« Попередня
|
|
Наступна » |
|
|
Стаття 215. Відповідність виробничих об'єктів і продукції державним нормативним вимогам охорони праці
|
Коментар до статті 1. Стаття, що в редакції Федерального закону від 22 липня 2008 р. N 157-ФЗ (СЗ РФ. 2008. N 30 (ч. I). Ст. 3613) підвищує рівень вимог держави до виробничих об'єктів і до оснащення їх обладнанням, передбачаючи, що вже на стадії проектування проекти будівництва та реконструкції виробничих об'єктів, машин, механізмів та іншого виробничого обладнання, технологічних процесів повинні відповідати державним нормативним вимогам охорони праці (див. коментар. до ст. 211 ТК). Машини, механізми та інше виробниче обладнання, транспортні засоби, технологічні процеси, матеріали та хімічні речовини, засоби індивідуального та колективного захисту працівників, в т.ч. іноземного виробництва, повинні не тільки відповідати державним нормативним вимогам охорони праці, а й мати декларацію про відповідність та (або) сертифікат відповідності. 2. Технічне переоснащення виробничих об'єктів, виробництво та впровадження нової техніки, впровадження нових технологій без висновків державної експертизи умов праці про відповідність їхніх проектів державним нормативним вимогам охорони праці забороняються (див. ст. 216.1 ТК і коммент. До неї). 3. Оцінка відповідності проектів об'єктів будівництва, реконструкції, капітального ремонту виробничих об'єктів державним нормативним вимогам охорони праці здійснюється шляхом проведення державної експертизи проектної документації та здійснення державного будівельного нагляду відповідно до законодавства про містобудівну діяльність. Згідно ст. 49 Містобудівного кодексу державна експертиза проектної документації та результатів інженерних вишукувань проводиться федеральним органом виконавчої влади, органом виконавчої влади суб'єкта РФ, уповноваженими на проведення державної експертизи проектної документації, або підвідомчими зазначеним органам державними (бюджетними або автономними) установами. Предметом державної експертизи є оцінка відповідності проектної документації вимогам технічних регламентів, у т.ч. санітарно-епідеміологічним, екологічним вимогам, вимогам державної охорони об'єктів культурної спадщини, вимогам пожежної, промислової, ядерної, радіаційної та іншої безпеки, а також результатами інженерних вишукувань і оцінка відповідності результатів інженерних вишукувань вимогам технічних регламентів. Термін проведення державної експертизи визначається складністю об'єкта капітального будівництва, але не повинен перевищувати 3 місяці. Порядок організації та проведення державної експертизи проектної документації та результатів інженерних вишукувань, порядок визначення розміру плати за проведення державної експертизи, а також порядок справляння цієї плати регулюються Положенням, затв. Постановою Уряду РФ від 5 березня 2007 р. N 145 (СЗ РФ. 2007. N 11. Ст. 1336). Державний будівельний нагляд здійснюється відповідно до ст. 54 Містобудівного кодексу. Професійні спілки в особі їх відповідних органів (інші уповноважені працівниками представницькі органи) вправі брати участь в експертизі безпеки умов праці на проектованих, споруджуваних і експлуатованих виробничих об'єктах, а також в експертизі безпеки проектованих (експлуатуються) механізмів та інструментів (п. 5 ст. 20 Закону про профспілки). 4. В силу ч. 5 ст. 215 забороняються застосування у виробництві шкідливих або небезпечних речовин, матеріалів, продукції, товарів і надання послуг, для яких не розроблені методики і засоби метрологічного контролю і токсикологічна (санітарно-гігієнічна та медико-біологічна) оцінка яких не проводилася. Порядок організації та проведення санітарно-епідеміологічних експертиз, обстежень, досліджень, випробувань і токсикологічних, гігієнічних та інших видів оцінок затверджений Наказом Росспоживнагляду від 19 липня 2007 р. N 224 (БНА РФ. 2007. N 31). Зазначені експертизи проводяться відповідними організаціями за заявою, поданою громадянином - індивідуальним підприємцем або юридичною особою. 5. Виробничі об'єкти, закінчені будівництвом (реконструйовані) відповідно до затвердженого проекту і підготовлені до експлуатації, пред'являються замовником (забудовником) до приймання державним приймальним комісіям. При цьому нові або реконструюються виробничі об'єкти не можуть бути прийняті в експлуатацію без висновків відповідних федеральних органів виконавчої влади, які здійснюють функції по контролю і нагляду у встановленій сфері діяльності (ч. 4 ст. 215). Профспілкові інспектори праці, уповноважені (довірені) особи з охорони праці профспілок мають право брати участь у роботі комісій з випробувань і прийому в експлуатацію засобів виробництва в якості незалежних експертів (ч. 6 ст. 370 ТК) . 6. У випадках використання роботодавцем нових, ще не застосовуваних в організації шкідливих або небезпечних речовин до нього пред'являється додаткова вимога. Він зобов'язаний до використання зазначених речовин розробити та погодити з федеральними органами виконавчої влади, що здійснюють функції по контролю і нагляду у встановленій сфері діяльності, заходи щодо збереження життя і здоров'я працівників.
