Головна
ГоловнаЦивільне, підприємницьке, сімейне, міжнародне приватне правоЦивільне право → 
« Попередня Наступна »
А.А. Кирилова. Коментар до Федерального закону від 21 грудня 1996 року N 159-ФЗ "Про додаткові гарантії щодо соціальної підтримки дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків" (постатейний), 2010 - перейти до змісту підручника

Стаття 3. Законодавство Російської Федерації про додаткові гарантії щодо соціальної підтримки дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків

Стаття, що розкриває структуру законодавства додаткові гарантії щодо соціальної підтримки дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків. Таке законодавство складається з:
1) Конституції РФ;
2) коментованого Федерального закону;
3) федеральних законів та інших нормативних правових актів РФ;
4) конституцій (статутів), законів та інших нормативних правових актів суб'єктів РФ.
Крім того, правову базу соціальних гарантій дітям-сиротам і дітям, які залишилися без піклування батьків складають норми міжнародного права.
Конституція РФ 1993 р. виступає універсальним засобом правового регулювання різних правовідносин, є базою для формування та розвитку нормативного забезпечення всіх без винятку зафіксованих у ній правових ідей і принципів. Одночасно Конституція РФ очолює "піраміду" нормативних актів будь-якого галузевого або комплексного законодавства. Таку ж роль законодавець відводить Конституції при конструюванні системи нормативних актів про соціальну підтримку дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків та гарантії її реалізації. При цьому, йдеться про окремі нормах, які в систематичному баченні можуть дати уявлення про соціальну роль конституційно-правових регуляторів.
Конституція РФ закріпила положення про соціальної функції Російської держави через встановлення визнання людини її права і свобод найвищою цінністю. Реалізація такої функції виступає як обов'язки держави.
Іншим елементом, що підкреслює соціально спрямований характер сучасної держави, є глава 2 "Права і свободи людини і громадянина", вперше знайшла закріплення в якості чільної в структурі Основного закону.
Пріоритет прав і свобод людини над публічними (державними) інтересами можна віднести до правової новації. Одночасно це підкреслює особливу роль держави в механізмі реалізації конституційних гарантій, де чимале місце відводиться до партнерського взаємодії громадянина і держави в рамках теорії суспільного договору. Володарем (суб'єктом) прав і свобод є кожна людина (громадянин РФ, іноземний громадянин або особа без громадянства), а держава лише бере участь в точному визначенні, здійсненні та захисті прав і свобод людини.
Конституція України визнає міжнародний стандарт прав і свобод людини і громадянина, їх природну природу, рівний обсяг і умови здійснення. Має виключатися будь-яке втручання у реалізацію або обмеження цих прав в рамках дотримання громадських інтересів (ст. 17 Конституції РФ). Лише в спеціально обумовлених у Конституції виняткових випадках, як правило, при тимчасових обставин, окремі права і свободи людини і громадянина можуть бути обмежені державою (ст.ст. 55, 56 та ін Конституції РФ).
Конституційним постулатом у сфері соціальних гарантій є проголошення в якості основної цінності забезпечення гідного життя і вільного розвиток людини, що немислимо без всебічного соціального участі в його повсякденній діяльності. У Російській Федерації охороняються працю і здоров'я людей, встановлюється гарантований мінімальний розмір оплати праці, забезпечується державна підтримка сім'ї, материнства, батьківства і дитинства, інвалідів та громадян похилого віку, розвивається система соціальних служб, встановлюються державні пенсії, посібники та інші гарантії соціального захисту (ст. 7 Конституції РФ).
