Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
Ю. П. Орловський. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації (постатейний), 2009 - перейти до змісту підручника

Стаття 216.1. Державна експертиза умов праці

Коментар до статті 216.1. Державна експертиза умов праці - це оцінка відповідності об'єкта експертизи державним нормативним вимогам охорони праці (ст. 209 ТК).
2. Відповідно до ч. 1 коментованої статті державна експертиза умов праці здійснюється федеральним органом виконавчої влади, уповноваженим на проведення державного нагляду і контролю за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права (Федеральною службою з праці та зайнятості), та органами виконавчої влади суб'єктів РФ в області охорони праці в порядку, встановленому уповноваженим Урядом РФ органом виконавчої влади.
3. Оскільки такий орган Урядом РФ ще не визначений, Порядок проведення державної експертизи умов праці регулюється Положенням про проведення державної експертизи умов праці в Російській Федерації, утв. Постановою Уряду РФ від 25 квітня 2003 р. N 244 (СЗ РФ. 2003. N 18. Ст. 1716).
4. Згідно з названим Положенням державній експертизі умов праці (в т.ч. проведеної за запитами органів державного нагляду і контролю за дотриманням вимог охорони праці, судових органів, органів управління охороною праці, роботодавців, об'єднань роботодавців, працівників професійних спілок, їх об'єднань та інших уповноважених працівниками представницьких органів) підлягають документація та матеріали з умов і охорони праці.
Перелік документації і матеріалів, які подаються на державну експертизу умов праці, визначається Мінздоровсоцрозвитку Росії в залежності від об'єкта експертизи.
Органи виконавчої влади, що здійснюють державну експертизу умов праці, мають право в процесі проведення експертизи запитувати у її замовника додаткову інформацію, необхідну для оцінки відповідності умов праці державним нормативним вимогам охорони праці.
Документація та матеріали, представлені на державну експертизу умов праці, реєструються і передаються на виконання до відповідного структурного підрозділу органу виконавчої влади. Його керівник (далі - керівник експертизи) формує склад експертів, організовує проведення державної експертизи умов праці та підготовку проекту експертного висновку.
Для проведення державної експертизи у кожному випадку визначається спеціаліст (експерт) або група фахівців (експертів) з числа штатних і позаштатних спеціалістів (експертів), що володіють відповідними знаннями.
Термін проведення державної експертизи не повинен перевищувати одного місяця. У виняткових випадках він може бути продовжений, але не більше ніж на місяць.
При поданні на державну експертизу умов праці документації та матеріалів, які не відповідають встановленим вимогам, орган виконавчої влади у термін не більше 7 днів з дня реєстрації документації та матеріалів повідомляє про це замовника. Якщо замовник не усуває зазначені недоліки, орган виконавчої влади після закінчення місяця з дня реєстрації повідомляє замовника про неможливість проведення експертизи та повертає представлені документацію та матеріали.
При здійсненні експертизи можуть проводитися лабораторні дослідження (вимірювання) факторів виробничого середовища, що виконуються за рахунок коштів замовника акредитованими в установленому порядку дослідними (вимірювальними) лабораторіями.
По закінченні державної експертизи умов праці складається експертний висновок (у двох примірниках), яке підписується особою (особами), що проводив експертизу, і керівником експертизи.
Якщо виконавці не дійшли спільної думки, то кожен з них зобов'язаний у письмовій формі викласти причини своєї незгоди з думкою інших для розгляду їх керівником експертизи.
Експертний висновок повинен містити обгрунтовані висновки про відповідність (невідповідність) умов праці державним нормативним вимогам охорони праці.
Обидва примірники експертного висновку затверджуються органом виконавчої влади.
Один примірник експертного висновку разом з документацією і матеріалами, що пройшли експертизу, направляється замовнику, другий залишається в органі виконавчої влади.
Експертні висновки підлягають зберіганню органами виконавчої влади протягом 5 років, якщо триваліший термін зберігання не встановлено законодавством РФ.
