Ці органи допомагають парламенту контролювати виконання державного бюджету та інших фінансових законів, а нерідко також стежити за фінансово-господарською діяльністю державних корпорацій і підприємств, інших одиниць публічного сектора. Найменування їх бувають різні: Верховна палата контролю Польщі, Бюджетне управління Конгресу (не змішувати з бюджетним бюро, що входять в адміністрацію Президента) та Генеральне рахункове управління в США, Національне аудитні відомство на чолі з генеральним контролером і аудитором у Великобританії, Генеральний контроль Республіки (Contraloria General de la Republica) в Колумбії, аудитні комісія на Філіппінах. У деяких країнах, зазвичай належать до романської правовій системі, вони вважаються специфічними судовими органами і відповідно іменуються: Лічильний трибунал в Бразилії та Іспанії, Лічильний суд в Румунії та Італії. Німецький Основний закон у ч. 2 ст. 114 вказує, що члени Федеральної рахункової палати володіють суддівської незалежністю. Іноді ці функції покладаються на одноосібний орган з його апаратом; наприклад, в Намібії це Генеральний аудитор (ст. 127 Конституції). У ряді країн конституції містять дефініції (визначення) рахункових палат, встановлюють їх завдання і часом функції. Так, згідно зі ст. 136 Іспанської конституції Лічильний трибунал є верховним органом контролю рахунків та управління господарством держави, а також публічного сектора. Рахунки держави і державного публічного сектора представляє Рахункову трибуналу і оцінюються ім. Треба відзначити, що не всі конституції прив'язують рахункові палати до парламентів, однак, навіть коли вони конціпіруются як взагалі незалежні органи (у тому числі і від парламенту), їх функціональний зв'язок з парламентом існує, оскільки саме парламент в кінцевому рахунку користується плодами їхньої праці. У ряді конституцій це прямо констатовано. У тій же ст. 136 Іспанської конституції сказано, що Лічильний трибунал безпосередньо підпорядкований Генеральним кортесам і здійснює делеговані ними функції з вивчення та перевірки генерального рахунки держави. Щорічно він представляє Генеральним кортесам доповідь, повідомляючи про виявлені порушення і відповідальності, яка, на його думку, повинна послідувати. Велике місце приділяє Рахунковій палаті австрійський Федеральний конституційний закон. На відміну від Іспанії Рахункова палата в Австрії підпорядкована тільки нижній палаті парламенту - Національній раді; з питань фінансової діяльності Федерації вона виступає в якості органу Національної ради, а з питань фінансової діяльності земель, громадських спілок та громад - в якості органу відповідного Ландтагу (ч. 1 ст. 122). Порядок формування рахункових палат різний. Так, в Іспанії згідно Органічному закону про Рахункову трибуналі 1982 обидві палати Генеральних кортесів обирають більшістю 3/5 свого складу по 6 рахункових радників, які разом з прокурором утворюють пленум Трибуналу. Радники обираються на 9 років без права переобрання. Вони незалежні і незмінюваність. За пропозицією пленуму Король призначає на 3 роки з числа радників голови Трибуналу. Конституція Філіппін передбачила в розд. 1 відділу «D» ст. IX, що аудитні комісія складається з голови і двох комісарів - природжених філіппінських громадян, які досягли 35 років, мають диплом публічного бухгалтера і не менше 10 років аудиторського стажу або є членами Філіппінської палати адвокатів (Bar) з не менш ніж 10-річної юридичною практикою, а також не балотувалися безпосередньо перед призначенням ні на яку виборну посаду. Ні в який час члени комісії не повинні належати до однієї і тієї ж професії. Голови і комісарів призначає на 7 років Президент за згодою комісії з призначень, яка згідно з розд. 18 ст. VI складається з рівної кількості (по 12) членів обох палат Конгресу (комісія утворена на основі пропорційного представництва партій Конгресу). Особи, що складалися раніше в аудитні комісії, не можуть бути призначені в неї знову. У разі дострокового вибуття члена комісії новий член комісії призначається лише на термін, що залишився. Голова і віце-голова Рахункової палати Австрії обираються Національною радою за пропозицією його головного комітету і можуть бути їм відкликані. Вони не повинні складатися в якому-небудь загальному представницькому органі, а протягом останніх 4 років перед обранням - у Федеральному уряді чи уряді землі. Чиновники Рахункової палати призначаються і службові звання їм присвоюються Федеральним президентом за пропозицією голови Рахункової палати. Чиновники не вправі брати участь у керівництві та управлінні підконтрольними Рахунковій палаті підприємствами, а також іншими підприємствами, якщо їх діяльність спрямована на отримання прибутку (ч. 4 і 5 ст. 122, ч. 1 ст. 125, ст. 126 Федерального конституційного закону). Процедура роботи рахункових комісій регулюється законодавчо, причому найчастіше має певні риси судового процесу. Як правило, в усіх країнах, де такі органи існують, законами, а часом і конституціями гарантується їх незалежність. У соціалістичних країнах таких органів зазвичай не буває (виняток становила Польща, де Верховна палата контролю, скасована в 1952 році, була через п'ять років відновлена). Оскільки там реальним господарем всіх суспільних коштів є комуністична партійна олігархія, яка діє через урядовий апарат, або безпосередньо, парламентську чи незалежний контроль у цій сфері, з її точки зору, явно недоречний. Державний фінансово-економічний контроль якщо і встановлюється, то під егідою уряду. Наприклад, у складі китайського уряду - Державної ради передбачено посаду головного ревізора (частина перша ст. 86 Конституції). Він повинен стежити за тим, щоб дрібні начальники не вкрали те, що призначене для великих.
