Головна
ГоловнаМитне, податкове, медичне правоМедичне право → 
« Попередня Наступна »
А.А. Кирилова. Науково-практичний коментар до Федерального закону "Про основи охорони здоров'я громадян у Російській Федерації", 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 16. Повноваження органів державної влади суб'єктів Російської Федерації у сфері охорони здоров'я

Коментар до статті 16
Принцип федералізму - одна з основ конституційного ладу Росії, що представляє поєднання загальнофедеративного і регіональних інтересів < 1>.
---
(1) Єрохіна Т.В. Державне управління охороною здоров'я в Російській Федерації / / УПС.
Територіальний рівень управління визначає повноваження, які в рамках процедури розмежування повноважень не увійшли до складу повноважень федерального центру. При цьому регіональні повноваження відображають і ряд територіальних особливостей життя конкретного суб'єкта РФ. Це, зокрема, проявляється в реалізації повноважень з розробки, затвердження та реалізації програм розвитку охорони здоров'я, забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, профілактики захворювань, формування структури виконавчих органів державної влади суб'єкта РФ, що здійснюють повноваження у сфері охорони здоров'я, і встановлення порядку їх організації та діяльності. Регіональні особливості в сфері охорони здоров'я відображаються також у територіальній програму державних гарантій безкоштовного надання громадянам медичної допомоги, що включає територіальну програму обов'язкового медичного страхування, розробка яких віднесена до повноважень суб'єктів РФ.
Більш наближеними до діяльності суб'єктів РФ є повноваження щодо реалізації заходів, спрямованих на порятунок життя і збереження здоров'я людей при надзвичайних ситуаціях, ліквідацію медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій. Сюди ж можна віднести інформування населення про медико-санітарної обстановку в зоні надзвичайної ситуації та про прийняті заходи, інформування населення про можливість поширення соціально значущих захворювань і захворювань, які становлять небезпеку для оточуючих і т.п.
Особливості принципу федералізму в галузі охорони здоров'я проявляються в структурному аспекті, що передбачає, що до системи органів управління охороною здоров'я входять органи місцевого самоврядування, наділені рядом повноважень.
Тому окремі позначені в коментованій статті повноваження органів державної влади суб'єктів РФ у сфері охорони здоров'я можуть бути передані ними для здійснення органам місцевого самоврядування.
Федеральний закон від 06.10.1999 N 184-ФЗ "Про загальні принципи організації законодавчих (представницьких) і виконавчих органів державної влади суб'єктів Російської Федерації" (1) регулює питання розмежування повноважень шляхом їх делегування, наприклад, з федерального центру в регіони. Крім того, позначений Закон (ст. 26.1) допускає субделегірованіе в рамках загальних принципів розмежування повноважень між федеральними органами виконавчої влади та органами виконавчої влади суб'єктів РФ.
---
(1) СЗ РФ. 1999. N 42. Ст. 5005.
Субделегіроваться можуть тільки повноваження, передані суб'єктам РФ федеральними законами; повноваження, що передаються угодами між федеральними та регіональними органами виконавчої влади, подальшої передачі на місцевий рівень не підлягають. Таким чином, передача на місцевий рівень делегованих суб'єктам федеральних повноважень допустима тільки у випадку, якщо це прямо дозволено (передбачено) федеральним законом (1).
---
(1) Мадьярова А.В. Предмети ведення муніципальних утворень і повноваження органів місцевого самоврядування: спроба системного аналізу / / СПС.
Слід зазначити, що передбачені в коментованій статті повноваження з координації діяльності муніципальної системи охорони здоров'я на території суб'єкта РФ, як правило, можуть здійснюватися у випадках делегування повноважень суб'єкта РФ муніципалітетам. Крім власне координації при виконанні делегованих повноважень з боку регіональних управлінських структур може здійснюватися контроль органів місцевого самоврядування, в тому числі в частині ефективності витрачання коштів, спрямованих на реалізацію повноважень.
