1. Схеми комплексного використання і охорони водних об'єктів включають в себе систематизовані матеріали про стан водних об'єктів і про їх використання і є основою здійснення водогосподарських заходів та заходів з охорони водних об'єктів, розташованих у межах річкових басейнів. 2. Схеми комплексного використання і охорони водних об'єктів розробляються з метою: 1) визначення допустимого антропогенного навантаження на водні об'єкти; 2) визначення потреб у водних ресурсах в перспективі; 3) забезпечення охорони водних об'єктів; 4) визначення основних напрямків діяльності щодо запобігання негативного впливу вод. 3. Схемами комплексного використання і охорони водних об'єктів встановлюються: 1) цільові показники якості води у водних об'єктах на період дії цих схем; 2) перелік водогосподарських заходів та заходів з охорони водних об'єктів; 3) водогосподарські баланси, призначені для оцінки кількості і ступеня освоєння доступних для використання водних ресурсів у межах річкових басейнів і які становлять розрахунки потреб водокористувачів у водних ресурсах по порівняй-нію з доступними для використання водними ресурсами в межах річкових басейнів, подбассейнов, водогосподарських ділянок при різних умовах водності (з урахуванням нерівномірного розподілу поверхневого і підземного стоків вод в різні періоди, територіального перерозподілу стоків поверхневих вод, поповнення водних ресурсів підземних водних об'єктів); 4) ліміти забору (вилучення) водних ресурсів з водного об'єкта та ліміти скидання стічних вод, відповідних нормативам якос-ства, в межах річкових басейнів, подбассейнов, водогосподарських ділянок при різних умовах водності; 5) квоти паркану (вилучення) водних ресурсів з водного об'єкта і скидання стічних вод, відповідних нормативам якості, в межах річкових басейнів, подбассейнов, водогосподарських ділянок при різних умовах водності щодо кожного суб'єкта Російської Федерації; 6) основні цільові показники зменшення негативних наслідків повеней та інших видів негативного впливу вод, перелік заходів, спрямованих на досягнення цих показників; 7) передбачуваний обсяг необхідних фінансових ресурсів для реалізації схем комплексного використання і охорони водних об'єктів . 4. Схеми комплексного використання і охорони водних об'єктів розробляються уповноваженим Урядом Російської Федерації федеральним органом виконавчої влади, розглядаються басейновими радами і затверджуються для кожного річкового басейну уповноваженим Урядом Російської Федерації федеральним органом виконавчої влади. 5. Схеми комплексного використання і охорони водних об'єктів є обов'язковими для органів державної влади, органів місцевого самоврядування. 6. Порядок розробки, затвердження та реалізації схем комплексного використання і охорони водних об'єктів, внесення зраді-ний в ці схеми встановлюється Урядом Російської Федерації.
|
- Стаття 42. Основні вимоги до використання водних об'єктів
1. При проектуванні, будівництві, реконструкції та експлуатації гідротехнічних споруд повинні передбачатися і своєчасно здійснюватися заходи з охорони водних об'єктів, а також водних біологічних ресурсів та інших об'єктів жи-вотного і рослинного світу. (В ред. Федерального закону від 14.07.2008 N 118-ФЗ) 2. При використанні водних об'єктів, що входять в водогосподарські
- Стаття 53. Використання водних об'єктів для забезпечення пожежної безпеки
1. Забір (вилучення) водних ресурсів для гасіння пожеж допускається з будь-яких водних об'єктів без будь-якого дозволу, безкоштовно і в необхідній для ліквідації пожеж кількості. 2. Використання водних об'єктів, призначених для забезпечення пожежної безпеки, для інших цілей
- Стаття 38. Види водокористування
1. Виходячи з умов надання водних об'єктів у користування водокористування поділяється на: 1) спільне водокористування; 2) відокремлений водокористування. 2. Відокремлений водокористування може здійснюватися на водних об'єктах або їх частинах, що знаходяться у власності фізич-них осіб, юридичних осіб, водних об'єктах або їх частинах, що перебувають у державній або муніципальній
- Стаття 51.1. Використання водних об'єктів для це-лей рибальства