|
- Державна рахункова палата
рахункова палата - це фінансово-господарський контрольний орган Державного господарства. У цих рамках Палата перевіряє обгрунтованість акредитуючої Урядом проекту державного бюджету, необхідність і доцільність державних витрат, контрассигнует договори, які стосуються отримання бюджетних кредитів, здійснює попередній нагляд за законністю використання
- Стаття 167.1. Бюджетні повноваження Рахункової па-лати Російської Федерації
палата Російської Федерації має бюджетними повноваженнями, встановленими Федеральним законом "Про Рахункову палату Російської Федерації" та цим
- 37. Які основні контрольні інститути та органи Європейського Союзу?
Рахункова палата * (78) створена в 1977 р. як єдиного органу фінансового контролю Європейських співтовариств. У 1992 р. поправками Договору про Європейський Союз її статус був підвищений: Рахункова палата була визнана в якості п'ятого інституту Союзу поряд з Європарламентом, Радою, Комісією та Судом. "Рахункова палата забезпечує контроль за рахунками" (ст. 246 Договору про Європейське співтовариство) і з
- 25. Рахункова палата Російської Федерації - орган державного фінансового контролю.
Рахункової палати (призначається на посаду Держ. Думою за поданням Президента РФ); заступники голови (призначаються Радою Федерації за поданням Президента РФ); аудитори рахункової палати; апарат рахункової палати Система: Федеральні збори Рф => Рахункова палата Сфера деят-ти: - осущ-ня гос-ного фінансового контролю за виконанням федерального бюджету Повноваження:
- Стаття 449. Затримання
палати Російської Федерації, його заступник і аудитор Рахункової палати Російської Федерації, Уповноважений з прав людини в Російській Федерації, Президент Російської Федерації, що припинив виконання своїх повноважень, затримані за підозрою в скоєнні злочину в порядку, встановленому статтею 91 цього Кодексу, за винятком випадків затримання на місці злочину, повинні
- Стаття 264.9. Зовнішня перевірка річного звіту про виконання федерального бюджету
палатою Російської Федерації. 2. Головні адміністратори коштів федерального бюджету не пізніше 1 квітня поточного фінансового року представляють річну бюджетну звітність в Рахункову палату Російської Федерації для зовнішньої перевірки. Результати зовнішньої перевірки річної бюджетної звітності головних адміністраторів коштів федерального бюджету оформляються-ються висновками по кожному головному
- 54. Звітна стадія бюджетного процесу (основи складання, зовнішньої перевірки, розгляду і затвердження бюджетної звітності).
