1. Частиною 1 коментованої статті передбачається дію на території РФ законів та інших нормативних правових актів РФ, а також законодавчих актів колишнього Союзу РСР до приведення їх у відповідність із ТК. При цьому вони застосовуються в частині, що не суперечить ТК, що повинно визначатися в кожному окремому випадку шляхом відповідного тлумачення. Приведення їх у відповідність з ТК необхідно шляхом зміни або скасування конкретних норм на підставі їх вивчення, порівняльного аналізу та узагальнення отриманих результатів. 2. У ч. 2 коментованої статті визначено дію нормативних правових актів Президента РФ, Уряду РФ, виданих до введення ТК, а також застосовуваних на території РФ постанов Уряду СРСР з питань, які згідно ТК, регулюються тільки федеральними законами. Вони можуть діяти лише до прийняття відповідних федеральних законів.
|
- Контрольні питання
1. Сутність законотворчої діяльності держави. 2. У чому відмінність нормативно-правового акта як результату законотворчості від актів застосування права і актів тлумачення права? 3. Від чого залежить юридична сила нормативно-правового акту? 4. Назвіть стадії законотворчого процесу. 5. Основні ознаки і види законів. 6. Який Закон регулює порядок опублікування і набрання
- Стаття 13. Дія трудового законодавства та інших актів, що містять норми трудового права, в просторі
Коментар до статті Стаття, що безпосередньо пов'язана зі ст. 12 ТК, що передбачає межі дії у часі законів та інших нормативних правових актів. Вона визначає дію законів та інших нормативних правових актів у просторі. Зв'язок цих статей пояснюється тим, що будь-який нормативний правовий акт завжди діє і в часі, і в просторі. Федеральний закон від 14
- 3.8.4. Інформаційне право як система норм, що регулюють відносини в інформаційній сфері
Інформаційне право як система норм, що регулюють інформаційні відносини, має на меті дослідження інформаційної сфери як сфери правового регулювання суспільних відносин, виявлення об'єктів і суб'єктів інформаційних правовідносин, підготовку проектів нормативних правових актів у галузі дії інформаційного права, оцінку ефективності проектів цих актів із застосуванням
- Стаття 423. Застосування законів та інших нормативних правових актів
Коментар до статті Стаття встановлює порядок застосування на території Російської Федерації актів, виданих до набрання чинності ТК. У зв'язку з прийняттям нового ТК правопріменітель повинен оцінювати, чи підлягають застосуванню ті чи інші норми федеральних законів, чи не входять вони в протиріччя з нормами ТК. Так, наприклад, на нашу думку, у зв'язку з прийняттям Постанови Уряду РФ
- Стаття 170. Приведення нормативних правових актів у відповідність із цим Кодексом
1. Надалі до приведення законів та інших нормативних правових актів, що діють на території Російської Федерації, у відповідність із цим Кодексом закони та інші нормативні правові акти Російської Федерації застосовуються в межах і в порядку, які передбачені Конституцією Російської Федерації, остільки, оскільки вони не суперечать цьому Кодексу . 2. Доручити Уряду
- 12.7. Державна реєстрація нормативних правових актів
Державна реєстрація нормативних правових актів здійснюється в наступному порядку: - для реєстрації нормативних правових актів необхідно підстава - наявність питань, які зачіпають права і законні інтереси громадян; - документи подаються для реєстрації до Міністерства юстиції РФ; - термін державної реєстрації - сім днів з дня отримання; - складається
- Стаття 23.12. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права
(в ред. Федерального закону від 28.12.2009 N 380-ФЗ) КонсультантПлюс: примітка. Відповідно до Федерального закону від 24.07.2009 N 213-ФЗ стаття 5.44 визнана такою, що втратила силу з 1 січня 2010 року. Питання адміністративної відповідальності за приховування страхового випадку регламентуються статтею 15.34 даного документа. 1. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює
- Стаття 63. Про приведення нормативних правових актів у відповідність із цим Законом
1. В ієрархії нормативних правових актів федеральний закон стоїть після Конституції Російської Федерації і федерального конституційного закону. Це означає, що підзаконні нормативні правові акти (укази Президента Російської Федерації, постанови Уряду Російської Федерації тощо) не повинні суперечити федеральному закону. Відповідно до ч. 2 ст. 120 Конституції Російської