Як основні Федеральних законів в даній сфері можна назвати Сімейний кодекс РФ 1995 р. і Федеральний закон від 24 липня 1998 р. N 124-ФЗ "Про основні гарантії прав дитини в Російській Федерації". У цих нормативних актах містяться окремі норми або їх блоки (нормативні інститути), що мають соціально-функціональний характер. У сімейному кодексі РФ до таких можна віднести положення, що стосуються виявлення та влаштування дітей, які залишилися без піклування батьків (ст.ст. 121-123), усиновлення (удочеріння) дітей (ст.ст. 124-144), опіки та піклування над дітьми (ст.ст. 145-150), прийомної сім'ї (ст.ст. 151-155), влаштування дітей, які залишилися без піклування батьків у організації для дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків (ст.ст. 155.1-155.3). Стосовно до Закону про основні гарантії прав дитини слід виділити норми, що регулюють сприяння дитині і захисту його прав і законних інтересів (ст. 7), заходи щодо захисту прав дитини при здійсненні діяльності в області його освіти і виховання (ст. 9), забезпечення прав дітей на охорону здоров'я (ст. 10), заходів щодо захисту прав і законних інтересів дітей у сфері професійної орієнтації, професійної підготовки та зайнятості (ст.11), Захист прав дітей на відпочинок та оздоровлення (ст. 12), Захист прав і законних інтересів дитини при формуванні соціальної інфраструктури для дітей (ст. 13), Захист дитини від інформації, пропаганди та агітації, що завдають шкоди її здоров'ю, моральному та духовному розвитку (ст. 14), заходи щодо сприяння фізичному, інтелектуальному, психічному, духовному та моральному розвитку дітей (ст. 14.1), Фінансування заходів з реалізації державної політики в інтересах дітей (ст. 21).
Крім того, комплекс законодавчих нормативних актів на федеральному рівні, що регулюють окремі відносини, пов'язаних з реалізацією соціальної підтримки дітям-сиротам і дітям, які залишилися без піклування батьків складає Цивільний кодекс РФ (частина I) 1994 р. До * (33), Основи законодавства України про охорону здоров'я (затв. ЗС РФ 22 липня 1993 р. N 5487-1) * (34), Закон РФ від 10 липня 1992 р. N 3266-1 "Про освіту" * (35), Федеральний закон від 22 серпня 1996 р. N 125-ФЗ "Про вищу і післявузівську професійну освіту" * (36), Федеральний закон від 16 квітня 2001 р. N 44-ФЗ "Про державний банк даних про дітей, які залишилися без піклування батьків "* (37), Федеральний закон від 24 квітня 2008 р. N 48-ФЗ" Про опіки і піклування "* (38), Федеральний законом 10 грудня 1995 р. N 195-ФЗ" Про основи соціального обслуговування населення в Російській Федерації "* (39), іншими нормативними правовими актами.
Нормативну базу соціальної підтримки дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків можуть також складати підзаконні нормативні акти, в першу чергу, укази Президента РФ і постанови Уряду РФ.
На рівні Уряду створена велика правова база реалізації норм федерального законодавства у сфері гарантій прав дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків. В основному документи Уряду стосуються регламентації питань освіти, відпочинку, забезпечення житлом, влаштування в сім'ю, надання соціальної допомоги відповідним категоріям громадян.
Серед таких нормативних актів можна виділити:
1) Постанова Уряду РФ від 08 листопада 2000 р. N 845 "Про затвердження Положення про житлове облаштуванні вимушених переселенців в Російській Федерації "* (40).
2) Постанова Уряду РФ від 06 червня 2002 р. N 387 "Про фінансування оздоровлення дітей-сиріт та дітей, які перебувають у важкій життєвій ситуації, за рахунок коштів Фонду соціального страхування Російської Федерації" * (41).
3) Постанова Уряду РФ від 14 лютого 2000 р. N 124 "Про затвердження Положення про зарахування неповнолітніх громадян Російської Федерації як вихованців у військові частини та забезпеченні їх необхідними видами постачання" * (42).
4) Постанова Уряду РФ від 27 червня 2001 р. N 487 "Про затвердження Типового положення про стипендіальне забезпечення та інших формах матеріальної підтримки учнів федеральних державних освітніх установ початкової професійної освіти, студентів федеральних державних освітніх установ вищої та середньої професійної освіти, аспірантів і докторантів "* (43).
