Головна
ГоловнаМитне, податкове, медичне правоМедичне право → 
« Попередня Наступна »
А.А. Кирилова. Науково-практичний коментар до Федерального закону "Про основи охорони здоров'я громадян у Російській Федерації", 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 86. Повноваження органів, які здійснюють державний контроль у сфері охорони здоров'я

Коментар до статті 86
Частина 1 коментованої статті визначає державні контрольні повноваження відповідних федеральних органів виконавчої влади, органів виконавчої влади суб'єктів РФ у сфері охорони здоров'я.
Законом передбачені такі повноваження:
1. Видача обов'язкових для виконання приписів у разі виявлення порушень законодавства РФ у сфері охорони здоров'я, законодавства РФ про обіг лікарських засобів.
2. Притягнення до відповідальності за порушення законодавства РФ у сфері охорони здоров'я, законодавства РФ про обіг лікарських засобів медичних організацій і фармацевтичних організацій та їх посадових осіб, посадових осіб федеральних органів виконавчої влади, органів виконавчої влади суб'єктів РФ, органів місцевого самоврядування, державних позабюджетних фондів у випадках і в порядку, що встановлені законодавством РФ (див. коментар до ст. 98 Закону).
3. Складання протоколів про адміністративні правопорушення у сфері охорони здоров'я, обігу лікарських засобів, розгляд справ про зазначені адміністративні правопорушення та вжиття заходів щодо запобігання таких порушень.
4. Напрямок до уповноважених органів матеріалів, пов'язаних з порушеннями обов'язкових вимог, для вирішення питань про порушення кримінальних справ за ознаками злочинів.
5. Звернення до суду з позовами, заявами про порушення законодавства РФ у сфері охорони здоров'я, законодавства РФ про обіг лікарських засобів.
6. Участь у розгляді судом справ, пов'язаних із застосуванням і (або) порушенням законодавства РФ у сфері охорони здоров'я, законодавства РФ про обіг лікарських засобів.
7. Розміщення на офіційному сайті в мережі Інтернет рішень та приписів, прийнятих у процесі здійснення державного контролю у сфері охорони здоров'я і зачіпають інтереси невизначеного кола осіб.
Частина 2 коментованої статті визначає повноваження працівників органу державного контролю при розгляді заяв про порушення законодавства РФ у сфері охорони здоров'я, законодавства РФ про обіг лікарських засобів та проведенні відповідних перевірок.
Дані уповноважені особи при пред'явленні ними службових посвідчень та рішення керівника (заступника) державного контролю про проведення перевірки з метою її проведення мають такі повноваження:
1. Організація проведення необхідних досліджень, випробувань, експертиз аналізів і оцінок, у тому числі наукових досліджень з питань здійснення контролю у встановленій сфері діяльності.
2. Запит та отримання відомостей, необхідних для прийняття рішень з питань, віднесених до компетенції органу державного контролю.
3. Дача юридичним особам та фізичним особам роз'яснень з питань, віднесених до компетенції органу державного контролю.
4. Залучення в установленому порядку для опрацювання питань у сфері охорони здоров'я наукових та інших організацій, вчених і фахівців.
5. Безперешкодне отримання доступу на територію перевіряються органів або організацій або у використовувані зазначеними органами чи організаціями при здійсненні своєї діяльності будівлі, будівлі, споруди, приміщення, до використовуваних ними обладнанню, подібних об'єктів, транспортним засобам та вантажів, що перевозяться.
6. Вилучення зразків вироблених товарів у встановленому законодавством РФ порядку.
7. Зняття копій з документів, необхідних для проведення державного контролю у сфері охорони здоров'я, у встановленому законодавством РФ порядку.
