Головна
ГоловнаКримінальне, кримінально-процесуальне правоКримінальне право → 
« Попередня Наступна »
В.І. Радченко, А.С. Михлин, В.А. Казакова. Коментар до кримінального кодексу російської федерації (постатейний), 2008 - перейти до змісту підручника

Стаття 287. Відмова у наданні інформації Федеральним Зборам Російської Федерації чи Рахунковій палаті Російської Федерації Коментар до статті 287


1. Об'єктивна сторона даного складу злочину передбачає наявність наступних ознак:
а) неправомірну відмову в наданні інформації, ухилення від надання інформації або надання завідомо неповної або помилкової інформації Раді Федерації Федеральних Зборів РФ, Державній Думі Федеральних Зборів РФ або Рахунковій палаті РФ;
б) шкідливі наслідки, що настають в результаті перерахованих діянь. Такими наслідками можна вважати, зокрема, відсутність у названих органів достовірної інформації, незважаючи на зроблені ними запити, або введення цих органів в оману внаслідок надання їм завідомо неповної або помилкової інформації;
в) причинний зв'язок між зазначеними діяннями і наслідками.
Розглядається злочин може бути вчинено шляхом як дій (надання завідомо неповної або помилкової інформації), так і бездіяльності (неправомірну відмову в наданні або ухилення від надання інформації).
2. У даній статті не конкретизується характер тієї інформації (документів, матеріалів), яка повинна бути надана Федеральним Зборам РФ або Рахунковій палаті РФ. Необхідна цими органами інформація (звіти, довідки, матеріали перевірок або службових розслідувань тощо) може стосуватися різних питань, вирішення яких входить до компетенції запитуваних органів і посадових осіб.
Відповідно до ст. 13 Федерального закону від 11 січня 1995 р. N 4-ФЗ "Про Рахункову палату Російської Федерації" (1) всі органи державної влади в Російській Федерації, органи місцевого самоврядування, Центральний банк РФ, підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, та їх посадові особи зобов'язані надавати за запитами Рахункової палати інформацію, необхідну для забезпечення її діяльності.
---
(1) СЗ РФ. 1995. N 3. Ст. 167.
При проведенні ревізій та перевірок Рахункова палата отримує від підприємств, що перевіряються, установ, організацій, банків та інших кредитно-фінансових установ всю необхідну документацію та інформацію з питань, що входять в її компетенцію.
На вимогу Рахункової палати Центральний банк РФ, комерційні банки та інші кредитно-фінансові установи зобов'язані надавати їй необхідні документальні підтвердження операцій і стану рахунків об'єктів. Інші підприємства, установи та організації зобов'язані надавати на вимогу Рахункової палати довідки і копії документів щодо операцій і розрахунків з ними.
3. Суб'єктами даного злочину можуть виступати посадові особи, як здійснюють постійно, тимчасово або за спеціальним повноваженням функції представників влади, так і виконують організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції. Причому такими посадовими особами можуть бути визнані ті з них, на які покладено обов'язок з надання інформації в перераховані в даній статті державні органи. Цей обов'язок може бути покладена нормативним правовим актом, інструкцією, положенням і т.п. За відсутності такого обов'язку відповідальність посадової особи по розглянутій статті виключається.
4. Кваліфікованим видом даного злочину є вчинення його особою, яка займає державну посаду Російської Федерації чи державну посаду суб'єкта РФ. Підвищена відповідальність цих посадових осіб за діяння, зазначені в ч. 1 коментованої статті, передбачена огляду на те, що неправомірний їх відмову або ухилення від надання інформації, а також надання ними свідомо неповної або помилкової інформації сполучені з настанням тяжких наслідків, які зачіпають інтереси широкого кола фізичних та юридичних осіб у масштабах Російської Федерації або суб'єкта РФ.
5. Іншим кваліфікованим видом даного злочину є вчинення зазначених у ст. 287 КК РФ діянь, якщо вони:
а) поєднані з приховуванням правопорушень, скоєних посадовими особами органів державної влади;
б) вчинені групою осіб за попередньою змовою або організованою групою;
в) спричинили тяжкі наслідки.
Перераховані способи вчинення злочину і його наслідки можуть мати місце як внаслідок неправомірної відмови у наданні або ухилення від надання інформації, так і внаслідок надання свідомо неповної або помилкової інформації.
Приховування правопорушень, скоєних посадовими особами органів державної влади, тобто законодавчої, виконавчої чи судової влади в Російській Федерації або в її суб'єктах, може виражатися, зокрема, в навмисному ненаданні запитуваної інформації про факти зловживання посадовими повноваженнями або їх перевищення в тому чи іншому органі державної влади, про факти хабарництва, розкрадань та інших правопорушень. Здійснюючи це діяння, відповідна посадова особа має на меті - не розголошувати, приховати факти мали місце правопорушень в органі державної влади і тим самим ввести в оману палати Федеральних Зборів РФ або Рахункову палату РФ щодо дійсного стану.
Під тяжкими наслідками, зазначеними в п. "в" ч. 3 даної статті, розуміються такі наслідки, які настали в результаті перерахованих в ній діянь і висловилися, наприклад, у прийнятті Державною Думою Федеральних Зборів РФ такого законодавчого акту, який заснований на наданої їй завідомо неповної або помилкової інформації і внаслідок цього підлягає скасуванню.