4) Постанова Уряду РФ від 19 березня 2001 р. N 195 "Про дитячому будинку сімейного типу" * (44).
5) Постанова Уряду РФ від 26 червня 1995 р. N 612 "Про затвердження Типового положення про загальноосвітній школі-інтернаті" * (45).
6) Постанова Уряду РФ від 27 листопада 2000 р. N 896 "Про затвердження Примірних положень про спеціалізовані установи для неповнолітніх, які потребують соціальної реабілітації" * (46).
7) Постанова Уряду РФ від 25 квітня 1995 р. N 420 "Про затвердження Типового положення про спеціальний навчально-виховному закладі для дітей і підлітків з девіантною поведінкою" * (47).
8) Постанова Уряду РФ від 04 листопада 2006 р. N 654 "Про діяльність органів та організацій іноземних держав з усиновлення (удочеріння) дітей на території Російської Федерації і контроль за її здійсненням" * (48) .
9) Постанова Уряду РФ від 04 жовтня 2000 р. N 751 "Про національну доктрину освіти в Російській Федерації" * (49).
10) Постанова Уряду РФ від 15 листопада 1997 р. N 1427 "Про затвердження Типового положення про кадетської школі (кадетської школі-інтернаті)" * (50).
11) Постанова Уряду РФ вiд 05 вересня 1998 р. N 1046 "Про затвердження Типового положення про загальноосвітній школі-інтернаті з первісної льотної підготовкою" * (51).
12) Постанова Уряду РФ від 18 вересня 2009 р. N 423 "Про окремі питання здійснення опіки та піклування щодо неповнолітніх громадян" * (52).
13) Постанова Уряду РФ від 28 серпня 1997 р. N 1117 "Про затвердження Типового положення про оздоровчий освітньому закладі санаторного типу для дітей, які потребують тривалого лікування, та внесення змін до Типового положення про загальноосвітній школі -інтернаті та Типове положення про освітній установі для дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків "* (53).
13) Постанова Уряду РФ від 19 травня 2009 р. N 432 "Про тимчасову передачу дітей, що знаходяться в організаціях для дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, в сім'ї громадян, які постійно проживають на території Російської Федерації "* (54).
14) Постанова Уряду РФ вiд 07 листопада 2005 р. N 659 "Про затвердження норм матеріального забезпечення дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, осіб з числа дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, що навчаються і виховуються у федеральних державних освітніх установах, неповнолітніх, які навчаються та виховуються у федеральних державних освітніх установах - спеціальних професійних училищах відкритого і закритого типу та федеральному державній установі "Сергієво Посадський дитячий будинок сліпоглухих Федерального агентства з охорони здоров'я і соціальному розвитку" * (55).
15) Постанова Уряду РФ від 31 грудня 2009 р. N 1203 "Про затвердження Правил надання та розподілу субсидій з федерального бюджету бюджетам суб'єктів Російської Федерації на забезпечення житловими приміщеннями дітей-сиріт, дітей, залишилися без піклування батьків, а також дітей, які перебувають під опікою (піклуванням), не мають закріпленого житлового приміщення "* (56).
16) Постанова Уряду РФ від 01 липня 1995 р. N 676" Про затвердження Типового положення про освітній установі для дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків "* (57).
Завершують картину в системі законів нормативні акти суб'єктів Російської Федерації - Конституції (статути), профільні регіональні закони. Як приклад, можна назвати Закон м. Москви від 30 листопада 2005 р. N 61 "Про додаткові гарантії щодо соціальної підтримки дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, в місті Москві", яким врегульовані відносини, пов'язані з встановленням додаткових гарантій щодо соціальної підтримки дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, осіб з їх числа в місті Москві.
У Кіровській області прийнятий і діє Закон вiд 05 травня 2005 р. N 322 - ЗО "Про соціальне обслуговування громадян в Кіровській області" * (58), комплексно регулює питання відносини у сфері соціального обслуговування громадян в Кіровській області, в тому числі, додаткових гарантій щодо соціальної підтримки дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків. Крім того , в свою чергу, Закон від 11 лютого 2003 р. N 133-ЗО "Про освіту в Кіровській області" * (59) містить ряд спеціальних норм, присвячених заходам соціальної підтримки дітей.
