Головна
ГоловнаКонституційне, муніципальне правоМуніципальне право → 
« Попередня Наступна »
А.П. Рижак. Постатейний коментар до Федерального закону "Про поліцію", 2011 - перейти до змісту підручника

Стаття 25. Співробітник поліції

Коментар до статті 25
1. Пункт п. 2 ч. 2 ст. 25 коментованого Федерального закону передбачає можливість прикомандирування співробітників поліції до державних органів, а також до організацій. Однак перелік організацій, що не відносяться до державних органів, у розглянутому Федеральному законі не наведено.
2. Співробітники поліції одночасно є посадовими особами органів внутрішніх справ. Тому слід мати на увазі, що згідно ст. 19 Положення про службу в органах внутрішніх справ Російської Федерації перелік міністерств, відомств і організацій, до яких можуть бути прикомандировані співробітники органів внутрішніх справ, визначається міністром внутрішніх справ Російської Федерації і затверджується Урядом РФ.
3. В даний час такий Перелік затверджений Постановою Уряду РФ від 3 липня 1994 р. N 877. У цього переліку не входять профспілки працівників поліції <255>.
---
<255> Див: Про визнання частково недійсним (незаконним) Наказу МВС Росії від 14 грудня 1999 р. N 1038: рішення Верховного Суду РФ від 16 листопада 2000 р. N ГКПИ 00-1195 / / Бюлетень Верховного Суду РФ. 2001. N 7.
4. Порядок прикомандирування співробітників органів внутрішніх справ до представницьким органам державної влади та органам державного управління визначено у п. п. 10.1 - 10.8 Інструкції про порядок застосування Положення про службу в органах внутрішніх справ Російської Федерації.
5. Особи рядового і начальницького складу поліції для роботи в якості помічника за трудовим договором (контрактом) прикомандировують
'f1я на підставі подання члена Ради Федерації, депутата Державної Думи до відповідного виконавчого органу державної влади. При цьому служба в органах внутрішніх справ для даних осіб припиняється (ч. 8 ст. 38 Федерального закону "Про статус члена Ради Федерації і статус депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації").
6. Співробітники поліції можуть бути у встановленому порядку призначені представниками в іноземні держави (п. 10.8 Інструкції про порядок застосування Положення про службу в органах внутрішніх справ Російської Федерації).
7. У будь-якому випадку рішення про прикомандирування має прийматися з урахуванням бажання співробітників і інтересів підрозділів органів внутрішніх справ (п. 10.2 зазначеної Інструкції).
8. Виходячи з ч. 3 коментованої статті всі права, надані поліції в цілому, має право реалізовувати співробітник поліції в межах території, що обслуговується територіальним органом внутрішніх справ, у штаті якого він служить. Таким чином, на території, що обслуговується за наявності до того приводу і фактичної підстави (відсутності обставини, що виключає провадження у справі) кожен співробітник поліції зобов'язаний, наприклад, відповідно до підвідомчості, встановленої кримінально-процесуальним законодавством РФ, порушувати кримінальні справи (п. 8 ч. 1 ст. 12 цього Закону). Причому саме його підпис матиме юридичне значення.
Кримінальну справу буде вважатися порушеною з моменту підписання співробітником поліції відповідної постанови, а не з моменту його затвердження начальником органу внутрішніх справ (начальником поліції). Затвердження постанови керівником - форма реалізації відомчого контролю (ч. 2 ст. 49 цього Закону) за діями (рішеннями) співробітника поліції.
9. За межами території обслуговування органу внутрішніх справ, у якому служить співробітник поліції, останній не лише реалізує права (обов'язки) поліції в порядку, визначеному міністром внутрішніх справ РФ, але і діє відповідно до вимог ч. 2 ст. 27 і ч. 3 ст. 28 цього Закону.
10. Порядок носіння і зберігання вогнепальної зброї та спеціальних засобів визначено Інструкцією про порядок видачі табельної бойової ручної стрілецької зброї, боєприпасів та спеціальних засобів співробітникам органів внутрішніх справ Російської Федерації на постійне зберігання і носіння, затвердженої Наказом МВС Росії від 17 листопада 1999 р. N 938 <256 >, Постановою Уряду РФ від 5 грудня 2005 р. N 718 "Про нагородження зброєю громадян Російської Федерації" <257> та іншими нормативними правовими актами.
