Коментар до статті 1. Здійснюючи наглядово-контрольні повноваження федеральної інспекції праці, державні інспектори діють відповідно до Конституції РФ, вимогами федеральних законів та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права. Перелік таких актів наведений у ст. 5 (див. коментар. До неї). Відповідно до ст. 18 Закону про захист прав юридичних осіб і підприємців державні інспектори праці при проведенні перевірки зобов'язані: своєчасно і повною мірою виконувати надані відповідно до законодавства РФ повноваження щодо попередження, виявлення та припинення порушень обов'язкових вимог і вимог , встановлених муніципальними правовими актами; дотримуватися законодавства РФ, права і законні інтереси перевіряється роботодавця; проводити перевірку на підставі розпорядження чи наказу керівника, заступника керівника відповідного органу федеральної інспекції праці; проводити перевірку лише під час виконання службових обов'язків, виїзну перевірку тільки при пред'явленні службових посвідчень, копії розпорядження чи наказу керівника, заступника керівника, відповідного органу федеральної інспекції праці та у випадку, передбаченому ч. 5 ст. 10 Закону, копії документа про узгодження проведення перевірки з органами прокуратури; не перешкоджати керівнику (його заступнику) перевіряється організації присутнім при проведенні перевірки та давати роз'яснення з питань, що належать до предмета перевірки; надавати керівнику (його заступнику) перевіряється організації, присутньому при проведенні перевірки, інформацію та документи, які стосуються предмета перевірки; знайомити керівника (його заступника) з результатами перевірки; враховувати при визначенні заходів, прийнятих за фактами виявлених порушень, відповідність зазначених заходів тяжкості порушень, їх потенційної небезпеки для життя, здоров'я працівників, а також не допускати необгрунтоване обмеження прав і законних інтересів роботодавця; доводити обгрунтованість своїх дій при їх оскарженні роботодавцем у порядку, встановленому законодавством РФ; дотримуватися термінів проведення перевірки, встановлені Законом про захист прав юридичних осіб і підприємців; не вимагати від роботодавця документи та інші відомості, подання яких не передбачено законодавством РФ; перед початком проведення виїзної перевірки на прохання керівника (його заступника) ознайомити його з положеннями адміністративного регламенту (при його наявності), відповідно до якого проводиться перевірка; здійснювати запис про проведену перевірку в журналі перевірок. Державним інспектори праці повинні також керуватися відомчими нормативними правовими актами, прийнятими федеральної інспекцією праці. 2. Встановлена в ч. 2 ст. 358 обов'язок зберігати державну, службову, комерційну та іншу охоронювану законом таємницю, отриману державним інспектором праці при здійсненні наглядово-контрольних повноважень, а також після залишення посади, повинна бути закріплена в якості умови трудового договору, що укладається керівником відповідної державної інспекції праці з особою, прийнятою на посаду державного інспектора праці (див. ст. 57 і коммент. до неї). 3. Частина 2 ст. 358 зобов'язує державних інспекторів праці утримуватися від повідомлення роботодавцю відомостей про працівника, яка звернулася до державної інспекції праці за захистом своїх трудових прав. Це необхідно, щоб запобігти факти приховування правопорушень, т.к. працівники, особливо комерційних організацій, побоюючись негативної реакції з боку роботодавця, часто не інформують федеральну інспекцію праці про порушення їхніх трудових прав.
|
- Стаття 23.12. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці
статтями 5.28 - 5.34, 5.44 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор праці Російської Федерації, його заступники; головний державний правовий інспектор праці Російської Федерації; головний державний інспектор Російської Федерації з охорони
- Стаття 23.30. Органи державного енергетичного нагляду
статтями 7.19, 9.7 - 9.12, 11.20 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор Російської Федерації з енергетичного нагляду, його заступники; 2) старші державні інспектори з енергетичного нагляду; 3) державні інспектори з
- Стаття 229.3. Проведення розслідування нещасних випадків державними інспекторами праці
стаття наділяє державного інспектора праці правом проводити додаткове розслідування нещасного випадку при виявленні прихованого нещасного випадку, надходженні скарги, заяви, іншого звернення потерпілого (його законного представника або іншої довіреної особи) , особи, що перебувала на утриманні загиблого в результаті нещасного випадку, або особи, яка перебувала з ним у близькій спорідненості
- Коментар до статті 23.12
державних органів, які здійснюють державний нагляд і контроль за дотриманням законодавства Російської Федерації про працю та охорону праці всіма організаціями та фізичними особами, на яких це законодавство поширюється. Згідно з Положенням про державну інспекцію праці в суб'єкт Російської Федерації, затвердженим Наказом Мінпраці Росії від 29 лютого 2000 р. N 65
- Стаття 229.2. Порядок проведення розслідування нещасних випадків
стаття передбачає, проведення яких дій покладається на комісію з розслідування нещасного випадку (державного інспектора праці), а також приблизний перелік матеріалів, які можуть бути використані в ході розслідування, в т. ч. матеріалів, що підлягають підготовці роботодавцем. Конкретний перелік матеріалів розслідування визначається головою комісії (державним
- Стаття 23.12. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права
стаття 5.44 визнана такою, що втратила силу з 1 січня 2010 року. Питання адміністративної відповідальності за приховування страхового випадку регламентуються статтею 15.34 даного документа. 1. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, містять норми трудового права, розглядає
- Стаття 23.14. Органи, що здійснюють державний ветеринарний нагляд
статтями 10.6 - 10.8 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів , зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний ветеринарний інспектор Російської Федерації, його заступники; 2) головні державні ветеринарні інспектори суб'єктів Російської Федерації, їх заступники; 3) головні державні ветеринарні
- Стаття 23.14. Органи, що здійснюють державний ветеринарний нагляд
статтями 10.6 - 10.8, частиною 8 статті 19.5 цього Кодексу. (В ред. Федерального закону від 03.12.2008 N 247-ФЗ) 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний ветеринарний інспектор Російської Федерації, його заступники; 2) головні державні ветеринарні інспектори суб'єктів
- Стаття 23.34. Органи, що здійснюють державний пожежний нагляд
статтями 8.32, 11.16, 20.4 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення і призначати адміністративні покарання від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор Російської Федерації з пожежного нагляду, його заступники; 2) головні державні інспектори суб'єктів Російської Федерації з пожежного
- Стаття 23.34. Органи, що здійснюють державний пожежний нагляд
статтями 8.32, 11.16, 20.4 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення і призначати адміністративні покарання від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор Російської Федерації з пожежного нагляду, його заступники; 2) головні державні інспектори суб'єктів Російської Федерації з пожежного
- Стаття 23.22. Органи, що здійснюють державний геологічний контроль
статтями 8.18, 8.19, статтею 8.20 (в частині незаконної передачі мінеральних ресурсів) цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор Російської Федерації з геологічного контролю, його заступники; 2) старший державний інспектор Російської Федерації з
- Стаття 23.15. Органи, що здійснюють державний карантинний фітосанітарний контроль
статтями 10.2, 10.3 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор карантину рослин Російської Федерації, його заступники; 2) начальники державних інспекцій з карантину рослин по суб'єктах Російської Федерації, начальники прикордонних державних
|