Основою реформи законодавства виступає зміна економічної формації, перетворення якої визначає переважання ринкових відносин і розвитку відкритої економіки. Такі заходи неминуче вимагають гармонізації національного законодавства з нормами міжнародного права. Фундамент подібних перетворень становлять положення Конституції РФ, в якій закріплений важливий принцип нормативно-правового регулювання. Законодавець закріплює пріоритет норм міжнародного договору над нормами внутрішнього законодавства. Даний принцип, що визначає співвідношення юридичної сили нормативних актів і застосування правил міжнародного договору, у разі суперечності (невідповідності) йому Закону РФ, відтворює положення п. 4 ст. 15 Конституції РФ, згідно з яким загальновизнані принципи і норми міжнародного права і міжнародні договори Російської Федерації є складовою частиною її правової системи.
  Таким чином, Конституція України визнає пріоритет норм міжнародного права над нормами внутрішнього законодавства. Не завжди потрібен імплементація норм міжнародних актів в російське законодавство. Отже, міжнародно-правові акти, що регулюють соціальні права їх гарантії дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, також можуть скласти національне законодавство Росії про їх соціальної підтримки.
  При цьому, за рамками коментованої правової норми відставлені Загальновизнані принципи і норми міжнародного права і міжнародні договори Російської Федерації, які є відповідно до Конституції РФ складовою частиною її правової системи.
  Відповідно до Федерального закону від 15 липня 1995 р. N 101-ФЗ "Про міжнародні договори Російської Федерації" * (60) міжнародні договори утворюють правову основу міждержавних відносин, сприяють підтримання міжнародного миру й безпеки, розвитку міжнародного співробітництва у відповідності з цілями і принципами Статуту Організації Об'єднаних Націй. Міжнародним договорами належить важлива роль у захисті основних прав і свобод людини, в забезпеченні законних інтересів держав.
  Значення міжнародного договору як джерела міжнародного права і засобу розвитку мирного співробітництва між націями, дуже велике і у сфері забезпечення гарантій на гідне життя і вільний розвиток малозахищених верств населення, до яких, безумовно, належать діти-сироти та діти, які залишилися без піклування батьків.
  На міжнародному рівні захист даної категорії дітей здійснюється відповідно до норм Конвенції про права дитини * (61), прийнятої в Нью-Йорку 20 листопада 1989 (далі - Конвенція).
  Згідно ст. 1 Конвенції для її цілей дитиною є кожна людська істота до досягнення 18-річного віку, якщо за законом, застосовуваним до даної особи, вона не досягає повноліття раніше.
  Дитина завжди ставився і ставиться до числа потребують різного роду допомоги. Допомагати йому, оберігати його - загальновизнане вимога людського суспільства, морального властивості, заповідь всіх часів для всіх народів незалежно від їх соціальної, расової, національної, мовної чи релігійної приналежності.
  Держави - учасниці Конвенції поважають і забезпечують всі права, нею передбачені, за кожною дитиною, яка перебуває в межах їх юрисдикції, без будь-якої дискримінації, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного, етнічного або соціального походження, майнового стану, стану здоров'я і народження дитини, її батьків чи законних опікунів або яких-небудь інших обставин.
  Для забезпечення захисту дитини від усіх форм дискримінації або покарання на підставі статусу, діяльності, висловлюваних поглядів чи переконань дитини, батьків дитини, законних опікунів чи інших членів сім'ї, держави - учасниці Конвенції вживають всіх необхідних заходів.
  Першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини у всіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами.
  З метою забезпечити дитині такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов'язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом, держави-учасниці зобов'язуються вживати всіх відповідних законодавчих і адміністративних заходів.
