Головна
ГоловнаМитне, податкове , медичне правоМедичне право → 
« Попередня Наступна »
А.А. Кирилова . Науково-практичний коментар до Федерального закону "Про основи охорони здоров'я громадян у Російській Федерації", 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 23. Інформація про фактори, що впливають на здоров'я

Коментар до статті 23
Стаття, що розвиває положення Основного Закону, що стосуються гарантії прав громадян на отримання інформації про фактори, що впливають на стан їхнього здоров'я (маються на увазі обов'язок посадових осіб повідомляти про факти та обставини , що створюють загрозу для життя і здоров'я людей - ч. 3 ст. 41, а також право кожного на отримання достовірної інформації про стан навколишнього середовища - ст. 42).
Слід врахувати, що право громадян на інформацію подібного роду вже відомо законодавству про охорону здоров'я. Зокрема, практично аналогічні положення відтворювала ст. 19 Основ законодавства 1993
Громадяни мають право на отримання інформації про фактори, що сприяють збереженню здоров'я або роблять на нього шкідливий вплив, включаючи інформацію про санітарно-епідеміологічне благополуччя району проживання, стан довкілля, раціональних нормах харчування, якість та безпеку продукції виробничо-технічного призначення, харчових продуктів, товарів для особистих і побутових потреб, потенційної небезпеки для здоров'я людини виконуваних робіт і послуг.
Причому така інформація повинна бути достовірною і своєчасною - це якісні властивості інформації. Інформація достовірна, якщо вона відображає справжній стан справ. Недостовірна інформація може привести до неправильного розуміння або прийняття неправильних рішень. Достовірна інформація з часом може стати недостовірної, так як вона має властивість застарівати, тобто перестає відображати справжній стан справ.
У свою чергу, тільки своєчасно отримана інформація може принести очікувану користь. Однаково небажані як передчасна подача інформації (коли вона ще не може бути засвоєна), так і її затримка. Своєчасність вимірюється проміжком часу між моментом, коли відбувається якесь подія, і моментом, коли воно знаходить відображення в свідомості людини.
Основи законодавства 1993 р. крім умов достовірності та своєчасності закріплювали також регулярність надання інформації, що, як видається, є зовсім не зайвим і мало б знайти відображення в коментованій статті.
Тим часом більш чітко визначені коло суб'єктів, зобов'язаних надавати інформацію, а також умови реалізації механізму її надання. Як встановлено в Законі, відповідна зазначена вище інформація надається органами державної влади та органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень, а також організаціями в передбаченому законодавством порядку.
З 1 січня 2000 р. Наказом МОЗ Росії від 02.12.1999 N 429 "Про порядок надання інформації" (1) введені в дію Порядок надання громадянам і користувачам (споживачам) незалежно від їх правової форми інформації про санітарно-епідеміологічну обстановку, стан середовища проживання, якість та безпеку продукції виробничо-технічного призначення, харчових продуктів, товарів для особистих і побутових потреб, потенційної небезпеки для здоров'я людини виконуваних робіт і послуг та Порядок організації діяльності прес-служби Центру держсанепіднагляду в суб'єкті РФ і на транспорті (водному і повітряному).
---
(1) Наказ МОЗ Росії від 02.12.1999 N 429 "Про порядок надання інформації" / / Охорона здоров'я. 2000. N 4.
До інформаційних послуг в області Держсанепідслужби відносяться довідкова інформація загального призначення, отримана і оброблена в установленому порядку, а також спеціалізована інформація. Інформація загального призначення про санітарно-епідеміологічну обстановку і діяльності Держсанепідслужби надається органам державної влади РФ, органам державної влади суб'єктів РФ, іншим органам і організаціям, яким відповідно до чинного законодавства РФ надано право запитувати і отримувати інформацію, безкоштовно.
Громадянам та користувачам (споживачам) незалежно від їх організаційно-правової форми інформація загального призначення про санітарно-епідеміологічну обстановку, стан довкілля, якість та безпеку продукції виробничо-технічного призначення, харчових продуктів, товарів для особистих і побутових потреб, потенційної небезпеки для здоров'я людини виконуваних робіт і послуг надається безкоштовно за такими розділами діяльності:
про діючих нормативних правових актах в галузі забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення;
про захворюваність населення, про результати виконуваних в рамках держсанепіднагляду лабораторних та інструментальних досліджень об'єктів середовища проживання в обсязі, передбаченому офіційно затвердженими формами статистичного спостереження.
Інформація загального призначення доводиться до користувачів (споживачів) у вигляді текстів у письмовій формі, таблиць і графіків по мережах електронної та поштового зв'язку, через засоби масової інформації в режимі регулярних повідомлень або за запитами користувачів (споживачів).
Спеціалізована інформація, для отримання якої потрібні аналіз і обробка даних державного статистичного спостереження, надається за плату в установленому порядку.
