Головна |
« Попередня | Наступна » | |
Стаття 7. Повноваження Міністерства юстиції Російської Федерації з організації діяльності служби судових приставів |
||
Лейтмотивом проведення адміністративної реформи виступило бажання не тільки типізувати державні функції, а й провести їх поділ між міністерствами, федеральними службами, агентствами та надзорами, в результаті чого федеральне міністерство має існувати в системі органів виконавчої влади як органу, що виконує функції вироблення державної політики та координуючого діяльність служб і агентств. Федеральна служба, в свою чергу, повинна являти собою орган, який надає послуги, пов'язані з реалізацією владних повноважень держави, і фінансований виключно за рахунок бюджету або встановлених законом обов'язкових платежів господарюючих суб'єктів і населення. Федеральне агентство покликане бути органом, який державні послуги як за рахунок бюджетних коштів, так і на платній основі. Спочатку даний підхід знайшов своє відображення у Концепції реформування державної служби Російської Федерації * (68), а згодом був нормативно закріплений Указом Президента РФ N 314. Згідно з цим Указом була утворена ФССП Росії, до якої перейшли функції Мін'юсту Росії щодо забезпечення виконання рішень судів та інших органів, встановленого порядку діяльності судів (див. коментар до ст. 5). При цьому Мін'юст Росії зберіг за собою функції щодо прийняття нормативних правових актів у встановленій сфері діяльності. Останнє означає видання на основі та на виконання Конституції РФ, федеральних конституційних законів, федеральних законів обов'язкових для виконання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, юридичними особами та громадянами правил поведінки, що поширюються на невизначене коло осіб. Колишня редакція коментованої статті закріплювала положення, відповідно до якого Мін'юст Росії здійснював організаційне і методичне керівництво діяльністю служби через головного судового пристава РФ, а органи юстиції суб'єктів РФ, у свою чергу, здійснювали організаційне і методичне керівництво діяльністю відповідних служб судових приставів через головних судових приставів суб'єктів РФ. Така модель управління цілком відповідала положенню Служби, що існувала раніше в рамках структури Мін'юсту Росії. Чинна редакція коментованої статті закріплює правову норму, згідно з якою ФССП Росії перебуває у віданні Мін'юсту Росії. Зазначене положення повністю узгоджується з концепцією адміністративної реформи і означає здійснення повноважень з координації та контролю діяльності перебуває в його віданні федеральної служби. У свою чергу, координація та контроль спочатку припускали наділення міністра юстиції РФ наступними по відношенню до ФССП Росії основними функціями: - затвердження щорічного плану і показників діяльності ФССП Росії, а також звіту про їх виконання; - внесення до Мінфіну Росії пропозицій щодо формування федерального бюджету і фінансуванню ФССП Росії; - внесення в Уряд РФ проектів нормативних правових актів, відносяться до певної йому сфері діяльності та сфері діяльності перебуває в його віданні ФССП Росії, якщо прийняття таких актів належить відповідно до Конституції РФ, федеральними конституційними законами і федеральними законами до компетенції Уряду РФ; - на виконання доручень Президента РФ, Голови Уряду РФ дача доручень ФССП Росії та контроль за їх виконанням; - право скасування суперечить федеральному законодавству рішення ФССП Росії, якщо інший порядок скасування рішення не встановлено федеральним законом * (69). В даний час відповідно до Указу Президента РФ від 12 травня 2008 р. N 724 "Питання системи і структури федеральних органів виконавчої влади" федеральні міністри вправі: - давати керівникам підвідомчих федеральних служб і федеральних агентств обов'язкові для виконання вказівки; - призупиняти в разі необхідності рішення федеральних служб і федеральних агентств (їх керівників) або скасовувати ці рішення, якщо інший порядок не встановлено федеральним законом (п. 15), що випливає з покладеної на Мін'юст Росії обов'язки здійснення контролю за відповідністю рішень підвідомчими Мін'юсту Росії федеральних служб законодавству РФ (пп. 37 п. 7 Положення про Мін'юст Росії). Крім того, Положення про Мін'юст Росії передбачає повноваження Міністерства по внесенню Президенту РФ і в Уряд РФ проектів федеральних конституційних законів, федеральних законів, актів Президента РФ і Уряду РФ, інших документів, за якими потрібно рішення Президента РФ або Уряду РФ, з питань, що належать до компетенції Мін'юсту Росії і ФССП Росії, а також проекту плану роботи та прогнозних показників діяльності ФССП Росії. Мін'юст Росії узагальнює практику діяльності ФССП Росії та вживає заходів, спрямованих на її вдосконалення. Логічним наслідком позначених вище повноважень виступає підготовка Мін'юстом Росії щорічних доповідей Президенту РФ і Уряду РФ про стан роботи з виконання судових актів і актів інших органів (пп. 39 п. 7 Положення про Мін'юст Росії). На підставі даних, що подаються ФССП Росії, Мін'юст Росії розробляє пропозиції щодо формування проекту федерального бюджету в частині, що стосується фінансування ФССП Росії. Крім того, ФССП Росії представляє міністру юстиції РФ: проект положення про ФССП Росії; проекти положень про територіальні органи; пропозиції про граничну чисельність та фонд оплати праці працівників, в тому числі федеральних державних цивільних службовців, центрального апарату ФССП Росії та територіальних органів; пропозиції про призначення на посаду та звільнення з посади заступників директора та керівників територіальних органів - головних судових приставів суб'єктів РФ; щорічний план і основні показники діяльності ФССП Росії, а також звіт про виконання плану; пропозиції щодо формування проекту федерального бюджету в частині, що стосується фінансування центрального апарату ФССП Росії та територіальних органів; пропозиції про прийняття на озброєння ФССП Росії зразків спеціальної техніки та спеціальних засобів для подальшого подання до Уряд РФ; доповідь про результати діяльності ФССП Росії по реалізації законодавства РФ у встановленій сфері діяльності; пропозиції про укладення міжнародних договорів Російської Федерації і угод у встановленій сфері діяльності; проекти нормативних правових актів та інших документів з питань, що належать до встановленій сфері діяльності; пропозиції про представлення до нагородження державними нагородами РФ, Почесною грамотою Президента РФ і до заохочення у вигляді оголошення подяки Президента РФ працівників центрального апарату ФССП Росії та територіальних органів, а також осіб, що сприяють ФССП Росії у вирішенні покладених на неї завдань; пропозиції про створення, реорганізації та ліквідації федеральних державних установ, що забезпечують діяльність ФССП Росії, для подальшого подання до Уряд РФ. |
||
« Попередня | Наступна » | |
|
||
Інформація, релевантна " Стаття 7. Повноваження Міністерства юстиції Російської Федерації з організації діяльності служби судових приставів " |
||
|