  У ст. 6 Конвенції держави-учасниці визнають, що кожна дитина має невід'ємне право на життя, а держави-учасниці забезпечують у максимально можливій мірі виживання і здоровий розвиток дитини.
  Дитина з моменту народження має право на ім'я і набуття громадянства, а також, наскільки це можливо, право знати своїх батьків і право на їх піклування (ст. 7 Конвенції).
  Здійснення цих прав держави-учасниці забезпечують у відповідності з їх національним законодавством та виконують свої зобов'язання за відповідними міжнародними документами у цій галузі.
  Не допускаючи протизаконного втручання, держави-учасниці зобов'язуються поважати право дитини на збереження індивідуальності, включаючи громадянство, ім'я та сімейні зв'язки. Якщо дитина протизаконно позбавляється частини або всіх елементів індивідуальності, держави-учасниці забезпечують їй необхідну допомогу і захист для найшвидшого відновлення її індивідуальності (п. 2 ст. 8 Конвенції).
  Грунтуючись на нормах ст. 11 Конвенції, держави-учасниці вживають заходів для боротьби з незаконним переміщенням і неповерненням дітей із-за кордону і сприяють укладанню двосторонніх або багатосторонніх угод чи приєднуються до чинних угод.
  Дитині, здатній сформулювати власні погляди, держави-учасниці забезпечують право вільно висловлювати ці погляди з усіх питань, що торкаються дитини, причому поглядам дитини приділяється належна увага згідно з її віком і зрілістю. Зокрема, дитині надається можливість бути заслуханою в ході будь-якого судового чи адміністративного розгляду, що торкається дитини, безпосередньо або через представника чи відповідний орган у порядку, передбаченому процесуальними нормами національного законодавства.
  У ст. 14 Конвенції держави-учасники висловлюють повагу до права дитини на свободу думки, совісті і релігії. Свобода вибору релігії чи віри може зазнавати тільки таких обмежень, які встановлені законом і необхідні для охорони державної безпеки, громадського порядку, моральності та здоров'я населення або захисту основних прав і свобод інших осіб.
  Жодна дитина не може бути об'єктом свавільного або незаконного втручання в здійснення її прав на особисте життя, сімейне життя, недоторканність житла, таємницю кореспонденції або незаконного посягання на її честь і репутацію (ст. 16 Конвенції).
  Держави-учасниці, визнаючи важливу роль засобів масової інформації, з метою забезпечення дитини доступом до інформації і матеріалів із різних національних і міжнародних джерел, особливо до таких інформації і матеріалів, які спрямовані на сприяння соціальному, духовному і моральному благополуччю, а також здоровому фізичному і психічному розвитку дитини:
  1) заохочують засоби масової інформації до поширення інформації та матеріалів, корисних для дитини в соціальному і культурному відношеннях;
  2) сприяють міжнародному співробітництву в галузі підготовки, обміну та поширення такої інформації і матеріалів із різних культурних, національних і міжнародних джерел;
  3) заохочують видання і розповсюдження дитячої літератури;
  4) заохочують засоби масової інформації до прояву особливої уваги до мовним потребам дитини, яка належить до якої-небудь групи меншостей або до корінного населення;
  5) сприяють розробці належних принципів захисту дитини від інформації і матеріалів, що завдають шкоди її благополуччю.