8. Застосування передбачених законодавством РФ заходів обмежувального, попереджувального і профілактичного характеру, спрямованих на недопущення та (або) ліквідацію наслідків порушення законодавства РФ у сфері охорони здоров'я, законодавства РФ про обіг лікарських засобів.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 86. Повноваження органів, які здійснюють державний контроль у сфері охорони здоров'я "
  1. Стаття 23.44. Органи, які здійснюють функції по контролю і нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій
    статтями 13.2 - 13.4, 13.6 - 13.9, 13.18, частинами 1 - 3 статті 15.27 (в межах своїх повноважень) цього Кодексу. (В ред. Федеральних законів від 23.07.2010 N 176-ФЗ, від 08.11.2011 N 308-ФЗ) 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор Російської Федерації з нагляду у сфері
  2. Стаття 23.72. Орган, який здійснює контроль і нагляд у сфері страхової діяльності
    повноважень) цього Кодексу. (В ред. Федерального закону від 08.11.2011 N 308-ФЗ) 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органу, зазначеного у частині 1 цієї статті, має право: 1) керівник федерального органу виконавчої влади, який здійснює функції з контролю і нагляду у сфері страхової діяльності (страхової справи), його заступники; 2)
  3. Стаття 72. Муніципальний і громадський земельний контроль
    Повноважним ними органами. 2. Муніципальний земельний контроль за використанням земель на території муніципального освіти здійснюється відповідно до законодавства Російської Федерації і в порядку, встановленому нормативними правовими актами органів місцевого самоврядування. 2.1. Законами суб'єктів Російської Федерації - міст федерального значення Москви й Санкт-Петербурга
  4. Стаття 23.57. Органи, що здійснюють державний контроль за дотриманням правил охорони та використання об'єктів культурної спадщини
    статтями 7.13, 7.14, 7.16 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) керівник федерального органу виконавчої влади, який здійснює контроль за дотриманням правил охорони і використання пам'яток історії та культури, його заступники; 2) керівники уповноважених структурних
  5. Стаття 23.7. Органи, які здійснюють функції по контролю і нагляду у фінансово-бюджетній сфері
    статтями 15.14 - 15.16 цього Кодексу, щодо одержувачів коштів федерального бюджету та одержувачів коштів бюджетів державних позабюджетних фондів. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органу, зазначеного у частині 1 цієї статті, має право: 1) керівник федерального органу виконавчої влади, що здійснює контроль і нагляд у
  6. 52. Бюджетний контроль в Російській Федерації
    повноваженнями з метою встановлення законності та достовірності фінансових операцій з бюджетними коштами, об'єктивної оцінки економічної ефективності використання бюджетних коштів, збільшення доходних надходжень до бюджету і збереження державної і муніципальної власності. Бюджетний контроль є однією з форм фінансового контролю, спрямованої на виявлення випадків порушень
  7. § 1. Класифікація повноважень органів місцевого самоврядування
    повноваженнями, а при здійсненні переданих окремих державних повноважень - державно-владними повноваженнями. І адміністративно-владні, і державно-владні повноваження органів місцевого самоврядування можна класифікувати через призму управлінських функцій: керівних, регулюючих, розрахунково-аналітичних, організаційних, контрольних. Таким чином, можна говорити про
  8. Стаття 23.10. Прикордонні органи
    статтями 7.11, 8.16 - 8.20, 8.33, 8.35, частиною 2 статті 8.37, статтями 8.38, 18.1 - 18.7, 18.14, частиною 2 статті 19.4 цього Кодексу. (В ред. Федеральних законів від 30.06.2003 N 86-ФЗ, від 07.03.2005 N 15-ФЗ, від 28.12.2009 N 380-ФЗ) 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) керівник федерального органу
  9. Стаття 23.24. Органи, що здійснюють державний лісовий контроль і нагляд
    статтями 8.24 - 8.27 (у межах своїх повноважень відповідно до лісового законодавства), частиною 1 статті 8.28 (в межах своїх повноважень відповідно до лісового законодавства), статтями 8.29 - 8.32 (у межах своїх повноважень відповідно до лісового законодавства) цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1
  10. Стаття 23.13. Органи, які здійснюють функції по контролю і нагляду у сфері забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення
    статтями 6.3 - 6.7, частиною 2 статті 7.2 (в частині знищення або пошкодження знаків санітарних (гірничо-санітарних) зон і округів , лікувально-оздоровчих місцевостей і курортів), статтею 8.2, статтею 8.5 (у частині інформації про стан атмосферного повітря, джерел питного та господарсько-побутового водопостачання, а також про радіаційну обстановку), частиною 2 статті 8.42 цього Кодексу. (У
  11. Стаття 23.33. Органи, які здійснюють функції по контролю і нагляду у сфері безпеки при використанні атомної енергії
    статтями 9.6, 19.2, частиною 17 статті 19.5 цього Кодексу. (в ред. Федеральних законів від 28.12.2009 N 380-ФЗ, від 30.11.2011 N 347-ФЗ) 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) керівник федерального органу виконавчої влади, що здійснює функції з контролю і нагляду у сфері безпеки при
  12. Стаття 23.73. Орган, який здійснює контроль і нагляд у сфері кредитної кооперації
    Повноважним на здійснення функцій з контролю та нагляду у сфері кредитної кооперації, розглядає справи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами 1 - 3 статті 15.27 (в межах своїх повноважень) цього Кодексу. (В ред. Федерального закону від 08.11.2011 N 308-ФЗ) 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органу, зазначеного у частині 1
  13. § 5. Державний контроль за здійсненням органами місцевого самоврядування окремих державних повноважень.
