Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
В.Л. Гейхман, Е.Н. Сидоренко. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації, 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 211. Державні нормативні вимоги охорони праці

1. Основні державні нормативні вимоги охорони праці закріплені в розд. X ТК, а також в інших федеральних законах, законах суб'єктів РФ, постановах Уряду РФ, нормативних правових актах Мінздоровсоцрозвитку Росії та інших органів федеральної виконавчої влади (при цьому продовжують діяти деякі нормативні правові акти скасованого Мінпраці Росії).
При розробці державних нормативних вимог охорони праці враховуються спеціальні методичні рекомендації, затверджені постановою Мінпраці Росії від 17.12.2002 N 80 * (327).
Згідно ст. 22 ТК роботодавець зобов'язаний забезпечувати працівника обладнанням, інструментами, технічною документацією й іншими засобами, необхідними для виконання ним трудових обов'язків, забезпечувати безпеку і умови, що відповідають вимогам охорони та гігієни праці.
2. Державні нормативи, процедури та критерії з охорони праці встановлюються законодавчими та нормативними актами Російської Федерації і суб'єктів РФ. Це постанови Уряду РФ, накази, інші акти федеральних органів виконавчої влади, а також система інших нормативних правових актів, що містять державні нормативні вимоги охорони праці (наприклад, постанова Уряду РФ від 06.02.1993 N 105 "Про нові норми гранично допустимих навантажень для жінок при підйомі і переміщенні ваг вручну "* (328), постанова Уряду РФ від 25.02.2000 N 162" Про затвердження Переліку важких робіт і робіт із шкідливими або небезпечними умовами праці, при виконанні яких забороняється застосування праці жінок "* (329).)
Державні нормативні вимоги охорони праці затверджуються строком на п'ять років і можуть бути продовжені не більше ніж на два терміни.
3. Одним із напрямів державної політики в галузі охорони праці (крім перерахованих у ст. 210 ТК) є встановлення єдиних нормативних вимог з охорони праці для юридичних та фізичних осіб при здійсненні ними будь-яких видів трудової діяльності, у тому числі при проектуванні, будівництві (реконструкції) та експлуатації об'єктів, конструюванні машин, механізмів та іншого обладнання, розробці технологічних процесів, організації виробництва і праці.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 211. Державні нормативні вимоги охорони праці "
  1. Стаття 363. Відповідальність за перешкоджання діяльності державних інспекторів праці
    державного нагляду і контролю за дотриманням вимог охорони праці з метою перевірки умов і охорони праці в організації, розслідування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань; б) виконувати приписи посадових осіб органів державного нагляду і контролю за дотриманням вимог охорони праці. Стаття 22 ТК в числі основних обов'язків роботодавця
  2. 5. Звільнення за порушення вимог охорони праці
    нормативно-правовими актами, в тому числі інструкціями з охорони праці. Комісія з охорони праці створюється в організації в порядку, передбаченому ст. 218 Трудового кодексу РФ. Для застосування крайній захід стягнення у вигляді звільнення в цьому випадку в загальному порядку видається відповідний наказ, з яким знайомлять працівника під
  3. Стаття 210. Основні напрями державної політики в галузі охорони праці
    стаття має своє основне значення в питаннях правового забезпечення та державної політики в галузі охорони праці. 2. Напрями державної політики в галузі охорони праці носять комплексний характер і припускають: - забезпечення пріоритету збереження життя і здоров'я працівників - даний напрямок реалізується за допомогою проголошення в різних нормативно-правових актах в
  4. Стаття 311. Умови, при яких допускається надомна праця
    вимогами охорони праці означає, що роботодавець повинен забезпечити безпечні умови праці (застосування засобів індивідуального захисту, змиваючих і знешкоджуючих засобів, дотримання режиму праці і відпочинку, навчання безпечним методам і прийомам виконання робіт, перевірку знань вимог охорони праці тощо). Про гарантії права працівників на працю в умовах, відповідних вимогам охорони
  5. Стаття 220. Гарантії права працівників на працю в умовах, відповідних вимогам охорони праці
    статтями розділів "Робочий час" і "Час відпочинку"), а також інші вимоги, пропоновані законами і правилами охорони праці (див. коментар. до ст. ст. 212, 184, 219, 221, до статей гл. 57 ТК "Державний нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового
  6. Стаття 212. Обов'язки роботодавця щодо забезпечення безпечних умов і охорони праці
    стаття передбачає, що роботодавець зобов'язаний забезпечити здорові і безпечні умови праці, охорону праці для всіх працівників. Вона містить докладний перелік обов'язків роботодавця щодо забезпечення безпечних умов і охорони праці (див. також ст. 213, 215, 221-223, 225, 227-230 ТК). Відповідно до державних вимог з охорони праці конкретні обов'язки роботодавця можуть бути
  7. Стаття 13.5. Порушення правил охорони ліній або споруд зв'язку
    нормативних документів про забезпечення безперебійної роботи ліній передач, трактів і каналів, наданих для потреб управління, оборони, безпеки та охорони правопорядку, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від двадцяти до тридцяти мінімальних розмірів оплати
  8. Контрольні питання до § 7.7
    охорони праці молоді та осіб із зниженою працездатністю? 5. В чому полягають особливості охорони праці жінок, вагітних жінок, матерів, які мають малолітніх дітей? 6. Яка система органів нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та охорону
  9. Стаття 216.1. Державна експертиза умов праці
    стаття визначає органи, що здійснюють державну експертизу умов праці, її цілі і завдання. У Положенні про проведення державної експертизи умов праці в Російській Федерації, затвердженому постановою Уряду РФ від 25.04.2003 N 244 (в ред. від 01.02.2005) * (345), передбачено порядок направлення на експертизу документів та матеріалів з умов і охорони праці та термін
  10. Стаття 216.1. Державна експертиза умов праці
    державним нормативним вимогам охорони праці (ст. 209 ТК). 2. Відповідно до ч. 1 коментованої статті державна експертиза умов праці здійснюється федеральним органом виконавчої влади, уповноваженим на проведення державного нагляду і контролю за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права
  11. Стаття 7.14. Проведення земляних , будівельних та інших робіт без дозволу державного органу охорони об'єктів культурної спадщини
    державного органу охорони об'єктів культурної спадщини у випадках, якщо такий дозвіл обов'язково, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від десяти до п'ятнадцяти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від двадцяти до тридцяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від двохсот до трьохсот мінімальних розмірів оплати
  12. Стаття 7.13. Порушення вимог збереження, використання та охорони об'єктів культурної спадщини (пам'яток історії та культури) федерального значення, їх територій і зон їх охорони
    вимог збереження, використання та охорони об'єктів культурної спадщини (пам'яток історії та культури) федерального значення, включених до Державного реєстру об'єктів культурної спадщини (Перелік об'єктів історичної та культурної спадщини федерального (загальноросійського) значення), їх територій, а одно недотримання обмежень, встановлених в зонах їх охорони, - тягне за собою накладення
  13. Глава 34. Вимоги охорони праці
    охорони
  14. Стаття 354. Федеральна інспекція праці
    державних органів, що здійснює нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права , всіма роботодавцями на території РФ, утворена відповідно до ратифікованої Росією Конвенції МОП N 81 та Протоколом до неї 1995 р., згідно з якими Росія зобов'язалася мати державну інспекцію праці, що забезпечує
© 2014-2022  yport.inf.ua