---
<256> Див: Бюлетень поточного законодавства. МВС Росії. Вип. 5. Ч. 2. М., 1993.
<257> Див: Собр. законодавства РФ. 2005. N 50. Ст. 5304.
11. Постійне зберігання і носіння табельної вогнепальної зброї, боєприпасів та спеціальних засобів співробітниками поліції допускається з дозволу начальника головного управління та управління МВС Росії, міністра внутрішніх справ, начальника ГУВС, УВС суб'єктів Російської Федерації, УВСТ, РУБОП, ОУМТіВС, УВС (ОВС) ОРО, освітнього або науково-дослідної установи МВС Росії, горрайлиноргана внутрішніх справ, командира (начальника) підрозділу при органі внутрішніх справ.
12. До бойового вогнепальної зброї, що видається для постійного зберігання та носіння співробітникам поліції, відносяться 9-мм пістолет Макарова (ПМ), 5,45-мм пістолет ПСМ. У виняткових випадках на період ускладнення оперативної обстановки за рішенням начальника органу внутрішніх справ на постійне зберігання і носіння співробітникам поліції можуть видаватися автомати чи пістолети-кулемети.
13. Інші типи табельної бойової ручної стрілецької зброї, що перебувають на озброєнні в органах внутрішніх справ Російської Федерації, можуть видаватися співробітникам тільки на час виконання оперативно-службових завдань.
14. До спеціальних засобів, що видаються для постійного зберігання та носіння співробітникам поліції, відноситься наявний на озброєнні в системі Міністерства внутрішніх справ РФ сльозогінний газ в аерозольній упаковці.
15. Одночасно з видачею бойової вогнепальної зброї та спеціальних засобів співробітнику поліції видається відповідне спорядження для їх відкритого і прихованого носіння, а також приладдя для догляду за матеріальною частиною. Носіння бойової вогнепальної зброї без використання відповідного спорядження (кобури, ременя, револьверного шнура) заборонено.
16. Співробітник поліції, який отримав табельну вогнепальну зброю, боєприпаси та спеціальні засоби для постійного зберігання та носіння, зобов'язаний забезпечити збереження бойової вогнепальної зброї, боєприпасів та спеціальних засобів, постійно підтримувати їх у технічно справному стані.
17. На службі видані співробітнику поліції бойову вогнепальну зброю, боєприпаси та спеціальні засоби знаходяться при ньому. При носінні бойову вогнепальну зброю має бути закріплено пістолетним (револьверним) шнуром.
18. У місцях постійного проживання співробітника поліції бойову вогнепальну зброю, боєприпаси та спеціальні засоби можуть зберігатися лише за наявності міцного металевого ящика з внутрішнім замком, прикріпленого до стіни або підлоги. До вогнепальної зброї, боєприпасів, спеціальних засобів не повинні мати доступ сторонні особи і діти.
19. Одягнені в цивільний одяг співробітники поліції носити вогнепальну бойову зброю, боєприпаси та спеціальні засоби зобов'язані тільки приховано, виключаючи можливість їх розкрадання.
20. Демонстрація співробітником поліції бойової вогнепальної зброї, боєприпасів та спеціальних засобів оточуючим (за винятком випадків, передбачених чинним законодавством), а також передача їх іншим особам забороняються.
21. При необхідності виїзду співробітника поліції у відрядження з бойовою вогнепальною зброєю, боєприпасами і спеціальними засобами про це робиться відмітка у посвідченні із зазначенням виду вогнепальної зброї, його серії та номера, кількості патронів та наявності коштів, а запис скріплюється печаткою органу (підрозділу) внутрішніх справ , військової частини.
22. При відсутності можливостей надійного зберігання бойової зброї та боєприпасів за місцем тимчасового проживання відряджені співробітники поліції повинні здати їх до чергової частини найближчого органу внутрішніх справ.
23. Співробітники поліції, нагороджені іменними бойовою вогнепальною зброєю, реєструють його в органі внутрішніх справ за місцем проживання в установленому порядку.
24. Про поняття "зброя" див. коментар до п. 16 ч. 1 ст. 13 цього Закону.
