Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
В.Л. Гейхман, Е.Н. Сидоренко. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації, 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 368. Державний санітарно-епідеміологічний нагляд

1. Відповідно до Указу Президента РФ від 09.03.2004 N 314 "Про систему і структуру федеральних органів виконавчої влади" (див. коментар. До ст. 216) та відповідно до постанови Уряду РФ від 06.04.2004 N 154 "Питання Федеральної служби з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини "(в ред. від 28.01.2011) * (565) уповноваженим федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції з контролю і нагляду у сфері забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, захисту прав споживача і в області споживчого ринку , є Федеральна служба з нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини (Росспоживнагляд).
2. Росспоживнагляд знаходиться у віданні Міністерства охорони здоров'я Росії. Правовий статус Росспоживнагляду визначено Положенням про Федеральній службі з нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини, затвердженим постановою Уряду РФ від 30.06.2004 N 322 (в ред. Від 24.03.2011) * (566).
3. Згідно ст. 46 Федерального закону "Про санітарно-епідеміологічне благополуччя населення" система державного санітарно-епідеміологічного нагляду включає в себе:
- федеральний орган виконавчої влади, уповноважений здійснювати державний санітарно-епідеміологічний нагляд у Російській Федерації - Росспоживнагляд;
- територіальні органи, створені у встановленому законодавством РФ порядку для здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду в суб'єктах РФ, муніципальних утвореннях і на транспорті;
- установи, структурні підрозділи федеральних органів виконавчої влади з питань оборони, внутрішніх справ, безпеки, юстиції, контролю за обігом наркотичних засобів і психотропних речовин, які здійснюють державний санітарно-епідеміологічний нагляд відповідно в Збройних Силах РФ, інших військах, військових формуваннях, на об'єктах оборони та оборонного виробництва, безпеки та іншого спеціального призначення;
- державні науково-дослідні та інші установи, що здійснюють свою діяльність з метою забезпечення державного санітарно-епідеміологічного нагляду в Російській Федерації.
4. Керівник Росспоживнагляду є головним державним санітарним лікарем РФ, а його заступники, які виконують функції з організації та здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду, є заступниками головного державного санітарного лікаря РФ.
5. Відповідно до покладених повноваженнями Росспоживнагляд здійснює нагляд і контроль за виконанням обов'язкових вимог законодавства РФ у сфері забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, захисту прав споживачів і в області споживчого ринку, у тому числі:
- веде державний санітарно-епідеміологічний нагляд за дотриманням санітарного законодавства;
- здійснює державний контроль за додержанням законів та інших нормативних правових актів РФ, що регулюють відносини у сфері захисту прав споживачів;
- проводить контроль за дотриманням правил продажу окремих передбачених законодавством видів товарів, виконання робіт, надання послуг.
6. Посадові особи, які здійснюють державний санітарно-епідеміологічний нагляд, має право:
- отримувати від федеральних органів виконавчої влади, органів виконавчої влади суб'єктів РФ, органів місцевого самоврядування, індивідуальних підприємців та юридичних осіб документовану інформацію з питань забезпечення санітарно -епідеміологічного благополуччя населення;
- проводити санітарно-епідеміологічні розслідування;
- безперешкодно відвідувати території і приміщення об'єктів, що підлягають державному санітарно-епідеміологічному нагляду, в цілях перевірки дотримання індивідуальними підприємцями, особами, які здійснюють управлінські функції в комерційних чи інших організаціях, та посадовими особами санітарного законодавства та виконання на зазначених об'єктах санітарно-протиепідемічних (профілактичних) заходів;
- відвідувати за згодою громадян їх житлові приміщення в цілях обстеження їх житлових умов;
- проводити відбір для досліджень проб і зразків продукції, в тому числі продовольчої сировини і харчових продуктів;
- проводити огляд транспортних засобів і перевезених ними вантажів, у тому числі продовольчої сировини і харчових продуктів, з метою встановлення відповідності транспортних засобів і перевезених ними вантажів санітарним правилам;
- проводити відбір для досліджень проб повітря, води і грунту;
- проводити вимірювання факторів середовища проживання з метою встановлення відповідності таких факторів санітарним правилам;
- складати протокол про порушення санітарного законодавства (п. 1 ст. 50 Федерального закону "Про санітарно-епідеміологічне благополуччя населення ").
7. При виявленні порушення санітарного законодавства, а також при загрозі виникнення і поширення інфекційних захворювань і масових неінфекційних захворювань (отруєнь) посадові особи, які здійснюють державний санітарно-епідеміологічний нагляд, мають право давати громадянам і юридичним особам приписи, обов'язкові для виконання ними в установлені терміни:
- про усунення виявлених порушень санітарних правил;
- про припинення реалізації не відповідає санітарним правилам або не має санітарно-епідеміологічного висновку продукції, в тому числі продовольчої сировини і харчових продуктів ;
- про проведення додаткових санітарно-протиепідемічних (профілактичних) заходів;
- про проведення лабораторного обстеження громадян, які контактували з хворими на інфекційні захворювання, та медичного спостереження за такими громадянами ;
- про виконання робіт з дезінфекції, дезінсекції та дератизації в осередках інфекційних захворювань, а також на територіях і в приміщеннях, де є і зберігаються умови для виникнення або поширення інфекційних захворювань (п. 2 ст. 50 зазначеного Закону).
8. Наказом Росспоживнагляду від 09.09.2004 N 131 * (567) затверджено Положення про державний реєстр і інформаційній системі обліку продукції, речовин, препаратів (крім лікарських засобів), що пройшли державну реєстрацію у Федеральній службі з нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини. У відповідності з покладеними повноваженнями Роспотребнадзор реєструє:
- окремі види продукції, в тому числі харчові продукти, вперше ввозяться на територію РФ;
- вперше впроваджуються у виробництво та раніше не використалися хімічні, біологічні речовини й виготовлені на їх основі препарати, потенційно небезпечні для людини (крім лікарських засобів);
- продукцію, що представляє потенційну небезпеку для людини (крім лікарських засобів).
