть бути змінені до його невигоді протягом усього терміну перебування на посаді. Йому також покладаються пільги члена Індійської адміністративної служби в ранзі секретаря Уряду Індії. По досягненні 65-річного віку Ревізор зобов'язаний вийти у відставку, після чого йому належить пенсія в розмірі 15 тис. рупій щорічно. Щоб виключити мотиви необ'єктивного ставлення до виконавчим владі в період перебування на посаді, залишивши службу, Ревізор не має права обіймати будь-яку посаду на службі Союзу або штату. Ревізор - генеральний аудитор Індії проводить ревізії та представляє доповіді про всі витрати, що покриваються з консолідованого фонду Індії, і про всіх сумах, знятих з державних рахунків Союзу і штатів. Він перевіряє рахунки міністерств Союзу і штатів, а також надходження і витрачання грошових коштів Союзу і штатів всіма органами влади, державними компаніями та іншими організаціями, коли того вимагає закон. Свої звіти, що відносяться до рахунків Союзу, Ревізор - генеральний аудитор Індії представляє Президенту, який направляє їх кожної з палат Парламенту. Звіти ж, що відносяться до рахунків штату, представляються Ревізором - генеральним аудитором Індії губернатору штату, а він вже направляє їх легіслатурі. Таким чином навіть в штатах фінансовий контроль здійснюється союзної владою.
|
- 4. Генеральний атторней для Індії
генерального солиситора з необхідним для їх діяльності апаратом. На практиці обидва ці посадових особи є заступниками Генерального атторнея і виконують ті ж функції, що й він. Права, обов'язки та особливості діяльності цих трьох посадових осіб докладно регулюються Правилами призначення та умовами служби апарату Генерального атторнея, прийнятими в 1961 р. * У кожному з штатів Індії
- Стаття 23.41. Органи залізничного транспорту
ревізори, ревізори з безпеки руху поїздів федерального органу виконавчої влади, уповноваженого в галузі залізничного транспорту, залізниць і відділень залізниць; 2) начальники станцій, їх заступники, начальники вокзалів , їх заступники, начальники локомотивних (вагонних) депо, начальники пасажирських поїздів (механіки - бригадири пасажирських поїздів); 3)
- Література
Басу Д. Д. Основи конституційного права Індії. М.: Прогресс, 1986. Володін А. Г. Індія: становлення інститутів буржуазної демократії. М.: Наука, 1989. Державність і модернізація в країнах Південно-Східної Азії / Відп. ред. В. Ф. Васильєв, Ю . О. Льовтонова. М.: ИВ РАН, 1997. Домріна А. Н. Конституційний механізм надзвичайного стану: правове регулювання та практика застосування в
- Управління.
ревізора) та ін (п. 2 ст. 91 ГК, докладніше див п. 1 ст. 32, ст. 33 Закону про ТОВ). 2. У суспільстві може створюватися рада директорів (наглядова рада), компетенцію якого визначає статут відповідно з Законом (п. 2 ст. 32 Закону про ТОВ). 3. З метою поточного керівництва суспільством створюється виконавчий орган - колегіальний (правління, дирекція тощо) і (або) одноосібний
- § 1 . Конституція Індії
§ 1. Конституція
- Глава 9. Політичні інститути та конституційне право Індії
Глава 9. Політичні інститути та конституційне право
- Глава XIII. Основи конституційного права Індії
Глава XIII. Основи конституційного права
- ГЛАВА 33. ОСНОВНІ РИСИ ПРАВА СЕРЕДНЬОВІЧНОЇ ІНДІЇ
ГЛАВА 33. ОСНОВНІ РИСИ ПРАВА СЕРЕДНЬОВІЧНОЇ
- Глава 29. Середньовічне держава Індії
Уповільнений і нерівномірний характер розвитку індійського суспільства в середні століття робить вкрай складним періодизацію його історії. Ще в Стародавній Індії можна знайти деякі соціальні інститути, що нагадують феодальні: велике приватне землеволодіння, експлуатація залежного хлібороба з характерною для Індії кастової неповноцінністю значних груп населення і пр., а рабовласництво продовжувало
- 8. Генеральна рада судової влади
Згідно ч. 2 і 3 ст. 122 Конституції, цей орган покликаний керувати судовою владою. Звичайно, він не може наказувати судам, які їм приймати рішення у справах своєї юрисдикції , але він впливає на формування органів судової влади і забезпечує їх належне функціонування. Генеральна рада судової влади не є судовим органом, його можна вважати керівним органом
- Стаття 481. ПОВІДОМЛЕННЯ про підозру
1. письмовий ПОВІДОМЛЕННЯ про підозру здійснюється: 1) адвокату, депутату місцевої ради, депутату Верховної Ради Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим, сільському, селищною, міському Голові - Генеральним прокурором України, его заступником, прокурором Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим, области, міст Києва або Севастополя в межах его Повноваження; 2) народному депутату України, кандидату у Президенти України,
- Управління
ревізора) та дострокове припинення їх повноважень, затвердження річних звітів, бухгалтерських балансів , рахунків прибутків і збитків і розподіл прибутків і збитків, рішення про реорганізацію або ліквідацію товариства та ін (п. 1 ст. 103 ГК; ст. 48 Закону про АТ). 2. У товаристві з кількістю акціонерів понад 50 створюється рада директорів (наглядова рада), при цьому статут повинен визначати
- 2. Рахункова палата
ревізора (частина перша ст. 86 Конституції). Він повинен стежити за тим, щоб дрібні начальники не вкрали те, що призначене для
- Стаття 941. Страхування по генеральному полісу
генерального поліса. 2. Страхувальник зобов'язаний щодо кожної партії майна, що підпадає під дію генерального поліса , повідомляти страховику зумовлені таким полісом відомості в передбачений ним термін, а якщо він не передбачений, негайно по їх отриманні. Страхувальник не звільняється від цього обов'язку, навіть якщо до моменту отримання таких відомостей можливість збитків, що підлягають
- Література
Богданівська І.Ю. Прецедентне право. М., 1993. 2. Давид Р. Основні правові системи сучасності. М., 1988. 3. Дурга Дас Басу. Основа конституційного права Індії. М ., 1986. 4. Жидков О.А. Історія держави і права Стародавнього Сходу. М., 1965. 5. Крашеніннікова Н.А. Індуське право: Історія і сучасність. М., 1982. 6. Куценков А.А. Еволюція індійської касти. М., 1983.
- 2. Президент Індії
аудитора та багатьох інших вищих державних службовців. Він володіє правом помилування. У зовнішньополітичних відносинах Президент здійснює представницькі функції . На відміну від Великобританії, акти глави держави в Індії не вимагають контрасігнатури в якості необхідної умови їх дійсності. За порушення Конституції Президент може бути підданий процедурі імпічменту (ст.
|