Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
В.Л. Гейхман, Е.Н. Сидоренко. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації, 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 210. Основні напрями державної політики в галузі охорони праці

1. Стаття, що має своє основне значення в питаннях правового забезпечення та державної політики в галузі охорони праці.
2. Напрями державної політики в галузі охорони праці носять комплексний характер і припускають:
- забезпечення пріоритету збереження життя і здоров'я працівників - даний напрямок реалізується за допомогою проголошення в різних нормативно-правових актах як вищої цінності життя і здоров'я людини і встановлення юридичної відповідальності за порушення законного принципу;
- прийняття і реалізацію федеральних законів та інших нормативних правових актів РФ, законів та інших нормативних правових актів суб'єктів РФ про охорону праці, а також федеральних цільових, галузевих цільових та територіальних цільових програм поліпшення умов і охорони праці (див. гл. 34-36 і коммент. до їх статтями);
- державне управління охороною праці, його зміст детально висвітлюється в ст. 216 ТК;
- організацію та здійснення державної експертизи умов праці, сертифікацію робіт з охорони праці у роботодавців;
- державний нагляд і контроль за дотриманням вимог охорони праці;
- сприяння громадському контролю за дотриманням прав і законних інтересів працівників у галузі охорони праці. Даний напрямок реалізується за допомогою обов'язки роботодавця сприяти громадському контролю за дотриманням прав та інтересів працівника в області охорони праці (див. ст. 212 і 218 ТК і коммент. До них);
- розслідування та облік нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (див. ст. 227-231 ТК і коммент. до них), а також ряд спеціалізованих нормативних правових актів, до числа яких належить Федеральний закон "Про обов'язкове соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань" і др.;
- захист законних інтересів працівників, що постраждали від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, а також членів їх сімей на основі обов'язкового соціального страхування працівників від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Види, обсяги і умови надання працівникам гарантій і компенсацій в таких випадках визначаються зазначеним вище Федеральним законом;
- встановлення компенсацій за важку роботу і роботу з шкідливими і (або) небезпечними умовами праці, неусувними при сучасному технічному рівні виробництва та організації праці (див. ст. 219 ТК і коммент. до неї);
- координацію діяльності в галузі охорони праці, охорони навколишнього природного середовища та інших видів економічної та соціальної діяльності;
- вивчення, узагальнення та поширення передового досвіду (вітчизняного і зарубіжного) в питаннях охорони праці, міжнародне співробітництво в цій сфері;
- участь держави у фінансуванні заходів з охорони праці. У ст. 226 ТК закріплено, що фінансування заходів щодо поліпшення умов і охорони праці здійснюється за рахунок коштів федерального бюджету, бюджетів суб'єктів РФ, місцевих бюджетів, позабюджетних джерел у порядку, встановленому законами, іншими нормативними правовими актами та актами органів місцевого самоврядування, а також за рахунок роботодавця ;
- підготовку та підвищення кваліфікації спеціалістів з охорони праці (див. ст. 225 ТК і коммент. до неї).
3. З наведених напрямків державної політики в галузі охорони праці новими напрямками є встановлення порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку підтвердження відповідності організації робіт з охорони праці державним нормативним вимогам охорони праці, профілактика нещасних випадків на виробництві, ушкодження здоров'я працівників та професійних захворювань.
4. Реалізація напрямів державної політики в галузі охорони праці забезпечується узгодженими діями органів виконавчої влади, роботодавців, професійних спілок, їх об'єднань та інших уповноважених працівниками представницьких органів з питань охорони праці.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 210. Основні напрями державної політики в галузі охорони праці "
  1. Стаття 210. Основні напрями державної політики в галузі охорони праці
    210 свідчить про те, що у формуванні законодавства про охорону праці; в розробці федеральних цільових, галузевих цільових та територіальних цільових програм поліпшення умов і охорони праці; в управлінні охороною праці та здійсненні нагляду і контролю за додержанням законодавства про охорону праці; в забезпеченні функціонування єдиної інформаційної системи охорони праці; в захисті
  2. Стаття 363. Відповідальність за перешкоджання діяльності державних інспекторів праці
    основних обов'язків роботодавця закріплює своєчасне виконання приписів державних наглядових і контрольних органів, сплату грошових штрафів, накладених за порушення законів, інших нормативних правових актів про працю. 2. Необгрунтоване перешкоджання наглядово-контрольної діяльності органів федеральної інспекції праці, невиконання у встановлений термін приписів
  3. Контрольні питання до § 7.7
    охорони праці молоді та осіб із зниженою працездатністю? 5. У чому полягають особливості охорони праці жінок, вагітних жінок, матерів, які мають малолітніх дітей? 6. Яка система органів нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та охорону
  4. 16. Фінансова діяльність, здійснювана Президентом РФ.
    Основні напрями внутрішньої і зовнішньої політики держави, відповідно до яких будується фінансова політика. З щорічними посланнями про становище в країні, про основні напрями внутрішньої і зовнішньої політики Президент РФ звертається до Федеральних зборів (ст. 80, 84 Конституції РФ). Президент РФ видає укази і розпорядження з питань формування та виконання бюджетів,
  5. Стаття 7.14. Проведення земляних, будівельних та інших робіт без дозволу державного органу охорони об'єктів культурної спадщини
    державного органу охорони об'єктів культурної спадщини у випадках, якщо такий дозвіл обов'язково, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від десяти до п'ятнадцяти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від двадцяти до тридцяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від двохсот до трьохсот мінімальних розмірів оплати
  6. Стаття 216. Державне управління охороною праці
    210 ТК), сутність якої полягає у створенні умов, що забезпечують гідне життя і вільний розвиток людини, охорону праці та здоров'я людей (ст. 7 Конституції РФ). Державне управління охороною праці здійснюється на федеральному рівні, на рівні суб'єктів РФ у межах їх повноважень та органами місцевого самоврядування в порядку і на умовах, визначених федеральними законами
  7. Стаття 311. Умови, при яких допускається надомна праця
    охорони праці означає, що роботодавець повинен забезпечити безпечні умови праці (застосування засобів індивідуального захисту, змиваючих і знешкоджуючих засобів, дотримання режиму праці і відпочинку, навчання безпечним методам і прийомам виконання робіт, перевірку знань вимог охорони праці тощо). Про гарантії права працівників на працю в умовах, відповідних вимогам охорони праці, см.
  8. Коментар до статті 23.17
    державної політики та здійснення державного управління в галузі реабілітації радіоактивно забруднених сільськогосподарських угідь і хімізації земель. Відповідно до підп. 8 п. 6 зазначеного Положення Мінсільгосп Росії здійснює спільно з Міністерством охорони здоров'я Росії єдину державну політику в галузі безпечного поводження з пестицидами та
  9. 5. Звільнення за порушення вимог охорони праці
    охорони праці. При цьому повинні виконуватися дві умови: - порушення встановлено комісією з охорони праці або уповноваженим з охорони праці; - порушення спричинило тяжкі наслідки (нещасний випадок на виробництві, аварію, катастрофу) або свідомо створювало реальну загрозу настання таких наслідків. При розгляді спору в суді роботодавець повинен довести, що зазначені
  10. Стаття 13.5. Порушення правил охорони ліній або споруд зв'язку
    охорони ліній або споруд зв'язку, якщо це порушення спричинило припинення зв'язку, - тягне попередження або накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від одного до трьох мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від трьох до п'яти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від тридцяти до п'ятдесяти мінімальних розмірів оплати праці. 2. Порушення правил
© 2014-2022  yport.inf.ua