9. У повноваження Росспоживнагляду входить видача ліцензій на здійснення діяльності, пов'язаної з використанням збудників інфекційних захворювань, а також діяльності в галузі використання джерел іонізуючого випромінювання.
Росспоживнагляд реєструє осіб, постраждалих від радіаційного впливу та зазнали радіаційного опромінення в результаті чорнобильської та інших радіаційних катастроф і інцидентів.
10. За порушення санітарного законодавства встановлюється дисциплінарна, адміністративна та кримінальна відповідальність відповідно до законодавства РФ.
11. Посадові особи, уповноважені на здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 6.3-6.7, ч. 2 ст. 7.2, ч. 2 ст. 7.8, ст. 8.2, 8.5, ч. 2 ст. 8.6, ч. 2 ст. 14.4 КоАП.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 368. Державний санітарно-епідеміологічний нагляд "
  1. Стаття 23.13. Органи, які здійснюють функції по контролю і нагляду у сфері забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення
    статтями 6.3 - 6.7, частиною 2 статті 7.2 (в частині знищення або пошкодження знаків санітарних (гірничо-санітарних) зон і округів , лікувально-оздоровчих місцевостей і курортів), статтею 8.2, статтею 8.5 (у частині інформації про стан атмосферного повітря, джерел питного та господарсько-побутового водопостачання, а також про радіаційну обстановку), частиною 2 статті 8.42 цього Кодексу. (У
  2. Коментар до статті 23.13
    державна санітарно-епідеміологічна служба РФ представляє собою єдину федеральну централізовану систему органів і установ, які здійснюють державний санітарно-епідеміологічний нагляд у Російській Федерації. 2. Організацію діяльності системи державної санітарно-епідеміологічної служби РФ здійснюють Головний державний санітарний лікар РФ, а також головні
  3. Стаття 6.3. Порушення законодавства в галузі забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення
    санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, що виразилося в порушенні діючих санітарних правил і гігієнічних нормативів, невиконанні санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів, - тягне попередження або накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від одного до п'яти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від п'яти до десяти мінімальних
  4. Стаття 23.13. Органи державної санітарно-епідеміологічної служби Російської Федерації
    статтями 6.3 - 6.7, частиною 2 статті 7.2 (про знищення та про пошкодження знаків санітарних (гірничо-санітарних) зон і округів, лікувально-оздоровчих місцевостей і курортів), частиною 2 статті 7.8, статтею 8.2, статтею 8.5 (у частині інформації про стан атмосферного повітря, джерел питного водопостачання, а також про радіаційну обстановку), частиною 2 статті 8.6 (про псування земель небезпечними для
  5. Коментар до статті 6.7
    державного санітарного лікаря РФ від 03.06.2003 N 119 "Про санітарних правилах, що втратили чинність". Стосовно до технічних, у тому числі аудіовізуальним, засобам навчання окремі санітарно-епідеміологічні вимоги встановлені санітарними правилами і нормами "Гігієнічні вимоги до Дмитрий Мансуров, персональних електронно-обчислювальних машин та організації роботи.
  6. Стаття 6.7. Порушення санітарно -епідеміологічних вимог до умов виховання і навчання
    санітарно-епідеміологічних вимог до умов виховання і навчання, до технічних, у тому числі аудіовізуальним, і іншим засобам виховання і навчання, навчальних меблів, а також до підручників і інший видавничої продукції - тягне попередження або накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від двох тисяч до трьох тисяч рублів; на юридичних осіб - від двадцяти тисяч до
  7. Стаття 6.7. Порушення санітарно-епідеміологічних вимог до умов виховання і навчання
    санітарно-епідеміологічних вимог до умов виховання і навчання, до технічних, у тому числі аудіовізуальним, і іншим засобам виховання і навчання, навчальних меблів, а також до підручників та іншої видавничої продукції - тягне накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від двадцяти до тридцяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від двохсот до
  8. Стаття 6.5. Порушення санітарно-епідеміологічних вимог до питної води
    санітарно-епідеміологічних вимог до питної води та питного водопостачання населення - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від десяти до п'ятнадцяти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від двадцяти до тридцяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від двохсот до трьохсот мінімальних розмірів оплати
  9. Коментар до статті 6.5
    державного санітарного лікаря РФ від 26 вересня 2001 р. N 24 і введеними в дію з 1 січня 2002 Див також санітарні правила і норми "Зони санітарної охорони джерел водопостачання і водопроводів питного призначення. СанПіН 2.1.4.1110-02", затверджені Постановою Головного державного санітарного лікаря РФ від 14 березня 2002 р. N 10; санітарно-епідеміологічні правила і
  10. Коментар до статті 6.3
    статтями. Порушення санітарних правил і гігієнічних нормативів у інших випадках тягне за собою адміністративну відповідальність, встановлену статтею коментарів. 2. Забезпечення профілактики інфекційних та масових неінфекційних захворювань населення Російської Федерації, попередження шкідливого впливу на людину факторів середовища проживання, гігієнічне виховання та освіта
  11. Стаття 236. Порушення санітарно-епідеміологічних правил Коментар до статті 236
    санітарно-епідеміологічних правил , б) масове захворювання або отруєння людей; в) причинний зв'язок між зазначеним діянням і шкідливими наслідками (матеріальний склад). Таке, наприклад, використання неякісного м'яса, порушення технології обробки субпродуктів або приготування страв на підприємствах громадського харчування; порушення технології очистки питної води, карантинних правил
© 2014-2022  yport.inf.ua