При порушенні права громадян на отримання інформації про негативні для здоров'я фактори слід якомога швидше звернутися у відповідні інстанції. Як правило , держава в особі судових чи інших органів виступає на стороні заявника, захищаючи його права та законні інтереси.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна "Стаття 23. Інформація про фактори, що впливають на здоров'я"
  1. 4. Визнання громадянина недієздатним
    факторів, що впливають на дієздатність громадянина, є психічне здоров'я. Згідно п. 1 ст. 29 ГК громадянин, який внаслідок психічного розладу не може розуміти значення своїх дій або керувати ними, може бути визнаний судом недієздатним. Однак сам по собі факт душевної хвороби або недоумства, хоча б і очевидний для оточуючих або навіть підтверджений довідкою лікувального
  2. Стаття 237. Приховування інформації про обставини, що створюють небезпеку для життя чи здоров'я людей Коментар до статті 237
    інформація про факти, події, явища і процеси, що створюють небезпеку для життя і здоров'я людей або для довкілля (відомості про надзвичайні екологічні ситуації, техногенних катастрофах, санітарно-епідеміологічний стан на певній території). 2. Об'єктивна сторона злочину полягає в приховуванні або перекручуванні інформації, тобто в невиконанні уповноваженими особами
  3. Стаття 804. Документи та інша інформація, що надаються експедиторові
    інформацію про властивості вантажу, умови його перевезення , а також іншу інформацію, необхідну для виконання експедитором обов'язків, передбачених договором транспортної експедиції. 2. Експедитор зобов'язаний повідомити клієнта про виявлені недоліки одержаної інформації, а в разі неповноти інформації запросити у клієнта необхідні додаткові дані. 3. У разі ненадання
  4. Стаття 727. Конфіденційність одержаної сторонами інформації
    стаття 139), сторона, яка одержала таку інформацію, не має права повідомляти її третім особам без згоди іншої сторони. Порядок і умови користування такою інформацією визначаються угодою
  5. Стаття 237. Приховування інформації про обставини, що створюють небезпеку для життя чи здоров'я людей Коментар до статті 237
    інформації про обставини, що створюють небезпеку для життя чи здоров'я. Факультативний об'єкт - відносини з охорони здоров'я, навколишнього природного середовища. Предметом злочину є інформація. Згідно з Федеральним законом від 20 лютого 1995 р. N 24-ФЗ "Про інформацію, інформатизації і захисту інформації" під інформацією розуміються відомості про осіб, предмети, факти, події, явища
  6. 5.2. Соціальні права та гарантії
    інформації про фактори, що сприяють збереженню здоров'я або роблять на нього шкідливий вплив. Така інформація подається місцевою адміністрацією через засоби масової інформації або безпосередньо громадянам при їх запиті. Дане право громадян у разі потреби може встановлюватися судовими інстанціями. При захворюванні, втрати працездатності та в інших випадках громадяни мають
  7. Стаття 17.6. Неподання інформації для складання списків присяжних засідателів
    інформації, необхідної районної, міської, крайової або обласної адміністрації для складання списків присяжних засідателів, а також подання завідомо невірної інформації особою, на яку покладено обов'язок подавати таку інформацію, - тягне за собою попередження або накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від п'ятисот до однієї тисячі рублів. (В ред.
  8. Стаття 17.6. Неподання інформації для складання списків присяжних засідателів
    інформації, необхідної районної, міської, крайової або обласної адміністрації для складання списків присяжних засідателів, а одно подання завідомо невірної інформації особою, на яку покладено обов'язок подавати таку інформацію, - тягне попередження або накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від п'яти до десяти мінімальних розмірів оплати
  9. Стаття 185. Гарантії працівникам, які направляються на медичний огляд (обстеження)
    факторів, при виконанні яких проводяться попередні та періодичні медичні огляди (обстеження), Перелік робіт, при виконанні яких проводяться попередні та періодичні медичні огляди (обстеження) та Порядок проведення попередніх і періодичних медичних оглядів (обстежень) працівників, зайнятих на шкідливих роботах і на роботах із шкідливими і (або) небезпечними
  10. § 3. Злочини проти здоров'я
    факторів зовнішнього середовища » 1. У свою чергу, злочини проти здоров'я - це передбаченої гл. 16 КК суспільно небезпечні діяння, завдаю-щие шкоду здоров'ю як певному фізіологічному со-стояння, що забезпечує нормальне біологічне функціонування організму і участь людини в суспільних відносинах. Безпосереднім об'єктом цих злочинів виступає здоров'я
  11. 19.2.2.3. Злочинні дії
    стаття передбачає відповідальність за ухилення фізичної особи: 1) від сплати податку: а) неподанням декларації про доходи у випадках , коли подача декларації обов'язкове, б) включенням до декларацію завідомо перекручених даних про доходи або витрати; іншим способом; 2) від сплати страхового внеску у державні позабюджетні
  12. Стаття 15.21. Використання службової інформації на ринку цінних паперів
    інформації для укладення угод на ринку цінних паперів особами, що володіють такою інформацією в силу службового становища, трудових обов'язків або договору, укладеного з емітентом, а одно передача службової інформації для вчинення угод третім особам - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від двадцяти до тридцяти мінімальних розмірів оплати
  13. Стаття 13.14. Розголошення інформації з обмеженим доступом
    інформації, доступ до якої обмежено федеральним законом (за винятком випадків, якщо розголошення такої інформації тягне за собою кримінальну відповідальність), особою, яка одержала доступ до такої інформації у зв'язку з виконанням службових або професійних обов'язків, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від п'яти до десяти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових
  14. Стаття 1310. Інформація про суміжному праві
    інформації, яка ідентифікує об'єкт суміжних прав або правовласника, або інформації про умови використання цього об'єкта, яка міститься на відповідному матеріальному носії, прикладена до нього або з'являється у зв'язку з повідомленням в ефір або по кабелю або доведенням цього об'єкта до загального відома, а також будь-яких цифр і кодів, в яких міститься така інформація (інформація
  15. Стаття 13.19. Порушення порядку подання статистичної інформації
    інформації, необхідної для проведення державних статистичних спостережень, порядку її подання, а також подання недостовірної статистичної інформації - тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від тридцяти до п'ятдесяти мінімальних розмірів оплати
  16. Стаття 13.19. Порушення порядку подання статистичної інформації
    інформації, необхідної для проведення державних статистичних спостережень, порядку її подання, а також подання недостовірної статистичної інформації - тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від трьох тисяч до п'яти тисяч рублів. (в ред. Федерального закону від 22.06.2007 N
© 2014-2020  yport.inf.ua