(введена Федеральним законом від 28.12.2010 N 420-ФЗ) Використання водних об'єктів рибогосподарського значення для цілей рибальства здійснюється відповідно до законодавства про рибальство та збереження водних біологічних
- Стаття 47. Використання поверхневих водних об'єктів для цілей водного і повітряного транспорту
1. Використання поверхневих водних об'єктів як шляхи сполучення здійснюється відповідно до законодательст-вом про водному транспорті. 2. Використання поверхневих водних об'єктів для зльоту, посадки повітряних суден здійснюється в порядку, встановленому Урядом Російської
- Стаття 46. Використання водних об'єктів для це-лей виробництва електричної енергії
1. Використання водних об'єктів для цілей виробництва електричної енергії здійснюється з урахуванням інтересів інших во-допользователей і з дотриманням вимог раціонального використання і охорони водних об'єктів. 2. Водокористувачі, які експлуатують гідроенергетичні споруди, зобов'язані забезпечити режим спрацювання і наповнення во-дохраніліщ з урахуванням пріоритету цілей питного та
- Стаття 39. Права і обов'язки власників вод-них об'єктів, водокористувачів при використанні водних об'єктів
1. Власники водних об'єктів, водокористувачі при використанні водних об'єктів мають право: 1) самостійно здійснювати використання водних об'єктів; 2) здійснювати будівництво гідротехнічних та інших споруд на водних об'єктах; 3) користуватися іншими передбаченими цим Кодексом, іншими федеральними законами правами. 2. Власники водних об'єктів, водокористувачі при
- Стаття 24. Повноваження органів державної влади Російської Федерації в галузі водних відносин
До повноважень органів державної влади Російської Федерації в галузі водних відносин відносяться: 1) володіння, користування, розпорядження водними об'єктами, що знаходяться у федеральній власності; 2) розроблення , затвердження та реалізація схем комплексного використання і охорони водних об'єктів і внесення змін в ці схеми; 3) здійснення федерального державного нагляду в
- Стаття 55. Основні вимоги до охорони водних об'єктах-тов
1. Власники водних об'єктів здійснюють заходи з охорони водних об'єктів, запобігання їх забруднення, засо-ренію і виснаження вод, а також заходи з ліквідації наслідків зазначених явищ. Охорона водних об'єктів, що знаходяться в федераль-ної власності, власності суб'єктів Російської Федерації, власності муніципальних утворень, здійснюється испол-Передачі органами
- Стаття 29. Басейнові ради
1. З метою забезпечення раціонального використання і охорони водних об'єктів створюються басейнові ради, здійснюють розробку рекомендацій у галузі використання і охорони водних об'єктів у межах басейнового округу. 2. Рекомендації басейнових рад враховуються при розробці схем комплексного використання і охорони водних об'єктах-тов. 3. До складу басейнових рад входять
- Стаття 23.23. Органи, що здійснюють федеральний державний контроль і нагляд за використанням та охороною водних об'єктів
(в ред. Федерального закону від 28.12.2009 N 380-ФЗ) 1. Органи, що здійснюють федеральний державний контроль і нагляд за використанням та охороною водних об'єктів, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 2 статті 7.2 (в частині знищення або пошкодження спостережних режимних створів на водних об'єктах, що підлягають федеральному державному
- Стаття 48. Використання водних об'єктів для сплаву деревини
(в ред. Федерального закону від 04.12.2006 N 201-ФЗ) 1. Водокористувачі, які здійснюють сплав деревини, зобов'язані регулярно проводити очищення водних об'єктів від затонулої деревини. (в ред. Федерального закону від 04.12.2006 N 201-ФЗ) 2. Сплав деревини без суднової тяги на водних об'єктах, що використовуються для судноплавства, і молевой сплав деревини на водних об'єктах забороняються. (в ред.
- Стаття 52.1. Використання водних об'єктів для проведення будівельних, днопоглиблювальних, вибухових, бу-рових та інших робіт
(введена Федеральним законом від 07.05.2013 N 87-ФЗ) Використання водних об'єктів для проведення будівельних, днопоглиблювальних, вибухових, бурових і інших робіт, пов'язаних із зміною дна і берегів водних об'єктів, здійснюється відповідно до цього Кодексу та іншими федеральними
|