При передачі повноважень у сфері охорони здоров'я від регіонів на муніципальний рівень надання медичної допомоги громадянам здійснюється медичними організаціями муніципальної системи охорони здоров'я.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 16. Повноваження органів державної влади суб'єктів Російської Федерації у сфері охорони здоров'я "
  1. Стаття 10. Повноваження суб'єктів Російської Федерації в галузі земельних відносин
    1. До повноважень суб'єктів Російської Федерації ставляться резервування, вилучення, у тому числі шляхом викупу, земель для потреб суб'єктів Російської Федерації, розробка та реалізація регіональних програм використання та охорони земель, що у межах суб'єктів Російської Федерації; інші повноваження, не віднесені до повноважень Російської Федерації або до повноважень органів місцевого
  2. Стаття 86. Повноваження органів, які здійснюють державний контроль у сфері охорони здоров'я
    Коментар до статті 86 Частина 1 коментованої статті визначає державні контрольні повноваження відповідних федеральних органів виконавчої влади, органів виконавчої влади суб'єктів РФ у сфері охорони здоров'я. Законом передбачені такі повноваження: 1. Видача обов'язкових для виконання приписів у разі виявлення порушень законодавства РФ у сфері охорони
  3. 2.2. Предмет адміністративного права
    Суспільні відносини у сфері державного управління, а також управлінські відносини, що виникають в інших сферах життєдіяльності суспільства, складають предмет адміністративного права. Види управлінських відносин, що регулюються нормами адміністративного права: За суб'єктним ознакою: - між супідрядними суб'єктами державного управління (вертикальні відносини);
  4. § 2. Наділення органів місцевого самоврядування окремими державними повноваженнями.
    Стаття 132 Конституції РФ передбачає, що органи місцевого самоврядування можуть наділятися законом окремими державними повноваженнями з передачею необхідних для їх здійснення матеріальних і фінансових коштів, тобто даною статтею встановлено необхідні вимоги: наділення державними повноваженнями законом - форма правової регламентації; передача необхідних коштів для
  5. 28. Федеративний устрій Росії
    Росія - федеративна держава. Федералізм - одна з основ конституційного ладу Росії і конституційна основа історично сформованого державного єдності народів Російської Федерації. Згідно ст. 5 Конституції РФ Російська Федерація складається з республік, країв, областей, міст федерального значення, автономної області, автономних округів. До складу Російської Федерації входять
  6. Стаття 22.1. Судді та органи, уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення
    1. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені цим Кодексом, розглядаються в межах компетенції, встановленої главою 23 цього Кодексу: 1) суддями (світовими суддями); 2) комісіями у справах неповнолітніх і захисту їх прав; 3) федеральними органами виконавчої влади, їх структурними підрозділами, територіальними органами та структурними підрозділами
  7. Стаття 23.24.1. Органи виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації, що здійснюють державний лісовий контроль і нагляд
    (введена Федеральним законом від 28.12.2009 N 380-ФЗ) 1. Органи виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації, що здійснюють державний лісовий контроль і нагляд, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 2 статті 7.2 (в частині знищення або пошкодження лесоустроітельних і лісогосподарських знаків у межах своїх повноважень відповідно до
  8. § 2. Взаємовідносини органів місцевого самоврядування з органами державної влади суб'єктів Російської Федерації
    Федеративний характер Російської держави, система поділу влади на регіональному рівні визначають важливе місце і повноваження органів державної влади суб'єктів Російської Федерації, в тому числі вищої посадової особи суб'єкта Федерації у сфері забезпечення координації діяльності та організації взаємодії органів влади суб'єктів Федерації з органами місцевого самоврядування.
  9. Стаття 72. Муніципальний і громадський земельний контроль
    1. Муніципальний земельний контроль за використанням земель на території муніципального освіти здійснюється органами місцевого самоврядування або уповноваженими ними органами. 2. Муніципальний земельний контроль за використанням земель на території муніципального освіти здійснюється відповідно до законодавства Російської Федерації і в порядку, встановленому нормативними
  10. 50. Повноваження учасників бюджетного процесу.
    ПОВНОВАЖЕННЯ УЧАСНИКІВ БЮДЖЕТНОГО ПРОЦЕСУ відображені в главі 18 Бюджетного кодексу РФ. Зазначимо, що Учасниками бюджетного процесу згідно ст. 152 БК РФ є: - Президент Російської Федерації; - вища посадова особа суб'єкта Російської Федерації, голова муніципального освіти; - законодавчі (представницькі) органи державної влади та представницькі органи місцевого
  11. Коментар до подп. "до" п. 1
    56. Відповідно до коментованої нормою відстрочка надається громадянам, обраним депутатами Державної Думи Федеральних зборів Російської Федерації, депутатами законодавчих (представницьких) органів державної влади суб'єктів Російської Федерації, депутатами представницьких органів муніципальних утворень або главами муніципальних утворень і здійснюють свої
  12. 11.1. Державна служба: поняття, категорії посад і принципи
    Служба - вид суспільно корисної діяльності по відправленню певних повноважень. Державна служба РФ - професійна службова діяльність громадян Російської Федерації із забезпечення виконання повноважень РФ; федеральних органів державної влади, інших федеральних державних органів; суб'єктів РФ; органів державної влади суб'єктів РФ, інших державних
© 2014-2022  yport.inf.ua