Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
В.Л. Гейхман, Е.Н. Сидоренко. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації, 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 341. Підстави припинення роботи в представництві Російської Федерації за кордоном

1. Коментована стаття визначає підстави припинення працівниками роботи в зарубіжних установах. Однією з таких підстав відповідно до ч. 1 даної статті є закінчення терміну, встановленого при направленні на роботу або при укладанні строкового трудового договору.
Робота в представництві РФ може бути припинена достроково у випадках, перерахованих в п. 1-7 ч. 2 коментарів статті. У п. 1-3 вказані випадки дострокового припинення роботи за обставинами, не залежних від працівника.
2. Поряд з цією нормою, що міститься в ТК, в даний час діє спеціальний нормативний правовий акт - Службовий розпорядок МЗС Росії, в п. 12 якого сформульовано підстави дострокового припинення роботи в зарубіжних установах стосовно цивільним службовцям. По суті вони перераховані в коментованій статті. Серед них можна виділити дві групи:
1) випадки дострокового припинення службово-трудових відносин за обставинами, не залежних від цивільного службовця (п. 1-3, 7 ч. 2 ст. 341 ТК):
- виникнення надзвичайної ситуації в країні перебування;
- оголошення цивільного службовця персоною нон грата або отримання повідомлення від компетентних властей країни перебування про його неприйнятність в країні перебування;
- зменшення встановленої квоти дипломатичних або технічних працівників відповідного зарубіжних установ;
- тимчасова непрацездатність направляється за кордон, якщо вона триває понад два місяці поспіль, або за наявності захворювання, що перешкоджає роботі за кордоном, у відповідності зі списком захворювань, затвердженим уповноваженим Урядом РФ федеральним органом виконавчої влади;
2) випадки звільнення, пов'язані з порушенням зобов'язань, прийнятих цивільним службовцям по службовому контрактом, перераховані в подп. 4-6 п. 12 Службового розпорядку МЗС Росії і в ст. 341 ТК:
- недотримання цивільним службовцям звичаїв і законів країни перебування, а також загальноприйнятих норм поведінки та моралі;
- невиконання цивільним службовцям прийнятих на себе при укладенні службового контракту зобов'язань щодо забезпечення дотримання членами своєї сім'ї законів країни перебування, загальноприйнятих норм поведінки і моралі, а також правил проживання, що діють на території відповідної зарубіжних установ;
- одноразове грубе порушення посадових обов'язків, а також режимних вимог, з якими цивільний службовець був ознайомлений при укладанні службового контакту.
3. У ч. 3 коментованої статті уточнюється порядок припинення роботи в представництві РФ за однією з підстав, передбачених ч. 2 ст. 341, залежно від того, складається або не перебуває працівник у штаті направив його на роботу за кордон федерального органу виконавчої влади або державної установи РФ.
У випадках якщо спрямований на роботу не складається в штаті, звільнення проводиться відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 77 ТК, тобто з причини закінчення терміну трудового договору.
Звільнення працівників, які у штаті зазначених органів та установ, проводиться з підстав, передбачених у ст. 341 ТК.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 341. Підстави припинення роботи в представництві Російської Федерації за кордоном "
  1. Стаття 341. Підстави припинення роботи в представництві Російської Федерації за кордоном
    341 ТК, а на п. 2 ч. 1 ст. 77 ТК. Таким чином, підставою звільнення в цьому випадку буде служити закінчення строку трудового договору. Для штатного працівника федерального органу виконавчої влади або державної установи Російської Федерації дострокове припинення роботи у представництві Російської Федерації за кордоном не означає звільнення. Працівник відкликається з країни
  2. Стаття 338. Трудовий договір з працівником, які направляються на роботу в представництво України за кордоном
    стаття передбачає максимальний термін, на який може бути укладено трудовий договір з працівником, які направляються на роботу в представництво України за кордоном, що становить три року. У відповідних підзаконних актах норма про термін трудового договору з вказаною категорією працівників розвивається і деталізується. Наприклад, в п. 13 Примірного службової (трудового) розпорядку
  3. Стаття 340. Гарантії і компенсації працівникам, які направляються на роботу в представництва України за кордоном
    стаття визначає види компенсацій і гарантій, а також умови і порядок їх надання працівникам, які направляються на роботу в представництва РФ за кордоном з урахуванням постанови Уряду РФ від 20.12.2002 N 911 * (508). Зазначеною постановою затверджено Правила надання гарантій і компенсацій працівникам, які направляються на роботу в представництва України за кордоном,
  4. Стаття 157. Укладення шлюбів в дипломатичних представництвах і консульських установах
    представництвах або в консульських установах Російської Федерації. 2. Шлюби між іноземними громадянами, укладені на території Російської Федерації в дипломатичних представництвах і консульських установах іноземних держав, визнаються на умовах взаємності дійсними в Російській Федерації, якщо ці особи в момент укладення шлюбу були громадянами іноземної
  5. Стаття 84. Порядок встановлення або зміни меж населених пунктів
    припинення прав власників земельних ділянок, землекористувачів, землевласників та орендарів земельних
  6. Стаття 3