    Повноважень, а також за використанням наданих на ці цілі матеріальних ресурсів та фінансових коштів. Органи місцевого самоврядування та посадові особи місцевого самоврядування зобов'язані надавати уповноваженим державним органам документи, пов'язані із здійсненням окремих державних повноважень. У разі виявлення порушень вимог законів з питань здійснення
  14. Стаття 354. Федеральна інспекція праці
    повноважень, визначених законом; органами державної влади та її суб'єктів; органами місцевого самоврядування; об'єднаннями роботодавців та об'єднаннями профспілок; іншими державними та громадськими організаціями), повноваження державних інспекторів праці, їх права та обов'язки , тобто в цілому було визначено правовий статус федеральної інспекції праці. Нині воно втратило чинність у
  15. Стаття 210. Основні напрями державної політики в галузі охорони праці
    стаття має своє основне значення в питаннях правового забезпечення та державної політики в галузі охорони праці. 2. Напрями державної політики в галузі охорони праці носять комплексний характер і припускають: - забезпечення пріоритету збереження життя і здоров'я працівників - даний напрямок реалізується за допомогою проголошення в різних нормативно-правових актах в
  16. 45. Учасники земельних правовідносин
    Повноважним приймати рішення у сфері земельних правопорушень. До повноважень Російської Федерації в галузі земельних відносин належать: встановлення основ федеральної політики в галузі регулювання земельних відносин; встановлення обмежень прав власників земельних ділянок, землекористувачів, землевласників, орендарів земельних ділянок; державне управління в галузі
  17. Стаття 23.24 .1. Органи виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації, що здійснюють державний лісовий контроль і нагляд
    статтями 7.9, 7.10 (в межах своїх повноважень відповідно до лісового законодавства), статтями 8.24 - 8.27 (у межах своїх повноважень відповідно до лісового законодавства), частиною 1 статті 8.28 (в межах своїх повноважень відповідно до лісового законодавства), статтями 8.29 - 8.32 (у межах своїх повноважень відповідно до лісового законодавства) цього Кодексу. 2.
  18. 16.9. Контроль і нагляд за забезпеченням захисту державної таємниці
    повноважень, визначених Конституцією РФ, федеральними конституційними законами і федеральними законами. Міжвідомчий контроль за забезпеченням захисту державної таємниці в органах державної влади, на підприємствах, в установах і організаціях здійснюють органи федеральної виконавчої влади (Федеральна служба безпеки РФ, Міністерство оборони РФ, Федеральне агентство
  19. Коментар до статті 23.23
    Повноважним державним органом управління використанням і охороною водного фонду, а також федеральним органом виконавчої влади, спеціально уповноваженим на здійснення державного регулювання в галузі охорони озера Байкал. Згідно подп. 9 п. 7 Положення МПР Росії розглядає справи про адміністративні правопорушення та призначає адміністративні покарання, а також має право
  20. Стаття 11. Повноваження органів місцевого самоврядування в галузі земельних відносин
      повноважень органів місцевого самоврядування в галузі земельних відносин належать резервування земель, вилучення, у тому числі шляхом викупу, земельних ділянок для муніципальних потреб, встановлення з урахуванням вимог законодавства Російської Федерації правил землекористування і забудови територій міських і сільських поселень, територій інших муніципальних утворень, розробка та
© 2014-2022  yport.inf.ua