- Стаття 168. Недійсність угоди, що не відповідає закону або іншим правовим актам
Операція, яка не відповідає вимогам закону або інших правових актів, незначна, якщо закон не встановлює, що така угода оспоріма, або не передбачає інших наслідків порушення. Про застосування статті 169 см. Постанова Пленуму ВАС РФ від 10.04.2008 N 22, Визначення Конституційного Суду РФ від 08.06.2004 N
- Стаття 59. Порушення нормативних правових актів, що регулюють діяльність членів саморегулівної організації
Порушення членом Організації нормативних правових актів, що регулюють діяльність членів Організації, тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 50 до 500 мінімальних розмірів оплати праці або виключення з членів
- Стаття 252. Розгляд заяв про оскарження нормативних правових актів
Стаття 252. Розгляд заяв про оскарження нормативних правових
- Стаття 195. Залучення до дисциплінарної відповідальності керівника організації, керівника структурного підрозділу організації, їх заступників на вимогу представницького органу працівників
Коментар до статті 1. Стаття 370 ТК передбачає право професійних спілок контролювати дотримання трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права. Відповідно до колишньої редакції ст. 195 це право вони реалізовували шляхом подачі заяви працедавцю про порушення трудових прав працівників керівником організації або його заступником.
- 46.Расходние зобов'язання Російської Федерації, суб'єктів РФ і муніципальних утворень. Реєстр видаткових зобов'язань.
При формуванні витрат бюджетів всіх рівнів враховуються витратні зобов'язання РФ, суб'єктів Федерації і МО. Витратні зобов'язання - це обумовлені законом, іншим НПА, договором або угодою обов'язки публічно-правового утворення (РФ, суб'єкта РФ, МО) або діє від його імені бюджетної установи надати фізичній або юридичній особі, іншому публічно-правовим
- Глава 57. Державний нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права
Глава 57. Державний нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового
- Стаття 2. Земельне законодавство
1. Земельне законодавство відповідно до Конституції Російської Федерації знаходиться у спільному віданні Російської Федерації і суб'єктів Російської Федерації. Земельне законодавство складається з цього Кодексу, федеральних законів і прийнятих відповідно до них законів суб'єктів Російської Федерації. Норми земельного права, містяться в інших федеральних законах, законах
- § 5. Співвідношення норми права і статті нормативного акта
Норма права і стаття нормативного акта не тотожні, вони можуть як збігатися, так і не збігатися. Норма права - це правило поведінки, що складається з гіпотези, диспозиції і санкції, а стаття законодавчого акта - форма вираження державної волі, засіб втілення норми права. Норма права, будучи змістом, по-різному співвідноситься зі статтею нормативного акта, яка виступає як
- Введення
В силу системного характеру права кожен ухвалений нормативний акт пов'язаний з іншими нормативними актами. Більше того, кожен нормативно-правовий акт як правове явище існує (діє) не інакше, як у зв'язку і в єдності з іншими правовими та неправовими явищами. Кожен нормативно-правовий акт є частиною загальної системи нормативних актів, тісно взаємопов'язаної з іншими її частинами. І
- § 2. Нормативні акти: поняття і види
Нормативний правовий акт - це правовий акт, прийнятий повноважним на те органом і містить правові норми, тобто приписи загального характеру і постійної дії, розраховані на багаторазове застосування. Нормативні акти видаються органами, що володіють нормотворчої компетенцією, в строго встановленою формою. Нормативний акт є офіційним документом, носієм юридично значимої
- 25.2.2. Пред'явлення позову про визнання недійсним нормативного акта податкового органу
Платник податків має право оскаржити до суду нормативні акти податкових органів, якщо вважає, що вони накладають на нього додаткові, не передбачені законодавством обов'язки і виходять за рамки компетенції прийняв їх органу . До набрання чинності частини першої Податкового кодексу Російської Федерації справи про визнання недійсними підзаконних актів розглядалися виключно
|