|
« Попередня |
|
Наступна » |
= Перейти до змісту підручника = |
|
Інформація, релевантна " Стаття 215. Відповідність виробничих об'єктів і продукції державним нормативним вимогам охорони праці " |
- Стаття 107. Поняття виробничого кооперативу
1. Виробничим кооперативом (артіллю) визнається добровільне об'єднання громадян на основі членства для спільної виробничої або іншої господарської діяльності (виробництво, переробка, збут промислової, сільськогосподарської та іншої продукції, виконання робіт, торгівля, побутове обслуговування, надання інших послуг), заснованої на їх особистій трудовій і іншому участі та об'єднанні його
- Стаття 14.49. Порушення обов'язкових вимог щодо оборонної продукції (виконуваних робіт, надання послуг)
(введена Федеральним законом від 18.07.2011 N 237-ФЗ) Порушення виробником (особою, яка виконує функції іноземного виробника), постачальником (підрядником , виконавцем) обов'язкових вимог щодо оборонної продукції (виконуваних робіт, надання послуг), що поставляється за державним оборонним замовленням, продукції (виконуваних робіт, надання послуг), використовуваної в цілях
- 28. Поняття права власності колективного сільськогосподарського підприємства.
Поняття права власності КСХП характеризується особливостями її речового, матеріально-виробничого та матеріально-невиробничого складу, з одного боку, і власності як системи суспільно-виробничих відносин - з іншого. Перші складають обумовлені характером і особливостями с / г виробництва та ін, пов'язаної з ним виробничо-господарською діяльністю, конкретні
- 52. Договори матеріально-технічного забезпечення.
Підприємницька діяльність виробників продуктів харчування і сировини рослинного і тваринного походження значною мірою залежить від рівня їх мат-тех забезпечення продукцією виробничо-технічного призначення (с / г машини, комплектуючі, паливо добрива). Це забезпечення здійснюється: через системи Мінсельхозпрома і концерну «Украгротехсервіс»; здійсненням оптової торгівлі;
- Коментар до статті 23.56
Відповідно до п. 3 ст. 65 Містобудівного кодексу РФ посадові особи органів архітектури та містобудування в межах їх компетенції мають право: - проводити контроль за будівництвом, реконструкцією, ремонтом об'єктів нерухомості з метою отримання інформації про виконання суб'єктами містобудівної діяльності вимог містобудівної та проектної документації, державних
- Стаття 23.52. Органи, що здійснюють державний контроль і нагляд за дотриманням обов'язкових вимог до продукції та державний метрологічний нагляд
(в ред. Федерального закону від 28.12.2009 N 380-ФЗ) 1. Органи, що здійснюють державний контроль і нагляд за дотриманням обов'язкових вимог до продукції та державний метрологічний нагляд, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 19.19 цього Кодексу. (В ред. Федерального закону від 18.07.2011 N 237-ФЗ) 2. Розглядати справи про
- Стаття 535. Договір контрактації
1. За договором контрактації виробник сільськогосподарської продукції зобов'язується передати вирощену (зроблену) їм сільськогосподарську продукцію заготівельникові - особі, яка здійснює закупівлі такої продукції для переробки або продажу. КонсультантПлюс: примітка. Про закупівлі та постачання сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства для державних потреб див. також
- Стаття 19.19. Порушення обов'язкових вимог державних стандартів, правил обов'язкової сертифікації, порушення вимог нормативних документів щодо забезпечення єдності вимірювань
1. Порушення обов'язкових вимог державних стандартів, за винятком випадків, передбачених статтями 6.14, 8.23, 9.4, частиною 1 статті 12.2, частиною 2 статті 13.4, статтею 13.8, частиною 1 статті 14.4, статтею 20.4 цього Кодексу, при реалізації (постачання, продажу), використанні (експлуатації), зберіганні, транспортуванні або утилізації продукції, а одно ухилення від подання
- Стаття 6.14. Виробництво або оборот етилового спирту, алкогольної або спиртовмісної продукції, що не відповідають вимогам державних стандартів, санітарним правилам та гігієнічним нормативам
Виробництво або оборот етилового спирту, алкогольної або спиртовмісної продукції, що не відповідають вимогам державних стандартів, санітарним правилам і гігієнічним нормативам, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від сорока до п'ятдесяти мінімальних розмірів оплати праці з конфіскацією етилового спирту, алкогольної і спиртовмісної
- 16. Передача земельної ділянки власником в оренду кооперативу
У п. 3 ст. 38 ФЗ «Про сільськогосподарську кооперацію» говориться опередаче земельної ділянки власником в оренду кооператіву.Такая передача не може розглядатися як пайовий внесок. Між орендарем та орендодавцем укладається договір оренди, який підлягає реєстрації в установленому порядку на місцях в комітетах із земельних ресурсів та землеустрою. Причому орендодавцями можуть
|