6. Дії (бездіяльність), перераховані в ч. 1 коментованої статті, слід вважати закінченим злочином з моменту неправомірної відмови у наданні інформації (наприклад, шляхом повідомлення палати Федеральних Зборів РФ чи Рахункової палати РФ про відсутність запитуваних ними матеріалів, документів при фактичному їх наявності) або надання завідомо неповної або помилкової інформації. У разі ухилення від надання зазначеної інформації злочин вважається закінченим з початку такого протиправного бездіяльності і триває аж до його заходу.
7. Якщо надання посадовою особою завідомо неправдивої інформації було пов'язане зі службовою підробкою, вчинене слід кваліфікувати за сукупністю злочинів, передбачених ст. ст. 287 і 292 КК РФ.
8. Зазначені у ст. 287 умисні діяння відбуваються тільки з прямим умислом. При цьому мотивами даного злочину можуть бути ті ж спонукання, що і при вчиненні інших посадових злочинів.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 287. Відмова у наданні інформації Федеральним Зборам Російської Федерації чи Рахунковій палаті Російської Федерації Коментар до статті 287 "
  1. Стаття 287. Відмова у наданні інформації Федеральним Зборам Російської Федерації чи Рахунковій палаті Російської Федерації Коментар до статті 287
    287 КК РФ. Аналогічно вирішується питання про відповідальність за незаконну відмову в наданні інформації і Федеральних Зборів Російської Федерації. Об'єктивна сторона злочину може бути виражена в таких альтернативних діяннях, як: 1) неправомірну відмову в наданні інформації Раді Федерації РФ, Державній Думі РФ чи Рахунковій палаті РФ, 2) ухилення від надання
  2. Стаття 12. Обов'язки поліції
    стаття 141 КПК РФ називається "Заява про злочин". Порядку прийняття заяви про явку з повинною присвячена наступна стаття, яка так і називається "Явка з повинною". У ній законодавець посилається на ч. 3 ст. 141 КПК РФ. Однак нічого не говорить про те, що на порядок прийняття явки з повинною поширюється і ч. 4 ст. 141 КПК РФ. Тому видається, що ч. 4 ст. 141 КПК РФ не має
  3. Тема 2.4. Державні органи Російської Федерації
    відмова в довірі Уряду Російської Федерації, питання про який був поставлений з ініціативи його Голови (ч. 4 ст. 117 Конституції). При цьому Конституція встановлює і умови, при яких розпуск Державної Думи неможливий (ч. 3 ст. 92, ч. 3-5 ст. 109 Конституції). Перелік підстав для розпуску Державної Думи Президентом є вичерпним, він не може бути розширений
  4. 3. Загальна характеристика структури Особливої ??частини Кримінального кодексу РФ
    статтях гол. 30 КК. Наприклад, максимальна санкція за кваліфікований склад одержання підкупу приватним керуючим за ч. 4 ст. 204 КК - до п'яти років позбавлення волі, в ч. 4 ст. 290 КК - безальтернативна санкція від семи до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої. Суперечить принципам рівності і справедливості також та обставина, що ні в одній з чотирьох
  5. 4. Відповідальність за конкретні види злочинів проти державної влади та інтересів державної служби та служби в органах самоврядування
    статтями гл. 30 Кодексу лише у випадках, спеціально встановлених відповідними статтями, зокрема, ст. 288 КК. Державними службовцями є громадяни Російської Федерації, які виконують в порядку, встановленому Федеральним законом, обов'язки з державної посади державної служби за грошову винагороду, що виплачується за рахунок коштів федерального бюджету або коштів
  6. § 4. Акціонерні товариства
    відмовилися, він має право пропонувати свої акції особам, які не беруть участь у суспільстві. Причому умови реалізації акцій учасникам товариства та іншим особам повинні бути однаковими. Якщо вибувають учасник не дотримується правил про переважної купівлі, акціонери, чиї права були таким чином порушені, мають право звернутися з вимогою про перехід до них прав на незаконно передані акції. В
  7. § 2. Розрахунки і кредитування
    відмовити у відкритті рахунку за відсутності у банку можливості прийняти на банківське обслуговування ще одного клієнта або відмова допускається законом або іншими правовими актами. Відповідні обмеження в інших законах або інших правових актах, швидше за все, відсутні. Тому, як правило, банки відмовляють у відкритті рахунків дрібним підприємцям, обслуговування яких не вигідно банкам,
  8. § 2. Форми опосередкованої участі населення у здійсненні муніципальної влади
    відмови від взаємної підміни: Рада не має права вирішувати питання, віднесені законодавством до компетенції адміністрації, а міська адміністрація, її органи та посадові особи не мають права вирішувати питання, віднесені законодавством до компетенції Ради; підзвітності міської адміністрації міській Раді. Аналогічно була організована система органів місцевого самоврядування в містах
  9. § 2. Фінансові ресурси муніципальних утворень
    статтях бюджету. У місцевих бюджетах окремо передбачаються доходи, що направляються на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування щодо вирішення питань місцевого значення, та субвенції, надані для забезпечення здійснення органами місцевого самоврядування окремих державних повноважень, переданих їм федеральними законами і законами суб'єктів Російської Федерації, а
  10. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
    стаття трактує про передачу проданої речі із застереженням про збереження права власності за продавцем до оплати речі покупцем або настання іншої обставини, тобто про невідкладно обумовленому договорі про передачу. Абзац 1 ст. 491 ГК відокремлює умовну традицію (речову угоду) від лежить в її основі не умовна купівлі-продажу (обязательственной угоди), а також показує, що угода