Палату РФ звіт про виконання федерального бюджету за звітний фінансовий рік у формі федерального закону. Одночасно із звітом про виконання федерального бюджету за звітний фінансовий рік до Державної Думи вносяться звіти про виконання бюджетів федеральних цільових бюджетних фондів. Звіт про виконання федерального бюдеюета повинен бути складений відповідно до структури та бюджетної
- Стаття 157. Бюджетні повноваження органів дер-жавного і муніципального фінансового контролю
палата Російської Федерації, Федеральна служба фінансово-бюджетного нагляду мають право проводити перевірки бюд-жетів суб'єктів Російської Федерації і місцевих бюджетів - одержувачів міжбюджетних трансфертів з федерального бюджету. Контрольний орган, створений законодавчим (представницьким) органом суб'єкта Російської Федерації, фінансовий орган суб'єкта Російської Федерації і (або) інший орган,
- Глава XX Фінанси і бюджет
рахункової палати РФ. (3) Верховна Рада РФ може прийняти, змінити або відхилити статті бюджету, але не має права збільшити загальний розмір бюджетних витрат без узгодження з президентом РФ. (4) Президент РФ може повернути для повторного розгляду окремі статті бюджету, не відхиляючи проект бюджету в цілому. У цьому випадку Верховна Рада РФ розглядає відхилені статті бюджету повторно в
- Стаття 264.11. Розгляд та затвердження річного-го звіту про виконання федерального бюджету Державним про-кої Думою
палати Російської Федерації про укладення Рахункової палати Російської Федерації на річний от-чет про виконання федерального бюджету. За пропозицією Голови Державної Думи або за власною ініціативою Генеральний прокурор Російської Феде-рації, Голова Конституційного Суду Російської Федерації, Голова Вищого Арбітражного Суду Російської Федерації, Голова Верховного
- § 1. Контрольний орган муніципального освіти
рахункові палати, контрольні палати, рахункові палати, ревізійні комісії та ін Як правило, контрольний орган складається з голови контрольного органу та аудиторів. В даний час активно йде процес становлення бюджетно-фінансового контролю в муніципалітетах. І багато в чому від того, наскільки докладно в статутах муніципальних утворень будуть врегульовані контрольні повноваження органів
- § 4.2. Всеросійський з'їзд адвокатів
палати адвокатів; 2) приймає кодекс професійної етики адвоката; 3) затверджує єдину норму представництва від адвокатських палат на Всеросійський з'їзд адвокатів; 4) формує склад ради Федеральної палати адвокатів і приймає рішення про дострокове припинення повноважень його членів; 5) визначає розмір відрахувань адвокатських палат на загальні потреби Федеральної палати адвокатів,
- Стаття 200. Порядок підготовки до розгляду у першому читанні проекту федерального закону про федеральний бюджет на черговий фінансовий рік і плановий період Го-жавної Думою
палати Російської Федерації за відповідними напрямами. (Частина друга введена Федеральним законом від 07.05.2013 N 104-ФЗ) На підставі висновків, у тому числі висновків профільних комітетів і суб'єктів права законодавчої ініціативи, а так-же висновки Рахункової палати Російської Федерації Комітет з бюджету готує зведене висновок стосовно зазначеного законопроекту і проект постанови
- 53. Органи бюджетного контролю
рахункові палати, діяльність яких регулюється законодавством відповідного суб'єкта. Органами місцевого самоврядування створюються муніципальні органи контролю відповідно до вимог, закріпленими у Федеральному законі «Про загальні принципи організації місцевого самоврядування в Російській Федерації» і нормативних правових актах відповідних органів місцевого самоврядування.
- 61. Яка структурна організація судів Європейського Союзу?
Палати. Ці внутрішні підрозділи комплектуються з суддів кожного з судів, і їх не слід ототожнювати з судовими палатами Європейського Союзу, які становлять окрему ланку його судової системи * (105). У Суді Європейських співтовариств є палати, які розглядають справи в складі трьох суддів (три палати) або п'яти суддів (дві палати). Спеціалізації між палатами (за адміністративним,
- Стаття 447. Категорії осіб, щодо яких застосовується особливий порядок провадження у кримінальних справах
палати Російської Федерації, його заступника та аудиторів Рахункової палати Російської Федерації, 4) Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації; 5) Президента Російської Федерації, що припинив виконання своїх повноважень, а також кандидата в Президенти Російської Федерації; 6) прокурора; 6.1) Голови Слідчого комітету Російської Федерації; (п. 6.1 в ред. Федерального закону
- Тема 9. Бюджетний контроль
палата як орган бюджетного контролю. Форми і методи бюджетного контролю (перевірка, обстеження, аналіз, нормативна перевірка, техніко-економічні розрахунки). Ревізія - основна форма бюджетного контролю. Акт ревізії. Аудит бюджету. Зовнішній аудит бюджету. Внутрішній аудит
- Стаття 287. Відмова у наданні інформації Федеральним Зборам Російської Федерації чи Рахунковій палаті Російської Федерації Коментар до статті 287
палаті РФ, б) шкідливі наслідки, що настають в результаті перерахованих діянь. Такими наслідками можна вважати, зокрема, відсутність у названих органів достовірної інформації, незважаючи на зроблені ними запити, або введення цих органів в оману внаслідок надання їм завідомо неповної або помилкової інформації; в) причинний зв'язок між зазначеними діяннями і наслідками,
- Акти органів бюджетного контролю
рахункових палат, для винесення рішень, доводитися застосовувати аналогію закону і керуватися нормами Податкового кодексу РФ і навіть ФЗ "Про бухгалтерський облік" від 21.11.1996 р. Так, наприклад, Арбітражний суд Пермського краю * (22) визнав незаконними дії Контрольно-рахункової палати м. Пермі про відмову в розгляді протоколу розбіжностей на акт перевірки (передбачений регламентом палати), і
- § 4. Проголошення рішення Конституційного Суду
лічильні та інші помилки редакційного характеру. Виправлення допущених у вирішенні неточностей, описок, лічильних та інших помилок редакційного характеру допускається тільки в засіданні Конституційного Суду шляхом винесення відповідного
|