25. Див зміст і коментар до ст. ст. 12 - 13, 26 - 28, 35, 41 цього Закону.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 25. Співробітник поліції "
  1. 4. Учасники страхових відносин
    стаття Кодексу складається з норм, що відтворюють положення Закону, після чого включає пряму відсилання з певних питань до законів про страхування. Стаття 938 ЦК, так само як і Закон про організацію страхової справи, передбачає, що страховиками можуть виступати тільки юридичні особи. Притому Закон визнав за необхідне підкреслити - юридичні особи будь-якої організаційно-правової форми,
  2. 12. Обов'язкове страхування
    стаття починається з проголошення загального для всього договірного права, як, втім, і цивільного права в цілому, принципу: "громадяни та юридичні особи вільні в укладенні договору". Саме в даній статті Кодекс у зв'язку з цим же принципом і в якості виключення з нього допускає можливість спонукання до укладення договору. Зазначена стаття чітко розмежовує два види спонукання в
  3. Стаття 47. Присвоєння військових звань
    співробітникам органів внутрішніх справ Російської Федерації, співробітникам Державної протипожежної служби Міністерства Російської Федерації у справах цивільної оборони, надзвичайних ситуацій і ліквідації наслідків стихійних лих і співробітникам кримінально-виконавчої системи Міністерства юстиції Російської Федерації час безпосереднього участі в контртерористичних операціях на
  4. Стаття 84. Порядок проведення експертизи
    співробітниками, яких призначає його керівник. Інші експерти виконують аналогічні експертні дослідження за дорученням суду. На відміну від штатних співробітників державних судово-експертних установ, які є атестованими фахівцями, встановити міру їх компетентності вельми непросто, що становить додаткову завдання, що стоїть перед судом при призначенні сторонніх експертів.
  5. § 3. Позитивізм у філософії, науці, соціології
    стаття П. Лафарга *. * Лафарг П. Злочинність у Франції в 1840-1886 рр.. / / Кримінальне право і соціалізм / Под ред. М. Гернет. М., 1908. С. 1-56. У наші дні економічний напрямок в обгрунтуванні злочинності та інших девіантних проявів розвиває лауреат Нобелівської премії з економіки Г. Беккер і його послідовники *. * Детальніше див: Економічна теорія злочинної та правоохоронної
  6. Стаття 1. Призначення поліції
    статтях Закону (ст. ст. 12, 13 та ін.) під поліцією розуміються специфічні структурні підрозділи органів внутрішніх справ. Поліцією іменується не підрозділ органу внутрішніх справ (НЕ РВВС, УВС і т.д.), а відповідний підрозділ (служба) органу внутрішніх справ. Згідно ч. 4 ст. 4 Федерального закону "Про поліцію" склад поліції, порядок створення, реорганізації та ліквідації підрозділів
  7. Стаття 2. Основні напрямки діяльності поліції
    співробітниками поліції в межах встановленої їм компетенції з метою: - виявлення обставин, що сприяють вчиненню злочинів та адміністративних правопорушень, а також вжиття заходів щодо їх усунення та нейтралізації; - виявлення осіб, схильних до вчиненню злочинів, і надання на них профілактичного впливу для недопущення з їх боку злочинних посягань;
  8. Стаття 3. Правова основа діяльності поліції
    співробітників поліції, які перебувають за межами нашої держави. 3. До числа законів, в яких містяться положення, що регулюють правовий статус або стосуються регулювання діяльності поліції, відносяться: Конституція РФ (ст. ст. 21 - 25, 31, 39 та ін.), КПК України (ст. ст. 40, 40.1, 151 та ін.), КоАП РФ (ст. ст. 12.25, 12.26, 19.3, 19.13, 23.3 та ін.), ГК РФ (ст. ст. 227 - 230, 1084 і ін),
  9. Стаття 5. Дотримання і повагу прав і свобод людини і громадянина
    стаття присвячена першому з основних принципів діяльності поліції - принципу поваги прав і свобод людини і громадянина. 6. Згідно ст. ст. 17 і 18 Конституції РФ в Російській Федерації визнаються і гарантуються права і свободи людини і громадянина відповідно до загальновизнаних принципів і нормам міжнародного права і відповідно до Конституції РФ. Причому основні права і свободи
  10. Стаття 6. Законність
    співробітників поліції здійснення своїх функцій і реалізації повноважень на основі суворого дотримання Конституції РФ, Федерального закону "Про поліцію" та інших законів, що регулюють правовий статус і діяльність поліції. 2. У процесі здійснення своєї діяльності поліція не має права застосовувати федеральний закон, що суперечить Конституції РФ, і, відповідно, відомчий нормативний
© 2014-2022  yport.inf.ua