Замовник у разі незгоди з експертним висновком може оскаржити його в судовому порядку.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 216.1. Державна експертиза умов праці "
  1. Стаття 8.4. Порушення законодавства про екологічну експертизу
    державної екологічної експертизи, фінансування або реалізація проектів, програм та іншої документації, що підлягають державній екологічній експертизі і не отримали позитивного висновку державної екологічної експертизи, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від десяти до п'ятнадцяти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від
  2. 4. Судово-медична і судово-психіатрична експертизи (ст. 52 Основ).
    Державній або муніципальної системи охорони здоров'я, експертом бюро судово-медичної експертизи, залученими для виробництва експертизи, на підставі постанови особи, яка провадить розслідування, або ухвали суду. Судово-психіатрична експертиза проводиться в призначених для цієї мети установах державної системи охорони здоров'я. Громадянин або його законний
  3. Стаття 23.12. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці
    статтями 5.28 - 5.34, 5.44 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор праці Російської Федерації, його заступники; головний державний правовий інспектор праці Російської Федерації; головний державний інспектор Російської Федерації з охорони
  4. Стаття 1391. Експертиза заявки на промисловий зразок
    статтями 1388 і 1389 справжнього
  5. 2. Медико-соціальна експертиза (ст. 50 Основ).
    Експертиза проводиться федеральними установами медико-соціальної експертизи в порядку, встановленому законодавством Російської Федерації. Громадянин або його законний представник має право на запрошення за своєю заявою будь-якого фахівця з його згоди для участі у проведенні медико-соціальної експертизи. Таким чином, в якості суб'єктів медико-соціальної експертизи можуть
  6. Стаття 283. Призначення експертизи для визначення психічного стану громадянина
    державну судово-експертної діяльності в Російській Федерації "* (272). Експертиза проводиться, як правило, в добровільному порядку за наявності письмової згоди громадянина піддатися судово-психіатричній експертизі. Якщо особа, щодо якої призначено експертизу, не досягло віку 16 років, письмову згоду на виробництво судової експертизи дається законним
  7. Стаття 215. Відповідність виробничих об'єктів і продукції державним нормативним вимогам охорони праці
    стаття в редакції Федерального закону від 22 липня 2008 р. N 157-ФЗ (СЗ РФ. 2008. N 30 (ч. I). Ст. 3613) підвищує рівень вимог держави до виробничих об'єктів і до оснащення їх обладнанням, передбачаючи, що вже на стадії проектування проекти будівництва та реконструкції виробничих об'єктів, машин, механізмів та іншого виробничого обладнання, технологічних
  8. Стаття 1524. Формальна експертиза заявки на найменування місця походження товару
    експертиза заявки на найменування місця походження товару проводиться протягом двох місяців з дня її подачі у федеральний орган виконавчої влади з інтелектуальної власності. 2. В ході проведення формальної експертизи заявки на найменування місця походження товару перевіряється наявність необхідних документів заявки, а також їх відповідність встановленим вимогам. За
  9. Стаття 8.4. Порушення законодавства про екологічну експертизу
    державної екологічної експертизи, фінансування або реалізація проектів, програм та іншої документації, що підлягають державній екологічній експертизі і не отримали позитивного висновку державної екологічної експертизи, - тягне попередження або накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від однієї тисячі п'ятисот до двох тисяч рублів; на посадових осіб
  10. Стаття 1498. Формальна експертиза заявки на товарний знак
    експертиза заявки на товарний знак проводиться протягом місяця з дня її подачі у федеральний орган виконавчої влади з інтелектуальної власності. 2. В ході проведення формальної експертизи заявки на товарний знак перевіряється наявність необхідних документів заявки та їх відповідність встановленим вимогам . За результатами формальної експертизи заявка приймається до розгляду або
  11. 6. Експертиза заявки на корисну модель і промисловий зразок
    експертиза, в процесі якої перевіряються тільки наявність документів, передбачених законом , дотримання вимог до них і відсутність порушення вимоги єдності корисної моделі, а також розглядається питання про те, чи відноситься заявлене рішення до охоронюваного в якості корисної моделі. Перевірка відповідності заявленої корисної моделі умовам патентоздатності не здійснюється. При
© 2014-2022  yport.inf.ua