    підставі закону або рішення судової інстанції діяти від імені недієздатної особи; д) представництву на підставі рішення судової або адміністративної інстанції або представництву, здійснюваному під прямим контролем такої інстанції. 2. Ця Конвенція не зачіпає правил про захист
  7. Стаття 2
    представництву з сімейного права, режиму власності подружжя і спадкоємства; г) представництву в силу рішення судової або адміністративної інстанції або до представництву, здійснюваному під прямим контролем такої інстанції; д) представництву, пов'язаному з судовою процедурою; е) представництву капітана судна при виконанні ним своїх
  8. Глава 53. Особливості регулювання праці працівників, які направляються на роботу в дипломатичні представництва і консульські установи Російської Федерації, а також у представництва органів виконавчої влади та державних установ Російської Федерації за кордоном
    підстави і порядок їх встановлення розкриваються в ст. 251, 252 ТК. 3. Згідно ст. 251 ТК особливості регулювання праці можуть формулюватися або як норми, частково обмежують застосування загальних норм, або як норми, що передбачають додаткові (спеціальні) правила застосування однорідних питань праці до окремих категорій працівників, і вимагають обов'язкового їх дотримання в
  9. Стаття 18.14. Незаконний провіз осіб через державний кордон Російської Федерації
    кордону Російської Федерації одним або декількома порушниками, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на юридичну особу у розмірі від двохсот до п'ятисот мінімальних розмірів оплати праці. 2. Неприйняття особою, яка перетинає у приватних справах державний кордон Російської Федерації, заходів щодо запобігання використання керованого ним транспортного засобу іншою особою для
  10. Коментар до статті 16.7
    роботи митних органів (ст . 407 Митного кодексу РФ). В інших місцях товари та транспортні засоби можуть прибувати на митну територію РФ відповідно до законодавства Російської Федерації про Державну кордоні РФ. Переміщення через межі зон митного контролю товарів, транспортних засобів та осіб в пунктах пропуску через державний кордон РФ діє тільки в
  11. Стаття 18.14. Незаконний провіз осіб через державний кордон Російської Федерації
    кордону Російської Федерації одним або декількома порушниками, - (в ред. Федерального закону від 25.10.2004 N 126-ФЗ) тягне за собою накладення адміністративного штрафу на юридичну особу у розмірі від п'ятдесяти тисяч до ста тисяч рублів. (В ред. Федеральних законів від 25.10.2004 N 126-ФЗ, від 22.06.2007 N 116-ФЗ) 2. Неприйняття особою, яка перетинає у приватних справах Державний кордон
  12. Стаття 55. Представництва та філії
    підставі затверджених ним положень. Керівники представництв і філій призначаються юридичною особою і діють на підставі його доручення. Положення абзацу третього пункту 3 статті 55 не поширюються на Федеральний фонд сприяння розвитку житлового будівництва (Федеральний закон від 24.07.2008 N 161-ФЗ). Представництва та філії повинні бути зазначені в установчих
  13. Контрольні питання до § 5.5
    підстава виникнення представництва. 2. Представництво без повноважень. 3. Довіреність, її види, форма,
  14. Коментар до статті 3.10
    підстав для його подальшого перебування (проживання) в Російській Федерації. Правовими передумовами депортації є невиконання порушником обов'язків, встановлених п. 1 - 2 ст. 31 Федерального закону "Про правове становище іноземних громадян у Російській Федерації". Згідно п. 4 - 6 ст. 31 розглянутого Федерального закону депортація іноземних громадян (осіб без громадянства)
  15. Стаття 10. Повноваження суб'єктів Російської Федерації в галузі земельних відносин
    работка і реалізація регіональних програм використання та охорони земель, що у межах суб'єктів Російської Федерації; інші повноваження, не віднесені до повноважень Російської Федерації або до повноважень органів місцевого самоврядування. (В ред. Федерального закону від 10.05.2007 N 69-ФЗ) 2. Суб'єкти Російської Федерації здійснюють управління і розпорядження земельними ділянками,
  16. Стаття 340. Гарантії і компенсації працівникам, які направляються на роботу в представництва України за кордоном
    підставі документів, що підтверджують факт вимушеної затримки в дорозі; е) у зв'язку з наймом житлового приміщення у разі вимушеної затримки в дорозі проходження по території іноземної держави - у розмірі фактичних витрат, але не більше встановлених граничних норм для відповідної країни (за винятком окремих категорій працівників, стосовно яких дозволено відповідно до
  17. Стаття 18.1. Порушення режиму Державного кордону Російської Федерації
    кордону Російської Федерації особами та (або) транспортними засобами або порушення порядку проходження таких осіб та (або) транспортних засобів від Державного кордону Російської Федерації до пунктів пропуску через державний кордон Російської Федерації та у зворотному напрямку, за винятком випадків, передбачених статтею 18.5 цього Кодексу, - тягне за собою накладення адміністративного
  18. Стаття 3.10. Адміністративне видворення за межі Російської Федерації іноземного громадянина або особи без громадянства
    представництва або консульської установи іноземної держави, громадянином якої є видворяти іноземний громадянин, міжнародної організації або її представництва, фізичної або юридичної особи, зазначених у статті 16 Федерального закону від 25 липня 2002 року N 115-ФЗ "Про правове становище іноземних громадян у Російській Федерації". (частина 6 введена Федеральним
© 2014-2022  yport.inf.ua