  Держави-учасниці, які визнають і (або) дозволяють існування системи усиновлення, забезпечують, щоб найкращі інтереси дитини враховувалися в першочерговому порядку, для чого вони:
  1) забезпечують, щоб питання про усиновлення дитини вирішувалися лише компетентні власті, які визначають згідно з застосовуваними законом і процедурами та на підставі всієї відноситься до справи достовірної інформації, що усиновлення допустимо з огляду на статус дитини щодо батьків, родичів і законних опікунів і що, якщо потрібно, зацікавлені особи дали свою усвідомлену згоду на усиновлення на підставі такої консультації, яка може бути необхідною;
  2) визнають, що в якості альтернативного способу догляду за дитиною може розглядатися усиновлення в іншій країні, якщо дитина не може бути передана на виховання або в сім'ю, яка могла б забезпечити її виховання або усиновлення, і якщо забезпечення придатного догляду в країні походження дитини є неможливим;
  3) забезпечують, щоб у випадку усиновлення дитини в іншій країні застосовувалися такі самі гарантії і норми, які застосовуються щодо усиновлення всередині країни;
  4) вживають всіх необхідних заходів з метою забезпечення того, щоб у випадку всиновлення в іншій країні влаштування дитини не призводило до одержання невиправданих фінансових вигод, пов'язаних з цією особою;
  5) сприяють у необхідних випадках досягненню цілей цієї статті шляхом укладення двосторонніх і багатосторонніх домовленостей або угод та намагаються на цій підставі забезпечити, щоб влаштування дитини в іншій країні здійснювали компетентні власті чи органами (ст. 21 Конвенції).
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
 Інформація, релевантна "Стаття 3. Законодавство Російської Федерації про додаткові гарантії щодо соціальної підтримки дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків"
  1. А.А. Кирилова. Коментар до Федерального закону від 21 грудня 1996 року N 159-ФЗ "Про додаткові гарантії щодо соціальної підтримки дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків" (Постатейний), 2010

  2. Стаття 327. Інші гарантії і компенсації
      Коментар до статті 1. Гарантії і компенсації в області соціального страхування, пенсійного забезпечення, житлових правовідносин та ін, які надаються особам, які працюють або працювали в минулому в районах Крайньої Півночі і в прирівняних місцевостях, передбачаються відповідними федеральними законами, законами суб'єктів РФ, а також іншими нормативними правовими актами федерального,
  3. 2. Соціальне забезпечення населення.
      Відповідно до п. 1 ст. 74.1 БК РФ до бюджетних асигнувань на соціальне забезпечення населення відносяться бюджетні асигнування на: а) надання соціальних виплат громадянам, наприклад: допомоги по безробіттю, стипендії в період професійної підготовки, підвищення кваліфікації, перепідготовки за направленням органів служби зайнятості, в тому числі, в період тимчасової непрацездатності
  4. Стаття 224. Додаткові гарантії охорони праці окремих категорій працівників
      1. Обмеження, які зобов'язаний дотримуватися роботодавець відповідно до коментарів статтею, встановлюються стосовно до певного кола суб'єктів з урахуванням статевовікових та інших ознак. Отже, зазначені гарантії є додатковими по відношенню до загального рівня гарантій, встановлених для працездатних працівників. Законодавець підкреслює, що зазначені додаткові
  5. Коментар до п. 3
      10. Надання та забезпечення органами державної влади додаткових гарантій щодо соціального захисту прав дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, а також осіб з числа дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, закріплене в ст. 7 Конституції Російської Федерації, згідно з якою Росія є соціальною державою, політика якої спрямована на
  6. Стаття 15.32. Порушення встановленого законодавством Російської Федерації про обов'язкове соціальне страхування терміну реєстрації
      (Введена Федеральним законом від 24.07.2009 N 213-ФЗ) Порушення страхувальниками встановленого законодавством Російської Федерації про обов'язкове соціальне страхування терміну реєстрації в органах державних позабюджетних фондів - (в ред. Федерального закону від 29.11.2010 N 313-ФЗ) тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від п'ятисот до однієї тисячі
  7. Коментар до статті 5.47
      1. Див п. 1 коментаря до ст. 5.46. 2. Заборона на участь органів державної влади, муніципальних органів, органів управління організацій усіх форм власності, установ, членів виборчих комісій з правом вирішального голосу, заборона на збір підписів на робочих місцях, в процесі і в місцях видачі заробітної плати, пенсій, допомог, стипендій, інших соціальних виплат встановлений п. 6 ст.
