« Попередня
|
|
Наступна » |
|
|
Стаття 210. Основні напрями державної політики в галузі охорони праці
|
1. Стаття, що має своє основне значення в питаннях правового забезпечення та державної політики в галузі охорони праці. 2. Напрями державної політики в галузі охорони праці носять комплексний характер і припускають: - забезпечення пріоритету збереження життя і здоров'я працівників - даний напрямок реалізується за допомогою проголошення в різних нормативно-правових актах як вищої цінності життя і здоров'я людини і встановлення юридичної відповідальності за порушення законного принципу; - прийняття і реалізацію федеральних законів та інших нормативних правових актів РФ, законів та інших нормативних правових актів суб'єктів РФ про охорону праці, а також федеральних цільових, галузевих цільових та територіальних цільових програм поліпшення умов і охорони праці (див. гл. 34-36 і коммент. до їх статтями); - державне управління охороною праці, його зміст детально висвітлюється в ст. 216 ТК; - організацію та здійснення державної експертизи умов праці, сертифікацію робіт з охорони праці у роботодавців; - державний нагляд і контроль за дотриманням вимог охорони праці; - сприяння громадському контролю за дотриманням прав і законних інтересів працівників у галузі охорони праці. Даний напрямок реалізується за допомогою обов'язки роботодавця сприяти громадському контролю за дотриманням прав та інтересів працівника в області охорони праці (див. ст. 212 і 218 ТК і коммент. До них); - розслідування та облік нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (див. ст. 227-231 ТК і коммент. до них), а також ряд спеціалізованих нормативних правових актів, до числа яких належить Федеральний закон "Про обов'язкове соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань" і др.; - захист законних інтересів працівників, що постраждали від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, а також членів їх сімей на основі обов'язкового соціального страхування працівників від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Види, обсяги і умови надання працівникам гарантій і компенсацій в таких випадках визначаються зазначеним вище Федеральним законом; - встановлення компенсацій за важку роботу і роботу з шкідливими і (або) небезпечними умовами праці, неусувними при сучасному технічному рівні виробництва та організації праці (див. ст. 219 ТК і коммент. до неї); - координацію діяльності в галузі охорони праці, охорони навколишнього природного середовища та інших видів економічної та соціальної діяльності; - вивчення, узагальнення та поширення передового досвіду (вітчизняного і зарубіжного) в питаннях охорони праці, міжнародне співробітництво в цій сфері; - участь держави у фінансуванні заходів з охорони праці. У ст. 226 ТК закріплено, що фінансування заходів щодо поліпшення умов і охорони праці здійснюється за рахунок коштів федерального бюджету, бюджетів суб'єктів РФ, місцевих бюджетів, позабюджетних джерел у порядку, встановленому законами, іншими нормативними правовими актами та актами органів місцевого самоврядування, а також за рахунок роботодавця ; - підготовку та підвищення кваліфікації спеціалістів з охорони праці (див. ст. 225 ТК і коммент. до неї). 3. З наведених напрямків державної політики в галузі охорони праці новими напрямками є встановлення порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку підтвердження відповідності організації робіт з охорони праці державним нормативним вимогам охорони праці, профілактика нещасних випадків на виробництві, ушкодження здоров'я працівників та професійних захворювань. 4. Реалізація напрямів державної політики в галузі охорони праці забезпечується узгодженими діями органів виконавчої влади, роботодавців, професійних спілок, їх об'єднань та інших уповноважених працівниками представницьких органів з питань охорони праці.
|
« Попередня |
|
Наступна » |
= Перейти до змісту підручника = |
|
Інформація, релевантна " Стаття 210. Основні напрями державної політики в галузі охорони праці " |
- Стаття 210. Основні напрями державної політики в галузі охорони праці
210 свідчить про те, що у формуванні законодавства про охорону праці; в розробці федеральних цільових, галузевих цільових та територіальних цільових програм поліпшення умов і охорони праці; в управлінні охороною праці та здійсненні нагляду і контролю за додержанням законодавства про охорону праці; в забезпеченні функціонування єдиної інформаційної системи охорони праці; в захисті
- Стаття 363. Відповідальність за перешкоджання діяльності державних інспекторів праці
основних обов'язків роботодавця закріплює своєчасне виконання приписів державних наглядових і контрольних органів, сплату грошових штрафів, накладених за порушення законів, інших нормативних правових актів про працю. 2. Необгрунтоване перешкоджання наглядово-контрольної діяльності органів федеральної інспекції праці, невиконання у встановлений термін приписів
- Контрольні питання до § 7.7
охорони праці молоді та осіб із зниженою працездатністю? 5. У чому полягають особливості охорони праці жінок, вагітних жінок, матерів, які мають малолітніх дітей? 6. Яка система органів нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та охорону
- 16. Фінансова діяльність, здійснювана Президентом РФ.
Основні напрями внутрішньої і зовнішньої політики держави, відповідно до яких будується фінансова політика. З щорічними посланнями про становище в країні, про основні напрями внутрішньої і зовнішньої політики Президент РФ звертається до Федеральних зборів (ст. 80, 84 Конституції РФ). Президент РФ видає укази і розпорядження з питань формування та виконання бюджетів,
- Стаття 7.14. Проведення земляних, будівельних та інших робіт без дозволу державного органу охорони об'єктів культурної спадщини
державного органу охорони об'єктів культурної спадщини у випадках, якщо такий дозвіл обов'язково, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від десяти до п'ятнадцяти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від двадцяти до тридцяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від двохсот до трьохсот мінімальних розмірів оплати
- Стаття 216. Державне управління охороною праці
210 ТК), сутність якої полягає у створенні умов, що забезпечують гідне життя і вільний розвиток людини, охорону праці та здоров'я людей (ст. 7 Конституції РФ). Державне управління охороною праці здійснюється на федеральному рівні, на рівні суб'єктів РФ у межах їх повноважень та органами місцевого самоврядування в порядку і на умовах, визначених федеральними законами
- Стаття 311. Умови, при яких допускається надомна праця
охорони праці означає, що роботодавець повинен забезпечити безпечні умови праці (застосування засобів індивідуального захисту, змиваючих і знешкоджуючих засобів, дотримання режиму праці і відпочинку, навчання безпечним методам і прийомам виконання робіт, перевірку знань вимог охорони праці тощо). Про гарантії права працівників на працю в умовах, відповідних вимогам охорони праці, см.
- Коментар до статті 23.17
державної політики та здійснення державного управління в галузі реабілітації радіоактивно забруднених сільськогосподарських угідь і хімізації земель. Відповідно до підп. 8 п. 6 зазначеного Положення Мінсільгосп Росії здійснює спільно з Міністерством охорони здоров'я Росії єдину державну політику в галузі безпечного поводження з пестицидами та
- 5. Звільнення за порушення вимог охорони праці
охорони праці. При цьому повинні виконуватися дві умови: - порушення встановлено комісією з охорони праці або уповноваженим з охорони праці; - порушення спричинило тяжкі наслідки (нещасний випадок на виробництві, аварію, катастрофу) або свідомо створювало реальну загрозу настання таких наслідків. При розгляді спору в суді роботодавець повинен довести, що зазначені
- Стаття 13.5. Порушення правил охорони ліній або споруд зв'язку
охорони ліній або споруд зв'язку, якщо це порушення спричинило припинення зв'язку, - тягне попередження або накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від одного до трьох мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від трьох до п'яти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від тридцяти до п'ятдесяти мінімальних розмірів оплати праці. 2. Порушення правил
|