Головна
ГоловнаАдміністративне, фінансове, інформаційне правоАдміністративне право → 
« Попередня Наступна »
С.В. Пєтков. Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення, 2012 - перейти к содержанию учебника

Стаття 17. Обставини, що виключають адміністративну відповідальність

Особа, яка діяла в стані крайньої необхідності, необхідної оборони або яка була в стані неосудності, не підлягає адміністративній відповідальності
(1) Стаття 17 КУАП наводить вичерпний перелік обставин, які виключають можливість притягнення особи до адміністративної відповідальності у разі вчинення нею адміністративного правопорушення:
1) крайня необхідність (див. статтю 18 КУАП);
2) необхідна оборона (див. статтю 19 КУАП);
3) неосудність (див. статтю 20 КУАП).
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Информация, релевантная "Стаття 17. Обставини, що виключають адміністративну відповідальність"
  1. Стаття 35. Обставини, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення
    статті Особливої частини цього Кодексу, що передбачає відповідальність за відповідний склад правопорушення. (2) До обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, належать: 1) продовження протиправної поведінки, незважаючи на вимогу уповноважених на те осіб припинити її: 2) повторне протягом року вчинення однорідного правопорушення, за яке особу вже було піддано
  2. Стаття 34. Обставини, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення
    статті Особливої частини цього Кодексу, що передбачає відповідальність за відповідний склад правопорушення. (2) До обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, належать: 1) щире розкаяння винного; 2) відвернення винним шкідливих наслідків правопорушення, добровільне відшкодування збитків або усунення заподіяної шкоди; 3) вчинення правопорушення під впливом
  3. Стаття 91. Обставини, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні
    обставини вчинення кримінального правопорушення); 2) винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення; 3) вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат; 4) обставини, які впливають на ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, характеризують особу
  4. Стаття 319. Поняття порушення митних правил
    адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений законодавством України порядок переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом,
  5. Стаття 302. Припинення виконання постанови про накладення адміністративного стягнення
    статті 247 цього Кодексу, орган (посадова особа), який виніс постанову про накладення адміністративного стягнення, припиняє її виконання. (1) Орган (посадова особа), який виніс постанову про накладення адміністративного стягнення, припиняє її виконання в безумовному порядку у таких випадках: 1) видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення; 2) скасування акта,
  6. Стаття 20.
    статті 20 із змінами, внесеними згідно із Законом N 154/98-ВР від 03.03.98 ) Посадові особи органів державної влади, органів місцевого самоврядування та органів адміністративно-господарського управління та контролю, підприємств, установ, організацій, а також громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, несуть адміністративну відповідальність згідно з
  7. Стаття 247. Обставини, що виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення
    статтею 38 цього Кодексу; 8) наявність по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або нескасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також порушення по даному факту кримінальної справи; 9) смерть особи, щодо якої було
  8. Стаття 36. Накладення адміністративних стягнень при вчиненні кількох адміністративних правопорушень
    статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень. (1) Відповідно до ч. І статті 36 цього Кодексу, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Вони не сумуються, не поглинають та не взаємозамінюють одне одного. (2) Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи
  9. Стаття 280. Обставини, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення
    статті, за якою особа притягається до адміністративної відповідальності, і встановлення між передбаченим цією статтею складом адміністративного правопорушення і подією, яка стала приводом для початку провадження в справі про адміністративне правопорушення, причинно-наслідкового зв'язку тощо); 2) чи винна дана особа в його вчиненні (це питання з'ясовується на підставі аналізу протоколу про
  10. Розділ ІІ. Адміністративне правопорушення і адміністративна відповідальність
    адміністративна
  11. Глава 2. Адміністративне правопорушення і адміністративна відповідальність
    адміністративна
  12. Стаття 272. Свідок
    статті 185-3 КУАП (за неповагу до суду, що виразилась у злісному ухиленні від явки в суд або в непідкоренні розпорядженню головуючого чи в порушенні порядку під час судового засідання, а так само у вчиненні дій, які свідчать про явну зневагу до суду або до встановлених у суді правил); 2) статтею 185-4 КУАП (за злісне ухилення від явки до органів досудового слідства чи
  13. Стаття 47. Обов'язки захисника
    обставин, які спростовують підозру чи обвинувачення, пом'якшують чи виключають кримінальну відповідальність підозрюваного, обвинуваченого. 2. Захисник зобов'язаний прибувати для участі у виконанні процесуальних дій за участю підозрюваного, обвинуваченого. У разі неможливості прибути в призначений строк захисник зобов'язаний завчасно повідомити про таку неможливість та її причини слідчого,
  14. Стаття 301. Відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення
    статтю 36 Закону України "Про виконавче провадження"). г
  15. Стаття 18. Крайня необхідність
    статті 17 цього Кодексу, а провадження по справі про адмінправопорушення, вчинене у стані крайньої необхідності, підлягає
  16. Стаття 8. Чинність закону про відповідальність за адміністративні правопорушення
    статті 58 Конституції України. (3) Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про