  8. Преамбула
      Російська Федерація відповідно до Конституції РФ 1993 р. * (1) проголошена соціальною державою, політика якої спрямована на створення умов, що забезпечують гідне життя і вільний розвиток людини (ст. 7). Така норма в основному законі закріплена вперше за всю історію конституційного будівництва, і відображає реконструкцію політичної та економічної системи країни. На тлі
  9. Стаття 327. Інші гарантії і компенсації
      1. ТК регулює трудові та інші безпосередньо пов'язані з ними відносини (ст. 1). З урахуванням цього коментована стаття з питань надання гарантій і компенсацій для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і прирівняних до них місцевостях, в галузі пенсійного забезпечення, соціального страхування, житлових відносин відсилає до іншим федеральним законам і нормативним правовим актам РФ,
  10. Стаття 377. Межі зобов'язання гаранта
      1. Передбачене банківською гарантією зобов'язання гаранта перед бенефіціаром обмежується сплатою суми, на яку видана гарантія. 2. Відповідальність гаранта перед бенефіціаром за невиконання або неналежне виконання гарантом зобов'язання по гарантії не обмежується сумою, на яку видано гарантію, якщо в гарантії не передбачено
  11. Стаття 378. Припинення банківської гарантії
      1. Зобов'язання гаранта перед бенефіціаром за гарантією припиняється: 1) сплатою бенефіціару суми, на яку видана гарантія; 2) закінченням визначеного в гарантії строку, на який вона видана; 3) внаслідок відмови бенефіціара від своїх прав по гарантії і повернення її гаранту; 4) внаслідок відмови бенефіціара від своїх прав за гарантією шляхом письмової заяви про звільнення
  12. Стаття 126. Відповідальність за зобов'язаннями Російської Федерації, суб'єкта Російської Федерації, муніципального освіти
      1. Російська Федерація, суб'єкт Російської Федерації, муніципальне утворення відповідають за своїми зобов'язаннями належним їм на праві власності майном, крім майна, яке закріплене за створеними ними юридичними особами на праві господарського відання або оперативного управління, а також майна, що може перебувати лише у державній або муніципальній
  13. 59. Правовий режим державних і муніципальних гарантій.
      Державна або муніципальна гарантія - це спосіб забезпечення цивільно-правових зобов'язань, в силу якого відповідно Російська Федерація, суб'єкт РФ або муніципальне утворення - гарант - дає письмове зобов'язання відповідати повністю або частково за виконання особою, якій дається державна чи муніципальна гарантія, зобов'язання перед третіми особами . Термін
  14. Стаття 379. Регресні вимоги гаранта до принципала
      1. Право гаранта зажадати від принципала в порядку регресу відшкодування сум, сплачених бенефіціару по банківській гарантії, визначається угодою гаранта з принципалом, на виконання якого була видана гарантія. 2. Гарант не має права вимагати від принципала відшкодування сум, сплачених бенефіціару не відповідно до умов гарантії або за порушення зобов'язання гаранта перед
  15. Стаття 372. Непередаваність прав по банківській гарантії
      Що належить бенефіціару за банківською гарантією право вимоги до гаранта не може бути передано іншій особі, якщо в гарантії не передбачено
  16. Стаття 313. Гарантії і компенсації особам, які працюють в районах Крайньої Півночі і прирівняних до них місцевостях
      1. Надання гарантованих державою компенсацій та пільг, в тому числі у сфері оплати праці, відпусток, соціального страхування, пенсійного забезпечення, особам, які працюють і проживають на Півночі, проводиться з метою відшкодування додаткових порівняно з європейською частиною Росії фізіологічних витрат і більш високої вартості життя, складаються під впливом географічних,
  17. Інші скорочення
      Автокаско - добровільне страхування автотранспортного засобу від ризиків викрадення чи пошкодження ДТП - дорожньо-транспортна пригода КВС - коефіцієнт страхових тарифів залежно від віку і стажу водія МАП Росії - Міністерство з антимонопольної політики і підтримки підприємництва Російської Федерації Мін'юст РФ - Міністерство юстиції Російської Федерації ОСАГО -
© 2014-2022  yport.inf.ua